Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Landeron Mekanizma

+5
kelby
crazyhours
Valjoux
teng
watcher
9 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 22:23

Landeron Mekanizma L48_002
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedPtsi 19 Nis. - 23:08

Bu Venus'un amca tarafından akrabası değilmi ?
Valjoux

Valjoux

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 5:47

Kronograf mekanizmlara da kritik eksantrik vidalar vardır,Landeron 48 mekanizmada da 7 tane eksantrik vida vardır bunları belirtmek için hazırlanmış bir çizim galiba.Eksantrik vidalara ihtiyaç olmadığı sürece kesinlikle dokunulmaz,bu vidalar kronograf parçalarını ve çarklarını birbirlerine yakınlaştırır ya da uzaklaştırır.

Landeron 48,Venüs 188'e çok benzer fakat sistem biraz farklı çalışır,Landeron da üst buton kronoyu çalıştırır,alt buton durdurur ikinci basışta kronoyu sıfırlar.Venüste ise üst buton kronoyu çalıştırır ve durdurur,alt buton kronoyu sıfırlar.

Bu özellikler akraba olduğunu gösterir mi? guluyor
teng

teng

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 8:28

göstermeeez vieux
watcher
Admin
watcher

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:27

Venus188 ile landeron48 serileri birbirinden oldukca farklidir.
Venus 188'in akrabalari once valjoux 7733 daha sonra da poljot kronolardir.
crazyhours

crazyhours

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:38

landeron alırsak bu vidalara dokunmayacağız ve dokundurtmayacağız yani
kelby

kelby

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:34

ben bu tarz arkası cam kapak kurmalı kronolara bayılıyorum. mete abi ilerde böyle bir proje için kolları sıvamazsa, venüse talim edeceğiz galiba.
teng

teng

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:38

Kurmalı kronoda her halükarda Venus'e talim edeceğiz..
kelby

kelby

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedÇarş. 21 Nis. - 22:52

venüs bile çok pahalıya satılıyor ebayda.
yada benim şöyle bir projem var.
bu venüsün sadece mekanizmasını ucuza bulursam, ona güzel arkası cam kapaklı pilat tarz bir kasa ayarlıyacağım. sonra bilgisayardan uygun boyutta güzel bir kadran tasarımı yapacağım.
o kadranın çıktısını ince beyaz büyük bir etikete renkli yazıcı ile basacağım.
şeffaf ve ince sert plastikler var (misal gömlek yakalarından çıkanlar gibi) onlardan bir tane saate cuk oturacak kadran keseceğim. (plastik olduğu için kesmesi ve işlemesi kolay) üzerine ibrelerin yuvalarını açacağım.
sonra çıktısını aldığım kadran etiketini bunun üzerine yapıştıracağım.
bundan sonra birleştirmek kalıyor. cheers

ucuza mal almasından ziyade, kendi emeğim olsun diye, ve bununla uğraşırken az çok mekanizmalar, sökme takma hakkında tecrübem artsın diye sanırım bu işi yapacağım. (tabi vakit ve mekanizma bulunca)
watcher
Admin
watcher

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 4:15

Harika olur, bu arada yaparken resimleri cekmeyi unutma, gormek isteriz.
Kurmali kronoya gelince, imal etmek icin eskiden kalma makine lot halinde bulmak mumkun amaaaa cok cok pahali, gecenlerde landeron 148 makine teklifi geldi, tanesi 550€ ve de 400 adetlik lot, makinelerin resmi de geldi cok guzel islenmis filan ama insani yikar o paralar. (220bin€)
zyfer

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 2:01

merhaba, elimde landeron 248 makine olan "norexa"marka saat var.kadranı oksitlendi onarımı veya makinaya uyumlu kasa +kadran arıyorum bilgi sahibi olan paylaşırsa sevinirim
watcher
Admin
watcher

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 2:07

zyfer demiş ki:
merhaba, elimde landeron 248 makine olan "norexa"marka saat var.kadranı oksitlendi onarımı veya makinaya uyumlu kasa +kadran arıyorum bilgi sahibi olan paylaşırsa sevinirim

Ebay'de zaman zaman oluyor oradan arastirin derim, hatta ukraynali bir satici landeronlara uygun surekli sifir kasa ve kadran satiyordu, gecen yil almistim, iyice arastirin bulursunuz.
Saticiyi sormayin bulamam Very Happy
dreren

dreren

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 3:06

ben de eski isviçre markalarından ita marka bir adet landeron 48 makinalı ITA saat var zaman turumu şahane kronoları 3 ve 9 yönünde landeron 48ile 54 birbirine çok benziyor
dreren

dreren

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 4:56

Landeron Mekanizma IMG_0795
Landeron 48 makinalı eski bir isviçre markalarından(ita) eski bir saat
GAREZ

GAREZ

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 9:43

dreren demiş ki:
Landeron Mekanizma IMG_0795
Landeron 48 makinalı eski bir isviçre markalarından(ita) eski bir saat

bu saatin tepesine benzer tepe kullanan bir saat bende var 25 taşlı otomatik... candino bu kaç yıllıktır? WR özelliği yok...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
kemal-cebeci

kemal-cebeci

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 11:53

landeron mekanizmalı saatlerde saatin üst butona basıp çalıştırınca saat in büyük saniye kolunun çalışma süresi sınırlımıdır. saati kurup alt butondan durdur krono sıfırlama ve küçük saniye ile saatin çalışması sağlanıyor bendeki üst butona basınca büyük saniye en fazla bir saat çalışıyor duruyor.ve tabiiki saatte duruyor . bunun landerona has bir özellikmi yoksa saatmi bozuk. ben üst butonu kullanmıyorum çünkü bir saat çalışıyor duruyor. aldığım kişi bunun landerona has bir özellik olduğunu söylüyor. otomatik kronolu saatlerde böyle birşey yok. eğer doğruysa krono sadece lazım olduğunda kullanılıyor demektir. büyük saniye kolu çalışmayınca abes bir durum oluyor. saat durmuş gibi görüntü veriyor. ??
watcher
Admin
watcher

Landeron Mekanizma Empty
MesajKonu: Geri: Landeron Mekanizma   Landeron Mekanizma Icon_minipostedSalı 7 Ara. - 21:43

kemal-cebeci demiş ki:
landeron mekanizmalı saatlerde saatin üst butona basıp çalıştırınca saat in büyük saniye kolunun çalışma süresi sınırlımıdır. saati kurup alt butondan durdur krono sıfırlama ve küçük saniye ile saatin çalışması sağlanıyor bendeki üst butona basınca büyük saniye en fazla bir saat çalışıyor duruyor.ve tabiiki saatte duruyor . bunun landerona has bir özellikmi yoksa saatmi bozuk. ben üst butonu kullanmıyorum çünkü bir saat çalışıyor duruyor. aldığım kişi bunun landerona has bir özellik olduğunu söylüyor. otomatik kronolu saatlerde böyle birşey yok. eğer doğruysa krono sadece lazım olduğunda kullanılıyor demektir. büyük saniye kolu çalışmayınca abes bir durum oluyor. saat durmuş gibi görüntü veriyor. ??

Bence saatte bir bozukluk var, bendeki landeron makinelerde boyle birsey gormedim ve bugune kadar da hic duymadim.

Landeron Mekanizma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» landeron 152 chronograph
» PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA
» Eta mekanizma fiyat listesi
» Mekanizma dekorasyonları
» Mekanizma Ömrü