Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman

4 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Empty
MesajKonu: Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman   Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 10:07

06:30 Uyandığınızda kendinizi sanki az önce içki içmişsiniz gibi biraz yorgun hissedebilirsiniz. Uyku mahmurluğu denilen bu durumda kalp atış hızı ve kan basıncınızda kısa ve sert değişimler olabilir. Bu etkiler bazen 10 dakika bazen 2 saat sürebilir.

07:00 Bu saatlarde güç, dikkat isteyen egzersizler yapılabilir.

07:30 Sabah seksi için testesteron seviyesinin en yüksek olduğu zaman. Bu saatlerde sperm kalitesi de oldukça yüksek oluyor ve isteniyorsa hamile kalma olasılığı da oldukça yüksek.

08:00 Kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan trombositler bu saatte günün diğer saatlerine göre daha yoğun etkiler. Yaraların iyileşmesi için en iyi saatlerdir.

10:00 – 11:00 Birçoğumuzun zihni bu saatte açık olur. Bu nedenle randevularınızı mümkün olduğunca bu saatlere alın.
12:00 Öğle yemeği için ideal bir saat. Yemekten sonra ağırlık çökebilir, bu yüzden 15 dakikalık kısa bir uyku molası ideal olabilir. Daha fazlası sizi durgunlaştırabilir.

15:30 Dişlerinizle ilgili sıkıntınız varsa bu saat ağrı eşiğinin en yüksek seviyede olduğu zaman. Randevu alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

16:00 Bu saatlerde kaslarınız güçlü, eklem yerleriniz esnek durumdadır. El ve sırt kaslarınız diğer zamanlara göre daha güçlüdür. Bu saatlerde egzersiz yapmanız vücudunuzu kısa sürede forma sokabilir.

17:00 – 18:00 Bu saatler ‘happy hour’ saatleridir. Bu saatlerde karaciğeriniz alkollü içkilerin sebep olduğu toksinleri atmanızı sağlayabilir.

19:00 Günün sonunda daha iyi nefes alır, daha iyi çalışırsınız. Egzersizler daha fazla kasa dönüşür. Spor için uygun bir saat.

20:00 Bu saatler sevgiliniz ya da arkadaşlarınız için oldukça uygun.

01:00 – 04:00 Artık durun ve dinlenin.
http://www.turksaatforumu.com
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman   Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 10:16

tespitlerin bir çoğunu bende yaşadım ve katılıyorum..Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman   Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 3:49

Ama sabah saatlerinde erkeklerin egzersiz yapması kalp krizi riski taşıyor. Zira sabahın erken saatlerinde kandaki adrenalin seviyesi yüksek olduğu için bir parça pıhtının kopup koroner damarları tıkaması ihtimali daha fazla.
Hatta istatistik olarak en fazla kalp krizi geçirilen zamanın sabah erken saatlerde olduğu tesbit edilmiş.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman   Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 4:03

Mete abi ömrümü çürüttüğümü belgelemişsiniz burada. Ben sabah 08:00 da kalkıp 08:45 e kadar kahvaltı ve tv yapıyorum. 09:00 da derse başlıyorum ve gece 22:45 gibi dersten kalkıyorum. Arada öğleden sonra 13:00 gibi öğle yemeği ve 19:30 gibi akşam yemeği yiyorum. Ne seks var ne spor var ne sevgiliyle buluşmak var ne happy hour tadında olayımız var.
Sanıyorum ki sabah 8 akşam 5 çalışan arkadaşlar da yazınızdan şikayet edecek. Rica ederim şöyle yazılar yazmayın. Bu kadar güzel bir gün profili çizince kendi hayatımın rezilliğini hissediyorum. Size de ayrıca teessüf ediyorum Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman   Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 4:10

Kulube hosgeldin, ben de senden pek farkli sayilmam ama yine de 52 yasa kadar dayandim guluyor
http://www.turksaatforumu.com
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman   Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 4:17

Ben 35 i zor görürüm gibi geliyor bu kadar hareketsiz bir yaşamla. O saatten sonra da yaşarsam günün 24 saati şekerleme için en uygun saattir diye entry girerim buraya. Tek umudum havayolu şrketine girdikten sonra biraz koşuşturmacayla eski formumu tekrar yakalamak. Malum herhangi bir havaalanında 1 saatlik kalış esnasında duty free yi kolaçan edip bütün foruma mekanik saat arayacağım falan. Baya koşuşturma olacak Very Happy

Vücudunuzun en verimli saatleri ne zaman
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Akan Zaman
» Zaman Servisi
» Saat ve Zaman
» Zaman ölçülebilir mi?
» Müzik - Saatler - Zaman