Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Big Ben unvanını kaptırıyor

2 posters
YazarMesaj
ooomegaa

ooomegaa

Big Ben unvanını kaptırıyor Empty
MesajKonu: Big Ben unvanını kaptırıyor   Big Ben unvanını kaptırıyor Icon_minipostedPtsi 28 Haz. - 10:24

İngiltere'nin başkenti Londra'da, parlamento binasına bitişik olan dünyaca ünlü saat kulesi "Big Ben", "en büyük dört yüzlü saat kulesi" unvanını Çin'e kaptırıyor.

Çin'in güneydoğusunda yer alan Ganzu şehrindeki dev çan kulesinde yer alacak 13 metre çapındaki saatler Big Ben'dekilerin iki katı büyüklüğünde. Dev çan kulesi 113 metreyle de Big Ben'den daha yüksek olacak.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, İngiliz "Smith of Derby" şirketi tarafından inşa edilen saat kulesi için ileri teknoloji kullanılacak.

Saat kulesinin açılışının gelecek ay sonunda yapılması bekleniyor.

Geçen yıl 150'nci yılını kutlayan 96 metre yüksekliğindeki "Big Ben" kulesindeki saatler 7 metre çapında.

gunay

gunay

Big Ben unvanını kaptırıyor Empty
MesajKonu: Geri: Big Ben unvanını kaptırıyor   Big Ben unvanını kaptırıyor Icon_minipostedPtsi 20 Eyl. - 23:19

big benin bi iki yıl önce çoğu parçaları değiştirilmişti. yani ilk yapıldığından bu güne değil çoğu parçası.

Big Ben unvanını kaptırıyor
1 sayfadaki 1 sayfası