Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türk yapim Saat?

+7
watcher
kelby
krytime
crazyhours
egunns
teng
redcap
11 posters
YazarMesaj
redcap

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedSalı 20 Tem. - 13:17

Selam arkadaslar, ben kendime türk yapimi bir saat ariyorum, ne tavsiye edersiniz?
Automatik olursa iyi olur varsa tabi.

teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedSalı 20 Tem. - 19:54

Türk yapımı saat yok, eskiden Türk firmaların İsviçre'de yaptırdıkları saatler vardı (Nacar gibi) ama şimdilerde o da Çin'de yapılıyor.
egunns

egunns

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedSalı 20 Tem. - 21:41

ve tasarımları çok kendine özgü! guluyor

teng demiş ki:
Türk yapımı saat yok, eskiden Türk firmaların İsviçre'de yaptırdıkları saatler vardı (Nacar gibi) ama şimdilerde o da Çin'de yapılıyor.
crazyhours

crazyhours

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 1:25

oscar yok muydu ? Türk tü sanırım swiss made olarak yani
krytime

krytime

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 7:13

Quantum var. Baracuda serisi modelleri gayet sağlam. Ama quartz lar.
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 9:26

Onlar Türk yapımı değil. Firmanın Türk olması başka saatin Türk yapımı olması başka.
krytime

krytime

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 9:38

Quantum da mı çin?
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 9:51

Tayvan da olabilir. fumeur
krytime

krytime

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 10:03

teng demiş ki:
Tayvan da olabilir. Türk yapim Saat? 84341

Yaa Türk yapim Saat? Affraid . O derece yani. Eski modelleri güzeldi ,saate benziyorlardı. Şimdi kocaman çaplı, parlak piyasa saatleri yapıyorlar.
kelby

kelby

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 19:33

hislon'da Türk markası. eskiden kimi saatleri İsviçre'de yapılırken, bazılarınında parçaları isviçreden alınıp Türkiye'de montajlanıyormuş. zaten bu yüzdende eski hislonların birçoğunda swiss made yazısını görebilirsiniz. Ama şimdi komple çin diye söylüyorlar. Cumhuriyetten önce kurulan, ve mevcut birçok isviçre saat markasından bile eski olan hislonun, ilerleyeceğine, gerilemesi çok yazık.
watcher
Admin
watcher

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedÇarş. 21 Tem. - 20:45

Arkadasimiz Turk yapimi demis ve ne yazikki yok.
Turklere ait markalara gelince onlar var zaten arkadaslar yazmislar, bunlara ek olarak belki dogmakta olan bir turksaat ya da daha degisik bir isim olabilir,
haaa bu arada galiba BENRUS markasi da Turklere ait ya da ait olma yolunda...
http://www.turksaatforumu.com
redcap

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPerş. 22 Tem. - 14:35

tsk arkadaslar, cok isterdim kolumda bir türk yapimi saat tasimayi. bende ozaman türk firmasina ayit olan bir saat alirim.
tekrar cok tesekürler.
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPerş. 22 Tem. - 21:03

Türk firmasına ait olan bir saat almanın sebebini anlayamadım. Neticede gene başka ülkelerde yapıan bir saat.
redcap

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 0:10

Destek amacI, ben gurbete yasadim için biraz farkli düsünüyorum belki.
barett

barett

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 7:29

eee iste biz gurbetciler boyle herseye hasretiz
redcap

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 9:05

Aynen kardes, türkiyeden çekirdek gelse bile, türk çekirdeyi diye takla atiyoruz.
watcher
Admin
watcher

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPaz 25 Tem. - 22:13

Evet gecenlerde ben de bir turk kamyonunun lastigini bicaklayip mis gibi memleket havasini cigerlerime cektim blublu
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 26 Tem. - 4:51

watcher demiş ki:
Evet gecenlerde ben de bir turk kamyonunun lastigini bicaklayip mis gibi memleket havasini cigerlerime cektim blublu
muhaha
deka

deka

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 26 Tem. - 5:04

watcher demiş ki:

hahaha
redcap

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedC.tesi 14 Ağus. - 14:36

iste oh tir tekeri kadar mantik var sizde, ne bicim forum bu ya adamlar kafa buluyor bizle.
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedC.tesi 14 Ağus. - 20:16

Ne demezsin işte, bizler eğitimsiz, deneyimsiz, derinliği olmayan, espri yaparken bile felsefe yapmasını bilemeyen boş bir güruhuz.diable
Siz yerli malı saat ile kendini avutabilecek bir zihniyete sahip olduğunuz için bizim sizin seviyenize yetişmemiz mümkün değil. Kalın sağlıcakla.
deka

deka

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedC.tesi 14 Ağus. - 22:03

Bazıları maksatlı üye oluyor galiba, zaman zaman yapılan ince esprileri amacının dışında yorumlamanın başka bir açıklaması olmasa gerek.
watcher
Admin
watcher

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedC.tesi 14 Ağus. - 22:17

Arkadasimiz cok alinganmis yaw...
Halbuki espri ona degildi, kendimle dalga gecmistim, aslinda forumu biraz okusa benim memleket hasretimi gorebilirdi,
bunu burayi okuyacak baska uyeler icin de yaziyorum ki bazi seyler daha rahat anlasilsin ok1
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedC.tesi 14 Ağus. - 22:19

Herkes esprileri zihni kapasitesine göre anlıyor, yorumluyor.
redcap

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 16 Ağus. - 13:47

teng demiş ki:
Ne demezsin işte, bizler eğitimsiz, deneyimsiz, derinliği olmayan, espri yaparken bile felsefe yapmasını bilemeyen boş bir güruhuz.diable
Siz yerli malı saat ile kendini avutabilecek bir zihniyete sahip olduğunuz için bizim sizin seviyenize yetişmemiz mümkün değil. Kalın sağlıcakla.

dogru sen bizim (gurbetcilerin) seviyesine yetisemesin, bence cok utanc verici birsey türkiye gibi koca bir ülke zamaninda sayip cikmamis miletine, gurbete gitmek zorunda kalmisiz, ve halen öyle. senin dedin gibi artik, siz biz olduk.
NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

deka demiş ki:
Bazıları maksatlı üye oluyor galiba, zaman zaman yapılan ince esprileri amacının dışında yorumlamanın başka bir açıklaması olmasa gerek.

espiri oldunu ben nerden bilim? watcherin espirisinden sonra kimse mantikli birsey yasmadi, muhhaha, yok bilmem ne, evet biras ters geldi bana.

watcher demiş ki:
Arkadasimiz cok alinganmis yaw...
Halbuki espri ona degildi, kendimle dalga gecmistim, aslinda forumu biraz okusa benim memleket hasretimi gorebilirdi,
bunu burayi okuyacak baska uyeler icin de yaziyorum ki bazi seyler daha rahat anlasilsin ok1

abi espiri yaptini ben bilemesdim, ben daha cok senin espirinden sonra yasilan seylere kizdim. benim lafim sana degildi.
barett

barett

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 16 Ağus. - 19:11

redcap kardes espirili insanlarin arasina dustun bende gurbetciyim.gel bunlara kulakasma sende bizim gibi forum saati al .neyazikki birincisini kacirdin ama ikincisine mutlaka yazil.benden demesi.ayrica watcher in kamyoncusu ile gorustum lastiklarin havalari en son sirbistanda bastirmis vieux
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 16 Ağus. - 19:56

Bu memleket sizi Nazım Hikmet gibi zorla sürmedi ya.
Madem o kadar seviyorsunuz ülkenizi, kazandığınız parayı, sahip olduğunuz konforu daha az sevin ve geri dönüş yapın!! Yapmıyorsanız boşuna yaygara yapmayın.
Çünkü vatan hasreti diye Türk firmasının saatini satın almak istemek, vatan hasreti değil şovenistliktir.
Kendinden başka bir ulusu sevmemek,insanlığı sevmemektir, öteki düşmanlığıdır.
Ayrıca çok sevdiğiniz vatanınız için lafoloji dışında birşey yaptığınızı da sanmıyorum.
uzbey

uzbey

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 16 Ağus. - 23:30

ben herne kadar türkiye'de üretilmese de türk markası olan Quantum saatlerini almanızı öneririm. sizin düşüncenizle saatin yarattığı katma değer de türkiye'de kalır.

Quantum saatlerinin türk sporuna çok güzel sponsorlukları var. yasemin dalkılıç'ın sponsoru onlar ve yasemin dalkılıç dalmada dünya rekorları kırıyor. ben en son istanbul ve çanakkale'deki avrupa-asya arası yüzme yarışlarında onların sponsorluğunu gördüm. türk erkek voleybol milli takımına da sponsor olarak katkı veriyorlar, türkiye'deki plaj voleybolu turnuvalarına da... hem türk sporuna hem türkiye'nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlıyorlar.

dolaylı yoldan sizin de katkınız olmuş olur.
aaltindeger

aaltindeger

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 16 Ağus. - 23:45

geri dönüş yapmayan gurbetçilerin vatanı sayın tengden daha az sevdiklerini sanmıyorum, yada türkiyede yaşayan türklerin yurtdışında yaşayanlardan daha çok vatan sevgisi taşıdıklarını, zaten öyle bir ölçü aletide yok bildiğim kadarıyla.
şovenistliğin tanımında insanların kendi ülkelerinde üretilen ürünleri satın almak istemeleri gibi bir tanım yok.
bir saat alma muhabbetinden bir kişinin kendi ulusundan başka bir ulusu sevmediğini çıkarmak hiç mümkün değil. vede yine vatan sevgisi ve vatan için ne yaptın muhabbeti... geçinizz.
foruma yeni katılan bir insanın esprileri ve forumdaki hakim unsur olan hiç kimsenin hiç kimseyle aşağılamak amaçlı konuşmadığı düsturunu anlayamamış olmasından kaynaklanan gereksiz çıkışını böyle acımasız ve haksız bir genellemeyle cezalandırmakta bence bizim forumumuzun alçak gönüllü ve de hoşgörülü anlayışına sığmaz..
watcher
Admin
watcher

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedPtsi 16 Ağus. - 23:56

Arkadaslar,
Tatsiz ve gereksiz bir tartismaya devam etmemek icin konuyu kilitliyorum, konuyu uzatmayalim dostlar ve yeni yazi yazmayalim derim Very Happy
teng

teng

Türk yapim Saat? Empty
MesajKonu: Geri: Türk yapim Saat?   Türk yapim Saat? Icon_minipostedSalı 17 Ağus. - 0:28

Evet uzatmamakta fayda var çünkü yazılanları böyle yorumlayan ve anlayan daha doğrusu gramını bile anlamayan kişilere cevap yazmanın bir anlamı yok.

Türk yapim Saat?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» H. Moser & Cie eşliğinde saat tarihi ve yapım sanatı (alıntıdır)
» Türk ünlülerin kullandıkları saatler
» Türk saat isminin yazılışıyla ilgili bir öneri
» Ahmed Eflaki Dede Bir Türk Saat Ustasi
» Güneş Saatleri Yapım Kılavuzu