Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?

+2
teng
eterna
6 posters
YazarMesaj
eterna

eterna

LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Empty
MesajKonu: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedSalı 17 Ağus. - 23:40

Değerli Dostlar,

1-2 ay olmadı kendime bir tane Tag Heuer aldım. ( Aquaracer wab2010)

Bakım için daha çok vakti var ama merak ettim ve LPI ye telefon açtım. Saatimi söyledim ve periyodik bakım ücretini sordum. Benimle konuşan bayan nedense bana hiç güven vermedi. Söylediği ise 150 ile 1000 Frank arası ücreti olduğu idi. Ayrıca herşey normal ise 15 gün eğer ellerinde conta vs. yok ise 1 ay süreceiğini söyledi.

Bu bilgiler doğru mudur? Yani verilen aralığın tavan kısımlarına bakarsak 1000 Frank bakım ücreti ve 1 ay bakım süresi!!!!

Burada bir sıkıntı var mı? Yoksa benim acemiliğim mi bu kadar şaşırmama sebep?

Sevgiler,
http://sinanknives.blogspot.com/
teng

teng

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedÇarş. 18 Ağus. - 1:09

Tag Heuer gibi markaların bakım ücretleri pahalıdır.
Bana da aynı şeyi söylemişlerdi, ama daha çabuk ve daha ucuza bakım yapmışlardı.
Sorunun ne olduğunu bilmediklerinden size alt ve üst değerleri veriyorlar, kaldı ki sizin saatiniz henüz bir aylık olduğu için muhtemelen garanti kapsamında bakımını yapacaklardır.
Saatlerinizin ayarının yapılması her halükarda ücretsizdir.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedÇarş. 18 Ağus. - 2:04

2-3 aylik saate bakim derken? Acaba ayar filan durumunumu soylediniz. Daha onceki konu basliklarinda kullanima göre 10 yil filan deniyordu.
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedÇarş. 18 Ağus. - 2:48

Cevap için müteşekkirim. Küçük bir ekleme yapayım sanırım eksik yazmışım. Benim saatim çok yeni ve herhangi bir sıkıntı yok.

Sadece merak ettim kolumda ki saatin bakımı ne kadar diye. Aldığım bilgiler beni korkuttu açıkcası. 1000 Frank a kadar çıkabilir 1 ay sürebilir..

Sn. Teng in dediği gibi bizimde bakım zamanı geldiğinde İnşallah daha ucuz daha hızlı olur.

Bu arada Longines e de telefon açtım sordum. 150 Frank dedi ve maximum fiyat söylemedi. Ekstra birşey yok ise fiyat budur dendi. Yani LPI ye göre çok çok uygun bakım fiyatı.

Bir sorum daha var. 3 veya 5 sene sonra her neyse bakım zamanı geldiğinde garanti süresi bitmiş olacak. Yine de mutlak suretle kendi servisine mi gitmeliyim? Yoksa daha makul fiyatlar da bilindik işini ehli bir usta da olur mu?

Saygılar,
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedÇarş. 18 Ağus. - 4:54

kesinlikl LPI den başka yere götürmeyin
birkaç defa kendileri ile muhattab olma durumunda kaldım çok çok memnun kaldım; çok iyi firma...yanılmıyorsam yabancı sermayeli zaten
teng

teng

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedÇarş. 18 Ağus. - 9:45

Lpi dan ben de memnun kaldım. Söylediklerinden çabuk ve ücretsiz tamir yaptılar.
Ancak Tag Heuer bakımı ve aksesuarı çok pahalı bir marka. Alligator kayış Longines 'te 275 chf iken Tag Heuer'de 560 chf. Klips Tissot'ta 40-50 Longines'te 100 tl iken Tag Heuer'de 200-250 tl. Bakım için de keza fiyatları yüksek. Ama aynı bakımı yapacak Kuz saat veya Tufan saatin servisleri size daha makul bir fatura çıkarırlar. Neticede revizyon bütün servislerde aynı şekilde yapılıyor.
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 7:07

Efendim bir tane Tag Heuer sahibiydim. Uzun zamandır da ikinci klasik bir saat almak istiyordum. Ve bütçemi zorladım şansıma da denk geldi bir tane Maurice Lacroix alabildim. Benim için çok büyük paralar bunlar. Ve bir daha herhalde alamam uzun bir süre.

LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Sl731233

Sizin anlayacağınız yine LPI ye düştüm Smile

Merak ettim telefon açtım deri kordonunu sordum kaç lira diye. Mutlaka gerekecek yenisini almak birgün. Klipsli deri kayış. Klipsi hariç sadece deri kısmı 300 frank dediler.

Yaa tamam saatlerimden çok memnunum seviyorum ama LPI de affetmiyor eline düşersen.

Ben iki saatim var ve bunlara takılıyorum Smile Aranızda pekçok saat sahibi olan dostlar var. Sizler 3 - 5 sene de bir servet mi döküyorsunuz bakıma?

Saygılarımla,
teng

teng

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 10:41

M. Lacroix gene merhametlidir, bu krokodil kayış fiyatı. Düz deri kayışlar Tag Heuer'de 300 chf krokodil olanlar 560 chf. Jaeger de bile daha ucuz...
teng

teng

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 10:43

Bakımı lpi da yaptırmak zorunda değilsiniz. Neticede herkesin bildiği kullandığı makinelerin bakımı yapılıyor.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 13:43

eterna saatiniz gerçekten çok güzel hayırlı olsun.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 18:39

kroko kayışı aynı markadan almak zorunda değilsiniz. Hirsch ve Rios en uygun ve kaliteli kroko ve alligator kayışlardır diye biliyorum.
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 22:36

Sn. vervito,

Bahsettiğiniz markaların standart kayışlarından mı bahsediyorsunuz? Yoksa M.L. in klipsini çıkarıp takabileceğim özel kayışlarından da varmıdır?

Teşekkürler,
teng

teng

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 23:57

M.L. de iki çeşit klips var, biri sıkıştırmalı klips öbürü standart delikli klips. Standert klipse her kayış uyar ama sıkıştırmalıya uymaz çünkü fazla kalın geliyorlar. Hirsch'te de ucu ince biten kayış yok.
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 0:03

Sn. teng,

Resim çektim ekliyeyim.

LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? 26391436

vervito

vervito

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 0:37

ben klipsi hiç sevmediğim için olayın klips boyutunu çok iyi bilmiyorum. o konuda teng referanstır Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?   LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler? Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 5:46

O klipse 20/18 (görünüyor) bütün kayışlar uyar.
Ama Türkiye'deki Hirsch bayilerinde şimdilerde siyah Alligator kayış yok, 20/18 konyak rengi London tipi kayış var ama o fiyata (337tl) almaya değecek bir kayış değildi.(Olsaydı ben alacaktım diable )

LPI ( Tag heuer) bakım için verilen bilgiler?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saatimizin imalatı için son bilgiler
» Vintage Omega saatler için bilgiler
» işlemci performansı için vede sabır testi için...
» İlginç bilgiler
» Quartz saatler hakkında teknik bilgiler