Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)

+9
teng
vervito
deka
sifujack
parabellum p08
crazyhours
watcher
kelby
taskinuslu
13 posters
YazarMesaj
taskinuslu

taskinuslu

Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Empty
MesajKonu: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 3:47

Arkadaşlar Selam,
Bugün Kadıköy'de gördüm bu saati,kondisyon olarak camını temizletmek gerekiyor ve kordonu yok...
Ayaküstü sordum fiyatını 100tl dedi,hiç pazarlık etmedim,sanırsam indiririm fiyatını.
Görüşlerinizi bekliyorum Very Happy

Resmi ebay'den aldım,renk olarak aynı herşeyiyle...

Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Wat515

En son taskinuslu tarafından Perş. 6 Mayıs - 4:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.villatek.com.tr
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 4:52

mekanizması çalışıyorsa 100 TL uygun fiyat.
güzel bir deri kordonla hoş olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 20:26

Calisiyorsa hic kacirma derim
http://www.turksaatforumu.com
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 20:36

300 400 500 e görüyorum bazen bunları bit yeniği yoksa ben de alırdım
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 22:48

Sayın taskinuslu, saat güzel bir otomatiğe benziyor. Temsili resim olduğunu belirttiğiniz için, resme dayalı yorum yapmak zor. Mesela bunun kurma tepesinde biraz aşınma görünüyor. Fonksiyon tuş başlarında da renk açılmaları mevcut. Sözünü ettiğiniz saat, eğer bundan daha iyi bir durumdaysa, 60 ile 80 lira arasında bir fiyat, Samsun piyasasına göre iyi bir pazarlık olur. Siyah ve dikişli güzel bir deri kayışla da, güzelliği iyice ortaya çıkabilir kanımca. Camı komple değiştirmek isterseniz, presli orjinal cam tercih etmenizi öneririm. Başka benzer bir camın yapıştırma yoluyla yerleştirilmesi, size kısa zamanda toz ve su kaçağı şeklinde dönecektir. Bir de alırken elinizde, kendi ekseni etrafında hızla çevirip, rolansının (rotor) rahatça dönüp dönmediğine bir bakın. Bu muayene, bir çok arızanın tespiti için yararlı bir test olacaktır. Sıkışma varsa, geri kalma yapacaktır. Bu durum, basit bir sökme yağlamayla giderilecek bir problem olabileceği gibi, rolansın ortasındaki rulmanlardan yada alttaki kurma çarkının, arızalı yada kırık olmasından da kaynaklanabilir. Yine akrep çarkının kontrolü açısından, kurma kolunu çekip, yavaşça saati ilerletin. Akrebin saat başlarına tam olarak gelip gelmediğine bakın. Yelkovanın 6 nın üzerindeyken, akrebin tam olarak iki saat göstergesinin arasına geldiğini kontrol edin.Çark kırıksa ya akrep yerinden çıkmış( bu durumda ellendiği aşikardır) ya da kırıktır. Tamir ücreti de ona göre belirlenir. Yine de cam, değişmesi muhtemel parça, yağlama ve işçilik dahil 30 lirayı geçmeyin derim. Hıdırın yorumunu okudunuz. Kolay gelsin diyorum, sonucu paylaşalım dostum, saygılarımla...
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 22:53

Yazmayı unutmuşum, takvime de bir bakarsanız iyi olur. Tam 12 de atıyor mu? Atmıyorsa akrep ve yelkovan, aceminin birisi tarafından çıkarılıp takılmış demektir. Tarih şeridinin senkronize olarak, gün ve rakamının birlikte hareket edip etmediğini de kontrol edersiniz. Ama trityumları da sağlamsa, genel olarak iyi muhafaza edildiğini söyleyebiliriz o zaman. Saygılarımla...
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 22:59

yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar.
aslında tek beğenmediğim yönü rengi oldu diyebilirim Smile
@parabellum p08,verdiğin taktikler için çok teşekkür ederim.artık saat alırken bu dediklerini dikkate alacağım.birazdan çıkıyorum,akşama (alırsam eğer) fotoğraflarını görüşlerimi yazacağım.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 23:22

Kolaylıklar ve iyi alışverişler dilerim dostum. Sen yine sarıdan vazgeçme. Çoğu zaman cırtlak bulunsa da vintage saatte sarı kasa, her zaman göz alıcıdır. Soldukça keçeye tutar parlatırsın. Yine çevrende ilgi odağı olur. Daha olmadı alırsın, gözlük bezini, bir kaç damla saat yağına batırıp, elenmiş sigara külüne değdirip, bu karışımla yavaşça ovalarsın. Daha nazik ve aşındırmadan parlatmış olursun. Bir de bu Citizenler'in, ne hikmetse, logo yazılarının gözü yerdedir. Hemen düşerler. İnce bir iş yapıyormuşçasına, bir gözü kısık, dili dışardayken, yoğurt gibi japonu vurup yapıştırmaya çalışan, sözüm meclisten dışarı, tatlı su saatçisi arkadaşlar da, orjinal kadranın ilk deneyimini yaşamasını sağlarlar böylece. Artık ondan sonra kadranımız, tövbekar mı oluuur, iyice mi kaşarlanır bilinmez gayri. Very Happy
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedSalı 4 Mayıs - 23:48

crazyhours demiş ki:
300 400 500 e görüyorum bazen bunları bit yeniği yoksa ben de alırdım

Dostum, ben piyasa araştırmalarımda, bu tip saatlere sıkça rastlıyorum. Çoğu zaman haşat oluyorlar ama bazen çil kondüsyonda olanları da düşüyor. Temiz bir şeyler görürsem haberdar ederim seni. Fiyat konusunda beni mutlaka bul ama, aldanmanı istemem. Piyasa maşallah, kargayı boyayıp bülbül diye satan uyanık girişimci ruhlarla dolu. Genç gördüler mi de tamam artık. Sallanan marka uyduruk çakıları, Victorinox gibi çakmaya kalkanları mı ararsın, komple, hem de ayrı renk pandül atılmış AS1130 ları sapsarı kız diye satan mı, kurma tepesi modifiye şahin jantı gibi dışarıda giden kurmalılar mı daha neler neler. Yeni yeni tanıdılar da artık her saati göstermiyorlar bana. Ama daha geçenlerde Chrono 24 de 800 euro çekilen Omega'yı 200-300 lira arasında bir fiyata gördüm. Oynanmamış ve replika olma ihtimali de yok.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 5 Mayıs - 2:42

sinir oldum!
adam 100 liradan 1 lira bile aşağı inmedi :taskafa:bende inat yaptım ama bişey farketmedi Smile

@parabellum p08,abi söylediğin şeylerin hepsini denedim,rotoru rotorunda herhangi bir problem yok(3-5 sallamada,rahatlıkla tur attığını anladım),akrep saat,başlarına tam geliyor,takvimi çalışıyor...kurma kolunda,saati ayarladığım zaman çok az bir boşluk var gibi geldi.aynı durumu benim audi saatimde yaşamıştım,tamirden sonra hafif bir boşluk ve eski sertliği kalmamıştı.

hala aklımda,ama size danışmadan almayayım dedim.
şeytan dürtüyor Smile
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 5 Mayıs - 20:00

Kurma kolundaki boşluk nasıl? Kurma çubuğunun(Tij) makine tarafındaysa, yerinde bir sıkıntı vardır. Bazıları dönmeli kıvrımlı oluyor. Sanıyorum AS 2066 da olacaktı, yanılmıyorsam. Ustalarımız görüş bildireceklerdir. Kurma kolunun tepe tarafındaysa tepe tam oturmuyordur. Eğer böyleyse, herhangi bir saat ustası, kurma kolunu çıkarıp, ağzı açılan sıkıştırma kalemine takar ve tepeyi sıkarak yerine oturtur. Yok eğer kurma koılunu tuttuğunda kadranda oynama varsa, o zaman da makinenin çerçevesi yerinde yoktur ya da ayakları aşağı çökmüştür. Gerçi otomatik makinelerde çerçeve pek de kullanılmıyor ama görmek lazım. Her halukarda alınabilecek bir saat. Sen alacağını çok fazla belli etmişsen satıcı da uyanmış olabilir. Beğendiğin arabaya 500 lira fazla verirsin ya, buna da acıma derim o zaman, al gitsin. Kadranı ve kasası temiz olan saat, her zaman alınır. Makine bol piyasada nasıl olsa. En iyisi, bundan sonraki alımlarında, satıcıya, bunun pili nerede diye sor ve anlattığında da anlamamış gibi yap. Satıcı da nasıl olsa almaz diyerek sana uygun fiyat söyleyecektir dostum. O zaman da kaparsın saati. Kolay gelsin.Saygılarımla...
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 5 Mayıs - 20:17

almıyorsan ben alacam bak Smile
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 5 Mayıs - 21:33

parabellum p08 demiş ki:
Kurma kolundaki boşluk nasıl? Kurma çubuğunun(Tij) makine tarafındaysa, yerinde bir sıkıntı vardır. Bazıları dönmeli kıvrımlı oluyor. Sanıyorum AS 2066 da olacaktı, yanılmıyorsam. Ustalarımız görüş bildireceklerdir. Kurma kolunun tepe tarafındaysa tepe tam oturmuyordur. Eğer böyleyse, herhangi bir saat ustası, kurma kolunu çıkarıp, ağzı açılan sıkıştırma kalemine takar ve tepeyi sıkarak yerine oturtur. Yok eğer kurma koılunu tuttuğunda kadranda oynama varsa, o zaman da makinenin çerçevesi yerinde yoktur ya da ayakları aşağı çökmüştür. Gerçi otomatik makinelerde çerçeve pek de kullanılmıyor ama görmek lazım. Her halukarda alınabilecek bir saat. Sen alacağını çok fazla belli etmişsen satıcı da uyanmış olabilir. Beğendiğin arabaya 500 lira fazla verirsin ya, buna da acıma derim o zaman, al gitsin. Kadranı ve kasası temiz olan saat, her zaman alınır. Makine bol piyasada nasıl olsa. En iyisi, bundan sonraki alımlarında, satıcıya, bunun pili nerede diye sor ve anlattığında da anlamamış gibi yap. Satıcı da nasıl olsa almaz diyerek sana uygun fiyat söyleyecektir dostum. O zaman da kaparsın saati. Kolay gelsin.Saygılarımla...

Abi hani tij'i çekip saaati ayarliyorsun ya o arada bi boşluk var çok az,bu olay diğer bir saatimdede var 2824 makinalı,hemen hemen tamir ettireli 1 yıl oldu,şimdilik yok bir problemi,bundada olmaz sanırsam,yada risk alicaz artık.kurma kolundada hafif açıklık var(oturmama).yok yok alicam ben bunu bugün akşam konuşuruz Smile
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 5 Mayıs - 21:34

crazyhours demiş ki:
almıyorsan ben alacam bak Smile
Very Happy yok yok aliyorum bugün,o benim bi kere! Very Happy
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 5 Mayıs - 23:20

Tijin tamir gördüğünü düşünebiliriz o zaman. Komple değişsen bile fazla bir şey tutmaz. Belli ki tiji taktıktan sonra, boyunu ayarlamak için tam yerinden kesememişler.Belki de tepeyi tam monte edememişler. O boşluk fazla bir sorun yaratmaz.Yarım milim alınırsa düzelebilir. Götürüp baktırırsın artık. Al bence de.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 4:25

arkadaşlar tekrardan selam,

yaşlı çocuğu aldım bugün,10 lira indirebildim.alır almaz,saatçiye gösterdim,makinesini inceledi(tabi bu arada bende Smile ),dış görünümüne göre iç çok iyi,rahatlıkla alabilirsin,yanlız camını değiştimren lazım dedi.resimden camın ne halde olduğu belli oluyor zaten Smile onun için de 30 lira fiyat verdi,herhalde cumartesi veririm...
bu arada deri kayış için hemen hemen heryere baktım(özellikle doğubank üst katta baron var) siyah deriye turuncu verya sarı dikişli bir model bulamadım sonrasında emniyet handaki faruk ustadan bir tane basit birşey temin ettim (bu arada faruk usta da beğendi.hatta ilk tepkisi"oo boynuzlu citizen ha" oldu Smile ).saolsun @teng arkadaşımız önermişti onu da.

camından ötürü çok kötü bir görüntüsü var farkındayım Smile

Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Fay8m0

Yardımlarınız için yeniden çok teşekkür ederim arkadaşlar... Smile
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 4:41

hayırlı olsun ,gg de çok daha pahalıya gidiyor
deka

deka

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 5:39

Hayırlı olsun, iyi yapmışsın.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 5:47

teşekkürler arkadaşlar,@sifujack gg ve ebaydeki fiyatlara göre baya iyi almışım,evet... Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 7:59

polywatch bu camı kurtarmaz gibi görünüyor, kadran ve kasa da iyi..
yeni cam taktırırsanız fıstık gibi olur..
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 7:59

güle güle kullan gg deki fiyatların 3 te birine yaklaşmadan güzel bir bakımla mis gibi olur valla by
teng

teng

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 10:12

Hadi hayırlı olsun, çok hoş bir saat aldınız. doğubank yanındaki pasajın bodrumunda camcı Şenol var 15 liraya cam işini bitirir.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 10:48

Verdiğiniz bilgiler-yorumlar için hepinize çok teşekkürler arkadaşlar,şimdilik kapanışımı bu saatle yapıyorum Smile acemilikten sonra iyi bir yere düşersek,yer-zaman-mekan ilişkileride iyi olursa inşallah devam edicez Smile

@teng;abi dediğin iyi oldu,yarın bi uğrarım oraya.İnşallah gün içinde de alabilirim.
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 16:52

Güzel saat.Hayırlı olsun,güle güle kullan.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 20:08

Saatin hayırlı olsun dostum, güle güle kullan.İyi durumda görünüyor. Cam için 30 lira fazla. 15 normal denebilir. (Burda olsa 10 liraya yaptırırım ben) Tuşlar ve tij yıpranmamış, güzel. Trityumların da yerinde. Kayış olarak 20 numara ise sportif model bulmakta zorlanmazsın. Beyaz dikişli de olsa, zamanla kirlendikçe yerini sever zaten, merak etme. ( Tam, sanayideki motorcular gibi konuştum ben de )
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedCuma 7 Mayıs - 11:39

Bu modelde takvim genelde zamanında mı değişiyor, genelde lüks markalarda dahil takvim genelde biraz vaktinden sapma gösterebiliyor.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 21:22

@parabellum p08;abi teşekkür ederim.camı @teng'in önerdiği arkadaşa yaptırdım,burdan @teng'e tekrar teşekkür ediyorum.Trityum dediğin nedir,onu anlamadım ? Smile Kayışın kötülüğü 18 numara olması.Hemen hemen her yere baktım tahtakale,sirkeci'de.şöyle siyah deri,turuncu veya sarı dikişli bi kayış bulamadım...

@Azizim;Abi zamanında değişiyor,sadece tek anlamadığım nokta gün kurma koluyla değişmiyor.otomatik olarak kendisi atıyor.ya makinada bir problem var sanırım...
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 21:23

Bu arada unutmuşuz Smile

Before
Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Fay8m0

After
Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) U342h
teng

teng

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 21:56

taskinuslu demiş ki:
@parabellum p08;abi teşekkür ederim.camı @teng'in önerdiği arkadaşa yaptırdım,burdan @teng'e tekrar teşekkür ediyorum.Trityum dediğin nedir,onu anlamadım ? Smile Kayışın kötülüğü 18 numara olması.Hemen hemen her yere baktım tahtakale,sirkeci'de.şöyle siyah deri,turuncu veya sarı dikişli bi kayış bulamadım...

@Azizim;Abi zamanında değişiyor,sadece tek anlamadığım nokta gün kurma koluyla değişmiyor.otomatik olarak kendisi atıyor.ya makinada bir problem var sanırım...

saatin yaşı itibaıyla quick set fonksiyonu olmayabilir. Eski saatlerin bazılarında tarih ayarı akrep yelkovanı ilerleterek yapılırdı.
Kayış için Baron veya BMS ye baktınızmı ? tam olarak nasıl bir kayış arıyorsunuz ?
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 22:00

problem olmadığına sevindim Smile

abi baron'a baktım,istediğimi bulamadım.modeli seçip,istediğin renkte dikiş yaptırıyorum dedi ama örneğini görünce vazgeçtim,hoşuma gitmedi.bende faruk ustadan basit bişey aldım Smile
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPaz 9 Mayıs - 23:38

Ayar yapmak için tepeyi çekerek ayara getirdiğinde, bir tarafa doğru çevirerek tarihi, aksi tarafa doğru çevirerek de günü ayarlarsın dostum. Eminim denemişsindir ama bir hatırlatma olsun dedim. Trityumlar da, saat başı çizgilerinin önündeki, fosforlu noktacıklardır dostum. Kabul edilebilir oranda ve miktarda radyoaktif maddelerdir bunlar. O silinip kaybolsa bile, kadranın altında, küçücük yazan Swiss Made ibaresinin, her iki yanındaki t harflerinden anlarsın. T SWISS MADE T şeklinde yazar.
Bunun dışında saatin güzelliği çıkmış ortaya, emin ol uğraştığına değmiş. Tekrar tebrikler.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPtsi 10 Mayıs - 0:51

Aksi tarafa çevirdiğinde atmıyor işte,diğer türlü yapmak zorunda kaliyorsun.Benim için o kadar da önemli değil zaten abi Smile Teşekkürler...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPtsi 10 Mayıs - 3:01

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 4:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPtsi 10 Mayıs - 3:38

@ taskinuslu

takvim sistemi bu saatler de biraz farklı çalışıyordu yanlış hatırlamıyorsam,ayın günlerini tij'i bir kademe dışarı çekip ayarlayabiliyorsun fakat hafta'nın günlerini ayarlamak için tij bir kademe dışardayken kronograf'ın sıfırlama butonuna basman gerekiyor.Hafta'nın günleri de iki lisan olarak hazırlanmıştır mutlaka tercihini ona göre yaparsın.Bir de bu şekilde kontrol et.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedPtsi 10 Mayıs - 6:05

@katil balina;hayır sıfırlamiyor,oralarda takılıyor Smile

@Valjoux;üstad dediğin şekildeymiş,şimdi uyguladım herhangi bir problem yok,teşekkürler Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 8:35

Cok guzel koleksiyonluk bir model vieux
http://www.turksaatforumu.com
karabico

karabico

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 21:36

Bugün Kadıköy'de gördüm bu saati,kondisyon olarak camını temizletmek gerekiyor ve kordonu yok...
Ayaküstü sordum fiyatını 100tl dedi,hiç pazarlık etmedim,sanırsam indiririm fiyatını.

arkadas benım rahmetlı babamın saatının aynısı
eger almıyacaksan benım ıcın cok cok degerlı...
lutfen bana ulasırmısın
benım babamın saatının eksık dıslılerı var onun tamırınde kullanacagım
sımdıden tesekkurler.
0555 330 32 96
bu saatın aynısından olanı varsa ulassın.
sagolun.
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)   Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!) Icon_minipostedC.tesi 15 Mayıs - 2:48

karabico demiş ki:

arkadas benım rahmetlı babamın saatının aynısı
eger almıyacaksan benım ıcın cok cok degerlı...
lutfen bana ulasırmısın
benım babamın saatının eksık dıslılerı var onun tamırınde kullanacagım
sımdıden tesekkurler.
0555 330 32 96
bu saatın aynısından olanı varsa ulassın.
sagolun.

Öncelikle foruma hoşgeldiniz...

Saati almış bulunmaktayım.
İyi bir saat ustasına gösterdiniz mi?
Forumumuzdaki üstadlar,size ellerinden geldiği kadar bilgi vereceklerdir.

Citizen Bullhead Chronograph Watch (Alındı!)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alınık citizen bullhead
» Citizen 8110 bullhead in cami dustu
» MIDO ALINDI
» Omega Limited Edition Pocket Watch 1932 Chronograph
» Invicta Racer Combat Black Swiss Chronograph Watch