Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Reklamlardan kurtulduk galiba

3 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Reklamlardan kurtulduk galiba Empty
MesajKonu: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 11 Ağus. - 1:30

Yonetim panelini ve forumactif'in soru cevap bolumunu kurcalayinca simdilik reklamlardan kurtulmus gorunuyoruz.
Ayrica yeniden gelirse kredi kullanarak onlemek te mumkun.
Su an 200 kredimiz var ve ihtiyac durumunda kredi ekleyebiliriz.
Kredileri stok alani genislemesinde ihtiyac oldugunda da kullanabiliriz.
Yonetici arkadaslar yapilmasi gereken birsey oldugunda ve halledemediklerinde bana bildirebilirler ya da forumactif'in soru cevap bolumlerine goz atabilirler.
http://www.turksaatforumu.com
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 11 Ağus. - 1:44

Hayırlı uğurlu olsun.

Bir ferahlama geldi foruma.

Bir de logoyu değiştirsek güzel olacak.

Yeni site pişinceye kadar elbette, o zaman her şey daha bir güzel olur diyorum.
http://www.mekaniksaat.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 11 Ağus. - 2:08

Sevgili mehmetcim, artik yavas yavas yeni site uzerinde calismaya baslasak mi acaba derim.
Bir de gunluk katilimlar ve baglantilarin oldukca yavas gittigini farkediyorum, ben tr deyken dh saat bolumunde de bir hayli hizli gelisme olmus, acaba arkadaslarin bu foruma ilgisini cekmeyen neler var, duzeltilmesi/degistirilmesi gerektigini dusundukleri biseyler varsa yazsinlar, gerci burasi da oldukca hizli gelisiyor ama dh de yazmaya devam ediliyorsa birtakim eksikler burada olmali diye dusunuyorum. Ama neler oldugunu yazmalari gerek.
Bir de arkadaslarin kendi ilgi alanlari ile ilgili konu basliklari acmalari iyi olur diye dusunuyorum, ben elimden geldigince konu acmaya calisiyorum ama galiba yetmiyor.
bizantolog

bizantolog

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 11 Ağus. - 2:26

Ben sözünü ettiğiniz arkadaşa yazdım, cevap bekliyorum.

DH forumunda ise bizim sağlayamadığımız bir kolaylık var ki bir yerde normal diyorum.
http://www.mekaniksaat.com
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 20:36

DH'de konu mesaj akisina endeksli oldugu icin takip sorunu olmuyor. Ama saatler icin baslibasina acilmis bir forumda takip etmek biraz guc. Yada cevapsiz kalacak mesajlar olma olasiligi yuksek.

Bir de bu konuya halkimizin ilgisi malum. Saat deyince pek fazla sey gelmiyor akillarina. Meraklisinin takibine kalmis bir forumda cok fazla baslik acilmasi yanlis olur diye dusunuyorum.

Mumkun oldugunca ana basliklar halinde kalip, uyeleri o sekilde yazmaya yonlendirmek uygun olabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 21:00

Sevgili Bravoecho aslinda haklisin ama nasreddin hocanin dedigi gibi biz de hakliyiz muhaha

Dh de karsilastigimiz en buyuk problem ve hatta bir olcude burayi devreye sokmamizin en buyuk birkac nedeninden biri orada konulara veya bilgiye ulasmaktaki zorluk idi.
Konuyu duzenli takip eden bizler icin sorun yoktu ama yeni giren birinin konuya vakif olabilmesi icin 200 sayfayi okumak zorunlulugu vardi, hatta ben bile yeniden bir konuyu gozden gecirmek istersem bulana kadar ciddi bir zaman harciyordum. Bu arada aradigimiz konuya veya bilgiye ulasana kadar guncelligini kaybetmis geyik muhabbetlerimizi de yeniden sindirmek zorunda kaliyorduk.
Sen de biliyorsun hatta son gunlerde epey de geyik yaptik bu konu uzerinde, ayni tarz soru defalarca geliyor ve ayni sekilde soruyu soran daha onceki 200 sayfada arastirma yapmadigi icin firca yiyor veya biraz ti'ye aliniyor. Halbuki burada bir arama motoru var direk oradan kelime ile arayabilir, konu basliklarini tarayabilir ve ileride ozellikle, istedigi bilgiye kolayca ulasabilir, eger o bilgi verilmemisse o zaman sorusunu sorabilir.
Bu tarz bir forum tr icin henuz yeni ama benim yillardir yurtdisi forumlardan olusan tecrubelerime gore, birkac yil sonra saatler konusunda onemli bir veritabani olusturmus olacagiz ve bu bilgilere ulasmak kolay olacak, dusunsene uc yil sonra dh deki konu 1300 sayfaya ulasmis olsun, o zaman gecmis bilgilere ulasmak hemen hemen imkansiz olacak.
Simdiden bu forumda 3.000mesaja ulasmis durumdayiz, evet bunun bir bolumu geyik ama onemli bir bolumu de bilgi iceriyor, dh'deki konudaki msj sayisi da bundan en fazla biraz fazladir ama su anda bile buradaki forumda bilgiye ulasmak cok daha rahat.
Yine ayni sekilde cok seker geyiklerimiz de oluyor ve insan zaman icinde bunlari bir daha gormek ve gulmek istiyor, ayri konu basliklarinda olunca ulasmak daha rahat olur diye dusunuyorum.
Biraz da bugune degil, mesela 3-5 yil sonrasina donuk bir temel altyapi olusturulmali derim, halkin ilgisi pek yok mu acaba? Belki de bu, bu tur forumlar eksikliginden olmasin? Belki de bu ilgi eksikligi, bilgi eksikligindendir, cunku tr icinde satilan replika sayisina ve ilgiye baktigimda bu saatlerden alanlarin cok buyuk bir cogunlugunun saatin markasi ile hava atmak yerine saatin modelini tarzini begendikleri icin oldugunu goruyorum, yoksa bir lange sohn markasini tanidiklari icin degil. (belki de rolexi haric tutmak gerek)
Yine antika saatlerin turkiyedeki satis fiyatlarina baktigimda avrupadan cok daha pahali oldugunu goruyorum, eger alici olmasaydi bu fiyatlar olusamazdi, demekki ilgi var ama bilgi yok, bunu da senin gibi bilgi sahibi arkadaslar olarak bu eksikligi giderip bunun getirebilecegi manevi zevki yasamaliyiz Very Happy
Yani ayni gorusteyiz :kehkeh:
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 21:13

Ya aklima geldi soyle birsey yapabilirim belki...

Biliyorsunuz bir siteyi komple yada bir bolumunu bilgisayara kopyalayan yazilimlar mevcut. Onlardan biriyle deneme yapip oradaki forumu buraya alsak nasil olur ?

DH'den hatirliyorum bazi arkadaslarimiz paylasim yapip belli sayfalari ekleyecekti ama son durum nedir bu konuda ?

Ben rolex'in sub-mariner ve sea-dweller modeli disinda hicbir modelinden hazzetmem --- ki onlarda 40mm almam yani --- buna ragmen Rolex'in "SAAT" dunyasina kattigi pozitif degeri de cok takdir ederim study
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Reklamlardan kurtulduk galiba   Reklamlardan kurtulduk galiba Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 21:40

Sevgili arkadasim fikrin cok guzel, yapabilirsen cok hos olur :ok3:
Kopyalama konusunda birkac bolum arkadaslar yaptilar ama sonrasi cok zor oluyor zaman istiyor, 200 sayfanin ayiklanmasi kolay olmuyor bu nedenle sanirim biraz yarida kaldi...

Rolex konusunda sana tamamen katiliyorum :ok3:

Reklamlardan kurtulduk galiba
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Reklamlardan yeniden kurtulduk
» Sen yenisin galiba =)
» MCT galiba Urwerke rakip gözüküyor