Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye

+19
ofis
uzbey
dbasaran
Iroc
solestar
Deniz-KSK
sifujack
aksell33
inkablok
black
tarcan
aaltindeger
aeedde
watcher
deka
krytime
teng
vervito
bootsector
23 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
bootsector

bootsector

Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Empty
MesajKonu: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 2:00

Arkadaşlar selamlar. Forumdaki bazı arkadaşların replika saat sahibi olduklarını biliyorum. Ben de kendimce son 1 haftadır replika saat satıcılarını bir kolaçan ettim. Sona kalan 3 satıcı hakkındaki görüş ve yorumlarınızı almak istiyordum.
kuvarsit, nurselh ve etasaat.
Kendimce beğendiğim saat markası Panerai olduğu için bu markanın replikası üzerinden yorumlarınızı dinlemeyi çok isterim. Ya da genel olarak satıcıların ürün kaliteleri hakkında. Eğer replika saat kandırmacadır papanu tırmalar tarzında yazı yazacak olan arkadaşlar varsa lütfen yorum yapmayın kafamı daha da çok karıştırmayın Very Happy
Öncelikli olarak beğendiğim modelleri sizinle paylaşayım:
1. http://www.kuvarsitwatch.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85562
2. http://www.kuvarsitwatch.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85772
3. http://www.kuvarsitwatch.com/store/ProductDetails.aspx?productid=86146

Özellikle 1. ve 3. modeller çok ilgimi çekti ancak 3. model daha sonra almayı düşüneceğim bir model zira fiyatı hakikaten yüksek.

Modeller bunlardır. Açıklamalara baktığımda water resistant hanesinin karşısında sadece bir Yes ibaeri gördüğüm için açıkçası biraz işkillendim. Mesela dışarı çıktığımızda bir sağanak yağmur bastırsa bu modellerin içine su kaçar mı? Bu konuyu gerçekten merak ediyorum. Bir de orjinal saatleri replikalardan ayıran önemli bir özelliğin de yansıma önleyici ( anti-reflective) cam olduğunu öğrendim. bu modellerde bu tip camlar mı kullanılmıştır? Kuvarsit isimli satıcıyla iletişimimiz oldukça yavaş gelişiyor. Bu yüzden de aşağı yukarı bu fiyat sınıfında saat alan arkadaşların fikirleri benim için önemli.

Diğer replika satan arkadaşların genel olarak kaliteleri hakkında fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 6:18

replika saatlere WR açısından güven olmaz. kuvarsit de dürüst bir satıcı olduğu için öyle yazmış. ancak sağanak yağmurda da su kaçıracak kadar zayıf olduklarını sanmıyorum. el yıkarken saatin komple ıslanması, duş almak denize girmek gibi durumlarda kaçırma ihtimalı çok çok yüksek.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 7:25

vervito yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Çok özür dileyerek birşey belirtmek istiyorum. Bu forum biraz ölü gibi. Hani gerçekten forumda paylaşılan bilgileri çok sevdim. Forumda da kalıcı olduğuma inanıyorum. Ancak nedense forumda yeni açılan bir konuya ilgi neredeyse hiç yok gibi. Okuyan olsa bile yazan çok az kişi var. Keza aynı şekilde anketlere de katılımın çok düşük olduğunu geçenlerde farkettim. Forumdaki üye sayısı nedir?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 8:29

bu bahsettiğiniz durum yaz aylarında insanların çoğusunun tatilde olması foruma girememesi, girse de düzenli olarak giren bir çok insan gibi sıcaklardan bunalıp yazı yazamaz olmasından dolayıdır.
Artı saatlere merakınız ne düzeyde bilmiyorum ancak şuana kadar forumda açılmış olan başlıklar ve tartışılmış konular ve de mevcut bilgileri sadece okumaya kalksanız en az 1 ayınızı alır. siz yeni üyesiniz, öncelikle bu yazıları okuyun derim (tabii ki eğer bizler kadar saatlere meraklıysanız). emin olun bizler hayatı saatler olan insanlar değiliz hepmizin mesleğimiz işimiz gücümüz var, muhtemelen sizin de öyle. O yüzden forum hakkında eleştiride bulunmadan önce forumun kalitesini ortaya koyan paylaşılmış bilgilerin içeriğini iyice bir inceleyin derim.
Forumdaki üye sayısı da Üyeler bölümünden görülebilir. 1000i aşmış durumda. Ancak bizim için üye sayısınından daha çok mevcut olan üyelerin kalitesi önemli. Az veya çok farketmez ama ÖZden yanayız. saatler vesilesi ile çok samimi dostluklar kuruyoruz biz burda.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 9:20

Vervito arkadaşımızın bu görüşüne katılıyorum. Bazen aynı şeyleri yazmaktan insana gına geliyor.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 10:04

3. model şıkmış.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 10:35

Forum ve içeriği takip edilse böyle bir başlık açılmazdı diye düşünüyorum.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 10:37

1. model en sevdiğim modeldi ancak kuvarsit kalmadığını belirtti. Hakikaten üzüldüm. Bu ürünü başka nereden bulabilirim acaba? Fotoğraftaki mavi deri kayış ve mavi kadranla?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 10:59

Replika satan arkadaşların kaliteleri hakkında fikir sahibi olmak için doğruyu söyleyip söylemediğine bakınız.
Hakiki Swiss Eta Vajoux diye saat satan varsa yüzüne bile bakmayın, çünkü hiçbirinde hakiki Valjoux kullanılmıyor. Cloned Valjoux kullanılıyor, çünkü hakiki Valjoux mekanizmanın kendisi zaten 500 dolar.....
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 21:47

bootsector demiş ki:
vervito yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Çok özür dileyerek birşey belirtmek istiyorum. Bu forum biraz ölü gibi. Hani gerçekten forumda paylaşılan bilgileri çok sevdim. Forumda da kalıcı olduğuma inanıyorum. Ancak nedense forumda yeni açılan bir konuya ilgi neredeyse hiç yok gibi. Okuyan olsa bile yazan çok az kişi var. Keza aynı şekilde anketlere de katılımın çok düşük olduğunu geçenlerde farkettim. Forumdaki üye sayısı nedir?

Bu yazdiklariniz aslinda biraz da forumun kurulus nedenini acikliyor, gecen yil, teng vervito, deka ve diger birkac dost ile bulusmalarimzda ulkemizde saat kulturunun daha emekleme asamasina bile gelmemis oldugunu yorumlayip bunun gelismesine katkida bulunmak icin forum kurmaya karar verdik, forumumuz turkiyede bu konuya yonelik ilk ve tek spesifik forum oldu, daha sonra forumu daha degisik bir platforma tasidik ama orada bazi anlasmazliklar yasayinca burayi yeniden hayat gecirdik ve boylece bu konuda iki forum olusturmus olduk, icerik olarak burayi zenginlestirip aranan her turlu bilginin bulunabilecegi ansiklopedik bir yer haline getirmeye calisiyoruz, cok ust duzey bilgili ustalarimiz var cok profesyonel bilgilere sahipler ve bilgilerini foruma yuklemekten hic kacinmiyorlar ama kabul edersiniz ki kendi basina el ile saat makinesi imal etme yaratma kapasitesi olan bir usta da quartz bir casio'nun sol ustteki butonunun ne ise yaradigini soran bir uyeye cevap vermiyorlar cunku aciklamasi zaten beraberindeki kitapcikta mevcut.
Yine camel mi alayim yoksa levis bir saat mi alayim diyen bir uyenin sorusu cok cazip gelmiyor cunku konu forumda defalarca islenmis oluyor.
Forumun bos kiraathane sohbetleri yerine daha cok icerik acisindan zengin sohbet ve bilgilerle doldurmak daha dogru diye dusunuyoruz, bunun en onemli nedeni ise bilgiye ulasmanin kolay olmasini yegliyoruz, degerli ustalarimizin verdigi degerli bilgilerin bos sohbet aralarinda kaybolmasini istemiyoruz.
Yeni uyelerimizin sorularindan once forumu okuyup konu islenmis mi diye baktiklarini dusunuyorum ve cogunlukla sorularina cevaplar bulabildikleri icin yeniden ayni soruyu sorma geregi duymadiklarini bu nedenle okumanin cok ama yazilimin az oldugunu dusunuyorum cunku forum simdi bile 30 binden fazla mesajiyla icinde bulundugumuz bilinc seviyesinde oldukca doyurucu oldu.
Mesela gecen gun bir arkadasimiz bana pm ile hezarfen nedir biraz anlatirmisiniz diye sordu, halbuki forumda konu ilk gununden itibaren tum gelismeleri ile forumdaki konu ile ilgili basliklarda var, belki de emek vermeyi pek sevmiyoruz ama inanin emek vererek gelistirilen seyler de cok cok keyif veriyor.
Yani uye sayisini cok onemsemiyoruz, katilim, okuma ve bilgiyi paylasmanin daha onemli oldugunu dusunuyoruz, yoksa siz de bilirsiniz ki spesifik programlar araciligi ile uye sayisini birkac gunde 50 binlere ulastirmak mumkun ama onemli olan icerik ve icerdigi bilgiler diye dusunuyoruz.
http://www.turksaatforumu.com
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 22:53

Açıklamalar için çok teşekkür ederim. Herkes kendini çok güzel ifade etmiş.
Şimdi benim sorunuma dönecek olursak Very Happy
Bu saati bulmak mümkün müdür? Zannediyorum ki kapalıçarşıdaki replika satıcılarından bahsedilmiş. Yolu düşen bir arkadaş varsa bakabilir mi diye soracaktım.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 23:57

3 tane saat var hangisinden bahsediyorsunuz ?
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 0:28

1. modelden bahsediyorum. Kuvarsite sordum kalmadı dedi. Bundan sonra da üretilmeyecek dedi. Belki zamanında satın alıp kullanmamış bir arkadaş ya da bir satıcı vardır. Kapalıçarşı civarında belki olabilir diye bir sorayım dedim. Ayrıca izmirde replika satan birileri varsa adres falan da alabilirsem süper olur.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 0:29

Hani 1. model hayallerimin saati desem yeridir. Mavi kadran ve mavi deri kayış şeklinde. Dün gece de rüyamda gördüm depreştim iyice Smile
aeedde

aeedde

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 22:04

Ben uzun süren replika arayışlarımdan sonra yeniden orjinal saatlere döndüm, sizede tavsiyem alabiliyorsanız orjinalini alın, alamıyorsanızda kendinizi kandırmayın. Saat olayı bir tutku çoğumuz için, belki karşıdaki insanlar kolumuzdaki saatin replika olduğunu anlayamaz ama kendimizi hiçbir zaman kandıramayız Smile
http://www.ebruliyemekler.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 22:31

Replika saat kisa bir muddet sonra tum cazibesini yitiriyor ve yeniden orjinal arayislarina donuyor insan
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 22:34

Benim için bu saati replika olarak almanın amacı karşıdaki insanları kandırmak falan deil. Hani öyle düşünen insanlar da olabilir tabiki ama onlara birşey diyemem. Eğer dikkatinizi çektiyse saat hayallerimin sati dedim. Ancak bu saatin orjinali zannediyorum ki 6000 dolardan aşağı değildir. Şimdilik benim bu kadar verecek param yok. Eeee? Bu çok sevdiğim(panerai olması önemli değil aynı klasmanın ya da çok rahat alınabilecek başka bir markanın saati de olabilirdi.) saati sadece 6000 dolarım yok diye almayacak mıyım? Ben biraz da olaya bu açıdan bakıyorum. Daha önce replika konusunda mekanizmalardan dolayı tedirginliğim vardı ancak görüyorum ki bazı satıcıların sattığı replika saatlerin mekanizmaları piyasadaki orta sınıf saatlerin mekanizmlarından bile güzel olabiliyor. Bu açıdan benim için sorun yok. Bu saatin aynısını ya da çok yakın bir modelini başka bir markada söyleyin(0-1000TL) arası onu düşünmeden alırım.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 22:38

O halde benzer bir model tavsiyesi verirseniz onu alayım. Hatta markasız bile olabilir. Toplama bir saat olsa da sorun değil. Çok dandik olmayan bir mekanizma ve kaliteli bir kasalı olan ve bu tip kordonu olan, aşağı yukarı bu büyüklüklerde ve kadranı ve kayışı benzer renk skalalarından olan bir saat gösterin. Zaten illa replika alacağım diye bir kaygım olsaydı En ucuz 188 dolar olan listedeki 2. saati çoktan almıştım. Ama ben onun yerine diğer saati arıyorum fellik fellik. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 22:46

Bizi lutfen yanlis anlamayin, biz sizi elestirmiyoruz, tabi ki hosunuza giden birseyi almak en dogal hakkiniz ama tecrubelerimzle biliyoruz ki kisa bir zaman sonra bikacak ve verdiginiz paraya yazik oldugunu dusuneceksiniz cunku bu hepimizin basina geldi clown

begendiginiz modele ve fiyata yakin belki bir seiko olur asagidaki linke bir bakin ama cok ta arzu ettiyseniz o saati de alin derim, nasil olsa baska saatlere de zaman icinde yonelirsiniz, sizin de tecrubeleriniz olusur, hepimiz oralardan gectik ok1

BURADAN TIKLAYIN
deka

deka

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:04

bootsector, olaya bilerek,bilinçli yaklaşıyor, başkalarını değil kendini kandırmak,kısaca o konudaki zevkini tatmin etmek ve kendini bundan mahrum bırakmamak istiyor, bu şartlarda haklı demekden başka seçeneğimiz kalmıyor,zaten bu aşamadan sonra ilk fırsatta saatin orijinalini almaya çalışacaktır ki, sistemde böyle çalışıyor.
aeedde

aeedde

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:37

Ben kişisel görüşümü yazdım, kimse uygulamak zorunda değil. Eğer konulara kişisel görüşlerimizi yamamız sorun olacaksa bir daha yazmayız. Sonra kimse de çıkıp bu foruma ölü toprağımı serpilmiş demesin ama Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:40

aeedde demiş ki:
Ben kişisel görüşümü yazdım, kimse uygulamak zorunda değil. Eğer konulara kişisel görüşlerimizi yamamız sorun olacaksa bir daha yazmayız. Sonra kimse de çıkıp bu foruma ölü toprağımı serpilmiş demesin ama Smile

Question Question Question Rolling Eyes
teng

teng

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:41

Herkes kibarca fikrini söylüyor. Ben ortada bir sorun ya da sizin yazınıza karşı ters yazılmış bir yazı göremedim ??
deka

deka

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:44

aeedde demiş ki:
Kişisel görüşünüzü yazmanız neden sorun olsun ki, gayet güzel yazmışsınız,aslında benimde kişisel görüşüm o yönde, bence her konuda kişisel görüşünüzü yazın ki forum zenginliği olsun,hem demokratik ortamlarda olması gereken de bu değil mi?,mesela bende aynı görüşte olduğum ve arkadaşlarda bu yönde görüş belirttiği halde aksi bir durum söz konusu ise fazla da karışmamak lazım, herkes istediğini yapmakda özgürdür.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 23:55

Aslinda anladigim kadariyla aedde arkadasim, bootsector arkadasin forumun canliligi ile ilgili olumsuz yazdiklarina tepki vermis Very Happy
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:01

aeedde demiş ki:

Sayın aeedde aksine kendi fikrinizi yazmanız hoşuma gitti. Maalesef bu konuda Türkiye genellemesinde haklısınız. O kadar çok kişi marka takıyorum demek için o saatleri alıyor ki gerçek saatin diğer insanların gözünde marka değeri de düşüyor. Tabi bu forum gibi mekaniğe ve marka değerine değer veren arkadaşların buluştuğu platformlarda marka değeri hiçbir zaman düşmez. Ben size düşüncenizi yazdığınız için hiçbirşey diyemem. Sadece siz şu sebeple alıyorsanız hiç kasmayın dediğiniz için ben gerçekte bu saati almak isteme nedenimi belirttim. Foruma ölü toprağı serpilmiş dememin sebebi 2 günlük bir sürede başlığımı 15 kişi okumuş ve 1 kişi cevap yazmış olmasınaydı. Burası nasıl saatler için diğer forumlardan daha elit üyelerin oluşturduğu bir forumsa benzer şekilde canon fotoğraf makineleri için olan bir foruma da üyeyim. O forumun çok daha aktif olmasından kaynaklı bu forumun neden böyle olduğunu sormak istedim. Ancak şöyle de bir durum var ki fotoğraf konusunda birçok kişi az ya da çok bilgi sahibidir. Saat konusu maalesef ülkemizde böyle yürümüyor. Ben de dahil mekanizmalar konusunda en ufak fikri olmayan insan çok. Bu yüzden sizin saatler konusunda vereceğiniz en ufak fikir, tavsiye ve bilgiyi memnuniyetle karşılarım. Sizden son olarak ufak bir ricam var. Lütfen benim açtığım ve yazdığım başlıklara 3-4 misli yazı yazın. Muhalif fikirler her zaman görüşü açar. Smile

Deka isimli arkadaşımızın yazdığı da doğrudur. Bu saatin ekonomik durumum elverdiği zamanda orjinalini bulursam hiç düşünmeden satın alırım. Ancak maalesef şimdilik bununla yetinmek zorundayım.

Sonuç olarak bu kadar yazı yazıldı hala bu modeli ya da buna benzer modeli bulabilmiş değilim Very Happy
watcher da haklı olarak başka saatler tavsiye etmiş bunu almak zorunda değilsin diye. Ama henüz mekanizma konusundaki bilgim çok kısıtlı(sıfır desek daha mı doğru olur?) olduğundan bir saatin beni en başta kendine çektiği nokta dış görünüş ve kullanışlılık. Bu saati istiyorum! Smile
aeedde

aeedde

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:09

Mesela ben 7750 valjoux mekanizmalı bir saat kullanmak için çırpınıyordum, markalı orjinaller 3000-5000 TL aralığında olduğundan replika olayını araştırdım. Kuvarsit arkadaşımızla günlerce görüştük iyi bir replikaya orjinal isviçre 7750 takıp gönderecekti bana, ama maliyet 1500 liraya ulaştı mekanizma işin içine girince. Bende haliyle tekrar orjinal ürün araştımaya yöneldim ve 1650 lira gibi bir fiyatla orjinal 7750 valjoux mekanizmalı sıfır bir tissot buldum ve aldım. Umarım sizde biraz detaylı araştırmalar ve yardımlar sonucu, istediğiniz ürüne yakın ama uygun fiyatlı orjinal bir ürün bulursunuz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:23

mekanik saatler-mekanizmalar bolumunde 84 baslik ve 1238 mesaji okuduktan sonra bu konuda ustaliga yakin bilgi sahibi olmak mumkun guluyor

Bizden, siz oralari okumadan ayni seyleri yeniden yazmamizi istemeyin lutfen Very Happy

Siz en iyisi bu saati bu kadar istiyorsaniz alin, zaten rakam da oyle insani iflas ettircek bir rakam degil.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:32

İşte sorun da orada. Kuvarsit bu saatten elinde kalmadığını bir daha da üretilmeyeceğini söyledi. Ben de son soru olarak nereden bulabilirim diye sormuştum. Kapalıçarşıda replikalar satıldığını belirtmişlerdi bir başlıkta. Kapalıçarşıya yolu düşen arkadaş varsa bakabilir mi diye soracaktım.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 1:32

hafta sonu posta gazetesinde nerdeyse yarım sayfa bir haber vardı, başlıkta türkiyede 50 milyon saat satıldığı 1 milyonda üst düzey saat satıldığı söyleniyordu tabi hemen haberin tümünü okudum ve kendi kendime gülmeye başladım. efendim saat uzmanı konuk dice-kayek saatlerinin bilmem nesi imiş, ona göre türkiyede saat bilinci oluşmuş ve orta sınıf saatlerde belonni gibi markalar üst sınıfta ise dice-kayek gibi markalar tercih edilmeye başlanmış..mış.mış.mış.. herifin üst sınıf saatine bakarmısınız SmileSmileSmileSmile
valla böyle üst sınıf!!! saatler alacağına bootsector kardeşim git en mekaniğinden en hakiki çin malı replikanı al güle güle kullan derim..mademki hepimiz 6-7 bin dolar veremiyoruz..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 1:39

dice-kayek dice-kayek dice-kayek
yok devenin basi

hahaha
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 1:39

Iste bizim deveyi simdi cok sevdim guluyor
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 1:42

Abi allah rızası için bir kişi de kapalıçarşıya gideceğim bugün-yarın-haftaya falan desin Smile ben bakarım senin için o saate canım kardeşim desin. Lütfen ya Smile
İzmir'de replika saat satan yer bilen var mıdır? Varsa lütfen bana bir özel mesajla yer verebilir mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 1:44

bootsector demiş ki:
Abi allah rızası için bir kişi de kapalıçarşıya gideceğim bugün-yarın-haftaya falan desin Smile ben bakarım senin için o saate canım kardeşim desin. Lütfen ya Smile
İzmir'de replika saat satan yer bilen var mıdır? Varsa lütfen bana bir özel mesajla yer verebilir mi?

Bu isi yapsa yapsa teng ustad yapar, ona bir pm at Wink
teng

teng

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 2:03

Yolum düşerse neden olmasın...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 2:07

watcher demiş ki:
dice-kayek dice-kayek dice-kayek
yok devenin basi

hahaha

hahaha
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 2:10

Bootsector,
Dievas ve steinhart markalarına bakın. belki benzer gönlünüze yatacak model vardır koleksiyonlarında. ancak orijinal unitas makineli 316 çelik replika panerai bulursanız da alın derim. pişman olunmamayacak bir saat. çünkü panerai son birkaç yılda inhouse üretime geçmeden önce de unitas kullanıyordu. galiba halen daha bazı modellerde kullanıyor.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 3:36

vervito tavsiyeler için teşekkür ederim. Dievasta gerçekten güzel saatler varmış. Ayrıntılı inceleyeyim sonra da Steinhart ı incelerim. Tekrar teşekkürler.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 5:43

Şöyle de bir model var ve tam istediğim ayarda birşey.
http://www.passions.com.sg/v2/watch/panerai-GMT-titanium
tarcan

tarcan

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 2 Eyl. - 3:56

bootsector demiş ki:

merhaba bootsector bende bir replica saati uzun zamandır arıyordum ve hayallerime sonunda kavuştum,neyse,bugün beyazıt tarafında işim vardı ve gelmişken kapalı çarşıya da uğradım 1.resimdeki saati aradım senin için mavi kadran-kayış kombinasyonunu bulamadım sorduğum yerler çok zor dedi,kimisi bu modelde öyle renk yok dedi falan filan,siyah kadran-kayış kombinasyonlular vardı genelde tabi fotoğraf makinamıda almıştım yanıma resimleri de çektim fiyat aldım,akşam resimleri yüklerim ve fiyatlarının bilgisini veririm
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 2 Eyl. - 10:33

tarcan dostum çok teşekkürler ilgine ve çabalarına. Fotoğrafları hangi bölüme yükleyeceksin?
tarcan

tarcan

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedCuma 3 Eyl. - 6:03

evet ilk saatimiz bu,rakamların kenarları nikelaj kaplı ve üzerinde 9 ve 3 rakamlarıda işlenmiş,basit görünüyor,otomatik makineli,120 tl istedi dahada iner

https://2img.net/r/ihimizer/img713/7927/dsc019951600x1200.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img251/8076/dsc019961600x1200.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img840/9646/dsc019971600x1200.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img255/9683/dsc019981600x1200.jpg

2.olan;baktıklarımın arasında en iyi olan buydu,bi içindeki saniye çizgileri eksik,otomatik,170 istedi bişeyler yapar

https://2img.net/r/ihimizer/img691/5929/dsc019991600x1200.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img834/126/dsc020001600x1200.jpg

3.olan;siyah kasalı olan,otomatik,180 son fiyat,

https://2img.net/r/ihimizer/img709/7186/dsc019911600x1200.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img695/9569/dsc019921600x1200.jpg

4.olan;panerai nin başka modeli buda hoş bir model flyback 1950,otomatik,170 istedi,bişeyler yapar
https://2img.net/r/ihimizer/img94/1/dsc019941600x1200.jpg

5.olan; 140 istedi bunun resmi yok saati göremedim depodaymış siyah kayış-kadran,fiyatta iner,mavilisini sordum vay anam vay dedi ve çok zor dedi 2.olanın aynısıysa buradan da alınabilir

kapalı çarşı harici 2 replikacıya da sordum,mavi kayış-kadran olanından olduğunu iddia ettiler ve çok satılan bir modelmiş, ama ellerinde kalmamış,başka saatlerle birlikte bayramdan sonra gelicekmiş,diğer saatçide tüm modelleri var dedi onda da kalmamış oda bayramdan sonra,bir yer daha var resim bırakıp arattırabileceğim onada hafta başı sorucam,öncelikli hedef mavi kayış-kadran olduğu için bayramdan sonrasını beklemek daha doğru olur,bişey çıkmazsa o zaman siyah kadran-kayış düşünebilirsiniz,benden şimdilik bu kadar...

black

black

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 9:56

İstanbul'da kaliteli ürün satan bir kaç mağazanın adresini yada tarifini söylerseniz çok sevinirim arkadaşlar. Web sitesi olarak Kuvarsit'i biliyorum ama canlı canlı görmek daha iyi olacaktır. Sahibinden.com'da da bir kaç saatçi var, fotoğraflarda güzel görünüyor ama sanırım Kuvarsit daha güvenilirdir, sitede de adı geçen bir site.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 19:58

Teng ustad size adresler verecektir, bu arada kapalicarsidaki replika saticilarina eta makineli istiyorum dediginizde size ayri bir canta acacak ve gosterecektir ama fiyatlar vitrinde bulunanlardan daha yuksek haberiniz olsun, tabi ki her seyde oldugu gibi bunda da siki bir pazarli yapmaniz gerekiyor.
inkablok

inkablok

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 21:16

1500 tl fiyatlara çıkılınca 7750 makineli ikinci el marka saat alma şansınız olabilir...Bence acele etmeyip ikinci el ilanları 1,2 ay bekleyip araştırın...
black

black

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 21:31

watcher demiş ki:
Teng ustad size adresler verecektir, bu arada kapalicarsidaki replika saticilarina eta makineli istiyorum dediginizde size ayri bir canta acacak ve gosterecektir ama fiyatlar vitrinde bulunanlardan daha yuksek haberiniz olsun, tabi ki her seyde oldugu gibi bunda da siki bir pazarli yapmaniz gerekiyor.

Eta makineli saat istiyorum kilit kelime sanırım. Wink Aslında forumu okumaya devam ediyorum ama yine de pratik bilgi olması açısından kısaca bir iki sorum daha olacak. Cevaplamaktan bıktığınızı tahmin ediyorum ama bir iki ufak tüyo olursa, elime gelen güzel fırsat olursa kaçırmamak yada kazıklanmamak adına soruyorum.

100$ seviyesinde eta makineli saat bulma imkanım olabilir mi yoksa 300 - 400 $ civarında olan saatlerde mi eta makine olma ihtimali daha yüksektir. Bir de alırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir kısaca ?
- Camının yansıma yapmamasının önemli olduğunu forum sayesinde öğrendim. Peki kasada dikkat etmem gereken şey ne olmalıdır ? Eta makineli olduğunu anlayabileceğim bir özellik var mıdır ? Sanırım saat kasasının biraz ağır olması da önemli. Onun dışında nelere bakabilirim ?

Ve son soru olarakta replika saatlerin günde bir kaç saniye ileri gittiğini okudum forumda (belki hepsi değildir tam anlayamadım). Bu tüm replika saatler için geçerli mi ? Öyleyse ayda 1 saati geri almak gerekiyordur sanırım. Bunun olmadığı modeller var mı acaba ?

[Kafamdaki bütün soruları bu başlığa sıkıştırdım ve tekrar tekrar cevap vermekten sıkıldığınız sorular için şimdiden kusuruma bakmayın. Forumu keyifle okuyorum fakat yoğunluktan dolayı oldukça yavaş okuyabiliyorum. Bugünlerde bir saat alma planım var da o yüzden sıraladım sorularımı. Tekrardan kusuruma bakmayın.]
inkablok

inkablok

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 21:40

Merhaba Black, mekanik saatlar isviçrelide olsa günde 3-5 saniye ileri ve geri yapması olası....Buda normal bir durum...Replika saatlerde eta makineli modeller genelde 350-450 usd çivarlarında satılıyor.Güvenilir bir satıcıdan birde tabi makineyi görmek gerek....Üzerinde eta makine olduğuna dair yazı ibare bulmanız mümkün değil...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 21:52

Simdi yanlis anlama olmasin, eta makine istiyorum dediginizde size kaliteli olan replikalari cikaracaklardir ve fiyat ta 300-500$ civari olacaktir hatta biraz insafsiz bir satici ise bin dolar filan da diyebilir.
Ama bu icindeki makinenin eta oldugu anlamina gelmez, satici size 14 cocugunun ve 46 torununun uzerine de yemin etse inanmayin icinde gercek eta olan replika ya yoktur yada oralarda bulunmaz.
Mekanik saatlerde gunde 5-6 saniye sasmasi bile normaldir, bu sorun degil.
Yanilmamak icin yaninizda konuyu bilen birisi ile gidin, hatta Teng ustad bu konuda baska bazi arkadaslara zevkle yardimci oldu eger kabul ederse ondan da yardim alabilirsiniz.

100$ civarinda kalitesiz makineli replikalar bulabilirsiniz.
black

black

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 22:08

300$ civarındaki saatlerden daha ucuza gördüğüm saatlere kalitesiz olarak önyargılı bir biçimde bakabilirim o zaman (fazla anlamayınca böyle sınıflandırmak daha kolay olacak benim için:)). Saatin ileri gitmesi yada geri kalmasını da süresi fazla olmamak kaydıyla ciddiye almamak gerekiyor demek ki.

Teng hocamdan mesaj yoluyla tavsiye edeceği adresi rica ettim ki zamanı gelince gerek sizlerden gerek tenk ustadımdan yardımlarınızı rica ederim, fiziki olarak yada site üstünden fikirleriniz ile. İkisi de çok öğretici ve değerli olacaktır benim için.

Mesela bir saat beğendim, aslında markadan çok şeklini rengini beğendim. Tabi fiyatı 300$'dan daha ucuz ama yine de danışmak istediğim bir saat. Bu saati kalitesiz bir replika olarak değerlendirmek gerekiyor sanırım.

http://www.kuvarsitwatch.com/store/ProductDetails.aspx?productid=86252

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saatleri-louis-vuitton-etasaat-louis-vuitton-lv277-1/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-louis-vuitton-pasha-dan-louis-vuitton-lv277-lsv006-1/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saatleri-louis-vuitton-watchstore-louis-vuitton-lv-277-kahve-rose-gold/detay

Bu 4 saatte sanırım aynı yada dikkatimden kaçan ufak bir farklılıkları vardır.Fiyatları da 200TL'nin biraz üstünde. Saatin orjinali de sanırım bu:
http://www.louisvuitton.com/us/flash/index.jsp?productId=prod620050

Ama yukarıdaki replika saatlerin hiçbiri sanırım bu renk tonlarında değil.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye   Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye Icon_minipostedPerş. 16 Eyl. - 22:23

Kaliteli replika için direkt olarak verebileceğim bir İstanbul adresi yok.
Aramak lazım ama verilen linklerden daha pahalı fiyatları var.

Birkaç replika satıcısı ve saat modelleri hakkında tavsiye
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» 2 tane replika saat hakkında
» İstanbul içinde Güvenebileceğim Bir Replika Satıcısı Arıyorum.
» GG'de orjinal diye satış yapan bir replika satıcısı
» Bu kronograf saat replika mı?
» Replika saatler hakkında düşünceleriniz ?