Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

bir quartz'ın sonu

+3
sifujack
teng
crazyhours
7 posters
YazarMesaj
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:34

bir quartz'ın sonu Img00166201004100156
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:51

3-5 parça tamir aparatı alınca coştum saati bu hale getirdim toparlayamadım da öyle kaldı . Kalırsa kalsın toparlasam ne olacak sanki diable
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:53

bir quartz'ın sonu Img00167201004100201
böyle daha güzel görünüyor en azından o plastik ve türevi parçalar yok içinde bundan emin olmak ta güzel Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:53

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:54

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:56

quartz meraklılarına ibret dursun bırak diable
teng

teng

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 2:07

ıyyyk içim kalktı bakamıycam geek
sifujack

sifujack

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 2:14

niye neden niçin hayır olamaz imkansız biri bana bunun bir rüya ,kötü bir kabus olduğunu söylesin diable

saat casio mu yazıyı benzettim ,casio ise içinden plastik çark mı çıktı,parçaların ne kadarı plastik makine kendi üretimimi yoksa casiodan başka şeyler mi yazıyor üzerinde?

En son sifujack tarafından Perş. 22 Nis. - 2:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 2:27

casio kasıldı kaldı Smile
watcher
Admin
watcher

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 4:17

muhaha
Ellerine saglik, benim icin de intikam almissin diable
http://www.turksaatforumu.com
Valjoux

Valjoux

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 5:34

"crazyhours" casio hakikatten kasılmış bir hal almış,

saati sökme aşamasını biraz farklı yapmışsın,akrep,yelkovan,saniye ve kadranı çıkarmadan çarkların baskısını çıkartmak,çarklara zarar verebilir,gerçi sen saati gözden çıkarmış gibisin değil mi ne de olsa o bir quartz.

Makinasına gelince piyasa da "2030"diye tabir edilen "miyota 2035" makina, gerçekten çok sağlam ve sınıfının en iyisi,casio analog makina üretmiyor son zamanlarda tamamını miyota kullanıyor.Bu makina'nın akrep çarkı hariç çarkların tamamı metaldir sadece bazı baskıları plastiktir.

@ crazyhours
istersen eski mekanik makinalardan alıştırma yapman için gönderebilirim,fakat bu işin başlangıç aşaması masa saati olsa daha iyi olur.
sifujack

sifujack

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 5:50

analog dijital olan modellerinde saniye kolu ve tij olmuyor mesela o makineleride dışardan alımmı yoksa casionun kendi üretimi mi ,gshocklarda bile bu şekilde oluyor
Azizim
moderator
Azizim

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 9:56

Saat çalışıyorsa saati olmayan birine verseydin iyi olurdu. Rolling Eyes
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 6:40

Valjoux demiş ki:
"crazyhours" casio hakikatten kasılmış bir hal almış,

saati sökme aşamasını biraz farklı yapmışsın,akrep,yelkovan,saniye ve kadranı çıkarmadan çarkların baskısını çıkartmak,çarklara zarar verebilir,gerçi sen saati gözden çıkarmış gibisin değil mi ne de olsa o bir quartz.

Makinasına gelince piyasa da "2030"diye tabir edilen "miyota 2035" makina, gerçekten çok sağlam ve sınıfının en iyisi,casio analog makina üretmiyor son zamanlarda tamamını miyota kullanıyor.Bu makina'nın akrep çarkı hariç çarkların tamamı metaldir sadece bazı baskıları plastiktir.

@ crazyhours
istersen eski mekanik makinalardan alıştırma yapman için gönderebilirim,fakat bu işin başlangıç aşaması masa saati olsa daha iyi olur.
valla teşekür ederim bu ilkti masa saatinden başlama tavsiyenizi okumuştum daha önce de elime geçmedi sökme tekniğini bilmediğim için böyle saçma sapan birşeyler ettim işte ama öğreneceğim bu işi en azından kendime yeteceğim ...Smile
crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 6:43

Azizim demiş ki:
Saat çalışıyorsa saati olmayan birine verseydin iyi olurdu. Rolling Eyes
pili bitikti ama deney faresi gibi kullandım onu watcher ın intikamını da almış oldum Smile)
Misafir
Misafir
Anonymous

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 7:34

intikam mı aldın?

devresine devresine saplasaydın pıçagı hocam

- buu rotor icinnn buuu balans icinnn buuu zemberek icinnn bu da kurma kolu icinnnn!!!

crazyhours

crazyhours

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 8:37

intikam gecikebilir ama yaşlanmaz imiş
GAREZ

GAREZ

bir quartz'ın sonu Empty
MesajKonu: Geri: bir quartz'ın sonu   bir quartz'ın sonu Icon_minipostedCuma 17 Eyl. - 22:09

Casio parçalanması yanlış bir uygulamadır sağlam CASIO parçalanmaz... bozuksa istediğini yap bende DB serisinden bir modeli uçurmuştum... açmamla beraber dağıldı...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

bir quartz'ın sonu
1 sayfadaki 1 sayfası