Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Waltham cep saati

5 posters
YazarMesaj
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:02

koleksiyon denir mi bilmiyorum ama elimde bulunan 17 tane amerikan ve 1 tane de ingiliz yapımı cep saatlerimin fotoğraflarımı zamanla sizinle paylaşmak isterim. fotoğraflarını bugün çektiğim waltham markalı saatimin fotoğrafları (1893 yılında yapılmış):[img]Waltham cep saati 33653241[/img][img]Waltham cep saati 71534180[/img][img]Waltham cep saati 85843165[/img]
Misafir
Misafir
Anonymous

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:13

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:19

Very Happy neden makine kötü mü?
teng

teng

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:36

Bu makineye birkaç üstad dışında kim ne diyebilir ki ??
Dolaplı makine.. bulan bomba diye karakola götürür. guluyor
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:48

sizler kadar çok anlamıyorum saatlerden zaten. ama sitede genel olarak avrupa saatler beğeniliyor ona dikkat ettim. amerikan saatlerinin kötü olan tarafı ne ki avrupa yapımı saatlerden? bendeki saatlerin biri hariç hepsi amerika yapımı aralarındaki farkı anlatır mısınız bana?Smile
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:50

isviçre yapımı saatler daha mı kaliteli ve iyi makinelere sahip?
teng

teng

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:50

Bunlar çok eski saatler, bunlar hakkında konuşmak bizi aşar. Ustalar bilir, geri kalan laf olsun diye konuşuyordur.
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:53

hımmm ama yinede bildiklerinizi benimle paylaşırsanız bende bişeyler öğrenmiş olurum Smile
barett

barett

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:13

Arkadaslar bilgim kadar deyineyim cep saatlerinde nasyonalite ayrimina karsiyim bir saatin makinesi benim icin onemlidir guzelligi ve zarifliginde deyil calisma pirnsibi ve isciligine bakarim ingilizlerin zincir mekanizmali satleri gercekten hos bazen gorselde olabiliyor.Firansizlarin paris saatleri kolleksiyoncularin vaz gecilmezi.amerikalilarin elgin vs harika ama burda unutmamak lazim isvicre nin tasi topragi saat dunyadaki saat borsasina yon veriyor desem yeridir.hala bazi koylerinde cifclik yapan insanlar bile aksam evlerinde cati arasindaki atolyelerinde saat yaparlar saat adamlarin ruhuna islemis bu demek degilki en guzel saati baska yapamaz ama adamlar saatteki bir cok cagi acmis ve kapamis klavyem bozuk noktalama yapamiyorum ozur dilerim.
barett

barett

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:15

bu arada saatlerin guzel diyerlerinin fotolarinida beklerim
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:20

bir tane daha sayfa açtım anahtar kurmalı waltham saatimin fotoğraflarını koydum oraya da Smile beğenmenize sevindim.
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:25

yakın zamanda elgin marka olanlarında fotoğraflarını koyacağım. şimdi bir tanesi bakımda Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:30

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:39

sorun değil kötüleye de bilirsiniz ama kötülemek sayılmaz zaten yazacaklarınız:) önemli olan doğru olanı öğrenmek. evet günümüz makineleri şimdi daha alengirli Smile ama amerikan saat endüstrisinde daha ucuz maliyetlere seri üretim yapmışlar. ünlü bi ustanın elinden çıkma makineler gibi değiller belki ama. saat endüstrisinin temellerini atmış fabrikalardır waltham ve elgin, o dönem avrupasında usta elinden çıkarken saatler. belki biraz da görünümlerine aldanıyorum bu amerikan yapımı saatlerin Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 12:11

.

Valjoux

Valjoux

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 4:49

Elgin,Waltham,Hampden,Illinois,Howard

eski Amerikan saatleri'nin hepsinin kalitesi çok iyi makina işlemeleri de isviçre saatlerini aratmayacak kadar güzeldir.Illinois Bunn Special makina'nın fotoğrafı tek kusuru swan neck'in kırık olması.
https://2img.net/r/ihimizer/img51/168/dsc0834b.jpg
Waltham cep saati Dsc0834b
barett

barett

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 5:00

gercekten guzel saat swan neck isinede bir cozum bulmalisin bence..
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 5:08

evet güzel saat gerçekten Smile bende de var bir tane illinois saat 18 size denilen boyutta. saatçilerde bu tür saatlerin yedek parçalarını bulmak çok zor. ben ufak bir parça için iki ay bekledim
watcher
Admin
watcher

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 6:17

Her kim ki Amerikan saatlerine laf ede, tiz kellesi vurula vieux

En guzel islenmis dekoreli cep saatleri Amerikan saatlerinde bulunur, ve bendeniz de bunlara bayilir.
http://www.turksaatforumu.com
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 6:55

bunlarda avcı kasa altın dolgu elgin saatimin fotoğrafları

[img]Waltham cep saati Altinkaplamaelgin415mmb[/img][img]Waltham cep saati Altinkaplamaelgin415mmb[/img]
Valjoux

Valjoux

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 7:06

Gerçekten saatin kasası çok temiz ve makina da bir o kadar güzel,
bir de saatin kadranını fotoğraflasaydın çok güzel olurmuş...
hipogrif

hipogrif

Waltham cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Waltham cep saati   Waltham cep saati Icon_minipostedCuma 26 Mart - 11:09

tamam onu da en kısa sürede koyarım. yelkovanı olmadığı için koymamıştım aslında ama kadranı da çok temiz

Waltham cep saati
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1905 Waltham Antika Cep Saati
» WALTHAM 1883
» Anahtar kurmalı Waltham
» 3 adet saat kol saati + 1 adet cep saati..
» F.M.S. Duvar Saati