Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...

+4
Valjoux
vervito
watcher
lyridder
8 posters
YazarMesaj
lyridder

lyridder

Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Empty
MesajKonu: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 1:52

Merhaba Swatch Irony Chrono modelli bir saatim var ve bazı değişiklikler yapmak istiyorum. Swatch'ların kasaları açılabiliyor mu? Yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 1:56

Bildigim kadariyla swatch saatler tamir edilmiyorlar bozulunca atiliyorlar, bu saatlerin varolus ruhu boyle.
Ama turkiyede yapan varsa ben duymadim.
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 2:08

irony chrono modelleri galiba yeni c01.211 makineli otomatik saatler. onların tamir edilebiiyor olması için kapaklarının da açılıyor olması gerek. kapak yoksa camı ve kadranı kaldırılarak makine çıkarılıp tamir ediliyordur. usta arkadaşlar daha iyi bilir tabii ki.
lyridder

lyridder

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 2:19

Bendeki saat pilli. Makinası çıkartılabiliyor mu merak ediyorum. Hem kasada hem de kadranda bazı değişiklikler yapmak istiyorum. Ama revizyon için Swatch kötü seçim galiba...
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 2:59

Swatch irony krono saatler de ETA G10.211 makina var.Bunlara ancak saatin üst tarafından müdahale edilebiliyor,makina'nın tamir imkanı olabilir fakat kadran ve diğer modifiye işlemleri biraz zor.Kadran bulmanın pek imkanı yok bulunsa da fazla bir seçenek yok,ayrıca bulunan o kadrana uygun akrep,yelkovan,saniye ve krono sayaçları için göstergeler bulmak gerekecek,sonuçta swatch'ın kasası açılabiliyor.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 3:04

yanii, o kasa bir şekilde toplandığına göre, bir şekilde açılıyor da olması gerek, valjoux ustanın anlattığı gibi Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 3:24

Yabanci forumlarda konuya bir goz attim, ustam dogru soyluyor acilabiliyor ama cok dikkatli acilmasi gerekiyormus, kasa hasar gorebilirmis bu islem sirasinda.

En son watcher tarafından Cuma 10 Eyl. - 9:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
lyridder

lyridder

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 4:02

Elimde yedek parça olarak kullanabileceğim ikinci bir swatch var. İlgilenebilecek birileri varsa görüşmek isterim.
lyridder

lyridder

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 4:09

Saatler bunlar...
Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Swatchc20100910
barett

barett

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 8:19

Evet swatch in ici aciliyor ama kapandimmi swatch olmuyor swatch a benzeyen bir saat oluyor vieux
lyridder

lyridder

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 8:42

Teşekkürler galiba çok uzun soluklu olmayacak bu iş...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 9:04

İstanbul'da iseniz Doğubank'ın 3 katında tamirci Mehmet Karaçuha var. Bu konuda oldukça iddialı idi..
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedÇarş. 15 Eyl. - 9:54

Elinizdeki saat muhtemelen eta 2841 pilli mekanizmalı yekpare kasalı arka kapaktan dışarı açılan yegane menholü Very Happy küçük pil kapağı olan eski bir model.

Bu saatleri camından açıp tamir vb. yapıyorlar ama sonra toparlanınca eski halini almıyor, meşakkatli ve masraflı bir iş. Saatinizde bir problem yoksa bu haliyle bırakın derim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen...   Swatch Irony tamiri ile ilgili yardım lütfen... Icon_minipostedCuma 15 Ekim - 12:58