Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saatler ....

+22
okyanus57
Tolga
DJouneyt
bizantolog
Muvakkit
aaltindeger
bravoecho
Polemik_
ertay
MortingenStrasse
egunns
vervito
Azizim
tumer1903
merm
donjohnson
forbidden
pirasa
peugeot206wrc
deka
watcher
asiruh2009
26 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
Polemik_

Polemik_

Saatler .... - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 3:56

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 4:16

gercekten de bu saat ucuz replikalara cok benziyor acik bolumu ile :P

:kizgin seytan: durun dovmeyin hemen kaciyorum
http://www.turksaatforumu.com
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 4:53

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 4:59

Polemik şu senin Hamiltonu bir görsek :aciktim:
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 5:20

.

deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 5:25

polemik saatin güzelmiş,cep telefonunun makro özelliği yok sanırım,flu çıkmış,ayrıca o kayış pek gitmemiş,daha klas bir kayış bulmaya bak. Very Happy
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 5:31

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan Polemik Smile Güzel bir saati uygun fiyata almak gibisi yoktur.

Şimdi geliyorum zurnanın ZIRT dediği yere http://www.zenith-watches.com adresine tıklayıp yeni kreasyonu ve kataloğu inceleyin...

Durduğunuz her saniye çok şey kaçırıyorsunuz. Çok güzel modeller eklenmiş :aglamak:
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 6:41

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:13

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 22:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:21

İşte Zenith'ten beklenen özlenen aranan tasarım... Nerde El Primero ??? Şimdi oturup ağlıycam sinirden :delirdim:

Saatler .... - Sayfa 4 Zenith
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:25

.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:37

tissot icin ebayde bir satici, benden 15km otede oturuyor, link'te yukaridaki tissotlardan birinin aynisi, bu saticidaki saatler bakimli ve cok kalitelidir, ben en az 20-25 saat aldim ve eger almaya kalkarsaniz ben buradan gonderilmesini ve saatin kontrolunu filan takip ederim.

http://cgi.befr.ebay.be/MONTRE-TISSO-AUTOMATIQUE-PR-516_W0QQitemZ250491535937QQcmdZViewItemQQptZBEFR_Montres_1?hash=item3a52758241&_trksid=p3286.c0.m14
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:41

Polemik_ demiş ki:
Abi bu saatler yeni değil, gerçi sen de biliyorsundur.

Şu The Originals koleksiyonuna hasta oldum resmen. En klasik El Primero olan seri. Fiyatları nasıldır acaba?

Zenith başlığına yazdım senin için study
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:48

.

bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 7:50

Polemik_ demiş ki:
Sağol abi, o mesajını cevapladım bile.

Smile

bende cevabına cevap yazdım bile :alay:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 9:20

Polemik_ demiş ki:
Teşekkürler.

Smile

Abi kordon işi kolay, bu biraz eskisin daha farklı bir kordon alırım.

Saatin fiyatı beni çok cezbetmişti ama kullandıkça saate daha fazla ısınmaya başladım.

Meraklısına iki güzel Tissot ilanı buldum. Birinin fiyatı yüksek, ama bence güzel saatler.

http://urun.gittigidiyor.com/TISSOT-Seastar-Otomatik_W0QQidZZ5369655

http://urun.gittigidiyor.com/tissot-otamatik-kol-saati-erkek_W0QQidZZ14148569
bunlara bende zaman zaman bakıyorum,epeydir satışta,şahsen ben 1. yi beğendim ama oda sorunluymuş galiba,2.tarzım deel. Rolling Eyes
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 12:11

hocam bu memovox olayı gmt tarzı bişeymi...jarger de çat diye fiyat 2 ye katlıyo mübarek

watcher demiş ki:
Jaeger le coultre memovox
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 20:08

memovox alarm/zilli saatler, ama ozellikle yeni modellerinde jaeger le coultre memovox saatlerin zil sesi diger poljot vs. zil sesinden cok farkli, memovox'ta cekic bir ozel tel gibi bir seye carparak cinlatarak kristal bir ses verirken digerleri brrrrrr diye bir ses veriyor.
Muvakkit

Muvakkit

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 22:22

Muhtemelern çoğunuz görmüşsünüzdür ama biraz farklılık olsun dedim. Bir de bu saate bakın, gerçekten çok farklı. 43mm çap Eta 2893 Otomatik Makina ve birkaç kendine has özellik

www.magellan-watch.com

Saatler .... - Sayfa 4 1521tripleview
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 22:32

Bu saati uc yil once almanyada bir saticidan 2.400 euroya sifir pazarik yapmistim, simdi ayni saticida ayni saat 9.990 euro :aglamak:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:08

fırsat tepmişsin be hocam. :kirmizikart:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:22

ya hic sorma burada resmi gorunce tekrar sitelerine girdim sok oldum resmen...
Saati isvicrede bulunan bir forum arkadasi denemis bana izlenimlerini yazmis ve pek tavsiye etmemisti biraz yuksek duruyor kullanmak keyifli degil demisti ben de vazgecmistim :aglamak:
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:30

günlük kullanıma gelmez bu doğru,ama saatlerimizin hangisini günlük kullanıyoruz ki,helede bu sayı binleri geçince :siritiyom: ,seyretmekden,sevmekden başka ne yapıyoruz ki,onuda alıp ara sıra sevecekdin,yoksa bu kadar değerleneceğini bilmen mümkün değil,belki değerlenir derken loto çıkmış gibi olacakmış baksana. :alay:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:33

Liste fiyati 5000 euro civariydi nereden bilebilirsin boyle olacagini
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 3:14

ama yinede 5000 den 2400 e iyi düşmüş,adam 3 yıldır satmadıysa :kehkeh: ama seviniyordur.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 11:22

bence bu mecallanların camının özel yapısı para tutuyo gibi...sevmedim açıkçası...5000 öro ya jaeger alırım yauu Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 13:06

beyler bu saat nasıl ?

Saatler .... - Sayfa 4 Am9uhi
donjohnson

donjohnson

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 17:50

Glashütte offf offf! Naaptın sen ya ? Rolling Eyes Rolling Eyes

Saatler .... - Sayfa 4 SportEvo05

Saatler .... - Sayfa 4 Chinoise-006a

Saatler .... - Sayfa 4 710

Saatler .... - Sayfa 4 Xc1y7b

Saatler .... - Sayfa 4 Image11465

Saatler .... - Sayfa 4 M1xk3xkkiwhnjxzrgm-h
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 21:07

Glashütte'ye bakınca beğendiğim bir Blancpain modelini görür gibi oldum. Tek kusuru tarih göstergesi, ne gereksiz şey!
http://www.mekaniksaat.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 23:11

çok beğendiğim fakat artık üretimi olmadığı için canlı göremediğim baume mercier

Saatler .... - Sayfa 4 Baume
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 23:23

filmlerde kötü adamların kullanacağı türden saatlerden.

baume mercier'nin tam ortasında bir baphomet yıldızı mesela şık olurdu Smile

baume mercier logosu yerine de 666 sayısı da hiç fena olmazdı hani...
http://www.mekaniksaat.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 0:15

bizantolog demiş ki:
filmlerde kötü adamların kullanacağı türden saatlerden.

baume mercier'nin tam ortasında bir baphomet yıldızı mesela şık olurdu Smile

baume mercier logosu yerine de 666 sayısı da hiç fena olmazdı hani...

muhaha
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 7:04

en son ki hamılton hoşuma gitti...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 7:32

son hamiltonun benzeri satılıklar arasında var ama daha ucuzlarıda bir zamanlar alışveriş saatindeydi. :delirdim:
DJouneyt

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 1:25

DIEVAS Vintage California Titanium Unitas 6497 Hand Wind Watch
Fikir güzel ama tasarım kötü bence Smile amazon.com'da 699 $

Saatler .... - Sayfa 4 51hG4ZdCZeL._SS400_Saatler .... - Sayfa 4 41fT4jdppOL._SS400_Saatler .... - Sayfa 4 41x9Y-rKbML._SS400_Saatler .... - Sayfa 4 31ApP75Eu3L._SS400_

Ve mekaniksaat blog'unda gezinirken "2009 Only Watch Presentation in Geneva"da sergilenen saat markalarının sitelerinden, ifadelerin yetersiz kaldığı bir saat Smile Girard-Perregaux REF. 49530. Sloganları da şekil - "Watches for the few since 1791" Smile

Saatler .... - Sayfa 4 2921_5
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 1:49

zenith Defy serisi dışında fosfor kullanmıyor.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 2:09

şu girard perregaux müthiş yahu..
Mehmet abinin aksine Glashutte'deki tarih göstergesini beğendim, saat kendisi de muhteşem.
bu arada bu son eklenen kronolu Tissot Navigator'un makinesi nedir acaba? Lmeania mı?
DJouneyt

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 3:15

Christophe Skye CS-843332000283, ilginç tasarım, ilk bakışta yin-yang'ı andırıyor Smile

Saatler .... - Sayfa 4 41zXdyu449L._SS400_Saatler .... - Sayfa 4 41U%2B2h9wSqL._SS400_
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 3:55

swiss made mi bu marka?
ertay

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:14

egunns,
Sordugun Certina ya gelince, cok guzel bir saat ve siyah ve bayaz olmak uzere 2 rengi var...
bir ara bende dusunmustum, Almanya fiyatida 300/350 euro civarinda idi..
simdi gelelim esas konuya,
sayet almayi dusunuyorsan, kordonuna bak, cunku Certina iki cesit kordon kullaniyor,
bazi modellerinde tissot lardaki gibi gecmeli klips kullaniyor, ve bu sistem guzel degil,
bazi modellerinde de iki tarafindan basmali sistem kullaniyor,
bu sistem daha guzel, ve ben alirken diger saatlerin tokasi ile degistirttim, sende alacak olursan saticiya degistirt..
bildigim kadari ile, iki taraftan basmali sistemi pahali choronolu modellerde kullaniyor..
ekledigim resimdeki kordona dikkat et, bahsettigim iki taraftan basmali sistem..
ertay

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:18

resim eklemeyi beceremedim, kusura bakma.. sayet alacak olursan bildir, e-mail ile gondereyim..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:39

dostum, resim eklemek icin, yazilari yazdigimiz kutunun ust tarafinda kucuk bir kare var, maus ustunde durdugunda "resim konuk etmek" yazisi cikiyor.
Orayi tiklayip bilgisayarindaki resimi yuklemen gerek, daha sonra http baglantisini copy ediyorsun, yine yukarida ilk tikladigin butonun yanindaki butona tiklayinca kucuk bir kutu cikiyor araya copy ettigin baglantiyi paste ediyorsun ve tamam diye tikliyorsun,
islem tamamlanmis oluyor, istersen resmin gorundugunu onizleme ile kontrol edebilirsin
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:40

Mete abi bu Christophe Skye ne markası bilgin var mı?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:42

bilmiyorum ama %100 cin olma ihtimali yuksek hatta simdi siteye baktim, CIN
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:50

bilindik köklü markalardan şaşmamalı Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:55

evet ya, hem kim istese oradaki varolan veya replikalarda varolan tum modellerden kendi adina belirledigi bir markada fason yaptirabilir hem de oyle binlerce siparise gerek yok, yuz adetten itibaren...
Ustelik cinlilerin elinde binlerce model ve degiskenleri var
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:43

sondaki Girard Perregaux 10.000USD fiyatı hasta oldum saate.
DJouneyt

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 8:52

Kusura bakmayın, otomatik ve hoş görünümlü olunca atlıyorum işte Smile hangi marka/model saatin hangi mekanizmayı kullandığını, Çin olup olmadığını nasıl anlıyoruz?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 9:45

belli başlı isviçre markalarını bilmek lazım. tanımadığımız isviçre markaları da oluyor arada sırada, yeni türeyen markalardan ama zaten kaliteliyse eninde sonunda ismi duyulur.
isviçre saatlerinde swiss made yazısı olur kadranda, bazılarında kadranda olmaz arka kapak üzerinde olur. mesela hamilton'un eski serilerinde bu durum sık. ama yeni katalogda gördüğüm kadarı ile hepsinin kadranında var damga. bir de tabii ki internetde yabancı güvenilir forumlarda bilgi ediniyoruz.
DJouneyt

MesajKonu: Geri: Saatler ....   Saatler .... - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 10:32

@FlyingOstrich
Anlaşıldı, her şeyin başı eğitim (benim durumda araştırmak Smile). Aşağıdakilerin Çin olacağını zannetmiyorum :siritiyom:

Armand Nicolet M02 Date - 1300 $
Saatler .... - Sayfa 4 9140A-NR-P140NR2

Armand Nicolet M02 Big Date and Chronograph - 4400 $
Saatler .... - Sayfa 4 9148A-NR-P914NR2

Saatler ....
4 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-
» Saatler
» GMT saatler
» Çin tourbillion saatler
» Zixen saatler;