Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Longines Legend Diver

+3
teng
silver
krytime
7 posters
YazarMesaj
krytime

krytime

Longines Legend Diver Empty
MesajKonu: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 7:59

Çift kurma kollu diver saatler çok ilgimi çekiyor. Özellikle Longines Diver uzun zamandır takipte olduğum bir model. Saatin tasarımı çok şık bence. Saatte hem spor hemde klasik, adına yakışan bir efsane havası var. Yanlız makinası bildiğim kadarıyla 2824 ve fiyatı da pek de düşük değil. Buna rağmen bu saati kendime hedef belirleyip, ne yapıp ne edip almak istiyorum. Daha doğrusu artık çok sevdiğim bir saat alıp bu saatle sıkılmadan uzunca bir süre idare etmek istiyorum. Sizce bu saat tasarım olarak yıllara yenik düşmeyecek ve değerini hak eden bir saatmi dir ? Yorumlarınızı bekliyorum, Teşekkürler.

Longines Legend Diver 20169

Longines Legend Diver Lejyeda3

Longines Legend Diver Longines00004
silver

silver

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:11

Tipi çok güzel valla Smile

Ama 2824'lü saate ne kadar verilir bilemiyorum, ne kadar acaba? Birde çapı felan nedir?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:15

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:19

Saat tasarım olarak yıllara yenik düşmeyecek bir saat, çünkü zaten eski yıllardan günümüze kadar başarı ile gelmiş.Yolculuğunu bundan sonra da devam ettirir sanırım. Ama fiyatı nedir ?
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:45

Azizim, Hamilton pilli ve bayan saati
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:48

Longines Diver in fiyatını tam bende bilmiyorum ama "Longines" başlığında Certus 3000-4000 tl. olduğundan bahsetmiş ti scratch . Fiyatı çok uçuk .
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:50

Longines ın çapı 42 mm.

En son krytime tarafından Ptsi 15 Mart - 8:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 8:52

krytime demiş ki:
Aramayı daralttığımda erkek reyonunda da çıkıyordu ayrıca fiyatı çok yüksek chronolu pilli saatlere göre, çok tuhaf otomatik mi acaba diye düşündüm ama yanılmışım. scratch
http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=25755 bu saat otomatik mi çünkü pek güvenmiyorum bu sitenin yazdığı şeylere sonra pilli falan çıkmasın. Suspect
silver

silver

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:03

artık hamilton bakmamak lazım ordakiler sınırlı sayıda "folloş edition" Smile
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:07

silver demiş ki:
Yukarıda linkini verdiği Hamilton Llyod modeli nasıl? scratch
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:10

Longines Diver e ait bir kaç foto daha.

Longines Legend Diver Adsj

Longines Legend Diver Legend3ej7
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:11

legend diver ın fiyatı 2800 chf lerde
saat yılları aşıp günümüze gelebilmişse..saatten sıkınılma olayı yok denecek kadar az dır bence...
bu saat hakkındaki eleştirim lugların uzunluğu..saati bilekte denediğimde çapı güzel gibi dursada luglar sakil kaldı...yani bu saat denemeden alınmaz bence
teng

teng

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:11

Azizim demiş ki:
krytime demiş ki:
Aramayı daralttığımda erkek reyonunda da çıkıyordu ayrıca fiyatı çok yüksek chronolu pilli saatlere göre, çok tuhaf otomatik mi acaba diye düşündüm ama yanılmışım. scratch
http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=25755 bu saat otomatik mi çünkü pek güvenmiyorum bu sitenin yazdığı şeylere sonra pilli falan çıkmasın. Suspect
Saat otomatik (üstünde yazıyor) Very Happy
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:14

İlk sorulan hamilton pilli, ikincisi ise otomatik.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 9:16

Azizim demiş ki:
silver demiş ki:
Yukarıda linkini verdiği Hamilton Llyod modeli nasıl? scratch

bilmem ki, biraz yaşlı saati gibi Smile
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 10:34

Bende indirim kuponu var bu saat oldukça ucuza geliyor yaklaşık 320 lira gibi bir fiyat. Maddi imkanım olsa acımam en azından otomatik o bile yeter ayrıca tasarımı çok kötü değil yahu. guluyor
certus

certus

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 20:50

Bu Legend Diver'ın fiyatını, Longines'in Türkiye temsilcisi "Saat dünyasına" sormuştum 4-5 ay önce mail vasıtasıyla. 4200 tl demişlerdi. Bende kocaman bir yuh çekmiştim tabi. Çünkü bu saatin yurt dışı normal fiyatı 1500 eurodur, yani 3000 TL.
Zamanında ben de çok ilgilenmiştim legend diver'la ama içindeki mekanizması bu paraları haketmiyor bence. Sırf tipi için 3000 tlyi gözden çıkarmak oldukça zor benim için, ama tabi bunlar bütünüyle şahis düşüncelerim. Şu an Longines'in en çok satan modeli durumunda, yurt dışı forumlara bakarsanız görürsünüz. Modeli, tasarımı hiç eskimeyecek ve hem su altında hemde su üstünde her ortama uyum sağlayacak harika bir görünümü var. Ama artık elle kurmalı saatlere yöneldiğim için legend diver mazide kalan bir aşk oldu benim için.

En son certus tarafından Salı 16 Mart - 20:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
silver

silver

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedSalı 16 Mart - 9:26

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedSalı 16 Mart - 11:01

net tr fiyatı 2890 chf....ufak bir miktar zam gelmiş
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 8:34

Fiyatı gerçekten çok uçuk. Sanırım epey bir süre Hamilton Navy ile kendimi avutacağım. Hem zaten Hammy de çift kurma kollu ve 2824 fumeur
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 9:48

1300 chf lere çift kurma kollu çok kaliteli mido diverlar var, resim merak edersen eklerim
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 9:53

egunns demiş ki:
1300 chf lere çift kurma kollu çok kaliteli mido diverlar var, resim merak edersen eklerim

Resim eklerseniz memnun olurum ok1
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 10:17

çap longines ile hemen hemen aynı..benim bileğime bu cuk diye oturmuştu..özellikle metal bileziklisi...longines kadar ince tasarım detayları olmasada bence çok karakterli bir tasarım
tr de 1500 tl ye taksitli alınabiliyor, yurtdışından temini muhakkak daha uygundur

[img]Longines Legend Diver Dmw4cx[/img]
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 10:53

Evet bu modeli biliyorum. Fiyatıda uygunmuş. Ama Longines Diver tam bir klasik.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 11:00

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 11:01

saatin neredeyse ön bezeli olmayışı , önünü camın kaplaması bende hem çekicilik hem iticilik yaptı,oldukça karasız kaldım scratch

tepelerin uzaklığı kullanışlılığı azaltmış gibi görünsede takma konforunu artırmış

En son sifujack tarafından Çarş. 17 Mart - 11:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 11:06

katil balina demiş ki:
mido biraz daha gayret etse kurma kollarını ayrı yanlara koyacakmış.

ol sebeple ki çok çirkin görünüyor bence. hem kollar kasa ile uyumlu ve orantılı değil hem de iki kurma kolu arasındaki mesafe cok açık.

bir dalgıcın elinde eldivenle o kurma kollarını kavrayabileceğini de zannetmiyorum.

Bence de kurma kolları arasında ki mesafe çok fazla.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 11:16

krytime demiş ki:
katil balina demiş ki:
mido biraz daha gayret etse kurma kollarını ayrı yanlara koyacakmış.

ol sebeple ki çok çirkin görünüyor bence. hem kollar kasa ile uyumlu ve orantılı değil hem de iki kurma kolu arasındaki mesafe cok açık.

bir dalgıcın elinde eldivenle o kurma kollarını kavrayabileceğini de zannetmiyorum.

Bence de kurma kolları arasında ki mesafe çok fazla.
Aslında fazla değil iki kurma kolu olunca o mesafe oluyor. Bende 3 tane çift kurma kollu saat var hepsinin kuma kolları 2 ve 4 yönünde. herhalde çarklar birbirine değmesin diye belli bir aralık yapma durumundalar.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 0:19

profilden resim olduğu için biraz garip gelmiştir...longines diverı denediğimde saat havada kalmıştı, midoyu denediğimde bileğime oturmuştı hatta arkasına falan bile yaslanmıştı
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 4:54

Mido nun kurma kolları 2 ve 4 ün tam üzerindeler. Bazı markaların çift kurma kollu saat modellerinde kurma kolları 2 ve 4 ün arasında yerleştirildiği için aralarında ki mesafe daha az. Örneğin Longines ve Hamilton Navy gibi.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 5:28

.

Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 6:04

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Longines Legend Diver   Longines Legend Diver Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 6:08

.

Longines Legend Diver
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Longines Legend Diver
» Longines Hydroconquest Otomatik Diver
» Longines L2.717.4.78.3
» Longines L4.790.4.11.2
» Longines