Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tissot Le Loche Chronograf

4 posters
YazarMesaj
cemele

cemele

Tissot Le Loche Chronograf Empty
MesajKonu: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 9:14

Selamlar yine ben Smile Bugun Tissot ugruna az daha karakolluk oluyordum. Aslinda cok kotu gun gecirdim hem Tissot pahali hemde salak bir bayan yuzunden rezil oldum.

Bu saati nerden (ebay ve alisverissaati haric) en ucuza alabiliriz. Sirkecideki GUNGENCI Tissot yetkili bayii yaklasim olarak cok hosuma gitti gercekten illa bir saat iteleyim dusuncesinde biri degildi. 1750tl nakit dedi. Siz olsaniz nasil strategy izlerdiniz. Gecen diyologta 1250 tl butcem var dedim ama 1750 tl nin altina inecek bir sinyal vermedi.

Bu bayii Tissot sertifikali bayii ve gercekten saat ustasi kisi bu yuzden bu tarz guvenilir yerlerden 100tl fazla verip saat almayi tercih ederim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 10:49

Le Locle'nin kronosuz olanları da var. Bence onlar kadran estetiği olarak daha güzeller. Hem de nadir kullanacağınız bir kronoya o kadar para vermemiş olursunuz.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedC.tesi 1 Mayıs - 21:39

Choronosuz model 600-700 tl civarı olması gerekir bir ara dikkatimi çekmişti fiyatı gayet uygun bence.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 11:12

Saati gunluk kullanmayi dusunuyordum. Gunluk kullanima cok mu degerli gelir? Sonucta bu tarz bisey alacam yoksa icim rahat etmez.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 20:12

Bence günlük kullanabilirsin, en azından denersin, kıyamazsan,daha uygun fiyatlı birşey alırsın.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 20:50

deka demiş ki:
Bence günlük kullanabilirsin, en azından denersin, kıyamazsan,daha uygun fiyatlı birşey alırsın.

Su anda 10 yillik bir momentus var. Pilli Rolling Eyes Bakimi filan yapildi ama bazis seyler calismiyor icinde cami filanda belli olmasada cizik.
Tissot u alirsam Citizen in bir modeli var Quartz ama gunluk kullanim icin boynerde 950 tl den 549tl ye inmisti onu alirim. Burda paylasirim ama su an icin kesnlikle le loche, Seiko Automatic, yada vaz gecis. Mayis sonuna kadar bekliyecegim. Olmadi Seiko Kinetic SNP023 modelini alacagim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 20:52

cemele demiş ki:
Saati gunluk kullanmayi dusunuyordum. Gunluk kullanima cok mu degerli gelir? Sonucta bu tarz bisey alacam yoksa icim rahat etmez.
Kronolu Le Locle ile kronosuz arasındaki tek fark makine farkı, gerisi aynı.Krono mekanizması pahalı olduğu için saat de pahalı oluyor. Ayrıca görüntü olarak kronolu daha spor , kronosuz daha klasik bir görüntüye sahip.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Tissot Le Loche Chronograf   Tissot Le Loche Chronograf Icon_minipostedPaz 2 Mayıs - 21:16

teng demiş ki:
cemele demiş ki:
Kronolu Le Locle ile kronosuz arasındaki tek fark makine farkı, gerisi aynı.Krono mekanizması pahalı olduğu için saat de pahalı oluyor. Ayrıca görüntü olarak kronolu daha spor , kronosuz daha klasik bir görüntüye sahip.

Kronolu olani cok begendim, kronosuz cok sade geldi.

teng ustat; Bi sekilde forum da verilen kiymetli gorusler dogrultusunda mekanik, saniyesi akan, geri kalan yada ileri giden bir otomatik bir cihaz alacagim. Almazsam icim rahat etmez. Sizin belirtmis oldugunuz Akdeniz ticarete de bir ara ugrayacagim ama su ana kadar baktigim magzalardan sirkecideki Tissot GUNGENCI magzasi pahalida olsa gercekten bir saat magzasi, saticinin yuz yuze verdigi bilgiler ve PRC 200 butcenize uygun ama ben size bunu satmak istemem sozu cok etkili oldu.

Birde zam gelmis 160 isvicre franki. 1430 iken 1590 olmus.

Tissot Le Loche Chronograf
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tissot Le Locle
» Yeni bir Tissot
» tissot prc 200
» Tissot
» Tissot PRS 516