Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Raketa marka cep saati

YazarMesaj
negativ

negativ

Raketa marka cep saati Empty
MesajKonu: Raketa marka cep saati   Raketa marka cep saati Icon_minipostedC.tesi 10 Nis. - 11:01

saat sovyetler birligi uretimi kurmali ve altin kaplamadir .saatin hikayesi ise soyledir.beyazitta esnaf olan ailem 91 -92 yillarinda sovyetler birligi dagilinca,turkiyeye bavul ticareti yapan ruslardan almislardir.(bilenler iyi hatirlar sovyetler birligi dagilinca butun sovyetlerdeki urunler turkiyeye gemilerle otobuslerle bir sekilde kacirilmis veya getirilmistir.) vieux kisa bir ornek verecek olursak diyelim ki rus turistten beyazittaki esnaf bir tane durbun aldi veya fotograf makinesi.bu makine o zamanlar 8-10 esnaf el degistirdikten sonra anca musterinin eline gecermis.10 dolara alindiysa misal 100 dolar olurmus.en son alan musterininde onu satmiyacagi belli degil tabiki.o zamanlar otobuslerle rus bavul turistleri gelirdi.ister inanin ister inanmayin beyazit esnafi soyle derdi bu otobus komple benim icindekilerle birlikte.varin gerisini siz dusunun. alkisalkis bu hikaye babamin tanik oldugu birkac olaydir.mercandaki polonya pazarinin kurucusudur ayni zamanda babam.ismini polonyadan gelen bavul turistlerinden almistir bu pazar ve birkac yil once eminonu belediyesi bu pazari kapatmistir.suan yerinde otopark kurulmustur.kapandiktan sonra birkac sefer ugradim esnaf sinek avliyor tabiri caizse.kisacasi o mercan piyasasini ayakta tutan polonya pazariymis.babam saatin fiyatini net hatirlamamakla birlikte zamanina gore iyi para verdiklerini soyledi.bu saatten 2 tane almislar.1.sini annemin babasina,2.sini de babamin babasina yani dedelerime hediye etmisler.bendeki bu saat babamin babasindan kalan.dedem 2005 yilinda vefat edince saatini ben aldim.diger saatin akibetini bilmiyorum.cocukluk zamanlarimda cok net hatirliyorum dedem cebinden cikarir ozenle kurardi.mukemmel durumda calismaktadir.fotografini cekmek icin icini ilk defa bugun actim.makinesi de tertemiz.uzerindeki deri kilifi dedem kendi yapmistir.kilifin bir yerinde deri catlamis.onun disinda hersey gayet guzel.uzerinde sovyetler birliginde uretilmistir yaziyor.kadran tahminimce porselen degil.rengi cok canli durmuyor cunku.cok fazla islemesi yok tek kapakli bir cep saati oda motoru koruyan kisimin kapagi var sadece.kapakta hos bir gemi islemesi var.koleksiyonumun en degerli parcasi bu saat.maddi olarak fiyatini bilmem ama dede yadigari olmasi acsindan ve anilarimda yer etmis olmasi bakimindan manevi olarak paha bicilemez benim icin.cok kullanmak istiyorum bu saati ama ona gore elbisem yok malesef genelde spor giyindigim icin.benden simdilik bu kadar.hepinize hurmetler

En son negativ tarafından Cuma 16 Nis. - 13:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
negativ

negativ

Raketa marka cep saati Empty
MesajKonu: Geri: Raketa marka cep saati   Raketa marka cep saati Icon_minipostedC.tesi 10 Nis. - 11:15

Raketa marka cep saati Img1061n.th
Raketa marka cep saati Img1062o.th
Raketa marka cep saati Img1063v.th
Raketa marka cep saati Img1064h.th
Raketa marka cep saati Img1065h.th
Raketa marka cep saati Img1067vz.th
Raketa marka cep saati Img1068a.th
Raketa marka cep saati Img1072k.th
Raketa marka cep saati Img1073j.th

Raketa marka cep saati
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Raketa marka eski bir saat...
» Takema (Raketa)Rus Saati Bilgi
» Mehmet Ali Birand' in saati hangi marka?
» Candino marka saat buldum bu nasıl bir marka?
» Raketa