Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir bitpazarı hikâyesi

+7
borahan
asiruh2009
Polemik_
ooomegaa
watcher
vervito
peugeot206wrc
11 posters
YazarMesaj
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Bir bitpazarı hikâyesi Empty
MesajKonu: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:00

Hep bit pazarı hikayeleri watcher abiden gelecek değil ya. Bir işim için kadıköye gittim bugün gitmişken bit pazarını bir dolanayım dedim belki güzel saatler düşmüştür diye. Sorup soruştururken sokakta işportanın birinde antika bir omega olduğunu söylediler. Abinin yanına gittim üçük bir tezgah içinde yüzlerce saat vardı. Önce Omega'ya baktım mekanizmasını açtırdım tam bir hayal kırıklığı. Mekanizma pas lekeleri ile dolu hala çalışıyor ama yarını çıkarır mı belirsiz.
Sonra saatlere bakarken bir Oris Star bayan saati dikkatimi çekti camı çatlak ama kurunca çalışıyordu. Dikkatimi göstermeden kenara aldım ve diğer saatlere yalandan bir göz gezdirdim genelde kurmalı Hislon ve Nacarlar vardı mekanik olarak bir de replika Rolex'ler. Neyse bir kaç dakika saatlerle vakit geçirdikten sonra Oris'in mekanizmasına bakmak istediğimi söyledim adam açınca tertemiz görünen bir mekanizmayla karşılaştım. Ne kadara bırakacağını sordum, "30 TL" dedi ben de 20 liram olduğunu zaten camının da çatlak ve kasasında çizikler olduğunu söyledim. 20 liraya aldım saati. Bakım için Bit pazarının paralel sokağındaki saatçiye gittim. Masasının üzerinde tamir için bırakılmış bir Omega Seamaster görünce güvendim kendisine ve saatin camını değiştirmesini ve bakım yapıp mekanizmayı yağlamasını istedim. Bu arada abide çok güzel antika saatler vardı birkaçını da gösterdi.
Saati kurduğunda direk" Bunun zembereği kırık" dedi ve cidden moralim bozuldu. Fakat elindeki parçalardan uygun bir zemberek bularak saati tamir etti ve camını değiştirdi. Saatin bana toplam maliyeti 50 TL oldu. Nişanlıma gösterince aynen üzerine atladı tabii...

Bir bitpazarı hikâyesi 00000012

Saat bu. Model hakkında bilgi bulamadım bir türlü internetten. Saatin kaç yaşında olduğuyla ilgili de hiçbir fikrim yok. Umarım kazık yememişimdir.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:23

cok güzl bir saat. fiyat da çok iyi. kadıkoyde bitpazarı hala var mı ki? benim bildiğim pazarları kurulan o pazarı kartala taşıdılar.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 11:44

waayyy iste bu guzel bir hikayeydi, haydi arkadaslar bitpazarlarina hucuuuummm :aciktim:

bence kesinlikle kazik yememissin tam aksine cok guzel is cikarmissin :ok3:
http://www.turksaatforumu.com
peugeot206wrc

peugeot206wrc

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 12:09

@FlyingOstrich
Eğer salı pazarından bahsediyorsan orası değil. Osmanağa camiinin yanından giren sahte ayakkabı satan tezgahların olduğu bir sokak var. Oradan devam edince ileride antikacılar ve saat satan birkaç tezgah var. Genelde rus saatleri ve replikalar var ama uzun vakit olurda incelenirse illa birşeyler çıkar.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 12:13

biliyorum orayı, tamamdır, geçerken göz atarım. eywallah.
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 13:56

omega adına üzldüm, belki biraz bakımın faydası olurdu... ama senin adına sevindim çok
güzel bir saat denk gelmiş.
Polemik_

Polemik_

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 13 Ağus. - 19:07

.

En son Polemik_ tarafından Cuma 12 Şub. - 23:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedCuma 14 Ağus. - 3:59

güzel bir pazarlık olmuş saat temiz gibi de duruyor ....
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 3:44

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 7:49

ben gecen hafta talan ettım kkoy de bıt pazarını kısmet degılmıs Smile gule gule kullanın... Wink
http://www.boraeresici.com
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 0:41

anadolu tarafını çok bilmiyorum ben kadıköy de bit pazarı nerede anlatır mısınız? Very Happy cep saatleri vardır herhalde işe yarayan ben de gidip gezeyim
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 0:44

unutmuşum hangi günler oluyor bu pazar bir de kaçla kaç arası gitmem uygun olur?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 1:51

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 6:40

hımmm evet değişik bi heykel Smile şimdiye kadar bir defa gitmiştim bitpazarına ama sizinde dediğiniz gibi pek verimli değildi. adamlar işin ticaretini yaptıkları için; evet çok kurnazlar. ama ben yinede şansımı denemek istiyorum istanbul kadıköydeki bit pazarını merak ediyorum daha önce de hiç gitmedim. almanyadaki gibi değildir eminim ki hatta istediğim gibi saatlerde bulacağımı düşünmüyorum ama yinede yerini öğrenmek isterim:)
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 7:48

.

barett

barett

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 7:56

hemen hemen 5 yildir, her hafta bit pazarina giden ve sadece saat ve saatle ilgili seyler toplayan biri olarak,acizane derimki ne aradigini bilmesi lazim yoksa benim gibi cebindeki para bitene kadar her seyi alan biri haline gelinebilir.
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 8:29

yaaa işte istanbul kadıköydekinin yerini bi bilen çıksa ben ne alacağımı ne istediğimi biliyorum ama pazarın yerini bilmiyorum Very Happy
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 8:31

Haklisiniz. Hem aradiginizi bilmeniz hemde sizi taniyan esnaflarin olmasi gerekiyor. Kazik yiyerek kazik yememeyi ogreniyorsunuz. Hatta cok komik bir hikaye anlatayim. Aldigim ilk saatlerden biriyle ilgili. (telmasa bir dogu alman saati) Saati aldim ve Sebahattin ustaya hemen kostum. Saatin arka kapagini acinca gorduk ki saatin makinasi yok affraid , usta bana makinasina bakmadan mi aldin diye sordu ama cevap veremedim. O gun bana kucuk bir caki hediye etti ve `bundan sonra aldigin her saatin makinasina bak` uyarisini yapti. ok1 Gerci artik sadece kadranina bakiyorum. Kadran temizse problem yok bence. Makina bir sekilde yapiliyor da kadrani buralarda restore etmek imkansiz. biere
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 8:54

hakikaten baya kötüymüş Smile dikkatli olurum ben de
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 8:54

.

hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:04

evet ben de fark ettim Very Happy kayıp atlantis şehri gibi bişey bu bit pazarı galiba hikayeler ve evsanelerden ibaret Smile ama gören bilen yok.
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:07

Ankara dakinin yerini sorarsaniz hemen soyleyebilirim. Fakat Istanbul dakinin yerini inaninki bilmiyorum. Bilsem dukkan sizin by
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:08

E ama normal
barett Belçika'da
canturkk Ankara'da
oldukları için Kadıköy'deki pazarı bilemeyebilirler. guluyor
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:10

ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:12

peugeot206wrc demiş ki:
@FlyingOstrich
Eğer salı pazarından bahsediyorsan orası değil. Osmanağa camiinin yanından giren sahte ayakkabı satan tezgahların olduğu bir sokak var. Oradan devam edince ileride antikacılar ve saat satan birkaç tezgah var. Genelde rus saatleri ve replikalar var ama uzun vakit olurda incelenirse illa birşeyler çıkar.
Öhm zaten burada da adres yazıyormuş.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:17

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:18

ama siz istanbuldasınız galiba Very Happy siz bilirsiniz kesin:) öyle çok iyi bişeyler çıkacağını sanmıyorum karmışı. yardımcı olursanız sevinirim:)
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:22

yaaa o denilen yeri ben de biliyorum ama pek pazar havası yok orda daha önce bikaç defa yolum düştü bikaç cep saati sordum ama fiyatlar çok yüksekti. başka biyer var mıVery Happy
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:24

Ankara daki mamak-kayas dolmus duraklarinin tam dibi. Zaten itfaiye meydani derseniz herkes size gosterir. guluyor
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:45

ama bana istanbul kadıköydekinin adresi lazım Very Happy neyse belki bilen biri çıkar
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:51

Kadıköy'deki bit pazarı çarşının üstündedir, ama orada saat satıldığını bilmiyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 13:39

Beyazitta cinar altinda, sahaflarin girisinde aksam saat 5'ten sonra.
http://www.turksaatforumu.com
hipogrif

hipogrif

MesajKonu: Geri: Bir bitpazarı hikâyesi   Bir bitpazarı hikâyesi Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 7:18

beyazıttakini biliyorum ama orası çakal dolu bir defasında cep saatlerimden birini mecburen satmam gerekti ilk aklıma gelen yer orası oldu gözden çıkarabildiğim 1920 yapımı altın kaplama açık kasa elgin saatimi orda neredeyse yarı fiyatına sattım. ondan sonrada bir daha oraya gitmedim yeminliyim gitmem de:P yazık oldu saatime

Bir bitpazarı hikâyesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu Pazar bitpazarı turu ve dönüş
» Marie Antoniette’in Breguette saatinin hikâyesi
» Bir Zenith Hikayesi
» Bir saat alis hikayesi
» Cok çok ilginç bir Rolex hikayesi