Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kordon kısaltma

+2
watcher
ec038
6 posters
YazarMesaj
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedCuma 6 Ağus. - 3:26

arkadaşlar bi tane casio aw-82d aldım

kordon kısaltma Aw82d7av03

fakat kordonunu kısaltamıyorum.... pztesi gidebilirim saatçiye o güne kadarda takamamak istemiyorum... yardım eder misiniz lütfen.. kordonun resmini koyuyorum...

kordon kısaltma 69474443
watcher
Admin
watcher

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedCuma 6 Ağus. - 4:19

Daha once yapmadiysaniz bir saatciye yaptirin daha dogru olur, kordon cizilmez Very Happy
Ya da eski bir saatte biraz deneme yapin daha sonra bunu yapmaya calisin.

asagidaki link'te ingilizce aciklamalar var:

Burada
http://www.turksaatforumu.com
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedCuma 6 Ağus. - 6:00

imkan olmadı aldığım yere yağtıracak... uzak yerlerden geldi Very Happy
bu resimdeki gibi değilki kordon... pime benzer bişeler var resimlerde ama bunda yok
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedCuma 6 Ağus. - 7:55

watcher demiş ki:
Daha once yapmadiysaniz bir saatciye yaptirin daha dogru olur, kordon cizilmez Very Happy
Ya da eski bir saatte biraz deneme yapin daha sonra bunu yapmaya calisin.

asagidaki link'te ingilizce aciklamalar var:

Burada

benim saat videonun sonundaki gibi olduğu için bakıp yaptım çok tşk ederim
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedSalı 10 Ağus. - 4:39

tekrar tekrar rahatsız ediyorum ama bu saatin camı mineral deil mi ???

çizilio falan yazmışlar bi yerde
vervito

vervito

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedSalı 10 Ağus. - 7:30

plastikse çizilir. yok değilse eğer çizilmez bir cam ise arkadasında bir yerde ya mineral crystal ya da sapphire yazar. yazmıyorsa normal çizilebilen bir camdır.
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedSalı 10 Ağus. - 11:13

öyle bi yazı yok yaa... sanırım buda çizilenden.. diğer bi saati bu sebepten kenara koymuştum ben :(
watcher
Admin
watcher

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedSalı 10 Ağus. - 22:25

Safir cam'in ebatlarina gore 80-100€ civari dolastigini bildigimiz zaman, saati alis fiyatimizdan camin niteligi belli olur, safir cam degilse cizilir, hesalit yani plastik tarzi bir cam ise cizilse bile bu kucuk bir islem ile giderilir ama mineral ise tamir de edilemez
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedSalı 10 Ağus. - 23:59

(safir cam da çizilir, ama zor çizilir )
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 2:36

arkadaşlar satıcıya sordum bunun mineral ca olduğunu söyledi.. bu camın kalitesi çok mu kötü ki ???
Valjoux

Valjoux

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 3:09

Saatinizin camı mineral cam değil,bu modellerde kasa çelik ise mineral cam kullanılıyor,plastik kasalar da mineral cam kullanılmıyor.
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 4:46

satıcı bana yalan mı söyledi o zaman :@... bu saatin kaası plastik yaa.. benim için bunun da ömrü çok kısa olacak o zaman ... şu satış sitesinde bu saatin içi siyah olanına mineral yazmışlar hemde bana bu ümit vermişti biraz :((

http://www.hepsiburada.com/Liste/casio-aw-80d-1a-kol-saati/ProductDetails.aspx?productId=sacsaw80d1a&categoryId=313505
Valjoux

Valjoux

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 4:50

Hiç üzülme bu modellerin ömrü kısa olmaz,güle güle kullan saatini...
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 4:51

teşekkür ederim
vervito

vervito

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 9:59

kendi kulvarında çok güzel bir saat almışsınız. pilli saat alınacaksa zaten multifonksiyonlu casio alınır. hep demişimdir. o yüzden içinizi buz gibi tutun. zaten bu tarz saatlerde de çizilmeyen cam olmaz. güle güle kullanın.
ec038

ec038

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedÇarş. 11 Ağus. - 11:09

vervito demiş ki:
kendi kulvarında çok güzel bir saat almışsınız. pilli saat alınacaksa zaten multifonksiyonlu casio alınır. hep demişimdir. o yüzden içinizi buz gibi tutun. zaten bu tarz saatlerde de çizilmeyen cam olmaz. güle güle kullanın.

teşekkür ederim... casio ilk tercihim oldu zaten.. çünkü çok fonk diğer markaların saatleide bununla aşağı yukarı aynı fiyata sahip ve ne olduğu belli değil.. en azından çizeceksem casio çiziyim dedim Very Happy
cmbrbr

cmbrbr

kordon kısaltma Empty
MesajKonu: Geri: kordon kısaltma   kordon kısaltma Icon_minipostedC.tesi 9 Nis. - 13:39

Yeni bir sayfa açıp kirlilik yapmak istemediğim için buraya yazayım dedim. Dün @durdor hocamdan seiko black monster aldım. Kordonu bayağı büyük geldiği için kısaltmam lazım. http://cgi.ebay.com/N-Watch-Band-Strap-Pin-Link-Remover-Adjust-Repair-Tool-/150448696991?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item230770ee9f#shId Saatçiye gitmek yerine bu ürünü almak istiyorum. Değerli ustalarında bir fikrini alayım dedim. Bunu saatçiye mi götürmem lazım yoksa yukarda belirttiğim ürünü alayıp kendimmi halledeyim. Ebaydan almak istememin bir amacıda ilk alış verişim olucak ve yavaştan bu işlerede girmek istiyorum. Kendi başıma birşeyler yapmanın zamanıda geldi.

kordon kısaltma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kordon Tipi
» zenith kordon
» kordon/kayış arıyorum
» DERİ KORDON TOKALARI
» Saatime Kordon Yardımı ?