Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mesleki hizmet paylaşımı

4 posters
YazarMesaj
parabellum p08

parabellum p08

Mesleki hizmet paylaşımı Empty
MesajKonu: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 0:35

Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşlar, ben foruma yeni katıldım, belki tanımayanlar çoğunluktadır. Tanışma bölümünde belirttiğim gibi, mesleğim psikolojik danışmanlık. Samsun'da bir ilköğretim okulunda çalışıyorum. 15 yıllık bir tecrübem var bu alanda. Aşağı yukarı çoğumuzun bir çocuğu yada zaman içerisinde psikolojik gerginlikleri olduğunu düşünürsek, belki kendi alanımda burada bir paylaşımım olabilir diyorum. Bu meyanda, sormak yada danışmak istediğiniz konularda, elimdeki kaynaklardan ve mesleki tecrübelerimden, mail yoluyla yada telefonla yardımcı olmak isterim. Saygılarımla...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 0:37

Teşekkür ederiz, aklımızda olsun, bu olay bizim kendimiz içinde geçerlimi acaba diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 0:55

Cok tesekkur ederiz dostum, forumumuz degerli bir uye daha kazandigi icin cok seviniyorum.
http://www.turksaatforumu.com
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:07

Teveccühünüz sayın Admin, o sizin güzel bakışınızdır. Elimden gelen konularda, sevdiklerim için uğraşmaktan zevk duyarım. Tabi hepimiz insanız, zaman zaman hepimizin kötü anları olur, profesyonel olarak yardımcı olmak da bana mutluluk verir.

Anlatmak istediğim birşey var. Biliyor musunuz ben, saat koleksiyonuma son 3 yıldır neden hız verdim? Benim babam çok sağlıklı bir insandı. Yemek uyku ve yürüyüş düzeni yaşına göre harikaydı. Ta ki 2000 yılına kadar. O tarihte babamın kolon kanseri olduğunu acı bir şekilde öğrendik. Ondan sonra da her sorumlu evlat gibi benim de refakatçi seüvenim başladı. Doktorların ne dediğini anlayabilmek için sağlık ansiklopedilerini yuttum neredeyse. Çeşitli şehirlerde 7 ameliyat ve 6 kemoterapi kürü, karaciğere, ordan akciğere, ordan omentuma, ordan lenflere derken sadece akciğerde 16 tümör oluşmuştu.Bu arada ben de varolan ilaçların yanında ısırgandan tutun da köpekbalığının kıkırdağına ve hatta himalayalardaki carctol ilacına kadar aramadığım deva kalmadı. Amerika ve Almanya'dan 64 milyar tutarında ilaç getirttik, biraz faydalı olsa da sonuç 2007 de aramıızdan ayrıldı. Gençlik resmi aşağıda olan adamın hastalıık resmini koysam uyuyamazdınız. Bir de beni düşünün. Yeni evliyken bir de.

Mesleki hizmet paylaşımı Genlkyillari
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:09

Cok yakisikliymis, tam bir elvis, allahtan rahmet diliyorum. Uzucu tabi ki .
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:20

Vefatından sonra ben tam bir boşluğa düştüm. Ne internetten ilaç arayışı ne kemoterapiye gidiş geliş ne beslenmesi için B vitamini tabakları. Hanım benim yüzümü geceye doğru görebiliyordu. Hayatımı 7 yıl erteledim ama helali hoş olsun. Bugün olsa daha neler yapabilirim diye düşünürüm babama. Öldükten sonra herkes gibi sakinleştiricilere sarılacağıma kendime yeni hobiler aramaya, varolanları da geliştirmeye çalıştım. İşte o 22 ocak 2007 den beri koleksiyonu hızlandırdım. Önce saat hurdalarını alıp söküp takmaya başladım. İlk seferlerde balanslar elimde kaldı. Takamadım. Akrep yelkovan ayarlarıydı falan derken çabucak kaptım mevzuuyu. Ondan sonra da saatçi kahvesinin yolunu tuttum. Oturdum yaşlılarla sohbet edip hem kol hem de cep saatlerini gözden geçirdim. Bazı çakallar pilli cep saatlerini antika diye yutturmaya çalıştılar. Genç görünüyoruz ya acemi cahil delikanlı muamelesi yapıyorlar akıllarısıra.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:25

Öncelikle, babanıza Allahdan rahmet sizlere de sabır ve uzun ömür diliyorum, bence terapi için güzel uğraşlar bulmuşsunuz, tabi buda tekniğe ve mekaniğe olan merakınızdan ileri geliyor sanırım, en azından maddiyat haricinde hiç bir zararı olmayan çok güzel bir uğraşı.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:32

Yok " sen ne yapacan göstekli saati " muhabbeti. Kurmalı, ben telmaşayım diye bağıran alman saatlerini mi ararsın, balans göbeği çatlak, direk çakıla çakıla folloş olmuş ucuz replikaları mı ararsın. Cahilliklerine verip hiç polemiğe bile girmeden tabi tabi öyledir siz doğrusunu biliyorsunuz ama benim param yok diyerek geçiştirdim. Birisi de çıkıp bana çakıı gösteriyor bunu al diye. Sallanan marka Çin mallarından. İlgilenmeyince de " Sen ne anlarsıın bıçaktan " dediler, şeytan diyor koy cephaneliği önlerine dumur olsunlar.
Velhasılıkelam arkadaşlar, şimdi Allaha şükür zamanın ilacıyla kendimizi topladık. Geriye de bu güzel koleksiyon kaldı. Ya sayın Admin, ben şuraya atayıım işte fotoğrafları yoruldum gezdirmekten. Buyrun arkadaşlar, bi yorum verin hele...

Mesleki hizmet paylaşımı Cepsaatlerim

Mesleki hizmet paylaşımı Kolsaatleri1

Mesleki hizmet paylaşımı Kolsaatleri3
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:37

Arkadaşlar, bu saatlerin bir çoğu hurda idi. Kasasını ayrı kadranını ayrı makinesini ayrı şehirlerden toplayıp yaptığım saatler de var. Daha ziyade bakım ve güzelleştirme ile uğraşıyorum. Tamir isteyenlere de bakıyorum. Bir de dikkat ettiyseniz, metal kayış kullanmıyorum. Epilasyon etkisi yapııyor Very Happy
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:39

teşekkürler arkadaşlar, arada cevap veremedim.Malum benim iletiler biraz uzun tutuyor. İlginiz beni mutlu eder.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:45

Arkadaşlar, acilen çıkmam lazım, Ünye'ye gidiyorum. Akşam on line olurum sanırım. Daha durun ne hikayeler var bu kardeşinizde. Görüşürüz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 1:51

Bayagi ciddi bir koleksiyon olusmus.
Gorebildigim kadariyla iclerinde cok hos birkac tanesini tesbit ettim bile, bir movado, bir cortebert demiryollari, ilginc bir yari iskelet, guzel bir rado, bir de siyah kadranli var markasini goremedim.
Tebrikler dostum
deka

deka

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 2:34

Hoş ve güzel bir saat koleksiyonunuz var, en güzel tarafıda emek verilerek hazırlanmış olması. ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 5:04

Koleksiyon bayağı iri imiş, kolay gelsin. Allah tamamına erdirsin diyeceğim ama tamamı gelmiyor bir türlü Smile
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 6:28

Teşekkürler dostlar, daha iyisi sizlere nasip olsun diyorum. Sayın Admin maşallah kartal gözü var sizde. Movado, 1964 yılında babam tarafından, o zaman Polis olarak görev yaptığı Ağrı Karaköse'den getirilmiş olup, muhteşem bir kondüsyonda saklanmıştır. Cortebert demiryolları saati ise, bir abimizden bana geçmedir. O da benim gibi quartz düşmanıdır. Siyah olan ise Nacar markadır.As1130 makine.
Emek verme işine gelince dediğim gibi bir kasayı parlatmak için 1 saat harcadığımı, yaramaz bir balansı maşaya geçirmek için epey uğraştığımı hatırlıyorum. Burada fotosu olmayanlar da var. Olmayanlar arasında, benim sadece saat koleksiyonu yaptığım zannedilip hediye edilen quartzlar da var.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 6:37

Cep saatlerinde fotosu olmayan 2 tane daha var. Biri artık aılma durumuna gelmiş ve kurma kolu olmayan bir Serkisof 3602 SU makine, biri de Kütahya'da bir antikacıda beni beklemiş olan bir O Nacar.Onları da resimleyip göndereceğim. Sırası gelmişken bu ( O )sıfır değil, harf olan O'dur. O da Ohannes'in O'sudur. 1920'li yıllarda Malatya'dan İsviçre'ye göç eden Nacaroğlu (yada Nacaryan ) kardeşlerin birisinin adının baş harfi olan O'dur, diye biliyorum. Bu bilgi efsane midir gerçek midir acaba?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 8:44

En sonunda nacar'in tarihi ile kirintili da olsa biraz bilgiye ulastik.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 9:32

Aman ne demek,sadece duymuşluğum var. Bildiğim kadarıyla öyle yani. Hatta Hıslon için de Hisarlıyan kökeninden bahsedilir.Bu saatlerin en hoşuma giden yanı, sarı makineleri ve yeni yağlandığı zamanki sessizlikte kulağa gelen datdil datdil sesidir. Eski saat tamircilerinin de " Nacar, hem durur hem kaçar" şeklinde manasız esprileri de mevcutttur.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 9:45

Arkadaşlar, şimdi ben biraz arşivciyimdir.İlgilendiğim konurlada illaki güzel bir çalışma yapar onu da saklarım. Saat modelleri ile ilgili olarak:

Kurmalı saatler
Cep saatleri
Otomatik saatler
Özel bir takım quartzlar
Kurmalı makineleri
Otomatik makineleri
Cep saati makineleri

ile ilgili bir çalışma yaptım. Şöyle söyleyeyim, sadece kurmalı saatler klasörümde 350 tane resim var. Bak bak yaşlanırsınız valla. Bu da başka bir rahatsızlık işte Very Happy

Bunları yavaş yavaş aktaracağım yeri geldikçe. Psikolojik danışmanlık ve rehberlikle ilgili de bir çalışmam olmuştu. O sebeple milli eğitim müdüründen teşekkür sertifikası almıştım. İnsanla ilgili herşey var içinde.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 10:17

Sayın Admin, aslında buraya eklediğim resimleri, yönlendirmeniz üzerine saat incelemeleri kısmına alacaktım, ama beceremedim herhalde. Resim ekleme işini yapan bilgisayarcı arkadaş da Samsun'da kaldı. Sevmiyorum bu elektronik işini işte. Mekanik adamım vesselam.Konumuza gelirsek, ben resimlerle ilgili biraz yorum yapacaktım.Hem de size bir fikir vermek istedim.Benim Serkisof için bundan 30 yıl önce Bafra'dan öğretmen emeklisi olmuş ve şimdi 80 civarında olan Osman dedemiz var, ona bir kılıf yaptırmıştım. Tam otantik birşey. Pazartesi resim eklerim. Eğer imkanınız varsa muhtarların mühürleri için özel yapılıp satılan deri kılıflar var. Onlar da boyut olarak uyuyor saatlerimize. Türkiye'de dericilerde kolaylıkla bulunabilir.Hatta eklediğim cep saatleri resimlerinde kenardan görünüyrlar biraz.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 10:21

Sanki ben biraz kendi kendime sohbet ediyormuşum gibi oluyor ama olsun, yarın görünce yorumlarsınız artık.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Mesleki hizmet paylaşımı   Mesleki hizmet paylaşımı Icon_minipostedCuma 12 Mart - 11:05

Dostum bahsettigin kilif cok ilgimi cekti, resim gorursek cok hos olacak.
Ben de dahil bazi arkadaslarimiz cep saati kullanmak cok istiyoruz, benim de incecik bir altin cep saatim var ozellikle onu kullanabilmeyi cok istiyorum ama nereme takacagimi da bir turlu bulamamistim, sonra boyle bir cozum gorunce hah tamam dedim.
Resim ekleme konusunda BURADA bilgiler var, buradan nasil resim ekleyebilecegini gorebilirsin.

Bahsettigin konularda bilgi eklemek forumumuza ciddi bir katki saglayacaktir bence.
Eger sadece resimler ekleyeceksen fotograf bolumune, mekanizmalari ile bilgi vereceksen mekanik mekanizmalar bolumune, ama mesela kurmali saatler diyelim, bu konuyla saatler de dahil olarak komple bilgi vereceksen incelemeler bolumune, yukarida yazdigin konularda basliklar acarak ekleme yapabilirsin, ben de konu zenginlesince ansiklopedik bilgi olarak her zaman gorulebilmesi ve asagiya kaymamasi icin basliklara konulari sabitlerim.
Bunun disinda yine teknik bilgileri benim disimda borahan arkadasimiza da danisabilirsin, o benden cok daha ileride.

Mesleki hizmet paylaşımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» www.phillywatches.com - bilgi paylaşımı
» Kültürel arşiv paylaşımı
» Rousseau marka saat bilgi paylaşımı
» DALGIC - DIVER SAATLERI BILGI PAYLASIMI KONUSU