Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eski radyolar gibi...

+2
barett
parabellum p08
6 posters
YazarMesaj
parabellum p08

parabellum p08

Eski radyolar gibi... Empty
MesajKonu: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedSalı 16 Mart - 21:12

Hobilerimden birisini daha, zevkli ortamımıza taşımak istedim arkadaşlar. Eskiden beri, lambalı ve ahşap dekorlu radyolar, ilgimi çekmiştir. Onların dinlendiği sakin ortamlar, o zamanki büyüklerin deyimiyle " acans " (Ajans, yani dönemin haber bülteni ) saatlerinde herkesin sus pus olup itinayla biraraya gelerek, aile bütünlüğünün sağlanması gibi olaylar, bu sanat eserlerinin değerini, benim nazarımda daha da arttırmıştır. Baktığımız zaman şimdiki teknolojik oyuncakların tersine , onlar aile bireylerini biraraya toplama misyonunu da bilmeden üstlenmişlerdir. Bu radyolar ile ilgili yakın gelecekte gerçekleştirmek istediğim bir proje de orjinalliğini hiç değilse dışardan bozmadan FM kiti takarak, onları yaşayan bir obje haline getirip, daha sonra da evimde kullanmaktır.
Fotoğraf yüklemede bir problem var, birazdan tekrar deneyeceğim arkadaşlar.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedSalı 16 Mart - 21:18

Eski radyolar gibi... Franszoraradyo

Eski radyolar gibi... Blaupunktradyo

Eski radyolar gibi... Generalelectricradyo
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedSalı 16 Mart - 21:21

Eski radyolar gibi... Solomonradyo

Eski radyolar gibi... Wienerradyo

Eski radyolar gibi... Katedralradyo

Eski radyolar gibi... Pyeradyo
barett

barett

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedSalı 16 Mart - 21:24

Cok guzel yer sorunum olmasa bende gramofon ve radyo toplamak isterdim ;;
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedSalı 16 Mart - 21:43

Sayın Barett,

Bu konuyu düşünürken, biliyor musunuz aklıma ilk siz sonra da Watcher geldi. O masada, yeni saatçilerde bile bulunmayan saatçi tornası ve deve boynu gibi aletleri bile( Deve boynu= Mekanik saatlerde balansın direğini çakmaya yarayan saatçi aletidir ) bulunduran sizin, bu eserlere de ilgisiz kalamayacağını adım gibi biliyordum. Öyle de oldu. Benim de gramafon alma niyetim oldu. Araştırdığım zaman, bunların hem Hindistan ve pakistan gibi ülkelerde yapılan replikalarını hem de eskiden kalan iyi durumdaki orjinallerini buldum. Ruslarda ilginç ve kompakt modelleri de gördüm. Hatta çantaya sığabilecek kadar küçük olanları da var.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 21:45

Sayın Barett, gramafonlar, şöyle örnekler olabilir mi acaba?

Eski radyolar gibi... Gramafon1

Eski radyolar gibi... Gramafon2
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 6:16

Eski radyolar gibi... C:\Documents and Settings\user1\Desktop\PIC_0006
Buda benim radyom, tamamen orjinal ve çalışıyor ok1
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 22:53

[img]Eski radyolar gibi... Radyo[/img]
deka

deka

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 22:59

Tam nostalji köşesi olmuş, salon radyonda afilliymiş, stereo galiba, birde fotolar eski tarihlimi diyecem, sanırım yeni tarihli, ancak tarih ayarsız olsa gerek.
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedSalı 30 Mart - 21:45

Abi tarih ayarsız, fotolar yeni ve evet stero bir radyo, aynı zamanda pikap ve teyip çıkışlarını kullanarak anfi görevide yaptırıyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 6:52

(Çıkışları ne kadar,rms olarak mı, pmpo olarak mı vereceksin?)
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 7:16

abi rms pmpo nedir bilmiyorum, deneme yanılma yöntemi uyguladım. önce teyip cıkışına ses gücü verdim, sonra radyonun üzerindeki kanal düğmesini pikap konumuna getirdim çalıştı. Şimdi dvd nin ses çıkışını direk bağladım, süper sesi var.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 7:24

rms veya pmpq ses çıkış gücünü ölçme birimleridir.
Ama nereden ölçtüğünüze göre de değişir. Bende bir zamanlar 120 watt rms bir amfi vardı onu sonuna kadar açabiliyordum, sonra 45 watt rms bir amfi aldım 15 senedir yarıya yaklaşmak mümkün olmadı.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Eski radyolar gibi...   Eski radyolar gibi... Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 21:54

pmpo peak music power yani müzik naslsa o kadar yüksek ses... Grundig en fazla 8w yada 16w pmpo verebilir...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Eski radyolar gibi...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çiçek gibi saatler
» Orient Mako ile Ray arasında ne gibi farklar var?
» Sıfır gibi Seiko 5 otomatik SNY007J1 sadece 70 lira...
» Eski Çin masa saatleri..
» eski saatlerinizi atmayın