Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Doxa.

+4
rigel55
watcher
vervito
aaltindeger
8 posters
YazarMesaj
aaltindeger

aaltindeger

Doxa. Empty
MesajKonu: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedÇarş. 5 Ağus. - 21:28

HOW DEEP CAN YOU GO?

Doxayıda es geçmemek lazım..özellikle sub serisini...

1889 yılında isviçrede saatçiliğin kalbi durumundaki jura dağlarında kuruldu.
kurucusu Georges DUCOMMUN (1868-1936)....

Turuncu dialli bi doxa sub 5000 T almak istediğim saatlerden biri.
Doxa. Sub5000t_dial_choice
Misafir
Misafir
Anonymous

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 4:13

doxa saatler şahaneymiş. çok hoşuma gittiler. ben zaten bu almanların "tonnenförmig" dediği "bidon biçimli" saatlere bayılırım.

yeni tag heuer autavialar da böyle ve cok güzeller bence.
aaltindeger

aaltindeger

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 4:31

benimde çok sevdiğim dizaynlar.. herzaman geçer akçe modeller büyük kasa küçük kasa modası değişebilir ama bu tam bir klasik bence..ayrıca fiyatlarda uygun bence 2000 dolar diğer saatlerle karşılaştırıldığında kendi tarzı olan bir saat için fena sayılmaz..Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPerş. 6 Ağus. - 5:39

vervito

vervito

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 7:06

aaltindeger, dostum nasil omus aklimizdan cikmis Doxa, supersin bu basliga ihtiyacimiz vardi.
How deep can we go? )))
turuncu kadranli saat dendi mi bir aklima Doxa gelir bir de Seiko Diver's Orange MOnster.
aaltindeger

aaltindeger

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedCuma 7 Ağus. - 9:33

FlyingOstrich demiş ki:
aaltindeger, dostum nasil omus aklimizdan cikmis Doxa, supersin bu basliga ihtiyacimiz vardi.
How deep can we go? )))
turuncu kadranli saat dendi mi bir aklima Doxa gelir bir de Seiko Diver's Orange MOnster.
daha önce açılmışmı diye bir kaç kere kontrol ettim.. göremeyince şaşırdım bende..SmileSmile
küçüklüğümden beri hayran olduğum bir saattir kendileri..Smile)
dalgıç saatlerini seven arkadaş sizdiniz dimi ?
vervito

vervito

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedÇarş. 12 Ağus. - 0:44

evet efendim dalgıç saatlere karşı bır zaafım olduğu doğru Smile
watcher
Admin
watcher

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedÇarş. 12 Ağus. - 0:57

Doxa markasinin gecmisi jenny caribbean saatlere dayanir.
Jenny caribbean 1000m cok aranan bir saatti ve birkac yil once bende 5 renginin de serisi vardi hepsini sattim ve bugun ne kadar pisman oldugumu bilemezsiniz.
Doxa sitesine de baktim link'tekine cok yamuldum, ustelik olmeyen saatlerdendir bunlar, makineleri gerci 2824 bildigim kadariyla ama iyi makinedir ve kendini ispatlamistir, bu makineye bu para verilmez ama bu saate verilir, hele bir de indirime girmisler zaten...

http://www.doxawatches.com/sub5000t_caribbean.htm

.
http://www.turksaatforumu.com
rigel55

rigel55

Doxa. Empty
MesajKonu: DOXA Diver's kategorisinde akla ilk gelen saat markası   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 1:45

Merhaba arkadaşlar öncelikle size bu markadan bahsetmeden önce şunu belirtmeliyim bu saat markası gerçek bir efsanedir nasıl bir patek nasıl bir rolex yada omega var ise Doxa da onlardan aşağı kalır bir yanı yoktur Doxa nın tarihi 1889 lara dayanır ince takım elbise saatleri üretir klasik görünümlü ama dalış konusunda 1950-60 yılları arasında rolex submariner in reytingini görünce bu işe kolları sıvar ki ne sıvar rolex submariner piyasadayken hatta ondan önce çıkmışken onlar rolex markasının önüne geçerler ve helyum vanası teknolojisini duyururlar rolex sea dweller deki vana teknolojisi gerisini siz düşünün sonra turuncu renk kadran modası gene doxadan alınmıştır sualtında rahat görülmesini sağlamak için birde dekompresyon skalasını ilk döner bezelde kullanan gene doxa dır araştırıp görebilirsiniz anlıycanız çok hızlı ve sağlam bir çıkış yaptılar ve kaldıki hepimizin tanıdığı Jacques Cousteau yada tabiri caiz ise kaptan gusto muz helyumlu dalışın tüplü dalışın mucidi şahsiyetin kolundan rolexi indirten saatdir kendisi bu saatin büyük bir meraklısı idi doxanın bir kaç çeşit modeli bulunmakta bunlar ''SUB 200T(doxa nın tek bayan dalış saati modelidir), SUB 300T, SUB 600T GRAPH, SUB 750T GMT, SUB 1000T, SUB 5000T, SUB 800Tİ (Titanyum) modelleridir. bunlarda içlerinde ''Professional-Shark hunter- Military-Caribbean'' olmak üzere dört bölümde ayrılmaktadır anlıyacağınız model seçenekleri biraz geniş ama hepsinin bir tarihi var emin olun bunların hepsini size tanıtmaya kalksam sanırım ben bir hafta uğraşırım keşke zamanım olsa ama size efsane bir modelini tanıtmadan geçmiyeceğim.

SUB 300T

Doxa. Mydoxa3

Doxa. 10995055915x735

Doxa. 300trambler8

Buda Saatin kutusu Dalış Tüpü Şeklinde

Doxa. Watchbox

Saatin özelliklerine gelirsek tamami ile paslanmaz çeliktir kasa çapı 42.5 mm taç hariç kasa boyu 13 mm dir su geçirmezlik özelliği 300 metre dir güçlendirilmiş fosforlu kadran resimlerdende gözüktüğü gibi

MEKANİZMA

Doxa. Sub300movement

Mekanizmaya kısaca değinirsek 25 Jewel ETA 2824-2 otomatik tarih fonksiyonu ile
İsviçre Yapımı bir yakışıklı ile donatılmış araştırmalarım sonucu 28800 hareketden bahsediliyor saatdeki vuruş hareketi bunu ustadlarım daha iyi bilirler benim okuduklarım bunlar gerçi içine ne koyarlarsa koysunlar ben aşık oldum bu saate orası ayrı konu Smile umarım ömür yeter ve birgün bu saati koluma takma şerefine nail olurum hani klasik soru vardır bir adaya düşsen 3 şey dileme hakkın var diye DOXA DOXA DOXA o derece seviyorum bu naleti anlayın arkadaşlar yazımın sonuna gelirken sizlere kaptan gusto nun bazı fotolarıyla şimdilik veda ediyorum ama ilerde değişik dalış saati incelemeleriyle karşınızda olucam unutmadan ben pek o kadar teknik bilgilerinden anlayan bir kişi değilim sadece araştırdığım ve topladığım resimleri bir konu altında birleştiren biriyim bilmişlik taslamak haşa haddime değildir eğer bir yanlışım olduysa affola saygılarımla

Doxa. Cousteaudoxa
Kaptan gusto scuba dalışı sonrası tekneye çıkarken

Doxa. Mfalco1
Albert falco Kaptan gustonun seyir subayı ve sağ kolu

Doxa. Mphildoxa
Jean Michel Cousteau kaptan gustonun oğlu

Doxa. Falcodoxasub2
Tekrar Albert falco

Bu resimler Kaptan gusto ve Calypso gemisinin tayfasının ve kaptan gustonun oğlunun resimlerinden bir kaçı ve hepsi DOXA SUB 300T kullanmaktadırlar.
deka

deka

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 2:28

Bilgiendirme ve fotolar için teşekkürler.
rigel55

rigel55

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 3:47

ben teşekkür ederim abi beğenmene sevindim
deka

deka

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 4:50

Güzel olan herşey beğenilmeye layıktır. ok1
teng

teng

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 5:01

Bence de çok yayarlı olmuş, ancak markalar ve tarihçeleri bölümüne taşıyorum.
deka

deka

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 5:10

Doxa. 300trambler8
şöyle bir nato kayış bulamadıkda ona yanıyorum. ok1
watcher
Admin
watcher

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 5:18

Dostlar bu arada Jenny caribbean'i unutmamak lazim, yanlis hatirlamiyorsam ilk defa 1000m caribbean modeli jenny tarafindan yapildi, daha sonra quartz krizinde batinca doxa bunu alip kendi icinde eritti ve bugunku doxa dalgic saatler dogdu,
bu konuda cok bilgi edinmistim simdi hemen detaylari hatirlayamadim ama cok ilginc bir hikayedir.
rigel55

rigel55

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 5:34

deka demiş ki:
Doxa. 300trambler8
şöyle bir nato kayış bulamadıkda ona yanıyorum. ok1

abi ebayda istemediğin kadar var o kayışlardan hemde cins cins kaliteli olanların delik yerleri deri ile kaplı oluyor ebaydan sipariş vericeksen buna dikkat etmeni öneririm deri kaplı olmayanlar çabuk deforme oluyor malum benim avatardaki kayışta nato ve çokta karizmadır görüntü itibari ile Smile
rigel55

rigel55

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 5:38

watcher demiş ki:
Dostlar bu arada Jenny caribbean'i unutmamak lazim, yanlis hatirlamiyorsam ilk defa 1000m caribbean modeli jenny tarafindan yapildi, daha sonra quartz krizinde batinca doxa bunu alip kendi icinde eritti ve bugunku doxa dalgic saatler dogdu,
bu konuda cok bilgi edinmistim simdi hemen detaylari hatirlayamadim ama cok ilginc bir hikayedir.

doğru söylüyorsunuz ona ithafen yapılmış yada rekoruna layık olarak. ustam bu dalış saatleri ile ilgili özel bir yer açılsa hoş olmazmı nede olsa dalış saatlerinin hikayeleri ve tarihçeside oldukça geniş ve kabarık her ünlü saat markası muhakkak bir dalış saati üretiyor kendi tarzında tabi öyle g-shock gibi dijital saatlerden bahsetmiyorum bu tarz otomatik dalış saatlerinden bahsediyorum Smile
deka

deka

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 5:51

Bencede okey,
yaw ne kadsar da tatminkar açıklamalarda olsa ben netden özellikle yabancı sitelerden alışveriş özürlüsüyüm, yoksa gereğini yapıp,.............belleyeceğimde. fumeur
watcher
Admin
watcher

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 6:10

Rigel55@
Haklisin dostum aslinda ana sayfayi biraz degistirmek gerekiyor, tema saatler filan ama cok fazla degisiklik cok hizli yapmak istemiyorum, herkesin kafasi karisiyor sonra, bir de konularin biraz daha cogalmasini bekliyorum yoksa her kategoride 3-5 baslik forumu fakir gosterir.
Ama bu konuda calismalarimiz ve projelerimiz var.
Yakinda bu sinemada 8)
krytime

krytime

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 9:03

Bencede dalış saatleri için ayrı bir başlık harika olur cheers
2FAST4U

2FAST4U

Doxa. Empty
MesajKonu: Geri: Doxa.   Doxa. Icon_minipostedÇarş. 17 Şub. - 5:22

doxa resmen bir kult.Bana gore rakibi yok .Gercek bir dalis saati .Rolex bunun yaninda sus esyasi kalir .gel gor ki ulkemizde satan yok yoksa tercihim bu saatten yana olurdu.Disardan getir dersen tamiri servisi garantisi sorun yani zor.Baska bir gercek dalis modeli edindim zaten.Fakat dalis saatleriyle ilgili bir konu basligi her gun guncellense hic fena olmaz.Yasasin scuba otomatikler.......

Doxa.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DOXA AUTOMATİC KOL SAATİ