Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ne tarz müzik dinlersiniz ?

+14
sermerhat
Akif
krytime
sandeman
ertay
alptuncel
MortingenStrasse
bootsector
teng
cowboy
deka
watcher
GAREZ
Bakone
18 posters
YazarMesaj
Bakone

Bakone

Ne tarz müzik dinlersiniz ? Empty
MesajKonu: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 6:03

Evet başlıktada yazdığım gibi ne tarz müzik dinlersiniz.Forumun dinlediği müzik türünü bulalım. Ne tarz müzik dinlersiniz ? 655881

İlk ben yazarak başlıyorum.Her ne kadar arkadaşlarım tarafından pek sevilmese ve yaş grubum tarafından tercih edilmese de ben Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği dinlerim.Genel olarak enstrümantal tercih ediyorum.Ve şarkılarda olmazsa olmazım Klarnet'tir.Çaldığım için çok severim ve bolca dinlerim. Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 7:14

ben Rock, Metal, Hip-Hop tarzı müzik dinlerim yerlilerden Şebnem Ferah, Özlem Tekin, Sibel Tüzün, Nazan Öncel dinlerim...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 9:30

Ben de nazan oncel hastasiyim, ayrica hint muzikleri, new age, sufi (yansimalar tarzi) cok severim, caz (hepsi degil), blues bayilirim.
Ama en cok ta etnik muzikleri cok cok severim.
Sertap erener'in sesine bayiliyorum, loreena mc kenneth ve haris aleksiyu favorilerimdendir.
haris'i henuz daha yunanistanda bile meshur olmamisken kesfetmis ve yunanistandan kasetlerini almistim, halen dururlar.
Portekiz fadolarina bayilirim.
oda muzigi cok keyif verir
Daha cok var aklima geldikce yazarim yani kendimi tam bir meloman olarak ifade edebilirim.
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 9:46

watcher demiş ki:
Ben de nazan oncel hastasiyim, ayrica hint muzikleri, new age, sufi (yansimalar tarzi) cok severim, caz (hepsi degil), blues bayilirim.
Ama en cok ta etnik muzikleri cok cok severim.
Sertap erener'in sesine bayiliyorum, loreena mc kenneth ve haris aleksiyu favorilerimdendir.
haris'i henuz daha yunanistanda bile meshur olmamisken kesfetmis ve yunanistandan kasetlerini almistim, halen dururlar.
Portekiz fadolarina bayilirim.
oda muzigi cok keyif verir
Daha cok var aklima geldikce yazarim yani kendimi tam bir meloman olarak ifade edebilirim.

ama ben Nazan Öncel'le uzaktan akrabayım... Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 9:52

Nazan benim icin modern turk muziginin tanricalarindan biridir, ama degerini bilmezler o baska.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 9:56

evet müzik otoriteleri cahillerden oluşuyor ondan Nazan Öncel'i anlamazlar... birazda dengesiz olunca hiç hoşlanmazlar ailede biraz dengesiz sayılırız(!)...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 9:57

Nazan Öncel benimde favorilerimdendir.Böylece tarzımıda açıklamış oldum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 9:57

GAREZ demiş ki:
evet müzik otoriteleri cahillerden oluşuyor ondan Nazan Öncel'i anlamazlar... birazda dengesiz olunca hiç hoşlanmazlar ailede biraz dengesiz sayılırız(!)...

Anlamistim zaten hahaha

Hic kacirmam haberin olsun joker1
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 18:12

Zülfü Livaneli, Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok ve Ezginin Günlüğüyle büyüdüm Smile Yenilerden Cem Adrian ve pinhani bence başarılılar... Bunun dışında Leonard Cohen, Bob Dylan, Tom Waits, Norah Jones, Eva Cassidy(Bu kadını dinlemelisiniz) yani daha çok caz, blues ve country tarzında dinlerim... Yerine ve psikolojime göre metal ve hiphop müzikte dinleyebilirim Smile Sonraa bağlama çalarım gitar çalarım daha yeni mızıkaya başladım... Bob abimiz gibi mızıkayı takıyorum boynuma gitarla birlikte çalıyorum artık Smile Kemana başladım bıraktım, piyanoya başladım onuda bıraktım, ney aldım seneler önce ama henüz ses çıkaramadım Very Happy Yani müzik olmadan yaşayamam...
Bakone

Bakone

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 19:43

Vay be forumun müzik kültürü de baya renkliymiş. Very Happy Nazan Öncel'i bende dinlerim fakat dediğim gibi daha çok enstrümantal dinlediğimden Selim Sesler,Serkan Çağrı,Hüsnü Şenlendirici ve Mustafa Kandıralı'nın çaldıklarını tercih ediyorum. Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_biggrin

Alıntı :
Zülfü Livaneli, Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok ve Ezginin Günlüğüyle büyüdüm Smile Yenilerden Cem Adrian ve pinhani bence başarılılar... Bunun dışında Leonard Cohen, Bob Dylan, Tom Waits, Norah Jones, Eva Cassidy(Bu kadını dinlemelisiniz) yani daha çok caz, blues ve country tarzında dinlerim... Yerine ve psikolojime göre metal ve hiphop müzikte dinleyebilirim Smile Sonraa bağlama çalarım gitar çalarım daha yeni mızıkaya başladım... Bob abimiz gibi mızıkayı takıyorum boynuma gitarla birlikte çalıyorum artık Smile Kemana başladım bıraktım, piyanoya başladım onuda bıraktım, ney aldım seneler önce ama henüz ses çıkaramadım Very Happy Yani müzik olmadan yaşayamam...

Sanırım üflemeli çalgıların geneli öyle.Mesela bende Klarnet'i ilk aldığımda 5 dk kadar hiç ses çıkaramamıştım.Sonra yavaş yavaş ses çıkartmaya başladım.Ney'i de denedim onda da biraz uğraştıktan sonra biraz güçsüzde olsa ses çıkartabildim.Bir kere ses çıkartabildikten sonra nerdeyse hiç uğraşmıyorsunuz ses çıkarmak için. Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 21:42

Zurnayi severim, klarneti husnuden olursa cok severim.

Garez'den cevap alamadim, umarim kirilmamistir, aralarda saka yapmayi severim dostlar okkiii
Eger kirdiysam hemen silerim ve ozur dilerim kendisinden ok1
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 21:47

watcher demiş ki:

Garez'den cevap alamadim, umarim kirilmamistir, aralarda saka yapmayi severim dostlar okkiii

soru mu vardı? espiride alınıcacak durum yok... zaten üzerine alınacak olanlar müzik otoriteleri guluyor
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 25 Eyl. - 22:08

biere
Bakone

Bakone

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 7:03

watcher demiş ki:

Evet Hüsnü Şenlendirici gerçekten iyi çalıyor.Bende severim stilini.Eğer dinlemediyseniz Hicaz Dolap albümünü öneririm.Herbiri ayrı ayrı çok güzel parçalar ama Kütahya'nın Pınarları bambaşka olmuş. Ne tarz müzik dinlersiniz ? 131433

Bende Klarneti tanıtmanın mutluluğuyla bol bol yazıyorum umarım sorun olmaz. Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 7:38

Bende Latin müziği ve Klasik müzik (özellikle Viyana ekolü ) dinlemesini severim,
ama Fado'dan Harris'e Nazan Öncel'den Ravi Shankar'a, Sovyet Kızıl Ordu Koro ve Bandosuna kadar insanoğlunu yansıtan birçok müzik türünü keyifle dinlerim.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 7:58

Funk, jazz ve blues hastasıyım. Ayrıca latin jazz ve chill-out parçalar dinlerim.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 8:47

jazz-swing tarzı dinlerim.

frank sinatra, dean martin, sammy davis jr, louis armstrong, julie london, ella fitzgerald, bobby darin

easy listeningden andy williams

ayrıca da elvis presley
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 26 Eyl. - 22:00

teng demiş ki:
Bende Latin müziği ve Klasik müzik (özellikle Viyana ekolü ) dinlemesini severim,
ama Fado'dan Harris'e Nazan Öncel'den Ravi Shankar'a, Sovyet Kızıl Ordu Koro ve Bandosuna kadar insanoğlunu yansıtan birçok müzik türünü keyifle dinlerim.
okkiii
Bakone

Bakone

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 3:10

Kızıl Ordu Korosu'nun Mehteran'la olan konserleri çok güzeldi. Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_biggrin
alptuncel

alptuncel

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 9:52

ecnebi türlerden blues orijininden, çıkış noktasından dolayı ilgimi çekmiştir, kulağıma da hoş geliyor.. Gençken aerosmith, ac/dc falan da dinlerdim.. Bizden önceki kuşak fransız müziğine de aşinadır ya, biz o zamanlara yetişemediğimizden olsa gerek amerikan, ingiliz müzikleri dinledik.. Gerekli veya doğru olup olmadığı tartışılır ama kendi adıma şunu söyleyebilirim ki, lise yıllarımda dinlediğim ingilizce sözlü şarkıların telaffumuza çok faydası olmuştur Smile Neyse ki kendi özümüzden de kopmadık, Türk sanat müziğini severim, eskiden çok dinlerdim. Hatta, internet bu kadar yaygın değilken babamın kütüphanesindeki güfteler antolojisini açıp oradan çoğu şarkının sözlerini yazdığımı hatırlarım.. bu aralar pek dinlemesem de efkarlandığımda mırıldandığım çok şarkı vardır, repertuvar var yani.. Türk halk müziğinin bende bambaşka bir yeri var.. Özellikle tasavvufi anlam taşıyan türküler beni müthiş etkiliyor son zamanlarda.. Tasavvuf gibi çok derin bir konunun çeşitli yönlerini 3-4 dörtlükte veya bir iki mısrada o kadar güzel anlatmışlar ki, ham adamın yapacağı iş değil.. "Cehennemde ateş olmaz, nar yoktur; herkes ateşini kendi götürür.." Yazılan iki mısra, otur 5 saat konuş..
ertay

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 12:20

O anki yaptıgım işe ve ruh halime baglı olmakla birlikte, genelde en çok klasik müzik tercih ediyorum. Araba ile yolculuk yaparken, TSM agırlıklı olmak üzere karışık bir cd var onu dinliyorum. Şayet işyerinde yada evde isem mutlaka en az bir kere "E lucevan le stelle'yi " dinlemez isem kendimi huzursuz hissederim.(Domingo'dan dinlemeyi tercih ederim)
Baştada söylediğim gibi ruh halim değişkenlik gösteriyor, bu günlerde bir kaç gündür sürekli Dalida dinliyorum. Ne bileyim çagın gerisinde yaşıyorum galiba. Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 5:49

Ama Dalida'nın çağın gerisinde olduğunu kim söyledi ?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 5:52

Dalida diyorsunuz kim bu? demiyorsunuz... merak eden olursa Google ile arama zahmetine girmesin diye aradım:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Dalida
bu sonuç çıktı merak eden okur....
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 7:45

Uzunca süre TSM ile idare ettim,eski parçalar çok güzel ama kısır döngüye girdiği için döndür döndür aynı parçalar hissi vermeye başladı. Son dönemde TSM adıyla icra edilen zevzekliklerse midemi kaldırıyor.
Ilhan Irem değişmezimdir.
Yabancılardan ben de fado ve klasik batı müziği severim. Ayrıca Nelly Furtado,Jamiroquai,Aerosmith, Depeche Mode,David Vendetta,Placebo,Martin Solveig,Alesha Dixon,Ennio Morricone favorilerimdir.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 8:30

Marilyn Manson, Metallica, BonJovi dinleyen yok mu? bir tek ben mi dinliyorum?
ertay

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 8:56

teng demiş ki:
Bir çok kişi için çok eskide kaldığı için dedim. Dalida, Enrico Macias, Frank Sinatra, Nat King Cole, Dario Moreno, Placido Domingo dinlerken kimileri çıkıp, yaw birader bunlar çok eskidi vs. laflar edenler oluyor.
Kim ne derse desin, eskide de kalsa severek dinliyorum.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:49

GAREZ demiş ki:
Marilyn Manson, Metallica, BonJovi dinleyen yok mu? bir tek ben mi dinliyorum?

Garez ben Bon Jovi dinlerim. Epeydir dinleme fırsatı olmuyor ama 10-20 yıl önce Bon Jovi dinlemeden yapamazdım. Albümlerinin çoğu var bende.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:56

ertay demiş ki:
teng demiş ki:
Bir çok kişi için çok eskide kaldığı için dedim. Dalida, Enrico Macias, Frank Sinatra, Nat King Cole, Dario Moreno, Placido Domingo dinlerken kimileri çıkıp, yaw birader bunlar çok eskidi vs. laflar edenler oluyor.
Kim ne derse desin, eskide de kalsa severek dinliyorum.
Sen de, eskide kalmak başka şey geride kalmak başka şey dersin o krolara. Ne yani Beethoven 200 sene geride mi kaldı şimdi ??
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:57

kro mu yazılır kıro mu ?? Rolling Eyes
ertay

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 10:18

teng demiş ki:
kro mu yazılır kıro mu ?? Rolling Eyes
ikinci yazdığın doğru. "kıro" şeklinde yazılır diye biliyorum. Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 10:33

KRO şeklinde yazılır diye yazdım ama kıro şeklinde de Pardus yanlış diye altına işaret döşedi... Türkçe'de o kelime yok... doğrusu yada yanlışı da fark etmez...nasıl yazmayı seviyorsanız o şekilde yazın TDK size ceza kesmez Ne tarz müzik dinlersiniz ? 535340 Pentagram dinleyen var mı peki?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 11:16

Türk Dil Kurumu sözlüğüne baktım doğrusu kıro imiş.
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedÇarş. 14 Eyl. - 22:44

Heavy Metal, Hard Rock
Anadolu Rock, Eski Türk Pop (Erol Evgin vb...)
Türk Sanat Müziği

Birbirleri ile alakaları yok ama benim zevkim böyle:)
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedÇarş. 14 Eyl. - 23:58

Türkü,Türkü,Türkü...
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPerş. 15 Eyl. - 1:16

Türk hafif batı müziği Alpay, fabrika kızı, eylülde gel ve bütün şarkıları, Erkin KORAY, Şaşkın. arap saçı, alemin keyfi yerinde, ve bütün şarkıları, Esengül ün sesi ve şarkıları, Cem KARACA Tamirci çırağı düştüm mapus damlarına,ve bütün şarkıları, Neşet ERTAŞ Bozlakları.. Ali ekber ÇİÇEK Haydar haydarı, hazin hazin ağlar gönül ..
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedCuma 16 Eyl. - 2:26

kemal-cebeci demiş ki:
Türk hafif batı müziği Alpay, fabrika kızı, eylülde gel ve bütün şarkıları, Erkin KORAY, Şaşkın. arap saçı, alemin keyfi yerinde, ve bütün şarkıları, Esengül ün sesi ve şarkıları, Cem KARACA Tamirci çırağı düştüm mapus damlarına,ve bütün şarkıları, Neşet ERTAŞ Bozlakları.. Ali ekber ÇİÇEK Haydar haydarı, hazin hazin ağlar gönül ..

Hepsine katılıyorum.

Neşet üstaddan Leylam'ı da unutmayalım.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 20:15

Müzik, müzik, müzik. Hakikaten bir derya. Kanaatimce her insan, o en fazla 7 notanın muhteşem kombinasyonlarıyla mümkün olduğunca beslenmeli. Hayatını bu güzellikle taçlandırmalı. Şimdi düşünüyorum, ben ne tür müzik dinliyorum diye. Ağırlıklı olarak Türk Sanat Müziği tahmin edersiniz ki. İlkokuldayken
" Olmaz ilaç sine-i sad pareme" adlı eseri söylerken arkadaşlarımın " Oğlum rahatsız mı la bu " şeklindeki bakışlarını hatırlarım. Bir kişinin yemek konusundaki kapasitesi tarafımdan, pilav yapabilmesi ( saray mutfağında ise yumurta kırabilmesi ) ile ölçülürse, icra yeteneği de " Dönülmez akşamın ufkundayım " eseriyle anlaşılır mesela. Daha sonra gençlik yıllarımda kanın damar içi debisine bağlı olarak Manowar, Wasp ve Alice Cooper hayranlığım da vakidir. Amma ve lakin müziğin insanı yücelten ve aynı zamanda zevk konusunda da incelten bir mefhum olduğunu anlamamı müteakip, klasikler gözdelerim haline gelmiştir. Wagner dediğiniz anda benim için masal gibi bir dünya önümde kapılarını açar. Shostakovich, ( Bkz. Eyes wide shut filmi ) insanı sizce de en yakınınızdaki bir bayanı uçururcasına bir valse kaldırmaya yöneltmiyor mu?
Klasik otomobil merakıma yakışır bir şekilde 50'li 60'lı yıllar Amerikan müziğine karşı da bir yatkınlığım vardır. Elvis " Love me tender" dediğinde ya da Roberta Flack " Killing me softly" parçasıyla her zaman büyülemiştir beni. Abba dilime takıntı olurken Boney M' i de unutmamışımdır. Frank Sinatra'nın "My way", Tom Jones'un ise " Delilah" ile kalpleri fethettiğine inanmışımdır. İnanmışımdır da bu durum, yine de Neşet ustanın "Hapishanelere güneş doğmuyor" dediğinde yüreğimi baştan başa yırtmasına engel olamamıştır. " Everek dağı" türküsü, yavrusunu ararken eli böğründe kalmayı, " Ben seni sevduğumi" türküsü de sevdanın bitiminde hala yarin saçını cebinde saklamanın temizliğini anlatmıştır bana. Bir de
" Bir bahar akşamı rastladım size " eseri vardır ya, 40 yaşındaki bir adamın karşı pencerede görüp aşık olduğu fakat yaşı küçük olduğu için bir türlü açılamamasının çaresizliğini anlatır. Günümüz "skin dreak" şarkılarının aksine " Allah belanı versin , domuz ya da gösterdi falan " demez yani. Ayrılık acısını bile " Gönül isterdi ki böyle olmasın " şeklinde naifçe dile getirir. Uzattık yine dostlar, siz de dur demiyorsunuz ki hiç canım. Saygılarımla...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 20:39

Siz devam edin yazmasak, ta zevkle okumuyor değiliz ya by
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 20:47

Teşekkürler üstad, hissiyatımı bir nebze yansıtabildiysem ne mutlu bana. Bir yandan okulun açılış töreninde bulunuyor bir yandan da forumdan kopmamaya çalışıyorum şurada. Anlayın yani içimdeki forum sevgisini. Bahçede cıvıldaşan bir sürü küçük insan var. Bu yıl önlükler de değişti ya, turuncu renk, ilk bakışta hafiften Guantanamo imajı verse de yine de maviden de sıkılmıştık artık, iyi oldu. Ben ara ara yine dönerim dostlar siz devam edin. Saygılarımla...
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 21:13

parabellum p08 demiş ki:
Müzik, müzik, müzik. Hakikaten bir derya. Kanaatimce her insan, o en fazla 7 notanın muhteşem kombinasyonlarıyla mümkün olduğunca beslenmeli. Hayatını bu güzellikle taçlandırmalı. Şimdi düşünüyorum, ben ne tür müzik dinliyorum diye. Ağırlıklı olarak Türk Sanat Müziği tahmin edersiniz ki. İlkokuldayken
" Olmaz ilaç sine-i sad pareme" adlı eseri söylerken arkadaşlarımın " Oğlum rahatsız mı la bu " şeklindeki bakışlarını hatırlarım. Bir kişinin yemek konusundaki kapasitesi tarafımdan, pilav yapabilmesi ( saray mutfağında ise yumurta kırabilmesi ) ile ölçülürse, icra yeteneği de " Dönülmez akşamın ufkundayım " eseriyle anlaşılır mesela. Daha sonra gençlik yıllarımda kanın damar içi debisine bağlı olarak Manowar, Wasp ve Alice Cooper hayranlığım da vakidir. Amma ve lakin müziğin insanı yücelten ve aynı zamanda zevk konusunda da incelten bir mefhum olduğunu anlamamı müteakip, klasikler gözdelerim haline gelmiştir. Wagner dediğiniz anda benim için masal gibi bir dünya önümde kapılarını açar. Shostakovich, ( Bkz. Eyes wide shut filmi ) insanı sizce de en yakınınızdaki bir bayanı uçururcasına bir valse kaldırmaya yöneltmiyor mu?
Klasik otomobil merakıma yakışır bir şekilde 50'li 60'lı yıllar Amerikan müziğine karşı da bir yatkınlığım vardır. Elvis " Love me tender" dediğinde ya da Roberta Flack " Killing me softly" parçasıyla her zaman büyülemiştir beni. Abba dilime takıntı olurken Boney M' i de unutmamışımdır. Frank Sinatra'nın "My way", Tom Jones'un ise " Delilah" ile kalpleri fethettiğine inanmışımdır. İnanmışımdır da bu durum, yine de Neşet ustanın "Hapishanelere güneş doğmuyor" dediğinde yüreğimi baştan başa yırtmasına engel olamamıştır. " Everek dağı" türküsü, yavrusunu ararken eli böğründe kalmayı, " Ben seni sevduğumi" türküsü de sevdanın bitiminde hala yarin saçını cebinde saklamanın temizliğini anlatmıştır bana. Bir de
" Bir bahar akşamı rastladım size " eseri vardır ya, 40 yaşındaki bir adamın karşı pencerede görüp aşık olduğu fakat yaşı küçük olduğu için bir türlü açılamamasının çaresizliğini anlatır. Günümüz "skin dreak" şarkılarının aksine " Allah belanı versin , domuz ya da gösterdi falan " demez yani. Ayrılık acısını bile " Gönül isterdi ki böyle olmasın " şeklinde naifçe dile getirir. Uzattık yine dostlar, siz de dur demiyorsunuz ki hiç canım. Saygılarımla...

Debi tavan yapmadan önce; Bee Gees, Duran Duran, Spandeu Ballet
Tavan zamanı; Twisted Sister, Manowar, Slayer, In Flames ve daha birçoğu
Amerikan zevki ile paralel Jerry Lee Lewis, Elvis
Çocukluğumdan beri; sadece gayda ve trampetten oluşan İskoç bandoları ve Scotland The Brave, Amazing Grace gibi eserleri
Her daim Barış Manço, Erkin Koray, Edip Akbayram, Erol Evgin, Cem Karaca
Her daim Türk Sanat Müziği, Fasıllar, Ahmet Özhan, Makber...Ah ah...

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 10:33

radyolar cmts geceleri çaldıkları lounge gibi çalsın, ondan başka müzik dinlemem
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Ne tarz müzik dinlersiniz ?   Ne tarz müzik dinlersiniz ? Icon_minipostedPaz 9 Ekim - 23:56

lounge, chillout, progressive house, minimal... minimal house ise favorim...

Ne tarz müzik dinlersiniz ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Müzik kutusu
» Müzik - Saatler - Zaman