Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Victorinox Swiss Army

+4
certus
watcher
silver
mehmettt
8 posters
YazarMesaj
mehmettt

mehmettt

Victorinox Swiss Army Empty
MesajKonu: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 0:50

Arkadaşlar aklıma takıldı bu Victorinox Swiss Army saatlerden Dive Master 500 Mecha modelini nasıl bilirsiniz, Türkiye'de satış fiyatı 1.000 Euro acaba buna değer mi yoksa bu fiyata Hamilton almak daha mı iyi olur, bu markanın saatten başka çakısı vs. de olduğu için aklımda soru işareti bıraktı bir size danışayım dedim.
silver

silver

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:02

1000 euro mu, bir ebay'e göz at istersen ama şok olma Very Happy
Hamilton'da çok pahalı ülkemizde....
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:08

500m sugecirmezlik, 900 adet ile limitli seri, eta 2896 makine, titan uzerine pvd kaplama, helyum vanali, sugecirmezlik konusunda cok ciddi testlerden gecmis, arka kapak camli (bu tur sugecirmez saatlerde cok ender), safir cam, vidali tepe, koleksiyonluk bir kutu ile, 5 yil garantili ve yurtdisi satis fiyati 1700€

Bu saat eger modeli hosunuza da gittiyse 1.000€ kacirilmaz, alin derim ok1

Ebay'e bakmadim
http://www.turksaatforumu.com
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:18

watcher demiş ki:
500m sugecirmezlik, 900 adet ile limitli seri, eta 2896 makine, titan uzerine pvd kaplama, helyum vanali, sugecirmezlik konusunda cok ciddi testlerden gecmis, arka kapak camli (bu tur sugecirmez saatlerde cok ender), safir cam, vidali tepe, koleksiyonluk bir kutu ile, 5 yil garantili ve yurtdisi satis fiyati 1700€

Bu saat eger modeli hosunuza da gittiyse 1.000€ kacirilmaz, alin derim ok1

Ebay'e bakmadim

İlginize teşekkür ederim ama benim dediğim saatte helyum vanası falan yok. Model numarası: 241356, Diver Master 500 Mecha diye geçiyor, evet arka kapak camlı makinesini bilmiyorum ama ETA kullanıyor, eyüboğlu'nun sitesinde var fiyatına kalemkutusu'ndan baktım aslında fiyattan ziyade kalitesine takıldım ben çünkü sadece saat üretmiyor ya çakı falan da yapıyor insan acaba diye düşünüyor saat bu firmanın ana ürünü değil de yan ürünü olabilir mi diye, bir lacoste, armani gibi bir şey olmasından korktum açıkçası yoksa fiyat en kolayı araştırılır ebay'e falan bakılır ama işte esas takıldığım husus kalitesi.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:21

ebay fiyatı 822 dolar arkadaşlar
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:29

Bence guzel saat ama yaptigim arastirmada helyum vanasi vardi. acaba baska model mi, biraz sonra daha detayli bakicam, yoksa marka ve saatleri iyidir.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:35

Victorinox saat kullanan biri olarak diyebilirim ki, Victorinox çok kaliteli ve sağlam saatler üretiyor. 3 yıl garanti veren tek saat markası bildiğim kadarıyla. mekanik mekanizmların hepsi standart ETA. 1000 euro oldukça yüksek bir fiyat bence de, ama kalite anlamında herhangi bir çekinceniz olmasın.. tıkır tıkr çalışır uzun yıllar boyunca Smile ben severek kullanıyorum benimkisini...

Victorinox Swiss Army Img0315ma

hepsiburadan'a girip ordan da araştırın isterseniz.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:43

Jomashop ta 678$
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:46

kalemkutusu'nun sitesine girdiğinizde diğer markalar>victorinox swiss army dediğinizde karşınıza gelen ilk saat. Yalnız o plastik kayışlı benim dediğim metal bilezikli, sadece farkı o.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 1:52

cowboy demiş ki:
Jomashop ta 678$

evet işte o saati sormuştum, 1095'ten 678 dolara indirmişler.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 2:55

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 3:28

viktorinox saatlerinin de oldukca eski gecmisi vardir yani oyle uc bes yildan epey fazla
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 4:27

valla 1980lere dayanıyor saatlerin üretim tarihi...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 5:22

güzel otomatik serileri var artık..vitrinde varsa pas geçmiyorum artık..metal kalitesinide oldukça yükselttiler
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 20:30

certus demiş ki:
valla 1980lere dayanıyor saatlerin üretim tarihi...

1980'lere mi 1880'lere mi? 1980 ise çok çok yeni saat yapımında bu firma o zaman.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:16

1980'ler.
Ama gunumuz saatlerinde yuz yillik gecmis artik ancak birkac saat markasinda anlam kazaniyor, quartz krizinde batan markalar var, daha sonra bunlarin isim haklari satin alinarak eski gecmisin uzerine yeniden uretim yapiyorlar ve var olan seyleri sadece isimleri,
Simdi bir gercek bilgi vereyim, daha once bir baslikta Isvicre markalarinin hemen hepsini yazmistim, bunlarin icinde henuz kullanilmayan cok cok marka var.
Isteyen kisi bu markalardan birinin patent hakkini oldukca ucuz bir fiyata kendi ustune gecirebilir, daha sonra bizim yaptirdigimiz forum saati gibi fason uretim yaptirir ve o ismi ve gecmisini kullanarak piyasaya surer.
Bu nedenle gecmisinin ne oldugundan ziyade uretimlerinin ne olduguna bakmak lazim.
Viktorinox 1980 lerden ama gunumuzde de cok begenilen saatlerin epey bir kismi da daha eski degil, en azindan bu markanin saatlerindeki kaliteyi, kendi isimlerine zarar vermemek adina en optimum duzeyde tutacaklarina inaniyorum.
Gecen gun Armani saatlere baktim, alacagimdan degil ama cok guzel klasik modeller var, belki bir tanesini kopya ederim ya da esinlenirim diye dusundum, malum forum icin surekli yenilikler arastirmasi icindeyim, ama tami tamina bir moda saati, gorunum guzel fakat gerisi rezalet, quartz olmasini bir kenara birakin, kasa krom kaplama, cok hafif, arka kapak kabartma bile degil, guzel olan tek yani gorunusu ve kordonu.
Yani uzaktan guzel ama guzellikten uzak...

Yani viktorinox alinabilir bir saat bence.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:45

Valla mete abi yazmış bize katılmak düşer. Yani öyle tarihlere falan çok takılmadan, saatin kendisini, mekanizmasını incelemek ve öyle karar vermek lazım. Ben kalite noktasında Victorinox'un bir tissot, mido, certina, hamilton ve hatta oris'den aşağıda yer almadığını düşünüyorum.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 22:48

Evet doğru söylüyorsunuz hatta Breitling'in bile quartz krizi sırasında battığı söyleniyor ki bugün 8-10 milyar fiyatlarla satılabiliyor, Armani'ye hiç bakmıyorum bile, geçen gün Forum İstanbul'daydım ve tam saatsaat mağazasının önünden geçerken 40 yaşlarında biri Armani bakmak için içeri girdi, kendimi zor tuttum adamın kolundan tutup ne yapıyorsun sen paranı çöpe mi atmak istiyorsun dememek için ama yine bir şey demedim parası çok demek ki Smile
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 5:16

Arkadaşlar aklıma bir husus daha takıldı, şimdi bildiğiniz gibi bu saatte mekanizma olarak ETA var ve Swatch Group artık kimseye ETA mekanizma satmayacağını açıkladı, ileride bir sorun olursa bu mekanizma veya parça bulamamak anlamına mı gelir yoksa 15-16 sene yedek parça üretim ve bulundurma mecburiyeti olduğu için korkulacak bir durum yok mudur; inhouse makineler çıkana kadar beklenmeli midir?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 5:35

Korkulacak hicbirsey yok, bizler acisindan sorun yok, sorun ureticiler icin var.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 5:36

Ben bir sorun olacağını sanmam, karar sonrası komple makina için geçerli olsa bile bu tür durumlar istisnadır.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 5:47

watcher demiş ki:
Korkulacak hicbirsey yok, bizler acisindan sorun yok, sorun ureticiler icin var.

Teşekkürler. Bunu biraz açıklar mısınız rica etsem, korkulacak bir şey yok demeniz güzel ama saatleri üreticilerden satın almıyor muyuz onlar için sorun var bizim için sorun yok nasıl bir durum
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 8:52

üretici ETA'dan mekanizma aldığı zaman, yanında o mekanizmanın bakım ve tamiratı için ek malzemede alır. Yani mekanizmanın kendisi ile birlikte verilir bunlar. O Victorinox'ta ETA varsa, aynı zamanda yedek parçası da alınmıştır muhakkak. Dolayısıyla bir sorun yok...
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 8:57

certus demiş ki:
üretici ETA'dan mekanizma aldığı zaman, yanında o mekanizmanın bakım ve tamiratı için ek malzemede alır. Yani mekanizmanın kendisi ile birlikte verilir bunlar. O Victorinox'ta ETA varsa, aynı zamanda yedek parçası da alınmıştır muhakkak. Dolayısıyla bir sorun yok...

Teşekkürler açıklamalarınız için. Demek ki bundan sonra mekanizma satışı olmayacak ama piyasada satılan ETA'lı saatleri de almanın hiçbir sakıncası yok çünkü stokta yedek parçaları da mevcut.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 9:06

Kesinlikle ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 9:33

Mekanizma satışı olmayacak diye bir şey de yok aslında sadece firmalar artık daha fazla para ödeyecek.
Ödemek istemeyen de kendi mekanizmasını yapacak ya da başka yerden bulacak.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 10:06

teng demiş ki:
Mekanizma satışı olmayacak diye bir şey de yok aslında sadece firmalar artık daha fazla para ödeyecek.
Ödemek istemeyen de kendi mekanizmasını yapacak ya da başka yerden bulacak.

Bu konuda da bir zahmet açıklama isteyeceğim. Swatch Group başkanı bizzat açıkladı artık mekanizma satmayacağız dedi, sonradan geri adım mı attılar.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 10:13

Watcher daha iyi anlatır
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 10:18

Ben biraz aciklama getireyim.
Sistem soyle isliyordu:
Eta fabrikasindan gidip makineyi komple degil ebauche yani monte edilmemis halde aliyorlardi. Bu sistemin amaci her markanin kendine gore dekor yapmasiydi.
Boyle parcalar halinde aldiginiz zaman bir makineyi mesela 20€ aliyordunuz.
Sonra bunlari cin'e gonderip dekorelerini yapip geri Isvicreye getirip montajini yapiyorlardi, hatta bu sistem ile bazi parcalarini da cin'de ureterek daha ucuza getirip inanilmaz yuksek fiyatlara satiyorlardi, bazen de dubois depraz gibi ureticiler de bunlara ek moduller uretip bu makinelere ek yapiyorlardi.
Simdi eta diyor ki:
Ben artik makineleri parca halinde satmayacagim, eger ozel dekor, modifikasyon veya modul gerekiyorsa bunlari da markaya ozel kendim yaparim ama artik oyle 20€ ya da vermem. maliyeti neyse o fiyata veriririm, makineyi komple bitmis satarim, begenmezseniz gidin kendi makinenizi kendiniz uretin.

Tum bunlar yedek parca icin gecerli degil tabi ki.
Viktorinox aldiniz, bu marka, makineyi eta'dan aldi, icindeki tum deko'lar ve kisisellestirmeler eta tarafindan yapildi, bu durumda viktorinox'un ihtiyaci olan tum yedek parcalar da kisisellestirilmis olarak sunumda olmaya devam eder.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 10:19

teng demiş ki:
Watcher daha iyi anlatır
heheheeee anlattim bile fumeur
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 10:51

watcher demiş ki:
Ben biraz aciklama getireyim.
Sistem soyle isliyordu:
Eta fabrikasindan gidip makineyi komple degil ebauche yani monte edilmemis halde aliyorlardi. Bu sistemin amaci her markanin kendine gore dekor yapmasiydi.
Boyle parcalar halinde aldiginiz zaman bir makineyi mesela 20€ aliyordunuz.
Sonra bunlari cin'e gonderip dekorelerini yapip geri Isvicreye getirip montajini yapiyorlardi, hatta bu sistem ile bazi parcalarini da cin'de ureterek daha ucuza getirip inanilmaz yuksek fiyatlara satiyorlardi, bazen de dubois depraz gibi ureticiler de bunlara ek moduller uretip bu makinelere ek yapiyorlardi.
Simdi eta diyor ki:
Ben artik makineleri parca halinde satmayacagim, eger ozel dekor, modifikasyon veya modul gerekiyorsa bunlari da markaya ozel kendim yaparim ama artik oyle 20€ ya da vermem. maliyeti neyse o fiyata veriririm, makineyi komple bitmis satarim, begenmezseniz gidin kendi makinenizi kendiniz uretin.

Tum bunlar yedek parca icin gecerli degil tabi ki.
Viktorinox aldiniz, bu marka, makineyi eta'dan aldi, icindeki tum deko'lar ve kisisellestirmeler eta tarafindan yapildi, bu durumda viktorinox'un ihtiyaci olan tum yedek parcalar da kisisellestirilmis olarak sunumda olmaya devam eder.

Teşekkür ederim çok iyi açıklama olmuş gerçekten, yalnız son cümlenizde belirtmiş olduğunuz dekorların ve kişiselleştirmelerin ETA tarafından yapıldığı nereden belli, bu marka da ( Victorinox ) 20 € dan alıp gidip kendi modifiye etmiş olamaz mı
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 11:25

kaca aldigi onemli degil ki, icinde 2824 barindiran breitling de ayni fiyata makineyi aliyor.
eta makinelerin hepsi eta tarafindan imal ediliyor.
Viktorinox'taki kisisellestirmelerin eta tarafindan yapilmadigi zaten asikar da ayni sey breitling icin de gecerli.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 12:42

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 19:05

Evet demek istediğim oydu, çok teşekkür ederim katkıda bulunan bütün arkadaşlara. ETA makineler baya bir soru işareti oluşturmuştu kafamda. Kişiselleştirmeleri kimin yaptığının ileride parça temini ve bakım üzerinde olumsuz bir etkisinin olmayacağını bilmek güzel Smile Ama bu parça temini kaç sene problemsiz hallolabilir, 10 yıl, 15 yıl, 30 yıl ?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 21:21

Eta üretimi devam ettikçe sorun olacağını düşünmüyorum bile.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 21:29

deka demiş ki:
Eta üretimi devam ettikçe sorun olacağını düşünmüyorum bile.

ETA üretimi bitmez o sonsuza kadar devam eder ama acaba ETA biz size parçaları verdik artık parça satışımız yok derse yani yedek parça vermezse misal bir 10 yıllık parça stokları olsa ETA'dan mekanizma alan firmaların, bu durumda 10-15 yıl sonra sorun olur mu diye düşünmüştüm ( genelde yedek parça alımları yüklü olduğu için 10 yıllık stokları vardır gibisinden ) ama anladığım kadarıyla ETA bundan sonra parça parça mekanizma satmayacak da olsa önceden satılmış mekanizmalar için firmaları zorda bırakmayacak gibi.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 21:34

Aynen öyle, hiç bir firma kendi ürettiği bir mekanizmayı yarı yolda bırakmaz,bu bir hizmet, bu bir prestij, bu bir süreklilikdir fumeur .
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 21:38

Elbette, kendisinden komple makine alanlara daima yedek parca verecektir.
Tek sikinti 10-20 yil sonra eger o makine gundemden cikip artik imal edilmiyorsa 40 yil sonra yedek parca bulundurmayabilir denebilir ama her makineden yilda on milyonlarca piyasaya surduklerinden ve o makineyi tedavulden kaldirsalar bile baskalari tarafindan ayni makinenin yapimi devam edeceginden parca bulmak hic sikinti olmayacaktir.
Zaten bozulabilecek parcalar o kadar ortak parcalar oluyor ki, mesela balans, balans yay'i gibi parcalar, bunlar baska makinelerde de kullaniliyor. standart olarak.
Ayrica hic inanilmaz sekilde ellerinde surekli yedek parca olanlar var mesela omega 70'li yillarin saatlerini restore etmek icin elinde halen stoklar mevcut.
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 21:42

Teşekkür ederim arkadaşlar, rahatlattınız beni, artık gönül rahatlığı ile ETA mekanizmalı saatler alabilirim Smile
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedCuma 19 Mart - 0:18

Haydı bakalım hayırlısı olsun mehmettt... bekliyoruz ETAlı haberlerini Wink
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedCuma 19 Mart - 20:45

Teşekkür ederim certus, Victorinox'u almaya karar verdim ilk etapta. Alınca inceleme bölümünde yazarım.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedCuma 19 Mart - 21:25

Bence doğru bir karar vermişsin, ben 2 buçuk yıldır kullanıyorum benimkini seve seve, kendisiyle bir sürü güzel anım oluştu.. hatta victorinox'u o kadar sevdim ki gittim bir de çakısını aldım Smile
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Victorinox Swiss Army   Victorinox Swiss Army Icon_minipostedCuma 19 Mart - 22:00

certus demiş ki:
Bence doğru bir karar vermişsin, ben 2 buçuk yıldır kullanıyorum benimkini seve seve, kendisiyle bir sürü güzel anım oluştu.. hatta victorinox'u o kadar sevdim ki gittim bir de çakısını aldım Smile

Çakısını ben de alacaktım ama sonra düşündüm kullanacak yer yok şu anda onu. İlerde tabii ki mutlaka çakısı da olmalı.

Victorinox Swiss Army
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Satılık Victorinox Swiss Army Ambassador XL
» Victorinox Swiss Army Dive Master 500 Mechanic
» victorinox swiss army otomatik (satıştan kaldırıldı)
» swiss army
» Hamilton vs. Victorinox