Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi

+8
sazcı67m
bohem
metallistan777
TheOnu
haspirin
krytime
sifujack
watcher
12 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Empty
MesajKonu: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedPtsi 30 Ağus. - 21:10

Evet arkadaslar icerigi dolduracak gonulluler klavye basina ok1
http://www.turksaatforumu.com
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:40

genel olarak pilli saatler bu aralığı hakeder,mekanik saatlerde japon markaları alınabilir, garantili olması için ülkemizde mağazalardan orient almak netten seiko almaya göre daha mantıklı

isviçre saatlerinde bazı markaların giriş saatleri ancak netten bu aralıkta alınabilir (hamiton tissot)yada ikinci el olarak alınabilir
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:46

Bu fiyat araliginda yeni olarak tavsiye edilecek en dogru saatler galiba seikolar olacak, tabi ki orient te var, zaman zaman kucuk pek taninmamis isvicre makine kullanan markalar da cikar ama satis sonrasi servis, garanti ve kasa kalitesi acisindan sikintilar olabilir.
Japon istenmezse en dogrusu guzel bir ikinci ele yonelmek olur diye dusunuyorum.
http://www.turksaatforumu.com
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 0:53

sifujack demiş ki:
genel olarak pilli saatler bu aralığı hakeder,mekanik saatlerde japon markaları alınabilir, garantili olması için ülkemizde mağazalardan orient almak netten seiko almaya göre daha mantıklı

isviçre saatlerinde bazı markaların giriş saatleri ancak netten bu aralıkta alınabilir (hamiton tissot)yada ikinci el olarak alınabilir

Ayrıca bu fiyat aralığında sıfır İsviçre otomatik yakalanırsa da hiç kaçırmamak gerekir miammiam
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 1:00

1) Öncelikle bu başlığı okuyun: Kaliteli saat satın alma rehberi
2) Bu başlığı okuduysanız forumda mekanik saatlerin revaçta olduğunu anlamışsınızdır. Eğer çok büyük zorunluluğunuz yoksa quartz saatlerden kaçının.
3) Kesinlikle acele karar vermeyin. Beğenilerinizin ne kadar çabuk değiştiğini kısa sürede göreceksiniz.
4) Giriş seviyesi için en uygun saatler japonlar. Seiko, Orient, Citizen, Pulsar vb. gibi markalar arasından beğeninize göre seçim yapabilirsiniz.
5) Nadiren de olsa İsviçre yapımı uygun saatler bu fiyat aralığında bulunabilir. Ancak bu saatlerin sahte olma olasılığını göz önünde bulundurun.
6) Japon saatleri en uygun fiyatlı eBay ve gittigidiyor'dan bulabilirsiniz. Ama bunlar genelde garantisiz saatler olacaktır. İnternet üzerinden alışverişin püf noktaları için bu başlığa göz atabilirsiniz : İnternet Üzerinden (Saat) Alışveriş Rehberi
TheOnu

TheOnu

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedCuma 22 Tem. - 7:58

Bu fiyat aralığında benim tek aklıma gelen marka casio. tabiki bu fiyat aralığında saatlerini bulabileceğiniz başka markalarda var ancak Casiolara rakip değiller. Zaten bu fiyat aralığında altimetre, termometre, barometre gibi sofistike fonksiyonları casiodan başka bir üreticinin saatlerinde bulabileceğinizi hiç sanmıyorum.
metallistan777

metallistan777

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedPtsi 22 Ağus. - 11:43

bnde bu aralar saat almayı düsünüyorum aklımdaki modeller casio ediface EFE-504L-1AV EQS-500C-1A1 EQS-500DB-1A1 EQS-700DB-1AV EQW-M710DB-1A1ER sizce bu saatler nasıl yada sizilerin önerisi neler?
bohem

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedPtsi 16 Ocak - 13:20

Bu fiyat aralığında, eğer ekleyebilseydim resimdeki saati kardeşime almak istiyorum. Ancak saatin gerçeğini göremedim Ankara'da yaşıyorum ve birkaç saatçiye baktım ama bulamadım. İnternetten biraz araştırdım ve aşağıda linklerini verdiğim sitelerde bu saati uygun fiyata buldum. Bu sitelerden alışveriş yapan var mı? Siteler güvenilir midir? Sizin önerileriniz ne olur?

http://www.hizlisaat.com/Seiko-SNDC99P1,PR-44946.html?ref=akillifiyat

http://www.neistesenvar.com/urun/seiko-sndc99p.aspx?ref=idealfiyatrehberi

bohem

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedCuma 20 Ocak - 12:00

Saatin fotosunu eklemeyi bür türlü beceremdim ama linklerden bakıp bi yorum yaparsanız sevinirim. prier
sazcı67m

sazcı67m

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 10:46

sifujack demiş ki:

Seiko satan büyük bilinmiş firmalar var reklam açısından isim veremiyorum kusuruma bakılmasın. Seiko 5in sport serileri normal klasik serilerini çok uygun fiyata bulmak mümkün ankara istanbul vs. gibi büyük şehirlerde çok sayıda mağazları bunun dışında internettende güvenilir alışveriş siteleri var anadolunun her yerine satış yapıyorlar.
bohem

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedPaz 5 Şub. - 10:33

sazcı67m demiş ki:
sifujack demiş ki:

Seiko satan büyük bilinmiş firmalar var reklam açısından isim veremiyorum kusuruma bakılmasın. Seiko 5in sport serileri normal klasik serilerini çok uygun fiyata bulmak mümkün ankara istanbul vs. gibi büyük şehirlerde çok sayıda mağazları bunun dışında internettende güvenilir alışveriş siteleri var anadolunun her yerine satış yapıyorlar.

Hocam bahsettiğiniz mağazaları ve alışveriş sitelerini pm le yollayabilir misiniz mümkünse ve size zahmet olmazsa
vollkan59

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 22:34

öncelikle herkese merhaba..
sitenize yeni üye oldum.bende saat takıntısı oluşmaya başladı.sizden bir öneri almak istedim.şu iki model arasından hangisini tercih edersiniz.saatler orient FM00001B ve EV0R001B dir. özellikle forumdan takip etiğim kadarıyla teng ve vervito üstadlar cevaplarsa sevinirim..yada bu ayarda seiko önerisi olan..
(fotoğraf yükleyemiyorum kususra bakmayın)
deka

deka

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 23:36

Her 2 saatde birbirine eşdeğer saatler, tercihi beğeni belirleyecektir, sırf kordon bağlantısındaki avantaj nedeniyle 2. saati öneririm, bakalım teng ve vervito üstadlar bu işe ne diyecekler. Very Happy
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedCuma 20 Nis. - 0:31

evet bakalım üstadlar ne diyecekler. Ama her iki durumda da; orient in kesinlikle iyi bir başlangıç olacağı kesin.
vollkan59

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedCuma 20 Nis. - 8:52

evet bende kararsız kaldım Question f/p açısından hangisi iyi acaba...
vollkan59

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedCuma 20 Nis. - 9:47

bide 1. modelin cam kapak olması beni daha cezbediyor.. scratch
(saat camları ikisininde kristal mi acaba?)
asderty

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedCuma 20 Nis. - 10:52

Ben birinci saatin turuncu bezelli olanını (cfm00002b) çok beğenmiştim, fakat ebay dahil hiçbiryerde bulamamıştım. Senin sorduğun FM00001B modeli ise saatcell'de var, ama biterse bulmakta zorlanabilirsin.
vollkan59

MesajKonu: Geri: 0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi   0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi Icon_minipostedC.tesi 21 Nis. - 4:08

valla maaşı bekliyoruz artık..şansımıza kalırsa dediğin gibi..bu aradada seiko atlas modellerine bakıyorum..ya şu saat seçmek zor iş gerçekten....

0-500TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 500-1000TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi
» 1000-2000TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi
» Kaliteli saat satın alma rehberi
» Saat rehberi
» 400-500 TL arası saat önerisi.