Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seiko 5 Automatic SNKG87J1

+8
Azizim
sifujack
teng
uzbey
tonny-to
kelby
watcher
bvlgari
12 posters
YazarMesaj
bvlgari

bvlgari

Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Empty
MesajKonu: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 1:23

Merhaba arkadaşlar,seiko 5 serisinden ebay'de 120$ civarı(kargo dahil) ve gittigidiyor tarzı sitelerde 200 tl civarı olan bu saatin incelemesini sizlerden rica ediyorum.

Seiko 5 Automatic SNKG87J1 SEIKO-5-AUTOMATIC-SNKG87J1-JAPAN-KUTU-KARGO__26227418_1

Saygılar.

En son bvlgari tarafından Çarş. 14 Nis. - 3:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 2:23

Bu saatin aynisindan altin kaplamalisi vardi, babama verdim, yaklasik 3 yildir kullaniyor, cok cok memnun, ustelik bizim gibi saat meraklisi olmadigindan pek dikkatli de kullanmaz, izmirde yasiyor yani sicak ve ter halen kaplamaya zarar vermis degil.
Kolda cok rahat duruyor.
Benden ancak bu kadar...
Belki baska bir arkadas daha fazla soyleyebilir.
http://www.turksaatforumu.com
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 2:56

benimde aynısından babamda var Smile biraz baba saati gibi oldu.
ama gerçekten de baba gibi saat, kolay kolay babalara gelmez,

babamdaki siyah kadran, day/date yanyana. kurma kolu 3 hizasında

kasa yaklaşık 36-37 mm civarıdır. 7s26 kalibreli mekanizma var. belli bir müddet kullanımdan sonra 15 saniye altı sapması olur, hatta şanslıysan 10 sn altı bile olabilir. (bendeki 7s26 9 saniye)
takvimlidir (day/date) haftanın günleri çift dil desteklidir. hangisine ayarlarsan o dilden devam eder.
seikonun çelikleri iydir, kolay kolay birşey olmaz, mekanizmasıda öyle. hatta duvara at, sonra koluna tak devam et (sen yapma yinede).
ama ben çelik kordon sevmiyorum o ayrı tabi, ve bu modelleri orta yaş üzeri buluyorum, başta da dediğim gibi biraz baba saati gibi.
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 3:15

Yorumlar için teşekkür ederim.Demek ki günlük kullanım için gayet uygun bir saat bu.Çift dil desteği zannedersem İngilizce ve Japoncadır.Türkçe olsa bile sanırım spot tabir ettiğimiz bir yerden alınırsa Japonca olma ihtimali fazla gibi Smile

Fiyat olarak ne civarı aldığınızı hatırlıyorsanız karşılaştırma açısından yazarsanız sevinirim.
tonny-to

tonny-to

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 4:34

merhabalar,şahsi düşüncem seiko 5 için verilebiecek en yüksek fiyat,Türkiye distribitörü bu saati getirmiyor,bu saati ancak spot bulursunuz,evet 15 yıl önce ki seiko 5 ler sağlamdı ve o günün Türkiyesine göre alınabiecek saatlerdi ama bir gerçek var ki dünyanın en iyi saatleri İsviçre yapım olanlar ve mekanik olanlardır (otomatik veya kurmalı).60 yaş civarına yada bir askere alıyorsanız ve iyi bir saat aramıyorum diyorsanız,200 dolar da uygunsa alın ama kendiniz takacaksanız ve bileğinizde gezdireceğiniz saatin takmaya değer olması gerektiini düşünüyorsanız tavsiye etmem, neden ? çünkü ne seiko 5 eskiden olduğu gibi japonyada üretiliyor,japon olsa bile uluslar arası saat piyasasında bi değeri yok,en fazla ederi 80 tl dir,bedeva verseler de şahsi düşüncemi söylüyorum bana hitab edemez.Saygılarımla...
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 8:45

@tonny-to
seiko 5 sportları atlıyorsunuz sanırım ya da tanımıyorsunuz. onlar boyutlarıyla modelleriyle pek 60 yaş üzeri değiller. her çeşit ve renkte mevcutlar ve fiyat/performans olarak çok üstünler. tabi size hitap etmiyor olabilirler. sonuçta zevk-alım gücü meselesi.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 9:44

Bence de Seiko5 ler fiyat kalite performansı olarak hiçbir İsviçre markasının yanına bile yaklaşamayacağı saatlerdir.
Hangi İsviçre markasında 200 tl ye bu performansı alabiliyorsunuz?
60 yaş modelleri ile ne kastettiğinizi anlamadım ama dünyaya şekil veren modernizmi getiren tasarımcılar 60 ından sonra birşey yapabiliyoruz derler.

Gençlik tarzı derken ucuz zibidi modelleri kastetmiyorsunuz umarım ?
tonny-to

tonny-to

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 11:47

şimdi arkadaşlar,seiko 5 sport diye bir model bilmiyorum ama sportura-velatura modellerini diyorsanız nispeten seiko 5 den daha iyidir ama yine de bir isviçre saatiyle karşılaştıramazsınız.Bu kanundur " dünyanın en iyi saatleri İsviçre ve mekanik olandır " bu değişmez.Saatçilik çok hassasiyet isteyen bir konudur,seiko 5 içinde beyaz pilastik parçalar görürsünüz,sizin seikonun hiç bir modelini çocuğunuza miras niteliğinde bırakabileceğinizi sanmıyorum çünkü seiko da böyle bir kalite yok.Seiko da 8 ile 14 bin tl arasında satılan modelleri de var,mekanik-akar saniye ve içinde öyle bir parça var ki saatin ileri geri kalmasını önlüyor (tabii bu sistem İsviçre saatçiliğinde yıllar önce vardı),ama bu en pahalı modellerini bileğinize takın ve İsviçre bazel fuarına götürün ve insanlara " bakın benim bileğimde seikonun en üst modeli var,perpetual takvimi-power revers i var hatta çamaşır da yıkıyor " deseniz bile orada ki saatin duayenleri sizin gibi düşünmeyeceklerdir,bahsi geçen saat bir uzak doğu teknolojisidir ve hiç bir zaman İsviçre teknolojisinin ve insan işçiliğinin yerini tutmayacaktır.Seiko 5... hiç satmadıysam 1000 tane sattım,25 sene önce de modeli aynıydı,şimdi de küçük nuanslar haricinde aynı.Benim forum başında ki görüş soran arkadaşa bu yazıyı yazmamda ki mana,200 tl hem bu model için pahalı hemde,daha iyi saatler düşünsün,isviçre saatleri araştırsın anlamndaydı,mersedes e binerseniz hundai size basit gelir-eğer yanlışlıklada olsa bir isviçre saati takarsanız bileğinize;bi daha başka bi saat takamazsınız,her saatte o konforu arar durursunuz Smile)
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 12:04

sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 12:06

aslında bilinçli herkesin gönlü isviçre saatleri daha doğrusu en azından mekanizma kalitesi çok iyi saatler ister ,fakat bazen bu mümkün olmaz o yüzden en iyi alternatifin seiko olduğu düşünülüyor,yine bir isviçre firması kalibre olarak japon yada çin Question kalibre kullanınca seikodan çok daha yüksek fiyat isteyebiliyor
bir de kendinizi tanıtırsanız çok seviniriz ,memnun oluruz ,belli ki bu işin içinde birisisiniz her zaman bilgilerinizi paylaşmanız foruma sürekli katılmanız dileğiyle..
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 12:10

iyide arkadaşım kimse japon saati ile isviçre saatini kıyaslamıyorki.
durum şu benim 200 dolarım var ve iyi bir otomatik saat almak istiyorum. 200 dolara isviçre saati verirlermi? en ucuz modelinin boş kasasını bile vermezler.

eee ne alacağım ben 200 dolara, çin malı armani mi almak daha mantıklı, japon seikomu ? olay bu.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 12:24

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 12:56

her paranın bir hakedini vardır. yani sorun iyi bir otomatik istemek değil,
200 dolara alınabilecek otomatikler arasında o parayı hakedeni istemek.
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 13:52

bence 100 dolara da iyi bir otomatik saat isteyebilirsin.

ama mesela bence 5000 dolara iyi bir otomatik saat isteyemezsin.

ben şu anda 2500-3000 liralık bir saat alabilirim. aslında 4-5 bin liralık bir saat de alabilirim, bu parayı vermem o başka mevzu. ama 2500-3000 lirayı bir saate verebilirim. 2500-3000 lirayı bir saate vermem için o saatin günümüz saat ölçüleri içinde çok çok iyi bir saat, "über" bir saat olması lazım. tabi böyle bir saati 2500-3000 liraya alamam. o zaman ben de bir saate o kadar para vermem. ve bunun için mutsuz da olmam. gider 200 tl altına şimdiye kadar hiçbir "kötü" yanını görmediğim otomatik, mekanik saatler alırım. saatlere iyi ki öyle büyük paralar vermiyorum derim.

benim en beğendiğim ve sahip olmak istediğim saat tag heuer monaco serisi bir saat. ama ona da verebileceğim, hakkı olduğunu düşündüğüm tutar 1000 tl. 1000 tl'ye alamıyorsam da napalım, sağlık olsun, isteyen çok daha fazlasına alsın.
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 14:24

ya da;

"don't feed the troll"

Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 21:20

tonny-to demiş ki:
Benim forum başında ki görüş soran arkadaşa bu yazıyı yazmamda ki mana,200 tl hem bu model için pahalı hemde,daha iyi saatler düşünsün,isviçre saatleri araştırsın anlamndaydı,mersedes e binerseniz hundai size basit gelir-eğer yanlışlıklada olsa bir isviçre saati takarsanız bileğinize;bi daha başka bi saat takamazsınız,her saatte o konforu arar durursunuz Smile)
200 liraya hangi İsviçre saatini önerirsiniz ?
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPaz 18 Nis. - 10:28

200 liraya Seıko'dan başka f/p olarak alternatif çok zor. Onun için Seıko'nun yanına kocaman bir nokta koymak gerekir. diable
tonny-to

tonny-to

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 3:43

Selamlar herkese,sayın teng " 200 liraya hangi İsviçre saatini önerirsiniz ? " demiş,herkes haklı.Mutlaka bir İsviçre saati için hatrı sayılır bir para ayırmak gerekir.Şahsi düşüncem ebay lerden 200 usd verip bir seiko 5 almaktansa,isviçre yapım,38 saat hareketsiz çalışabilen eta makinalı,çelik kasalı (çizildiğinde polisaj yaptırabilirsiniz),safir cam,25 ruby taşlı,tam otomatik,gün göstergeli,dünya standartlarına uygun markaya bağımsız her yerde bulabileceğiniz kayışı ve 2 yıl garantili oscar otomatik tavsiye ederim.495 tl 10 ay vade veya nakitte 395 tl,problem yaşamazsınız yaşarsanız kafalarına atarsınız ama oscar saatleri kullanıcılarına sorun,cidden problemsiz ve uzun yıllar kullanılan saatlerdir,her zaman parçası mevcuttur,tavsiyem seiko 5 hatta sportura-velatura alacağınıza bahsettiğim oscarları edinin çok daha fazla memnun kalacaksınız.Saygı ve sevgilerimle...

http://www.oscarnewyork.com/olgun.html
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 7:55

şu konuda haklısın o paraya seiko alınacağına bu paraya oscar almak daha mantıklı
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 8:03

Seiko 5 ler sadece 200 dolar ve üstü değil, 100 dolara hatta,100 liraya yani 65 dolara da seiko 5 var.
Yani bütçeniz 400 lira altı olduğu sürece Seiko 5 tek alternatiftir.
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 10:06

teng demiş ki:
Seiko 5 ler sadece 200 dolar ve üstü değil, 100 dolara hatta,100 liraya yani 65 dolara da seiko 5 var.
Yani bütçeniz 400 lira altı olduğu sürece Seiko 5 tek alternatiftir.
Aynı fikirdeyim,bir de saatin kullanım amacı da önemli.Ben işyerinde(şantiye şefiyim) sürekli sahada bulunmak zorundayım ve saatin kısa sürede deforme olma olasılığı çok yüksek.Ben de en değer verdiğim saati değil gözden çıkarabileceğim bir saati kullanıyorum.Ama bu sitede bulunduğuma göre bir yandan da benim zevklerimi yansıtan ve fiyat/performans açısından en uygun modeli seçerek bu saati aldım.
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 23:47

saat bir aksesuar olduğu için tasarımı da önemli. oscar çok klasik. bir de bence isimden de kaybediyor. ismi 10 liralık çin malı saatler gibi. saatin markasının seiko olması çok daha iyi. bir ağırlığı var hiç olmazsa.
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 23:56

hem oscara 400 verileceğine üzerine birkaç yüz lira daha konur le locle alınır. ona o kadar verileceğine bir 2 yüz daha konur şu alınır bu böyle gider Smile
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:10

200 dolarada isviçre otomatiği bulunabiliyormuş, birçok kişi beğenmeyebilir ama, 200 dolarlık bütçesi olan için iyi bir alternatif:

http://cgi.ebay.com/POINTER-SWITZERLAND-AUTOMATIC-ETA-2824-2-St-Steel-/370311034502?cmd=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item563841f686
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 21:20

Bunlar tekil örnekler, ben de 20 liraya 2824 makineli saat bulmuştum (hem de 2 kere). Benim sorduğum, herhangibir mağazaya gidip alabileceğiniz 200 liralık (dolar değil) saat varmı idi.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 21:39

ustam, ben seninle aynı fikirdeyim zaten. 200 liraya eliz yüzü düzgün quartz bile alamzsın normalde. ama bütçen kısıtlıysa alternatif bulmak çok zor. bütçesi kısıtlı adam için 200 lira bile çok para. o halde, o 200 lira yada doları, gerçekten iyi bir saate vermek gerek. ve bu şekilde uygun bir fırsat bulamadıkçada tek alternatif seiko

( bu arada pointerde fena değilmiş.)
teng

teng

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 22:52

Ama 200 liraya eli yüzü düzgün bir Seiko rahatlıkla alınabilir.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 23:01

Sayın tonny-to, vermiş olduğunuz linkteki Oscarlar oldukça uygun görünüyor. Hatta ETA 6497 makineli siyah kadranlı, 9 yönündeki saniyeli model, bana Alman Junkersler'i hatırlattı. Biraz da nostaljik bir havası var.

Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Junker

Nasıl benziyor değil mi?
tonny-to

tonny-to

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 10:20

selamlar herkese...sayın parabellum p08,çok güzel bi saat.İşin gerçeği benzemesiyle ilgilenmedim 10 dakikadır resme bakıyorum Smile),çok hoşuma gitti bu saat,markayı tanımıyorum ama model mükemmel.Herkesin saat zevkini beğenmem ama sizde bu yüksek kültür var bence.Model zaten dünya klasiği ve u-boat tarzı,aynı zamanda 24 lük zaman kadranlı olması benim çok dikkatimi çekti,bu tarzı her marka yapmıyor-yapamıyor.Arkadaşlara oscar örneğini vermemde bi sebep 2yıl mekanizma garantisi,10 yıl parça bulunurluğu v.s gibi avantajlardan yaralanmalarını istedim.Şöyle de bi şey var ki saatlerimiz bizim kartvizitimizdir;kişiliğimizi,tarzımızı,zevkimizi yansıtır...Bunu neden söyledim Smile çünkü sizlere bir link sunucam,bence bu kartvizitlere ihtiyacımız var Smile) çift turbillion lu (çift diyerek es geçmeyelim,adamlar 1 tane değil 2 tane turbillion koymuşlar kardeşim,bu saatleri yapan adamın elleri öpülmez mi ???),75 saatlik power revers,iskelet modelin en gerkemlisi...Huzurlarınızda DÜNYANIN EN PAHALI SAATLERİ,sevgi ve saygılarımla...

http://wolkanca.com/dunyanin-en-pahali-10-saati/
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 19:53

Verdiğiniz link'i incelerken bir şey dikkatimi çekti,

5.saat Tecnica Chronograph
Üretici:Parmigiani Fleurier
Fotoğraf:Glashütte Orginal

2.saat Tour de I'ıle
Üretici:Vacheron Constantin
Fotoğraf :Hublot
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 21:10

Sanirim verdiginiz lik'te birkac yanlis var.
Mesela gozlerim frank muller aternitas'i aradi ve goremedim, 1,5 milyon euro.
Yine mucevherli elmasli taslarla mekanik saatler ayni kategoride sunulmus bu ise yanlis, bir swatch uzerine 5 milyon dolarlik elmas islerseniz bu o saati en pahali saat yapmaz olsa olsa saatli bir mucevher olur.
Tabi sevgili valjoux'nun dikkat cektigi konular da cabasi.
Iyi niyetli ama bilgi eksikligi olan birisi tarafindan hazirlanmis gibi gorunuyor.
Bence bu arkadas saatlere ilgi duyuyor, keske forumumuza katilsa ve blogunda yeni duzenlemeler yapsa.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 21:55

Başlıkla alakalı değil ama söylediğiniz çift tourbillon'a alternatif,Antoine Preziuso görselliği harika bir saat...

https://2img.net/r/ihimizer/img688/1220/large1905.jpg
Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Large1905
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:07

antoine i görsem sorardım ona kardeşim sen ne yaptığının farkında mısın? affraid bu ne ya derdim valla
tonny-to

tonny-to

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:24

Ben 6 numarayı beğendim,takarım yani hayır demem Smile
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:37

Valjoux demiş ki:
Başlıkla alakalı değil ama söylediğiniz çift tourbillon'a alternatif,Antoine Preziuso görselliği harika bir saat...

çiftmi?? benim gözlerde bir sorun yoksa ben 3 görüyorum.
birde crazy arkadaşımızın dediği gibi sormazlarmı adama ne yaptın diye? biz birtaneyi bile bulamıyoruz.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:53

@ kelby,

tonny-to'nun verdiği linkte çift tourbillon'lu breguet bir saat vardı,yoksa Preziuso 3 tourbillon'lu...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:49

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 2:39

bu değildir dahası vardır şöyleki:klasik olarak 3 6 9 ve 12 noktalarına normal büyüklükte tourbillon yerleştirilir diğer marker noktalarına da gelişen nanoteknoloji sayesinde minyatür tourbillon yerleştirilr ve seyrine doyum olmayan görsel şölenli sanat abidesi en pahalı ve en acayip ama bir okadar da hayalleri süsleyen saat olur ,arap şeyhlerinin yada çinli patronların kolunda görülecek saat türü olmayı en hakeden adaydır geek

çok amaçlı ve işlevli isviçre çakısı gibi birçok göstergesi olan saatler ise karmakarışık görünüp en az yararlanılan özelliği saatin kaç olduğunu okumak olsada mutant tourbillon türlerinden çok daha iyi ve geliştirilmesi muhtemel türler,asıl parayıda hakeden onlar, ha bu özelliklerin üstüne o saate birde tourbillon eklerlerse ehh... scratch
tonny-to

tonny-to

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 7:40

ben bişey diycem... Very Happy konu 200 liralık seiko 5 den 4 trbillion lulara kadar geldi,yakında bu sayfa da uzay mekiği çalışmaları yaparız gibi geliyor Very Happy
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 7:45

Ne konu açarmışım Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Seiko 5 Automatic SNKG87J1   Seiko 5 Automatic SNKG87J1 Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 10:07

gercekten yahu, konu nerelere gitmis, sevgili tonny'nin dedigi gibi biz yakinda buradan bir uzay sicramasi yapariz artik kahkaha2

Seiko 5 Automatic SNKG87J1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SEIKO 5 AUTOMATIC SNZG13K1
» Seiko SNX429K Men's Military Style Automatic
» Seiko Automatic 21 Jewel
» Seiko Premier Automatic saatim
» Seiko Chronograph Automatic - kendi koleksiyonumuzdan