Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paul Picot

+2
teng
egunns
6 posters
YazarMesaj
egunns

egunns

Paul Picot Empty
MesajKonu: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 12:31

İlk ürünlerini 1976 yılında vermeye başlayan Paul Picot, İsviçre’nin lüks saat üretim geleneğini geliştirmeyi hedefleyen bir markadır.Paul Picot geleneksel saat üretim yöntemlerini yeni teknolojilerle birleştirerek sıra dışı saatler üretir.Her Paul Picot saati, kılı kırk yaran titizlik, zarif bir tasarım anlayışı ve en yüksek standartları yakalama arzusunun tipik bir örneğidir.

Bugün Paul Picot tam doğrulukla çalışan, olağanüstü kompleks mekanizmalar içeren gözalıcı saatleriyle zihinlerde yer etmiştir.Marka bu sağlam imajını, kullandığı materyallerin ve tasarımın kalitesi kadar çalışanlarının uzmanlığına da borçludur.Bir Paul Picot’yu bileğinize taktığınızda onu üreten kişinin saat üretme sanatına duyduğu bağlılığın farkına varmamanız olanaksızdır.

Göz alıcı bir estetik duygusu, saat sanatında ustalık, keskin gözler, maharetli titiz eller…
İşte Paul Picot’un orijinal mükemmelliğin nedenleri. Paul Picot saatlerinin en küçük detayı bile profesyoneller tarafından tasarlanır ve şekillendirilir.

Paul Picot, eğilimlerin hızla değiştiği bir dünyada ayakta kalabilen, tükenmeyen değerlere sahip el yapımı saatler üretir.

Alıntı : TufanSaat.com

En son egunns tarafından Paz 11 Nis. - 23:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 13:05

geçen haftalarda bir paul picot denedim,izlenimlerim duygularım bakış açım değişmedi desem yalan olur, bir anda tag de longines de omegada vs bundan daha çok beğendiğim tasarımları başka bir yere koydum bu paul picot serisini başka bir yere; saatle ilk bakışmadan itibaren tasarıma vurulmasamda toplam kalite beni başka bir şeye odaklandırdı. Saati hemen denemek istedim, şöyle bileğimde tuttum, croco kayışı komple bileğime takmaya kıyamadım ; fabrikasyon değilde el destekli yapım kasanın ne demek olduğunu anladım; sanki o kasa tırtıkları ince ince yavaş yavaş işlenmiş katman katman, farklı kalitede üretilmiş kasanın, o kılcal safir camın, 2892 bazlı olsada o taşların nasıl titizlikle yerleştirildiğini o altın rotorun en ufak bir itreşimde nasıl fırıl fırıl döndüğüne şahit oldum; ilk defa da olsa tasarım odaklı olmasada farklı bir kaliteyi taşımanın hazzını yaşadım....bir gün bu fiyatı markasının önüne geçmemiş kaliteyi taşıyabilmek dileğiyle...
saat bilinmediği için canlı resim bulamadım; 2. resim kasa kalitesinin görülmesi için
tr liste 7400 chf

[img]Paul Picot 2rdujyv[/img]
[img]Paul Picot 33loz0l[/img]
üretimi durmuş arabic numaratörlü model (denemek isterdim)
[img]Paul Picot Fk0g34[/img]
Misafir
Misafir
Anonymous

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 14:58

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 19:18

Arkadaş Paul Picot'ta çalışıyor da memlekete izinli geldi, o yüzden zaar..
watcher
Admin
watcher

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 20:13

Paul Picot saatlerinin kasalari nerede yapiliyor biliyormusunuz?
Bizim forum saatimizin kasalarini ureten ayni firmada by
http://www.turksaatforumu.com
egunns

egunns

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 23:57

ilk mesajı tabikide ben yazmadım guluyor
distribitör ön mesajı
neyse alıntı eklendi

katil balina demiş ki:
yazdıklarınızı paul picot yazsa böyle yazamazdı herhalde.

bir copy paste havası sezmedim değil:)

yani tarzım degil bu vesile ile belirtmek isterim.
crazyhours

crazyhours

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPtsi 12 Nis. - 0:16

watcher demiş ki:
Paul Picot saatlerinin kasalari nerede yapiliyor biliyormusunuz?
Bizim forum saatimizin kasalarini ureten ayni firmada by
abi vermediğin isim bu muydu yoksa ?
crazyhours

crazyhours

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPtsi 12 Nis. - 0:17

bu markanın eskilerinden de sanki gg de görmüştüm ama net bilgim olmadığı için ilgilenmemiş uydurma bir şey sanmıştım meğer değilmiş teşekkürler eguns
vervito

vervito

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedÇarş. 19 Mayıs - 14:02

bu markanın makineleri hepsi ETA bazlı mı?
bir de bu marka şimdi hangi range'de? M.Lacroix havasında bir marka mı yoksa daha mı luks? swatch group'a bağlı olsaydı bu marka Omega, Breguet ve Blancpain ile aynı kategoride mi olurdu aceba? yani fiyatları filan nasıl?
koleksiyonuna baktım.. çok özgün ve hepsi "ben burdayım" diyen saatler... çok beğendim... albenisi olan modeller... özellikle gentleman serisi...
speedmaster

speedmaster

Paul Picot Empty
MesajKonu: Geri: Paul Picot   Paul Picot Icon_minipostedPerş. 22 Tem. - 4:47

vervito demiş ki:
bu markanın makineleri hepsi ETA bazlı mı?
bir de bu marka şimdi hangi range'de? M.Lacroix havasında bir marka mı yoksa daha mı luks? swatch group'a bağlı olsaydı bu marka Omega, Breguet ve Blancpain ile aynı kategoride mi olurdu aceba? yani fiyatları filan nasıl?
koleksiyonuna baktım.. çok özgün ve hepsi "ben burdayım" diyen saatler... çok beğendim... albenisi olan modeller... özellikle gentleman serisi...

fiyatları en bası modeli 4600 chf den başlıyor bence breguet ve blancpain ayarında bir marka bütün ürünleri cosc seritifikalı ve çok iyiler işçilik mükemmel makineler ağırlıklı 2892a2 yada 7750 ama modifiyeli

Paul Picot
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni saatim Paul Picot Plongeur C-type
» Satılık Vintage Paul Garnier - NOS - (Satıldı)