Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?

+15
egunns
muratdeveli
burbank
GAREZ
sermerhat
monster
haspirin
uzbey
canturkk
ertay
MrWrong
sifujack
merih
deka
teng
19 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Empty
MesajKonu: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 7:21

.Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 7:26

Tissot le Locle 2-3 saniye ileri
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 7:27

Omega Seamaster 1 saniye ileri ya da geri ama 19 günde toplam 4 saniye ileri
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 7:28

Tam teng lik bir konu. ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 7:35

Durup durup yazarım fumeur
merih

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:06

Seiko Ananta otomatik(sprink drive olmayan) : Günlük -1 saniye,fakat bu fark haftalarca aynı kalıyor.
Omega Co-axical : Günlük saatin konumuna göre +1,-1saniye
Tissot Heritage 150 Anniversary(Kronometre sertifikalı) +8 saniye (sanırım iyi bir ayar gerektiriyor)
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:23

Omega Speedmaster günde 1-8 saniye arası (kalıbından utansın ne diyeyim fumeur )
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:26

Longines kurmalı 12.68 günde 6-7 saniye ileri (saat en az 55 yaşında speedmaster kadar performansı var)
merih

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:27

Eğer Spring drive seiko'yu da bu sınıfa dahil edersek: hafta da +1,-2 saniye
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:29

Seiko spring drive'nin bir doping mevzuu vardı Question
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 8:58

teng demiş ki:
Seiko spring drive'nin bir doping mevzuu vardı Question
kesinlikle diable
merih

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 9:15

Spring drive saatim, seiko'nun ilk ürettiği ve 1999 yılında aldığım kurmalı bir saat. Şu anda piyasada olmayan ve o günlerde de pek de bilinmeyen bir saatti. Ama şu anda ve şu bilgimle ben de spring drive saatleri pek tercih etmiyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 10:12

Benim bildiğim spring drive 2004-5 yılında çıktı ve otomatiktir. Piyasada tutulmamasının sebebi de aşırı fiyatı idi. Herkes o fiyata Omega, Breitling almayı tercih etti.
Resmini paylaşabilirmisiniz? kurmalı bir saat olarak sapması çok iyi
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 10:58

merih demiş ki:
Seiko Ananta otomatik(sprink drive olmayan) : Günlük -1 saniye,fakat bu fark haftalarca aynı kalıyor.

bu saatin mekanizma kodunu yazabilirmisiniz.
ertay

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 11:22

Benim Moonwatch ilk zamanlar gunde 7-9 saniye ileri gidiyordu. Kizdim ve bir kac ay hic takmadim. Ondan sonra kullanmaya basladim ve gunde 1-2 saniye ileri gitmeye basladi. Demekki arasira kadro disi birakacaksin ki aklina basina gelsin. fumeur
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 11:28

ertay demiş ki:
Benim Moonwatch ilk zamanlar gunde 7-9 saniye ileri gidiyordu. Kizdim ve bir kac ay hic takmadim. Ondan sonra kullanmaya basladim ve gunde 1-2 saniye ileri gitmeye basladi. Demekki arasira kadro disi birakacaksin ki aklina basina gelsin. fumeur

Hiç kullanmadım ama üstatlar, yeni alınan saatler 1 2 aydan sonra randımana giriyor yazmışlardı.
merih

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 12:28

Mr.Wrong'un sormuş olduğu Seiko Ananta'nın mekanizma veya saat kodu 6R24 dür.
merih

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 12:39

Sn. Teng'in sormuş olduğu spring drive Seiko saatin calibre numarası 7R68 dir. Saatin fotoğrafını çekip koyamadığım, daha doğrusu beceremediğim için beni bağışlayın.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 13:25

teşekkürler merih
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 19 Şub. - 13:52

Ben spring drive 2004-2005 yılında çıktı sanıyordum demek öncesi varmış.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPtsi 22 Şub. - 8:35

Revue Thommen Wall Street (2824) -4 saniye geri
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 3:51

Saatin balansinin malzemesi nedeniyle saatlerinizin ileri veya geri kalma sureleri hava sicakligiyla degisiklik gostermesi gerekiyor. Mekanik saatlerde bence +0- olmasini beklemek cok da dogru degil. diable
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedSalı 2 Mart - 11:37

invicta pro diver 8926 +3 saniye. miyota mekanizmalı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedSalı 2 Mart - 11:58

Poljot 2406, günde 12-14 saniye geri.
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 11:28

invicta 5223 skeleton. kurmalı bir saat. mekanizması technica swiss ebauche diye geçiyor. sapması +7 saniye. 200 tl altı bir saat için iyi gibi Smile
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedÇarş. 10 Mart - 20:47

tissot heritage 150th anniversary ETA 2892 COSC: 3 günde 3 saniye geri
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedÇarş. 10 Mart - 21:21

Revue Thommen GT 54 günde 4 saniye ileri
monster

monster

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedÇarş. 19 Mayıs - 9:19

tissot le locle 2824-2 25 jewel :günde 12 saniye geri
seiko 5 Sea Urchin 7s36 23 jewel :günde 9 saniye geri

entersan guluyor

tabiki seikoyu hergün takmamın ve daha cok çalışmasının avantajı olabilir
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 10:58

Mido Power Reserve şuan için (alalı 1,5 gün oldu) 1 günde 4 sn ileri...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedC.tesi 18 Eyl. - 2:56

CASIO HDD600 yılda +/-20sn Quartz teknolojisi yerçekimine yeniliyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedC.tesi 18 Eyl. - 11:21

seiko atlas:-1,-3sn arası

burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 1:19

seiko skz 249 (frankenmonster) +11 saniye
swatch "mechanic" eta 2842'li +2,+3 saniye
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 1:22

@ sifujack

seiko atlas'ın sapması süpermiş. Aldıktan sonra ayar yaptırdın mı, yoksa hep böyle miydi?
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 3:42

hep öyleydi,bence böyle oluşunun nedeni japon yapımı oluşu,japon ile singapur-malezya yapımı arasında kalite farkı yok ama bence japonlar japon damgasının hakkını vermek için fabrika çıkışında sapmaya biraz daha özen gösteriyorlar

ekleme;gerçi ben 1-3 sn arası dedim ama biraz fazla hareket ettimmi 7-8 saniye kadar da sapma yapıyor,bu aralar 24 saat takmadığım için net sapma konusunda bir şey demem yanlış olabilir,24 saat taktığımda tekrar sapması hakkında güncelleme yaparım
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 3:43

Invicta 5105 Seagull ST19 kurmalı kronograf : 5 günde 17 sn ileri
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 4:01

haspirin

çok iyi değer, saati ne zaman aldınız, ne kadardır kullanımda
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPerş. 7 Ekim - 20:21

saat 1 haftadır bende. artık üretilmeyen bir model ve benim aldığım bir dükkanın teşhir ürünü. Yani muhtemelen uzun süredir kullanımda. Gerçi kurmalı olduğu için ne kadar kurmuşlardır (bence fazlaca değildir) onu bilemyorum.

Gerçekten beklediğimin çok üzerinde bir performans gösterdi. Geldiğinden beri kolumdan çıkarmıyorum
muratdeveli

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 13:56

Victirinix swiss army. Eta 2824-2, gunde 8 sn ileri. Ancak gunde ortalama 10 saat takiyorum. Alali da daha 2 hafta anca oldu Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 23:05

teng demiş ki:
Revue Thommen GT 54 günde 4 saniye ileri
Ayardan sonra günde 1 sn ileri...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 3:47

bende şu ana kadar hiçbir saatimin sapmasına bakmadım; hatta çoğu zaman saati ayarlamayı bile unuturum Smile
geçen aylarda bir saat almıştım; ertesi günlerde bakayim dedim şu saate bi...anaa saat çalışmıyor bile salla salla bi yere kadar; komple makına değişti Very Happy
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 10:39

egunns demiş ki:
bende şu ana kadar hiçbir saatimin sapmasına bakmadım; hatta çoğu zaman saati ayarlamayı bile unuturum Smile
geçen aylarda bir saat almıştım; ertesi günlerde bakayim dedim şu saate bi...anaa saat çalışmıyor bile salla salla bi yere kadar; komple makına değişti Very Happy

hangi marka ve model? niye böyle bir şey oldu ki?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedC.tesi 13 Kas. - 23:02

VIALUX 1980-1990 arası model 4 günde 48sn geri kaldı...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPaz 5 Ara. - 9:45

daha alalı 1hafta oldu, dün merak edip bir bakayım dedim ve ayarladım saati.

orient racing skeleton (21jewels orient kalibre 46R40) 1günlük sapması -7 saniye, yanlış bakmadıysam tabii çünkü saniyesi durmuyor saatin Smile -1 +1 oynama olabilir.
bilmiyorum mekanizmasına göre sapması iyi midir. kullandıkça daha aşağılara iner heralde.biraz daha zaman geçsin tekrar güncellerim süreleri.
merih

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedPtsi 6 Ara. - 4:09

Yeni almış olduğum 'Orient 60 Th Anniversary' saatin altı günlük sapması -1 Sn (Omega Co-axial saatin deri kayış fiyatından daha ucuz ve de söz konusu orient saatten çok daha pahalıya aldığım Seiko Ananta'dan ve kronometre sertifikalı Tissot saatimden daha hasas ve stabl çalışması beni gerçekten şaşırttı.)
spywar

spywar

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedÇarş. 15 Ara. - 5:58

muhendis78 arkadaşımızın bir mesajına denk geldim, rolex in kullanım klavuzunda kurma kolu aşağıda, yukarıda yada saat sırtüstü pozisyonlarında sapmalar farklı oluyor diye bilgi verilmiş. bende deneyeyim dedim ve doğru olduğunu gördüm. ben yukarda saatin sapmasını -7 dedim ama -7 değilde koldaki kullanımda sapmanın -3 -4 olduğunu anladım. gece saati masaya koyarken kurma kolu yukarı gelecek şekilde koyuyordum ilk hafta, bu şekilde sabaha kadar -4 sapma yapıyormuş yani -7 saniyelik sapmanın -4 saniyesi kurma kolunun yukarıda koyulmasıyla oluşmuş. kurma kolu aşağıda gelecek şekilde denedim sapma ya yok yada -0.5 lik bir değerde oluyordu. sırt üstü koyuncada + yönde sapma yapıyor.
miscen

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedCuma 4 Şub. - 2:28

mido all dial diver, günde 3 sn ileri gidiyor.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedC.tesi 5 Şub. - 0:32

Günlük 14 saat affraid

Devamı burada;
http://www.turksaatforumu.com/t2440-hikayesi-var
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?   Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor? Icon_minipostedSalı 1 Mart - 7:15

Avatarımdaki Seiko 5(SNK623K1)'i ilk satın aldığım gün ölçtüm +6sn çıkmıştı. Aradan 3 ay kadar geçti sapma gene aynı, +6sn'de sabit. Yaklaşık 2-3 günde bir kullanıyorum saati. Saat ayarını da en fazla 5-6 kere yapmışımdır. O da nadir de olsa köşede unutup kullanmadığımdan.

Saatlerimiz günlük ne kadar sapma yapıyor?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Upscaletime 3 Gunluk indirim Daniel Jean Richard
» Mekanik saatlerinizde sapma oranı
» Dijital Saatlerimiz
» Saatlerimiz ve Kol Düğmelerimiz
» Quartz Saatlerimiz