Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ETA yetkili servisi

+4
ertay
watcher
teng
nabi
8 posters
YazarMesaj
nabi

nabi

ETA yetkili servisi Empty
MesajKonu: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 0:06

Merhabalar bu foruma henüz katıldım,

benim bir saatim var lakin çalışmıyor saatçiye gösterdim adam bu eta marka mekanizması var dedi,
volan dişlisimi ne o kırılmış dedi, benden baya bir para istedi bende bunun üzerine bu forumda sormak istiyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim,

Madem parayı vericem bari ETA nın yetkili serivsi yada sertifikası olan bir tanıdığınızvarsa bana yardımcı olurmusunuz,

Saygılarımla
teng

teng

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 0:42

Eta yetkili servisi Türkiye'de yok başka ülkede de duymadım. ama Eta mekanizma ve parça satan bir yer var.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 2:30

Zaten eta yetkili servisi olmaz, ya eta kullanan markanin servisi vardir ya da ustalar eta parcasi olan, ithalatci firmadan parca alirlar.
Iyi bir ustaya gostermeniz lazim, kalani o halleder.
Saatinizin markasi vs hatta resmini de eklerseniz forumdaki ustalarimiz yardimci olurlar.
http://www.turksaatforumu.com
ertay

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 2:40

Izmir'de isen valjoux isimli arkadasimiza mesaj at. yapamayacagi saat yok, tevazu icabi bir sey demesede kendileri eta konusunda mütehassistirlar.
nabi

nabi

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 3:42

Saatimin resmini gönderiyorum

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 3:45

Valjoux 7750
Ben rotor gobeginden kuskulandim, cin klon olmasin?
nabi

nabi

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 3:53

watcher kardeş

bilmiyorum ama adam bana bu pahalı bir saat ETA mekanizması da var dedi
emin ol burada bir çok şeyi sizden yeni haberdar oluyorum ayrıca tşk.

rotor göbeği dedin adam bana birde volan dişlisi kırılmış yaparım amam kronometresi çalışmaz da dedi Eks. bilgi olarak bunuda yazayım

cevaplara tekrar çok tşk. ederim
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 4:24

Isvicre eta ve valjoux aynidir ve guzel makinedir, yurtdisinda traktor diye tabir edilir, saglamligindan dolayi.
Rotor gobegi bozulmus parca icin degil de tesbit icin soyledim ama bulundugunuz sehire gore forumumuzda iyi ustalarimiz var onlar ilgilenirler.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 5:48

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 6:01

nabi demiş ki:
watcher kardeş

bilmiyorum ama adam bana bu pahalı bir saat ETA mekanizması da var dedi
emin ol burada bir çok şeyi sizden yeni haberdar oluyorum ayrıca tşk.

rotor göbeği dedin adam bana birde volan dişlisi kırılmış yaparım amam kronometresi çalışmaz da dedi Eks. bilgi olarak bunuda yazayım

cevaplara tekrar çok tşk. ederim
Pahalı bir Eta ayrıca kronometresi çalışmaz dediğine göre Valjoux'tan bahsediyor demektir. İstanbulda iseniz size söylediğim yer birebirdir.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 7:51

bu valjoux ise 9 hizasında bir göstergesi daha olması gerekmezmiydi?
gerçi 7750 valjoux kullanan başka saatlerde de bu tarz krono dizilişi görmüştüm ama, bu marka tanıdık olmayınca insan bilemiyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 20:27

7750'lerde 9 hizasindaki gosterge iptal edilebiliyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 21:15

benden başka herkes resmi görebiliyor galiba?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 21:27

uyy bu ne güzel bir dial
silver

silver

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 21:33

teng demiş ki:
benden başka herkes resmi görebiliyor galiba?

tıklayın

https://2img.net/r/ihimizer/img689/2898/dsc05615h.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img28/5056/dsc05617k.jpg
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: ETA yetkili servisi   ETA yetkili servisi Icon_minipostedPerş. 15 Nis. - 1:57

@nabi,

Fotoğraftan makina'nın orjinal olma ihtimali yüksek.Rotor vidası yerinden çıkmış,bu ihtimal bile saatin çalışmasını engeller.Volan dişlisi dediği terimi acaba hangi çark için kullandı bilemiyorum.Rotor'dan büyük kurma çark'a kadar giden çark grubunda kırık olabilir(özellikle 1482 no'lu çark kırılabiliyor).Fakat kronografın çalışmaması bunlarla ilgili değildir(rotor vidası saatin çalışmasını engelliyorsa kronografta çalışmaz).Daha tecrübeli bir ustaya göstermende fayda var.

@kelby,

saat üretim aşamasındayken uzun olan saniye çark mili kısaltılıp,saniye göstergesiz hale getirilir.

ETA yetkili servisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zaman Servisi
» Citizen Yetkili Bayii
» Yurtici - Yurtdisi BREITLING fiyatlari / Yetkili satici indirimleri