Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?

+2
crazyhours
M.Ali Sade
6 posters
YazarMesaj
M.Ali Sade

M.Ali Sade

Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Empty
MesajKonu: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 2:15

Ben Rus saatlerini eskiden de kullanmış biri olarak çok seviyorum.Ama maalesef bu saatleri buralarda bulabilme şansımız pek de yok.

Bir arkadaşım kısa bir süreliğine Batum'a gidip gelecek.Gürcistan'da mekanik Rus saatlerinden bulabilme şansımız var mı?Özellikle kurmalı bir Raketa olsa çok sevineceğim.

Bu civarları bilen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 2:28

ben pek bilmiyorum ama giden arkadaşlara söylemiştim çok pahalı satıyorlar demişlerdi onların yalancısıyım bu arada samsun dan 8 adet aldığım rusların 4 ü kaldı Smile
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 2:36

Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Sany0498
birisi bu
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 2:38

Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Sany0501
vostok olan
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedCuma 21 Mayıs - 2:41

Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Sany0500
bir de bunun sarı kasalısı var diğerini bulamadım ...
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedC.tesi 22 Mayıs - 2:07

slava güzelmiş.sanırım nos bunlar..
abi fiyatları ne kadar bunların?
http://www.villatek.com.tr
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedC.tesi 22 Mayıs - 6:59

Gurcustandan bulursunuz hem de rusya'dan bulacağınız fiyatların çok daha altında fiyatlara. bitpazarlarını bilmiyorum ancak eski saatçilerin elinde kesin bir sürü eski saat kalmıştır çoğusu sağlamdır ya da ufak tamire ihtiyaç duyarlar. şansınıza NOS da bulabilirsiniz. oralarda eski mekanik sovyet saatleri pek kullanılmaz ve alınmaz diye ustalar tamir bile etmezler ellerindeki o saatleri, bu saatler tozmanmış bir şekilde bir kutuda dururlar saatçilerde.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 19:55

M.Ali Sade demiş ki:
Ben Rus saatlerini eskiden de kullanmış biri olarak çok seviyorum.Ama maalesef bu saatleri buralarda bulabilme şansımız pek de yok.

Bir arkadaşım kısa bir süreliğine Batum'a gidip gelecek.Gürcistan'da mekanik Rus saatlerinden bulabilme şansımız var mı?Özellikle kurmalı bir Raketa olsa çok sevineceğim.

Bu civarları bilen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Hocam, Gürcistan'a kadar uzanmaya gerek yok. Samsun'da mevcuttur. Crazyhours da ben de edindik o kaynaktan. Ağırlıklı olarak Vostok, Raketa, Zarya, Pobeda ve Slava var. Cep saatlerinden de çeşitler mevcut. Hepsi de sıfır ve iyi korunmuş. Arkadaş da elindekileri bitirme yolunda. Malum saat severler değilse de saat alıcıları, Rus malı dendiğinde dudak büküyorlar. Bu garipler de, bir köşede ööööyle kalmış duruyorlar yazık. ( Şu, sevdiğim objeleri, kişileştirme huyumdan vazgeçemedim gitti.)
Ahmet Emre

Ahmet Emre

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedPerş. 24 Haz. - 7:47

Sayın parebellum, samsunda nerdesiniz, ben samsun doğumluyum ve bazen oralara düşerim,sahildeki pazar harici bit pazarı gibi birşey kuruluyor mu samsun da ...
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?   Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba? Icon_minipostedPerş. 24 Haz. - 19:29

Sayın Ahmet Emre, Samsun'da Atakum'da ikamet ediyorum. Çocukluğum, çiftlik caddesi ve civarında geçti. Samsun'da sıfır olarak saat satan mekanların hemen hemen hiçbirinde kurmalı yada otomatik klasik saatler bulunmuyor. Bunun için özel yerler var. Genelde onlar beni, ben onları tanıyorum. Özellikle Nacar, Hislon, Omega, Zenith, Revue, Cortebert gibi markaların mekanikleri mevcut buralarda. Fiyatları da dışarda gördüklerimden daha uygun. Ben saat almaya gittiğimde, lup, cımbız, tornavida ve çakıdan oluşan keşif takımımı da yanımda götürür, almayı düşündüğüm saatlerin mekanizmasına bakarım. Balansı yalpalı dönen bir AS1130 dan yada akrep çarkı kırık olduğu için saat başlarında durmayan akrebi olan makinelerden biraz para düşer ve alırım. Eğer Samsun'a buyurursanız, memnuniyetle yardımcı olmak isterim efendim, saygılarımla...

Gürcistan'da Rus saatleri bulabilir miyiz acaba?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dede yadigarı saati eski haline getirebilir miyiz?
» Köstekli saat mekanizmasını kol saati kasasına koyabilir miyiz?
» Bayan saatleri
» Ünlüler ve saatleri
» Rus saatleri üzerine