Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tissot PRS 516 automatic

+5
ofis
egunns
apisto
HalitMurat
vervito
9 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

Tissot PRS 516 automatic Empty
MesajKonu: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPerş. 6 Mayıs - 5:39

Saat sıfıra yakın kondisyondadır, çizik yok . kordonu tertemiz.
arka kapak camlı. klipsli toka. sapması 24saatte 6-7sn idi son baktığımda.
Hamilton King auto ile takas yapmak isterim.

Fiyat: 500tl
Tissot PRS 516 automatic 2vhyqkg
Tissot PRS 516 automatic 1fedqo
Tissot PRS 516 automatic Sytmi9
Tissot PRS 516 automatic 0feeff16
Tissot PRS 516 automatic 9ba9cd9f
Tissot PRS 516 automatic A7fc1be1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPtsi 27 Haz. - 11:56

450TL
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPtsi 27 Haz. - 12:13

Allahım birisi çabuk alsın bu saati...
İflas edeceğim yoksa...
apisto

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:11

Yeni üyeyim, öm atamıyorum. Kutusu var gördüğüm kadarıyla bunun dışında fatura, garanti belgesi ve kullanım klavuzu vs. mevcut mudur ?

Saygılarımla

Alpay
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:15

fatura sormanız gereksiz bir detay olmuş
apisto

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:34

egunns demiş ki:
fatura sormanız gereksiz bir detay olmuş

Kusura bakmayın acemi sayılırım, en azından forumlarda pek takılmıyorum. Ben kendi saatlerimi fatura, kutu, klavuz vs. ne varsa sakladığım için Very Happy O şekilde topluyorum, hükmü, gereği nedir bilmem.

Eğer yanlış bir şey ise mesajı silebilirsiniz.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 3:02

biz bizeyken bir sıkıntı olmuyor tabi de.
dışarıdan gelen birisinin fatura sorması doğal geldi bana.

forumda bir kaç gün daha geçirmiş ortamı tanımış olsaydınız sorduklarınızın çoğunu sormazdınız.

siz birde tanışma bölümünde konunuzu açın.üyeliğiniz demini bulsun.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 3:04

yanlış değildir bence, varsa faturasının sorulması. zira, geçen beni gümrük'ten çağırdılar, gittigidiyor.com üzerinden yapılan satışların faturaları mı faturasız mı olduğunu soruşturuyorlar, ifade verdim demiyeceğim, resmi adı bilgi verdim, bilgime başvuruldu. bu şekilde bilgisine başvurulan bir sürü vatandaş vardı, öncelikle elektronik cihazları alan-satanlara bakıyorlar anladığım kadarıyla. bu sebeple aldığım aletin kutusunu, varsa irsaliyesini (kargo fişini) varsa yurtiçi-yurtdışı faturasını ibraz etmek zorunda kaldım. dolayısıyla bence absürt bir yan yok, alıcı bunları sorabilir bence, satıcı da dürüstçe bu belgeler makbuzlar varsa, vardır der yoksa da alıcı bunlar için satıcıdan normalde beyanname alması gerekir (hatta kimlik fotokopisi vs. ile) ama kargo fişi de aynı beyanname yerine geçiyor, satışı yapan kişinin adı-t.c.kimlik nosu yazdığı sürece kargoyla alış-veriş yapmak en güvenlisi. yasalarımıza göre durum böyle, ama biz burada iyi niyetle ikili satışları gerçekleştiriyoruz.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 9:25

Mesajları şimdi gördüm arkadaşlar... tabii saatin international garanti belgesi imzalı kaşeli olarak duruyor.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 10:44

qazokmubec demiş ki:
yanlış değildir bence, varsa faturasının sorulması. zira, geçen beni gümrük'ten çağırdılar, gittigidiyor.com üzerinden yapılan satışların faturaları mı faturasız mı olduğunu soruşturuyorlar, ifade verdim demiyeceğim, resmi adı bilgi verdim, bilgime başvuruldu. bu şekilde bilgisine başvurulan bir sürü vatandaş vardı, öncelikle elektronik cihazları alan-satanlara bakıyorlar anladığım kadarıyla. bu sebeple aldığım aletin kutusunu, varsa irsaliyesini (kargo fişini) varsa yurtiçi-yurtdışı faturasını ibraz etmek zorunda kaldım. dolayısıyla bence absürt bir yan yok, alıcı bunları sorabilir bence, satıcı da dürüstçe bu belgeler makbuzlar varsa, vardır der yoksa da alıcı bunlar için satıcıdan normalde beyanname alması gerekir (hatta kimlik fotokopisi vs. ile) ama kargo fişi de aynı beyanname yerine geçiyor, satışı yapan kişinin adı-t.c.kimlik nosu yazdığı sürece kargoyla alış-veriş yapmak en güvenlisi. yasalarımıza göre durum böyle, ama biz burada iyi niyetle ikili satışları gerçekleştiriyoruz.

Ooo o zaman ben yanarım. Aldığım saatlerin en fazla garanti belgesini veya yerine geçmesi durumunda faturasını saklarım. Yoksa faturaları saklamıyorum Very Happy
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 12:02

saatlerde durum nedir bilemiyorum ama özellikle gittigidiyor.com'dan "yurtdışından direk adresine gönderiyoruz" diye satanlara takmışlar. gerçi burada hedef alıcılardan ziyade şu anda satıcılar, anladığım kadarıyla bu işin ticaretini yapanları sıkıştırmaya çalışıyorlar ama alıcıların da en azından satıcının adının, adresinin, t.c. kimlik nosunun yazdığı bir makbuza sahip olmaları işin en garantili yanı gibi duruyor ki kargo makbuzunda bu bilgilerin hepsi var.

bu arada, forum üyelerini tenzih ederim, sözüm tabii ki meclisten tamamen dışarı arkadaşlar. genel olarak internet'ten alışverişte dikkate alınması gereken noktaları anlatmaya çalıştım.

saygılar,
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPerş. 30 Haz. - 10:17

apisto'ya satılmıştır.
alptuncel

alptuncel

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPerş. 30 Haz. - 10:28

hayırlı olsun..
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPerş. 30 Haz. - 19:47

tebrik ederim, çok güzel bir saat seçtiniz, güle güle kullanın.
apisto

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPerş. 30 Haz. - 21:29

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Alpay
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPerş. 30 Haz. - 21:55

çok güzel bir saat Alpay bey.güle güle kullanın doktordandır dikkatinize. sayın vervito ilerde allahın izniyle ünvanları da almağa(doç. prof.) başlayınca saat daha da özel olacaktır..
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedC.tesi 2 Tem. - 3:52

ilk defa kargo ile saat gönderdim, umarım sağ salim varır.. Smile
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedC.tesi 2 Tem. - 12:18

Oh çok şükür bana kalmadı;
yahu ne masraflı iştir bu saat sevdası :]
güle güle kullanın satmayı düşünürseniz bir gün haberimiz olsun diable
apisto

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPtsi 4 Tem. - 1:16

Saat elime ulaştı, güzel durumda, iyi bakılmış. Üstada ne kadar teşekkür etsek azdır.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPtsi 4 Tem. - 1:38

aksi beklenmezdi üstaddan ok1
hayırlı olsun
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedPtsi 4 Tem. - 10:28

rica ederim.. ne demek.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Tissot PRS 516 automatic   Tissot PRS 516 automatic Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 6:57

HalitMurat demiş ki:
Oh çok şükür bana kalmadı;
yahu ne masraflı iştir bu saat sevdası :]

muhaha Bu nedenle üstüme başıma uzun süre birşey alamadığım bile oluyor. Saat sevdası gerçekten başka birşey...

Bu arada alana da satana da hayırlı olsun. Çok güzel saat. Ben de baktım baktım zorladım kendimi ama çıkmadı Very Happy

Tissot PRS 516 automatic
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tissot PRS 516
» Yeni Model: Tissot Seastar 1000 Automatic Chronograph
» sudan ucuz TİSSOT 400 tl . tissot quadrado
» Tissot Le Locle
» Tissot