Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Adana'dan merhaba

+6
bootsector
inkablok
deka
teng
watcher
alptuncel
10 posters
YazarMesaj
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 20:24

Herkese merhaba. Yaklaşık bir seneden beri saat hastalığına tutulmuş birisiyim. Ağırlıklı olarak Orient ile ilgileniyorum. Forumu yeni buldum, sıkı takip edeceğim, bu ilk mesajımda bir "buluş"umu paylaşmak isterim ki; Adana'da olup da değerli/antika/otomatik/pilli saatlerini tamir ettirecek harbi usta arayan arkadaşlar varsa ben bir tane buldum.. Genç yaşına rağmen -maşallah- bu işin ehli.. Çok ayrıntılı bir işi olmasına rağmen (ki ben babamın uzun zamandır çekmecede duran 30 senelik otomatik seikosunu götürdüm, tamir aşamasında da geldim gittim, sökülen ve benzinin içine yatırılan miniminnacık parçaları gördüm, bunlar biraraya getirilemez dedim) çok uygun fiyata yapıyor. Arayan varsa buraya yazsın, adresi vereyim.. Herkese sevgi ve saygılar..
watcher
Admin
watcher

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 20:28

hosgeldin by
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 20:28

Hoşgeldiniz.
deka

deka

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 20:29

Hoşgeldiniz. by iyi bir usta yakalamışsınız,ancak seiko 5 ler bilinen saatler olduğu ve parçasının da bolca bulunduğu için sorun olmuyor, bulunduğuö il dede böyle ustalar var, ancak güncel İsviçre saatine pek yanaşmıyorlar, ya gözüm görmüyor, ya parça bulunmaz, ya da onları ben sökemem servise gönderin yaklaşımında bulunuyorlar, inşallah sizin ustanın,bahsettiğim saatlere yaklaşımı belirttiğiniz gibidir.
inkablok

inkablok

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 20:37

Hoş geldiniz, umarım hastalığınız çok ilerlemez... Very Happy
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 20:42

Deka, öncelikle mesajınızdan çok memnun olduğumu belirteyim.. Ustamı aradım, mesajınızı okudum, güvenimi boşa çıkarmayacak bir cevap verdi.. Şöyle söyleyeyim, ben saatlerle ilk ilgilenmeye başladığımda piyasadaki kararsızlık, işi bilmeyene esnaflıktan uzak bir yaklaşımla "kazık" atma tavrı karşısında biraz bunaldım. Sonra bu arkadaşla tanıştım. Şimdi başka yerden saat almıyorum, güvenim tam. Konuşuyoruz arada, bilenler Istanbul'dan bile saat getiriyorlarmış. Birçok insan saat tamiri de yaptığını duyunca şaşırıyorlarmış ve birçok yerde "bu saati biz tamir edemeyiz" denen saatlerini mükemmel şekilde çalışır gördüklerinde çok mutlu oluyorlarmış. Şahsi kanaatim Adana'da ustalıkta -gönül rahatlığıyla söylüyorum- ilk 3'e girer. (1. yazacaktım, ona insanlar karar versin:)
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 21:02

Hoşbulduk, güzel bir yere geldiğimi görüyorum..
deka

deka

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 21:49

alptuncel demiş ki:
Deka, öncelikle mesajınızdan çok memnun olduğumu belirteyim.. Ustamı aradım, mesajınızı okudum, güvenimi boşa çıkarmayacak bir cevap verdi.. Şöyle söyleyeyim, ben saatlerle ilk ilgilenmeye başladığımda piyasadaki kararsızlık, işi bilmeyene esnaflıktan uzak bir yaklaşımla "kazık" atma tavrı karşısında biraz bunaldım. Sonra bu arkadaşla tanıştım. Şimdi başka yerden saat almıyorum, güvenim tam. Konuşuyoruz arada, bilenler Istanbul'dan bile saat getiriyorlarmış. Birçok insan saat tamiri de yaptığını duyunca şaşırıyorlarmış ve birçok yerde "bu saati biz tamir edemeyiz" denen saatlerini mükemmel şekilde çalışır gördüklerinde çok mutlu oluyorlarmış. Şahsi kanaatim Adana'da ustalıkta -gönül rahatlığıyla söylüyorum- ilk 3'e girer. (1. yazacaktım, ona insanlar karar versin:)
ok1
bootsector

bootsector

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 22:27

Alp bey aramıza hoşgeldiniz. Hastalığınız için acil şifa dilemeyeceğim zira şifayı bulmuşsunuz zaten bu siteye üye olarak. Smile
Ne tip saatler var elinizde şu anda?
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 22:44

Ben saat tutamıyorum. Orient quartz ile başladım, oradan Orient'in wonderful world of mechanical watches 'a daldım, Orijinal sitesinden bir model beğendim, mail attım, oradan aslan saate yönlendirdiler, orayla maileştim; "küçük model, ithal etmeyi düşünmüyoruz" dediler. Sonra zoraki CEV0M001B modelini beğendim, aslan saatte hazırda yokmuş, japonyadan gelecek dediler, neyse izmirden getirtti arkadaş onu aldım. Kullandım, 30 m WR imiş, su geçirdi, servise gönderdim, geldi bir daha gitti falan, en sonunda iade ettim, onun yerine Quartz Light Power 4000 - CVF04001B aldım. Bu sonuncusunun tipi çok hoşuma gitmese de 200 mt WR olması, safir camlı olması gibi artıları vardı, bunun yanında fiyatı çok uygundu. Tabi bunlar olurken ben başka saatler de aldım, tanıdıklara hediye ettim, insanlara hastalık bulaştırdım, saat aldırdım. Bunlardan birisine ekonomik bir casio aldırmıştım, su geçirdi, benim de canım sıkıldı, benim 200 mt WR orienti verdim, üzerine cüzi bir para ve onun saati aldım. şimdi onu kullanıyorum, bu arada avatarımda görülen Orient'in 60. yılına özel ürettiği (1500 adet) DT00002W modelinin peşindeyim. Saatçimin araştırmasına göre özel üretime göre fiyatı uygunmuş, ama henüz aslan saatten mevcut olduğuna ve getirilebileceğine dair kesin bilgi gelmedi.. Böyle işte, amma uzun yazdım.. Smile

kemal-cebeci

kemal-cebeci

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 27 Eyl. - 23:59

hoşgeldiniz.
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedSalı 28 Eyl. - 2:02

hoşbulduk..
uzbey

uzbey

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedC.tesi 2 Ekim - 3:04

slm, adana'dan sayının artmasıyla ilerde saat buluşmaları düzenleyebilmek dileğiyle by
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedC.tesi 2 Ekim - 5:29

inşallah, çok güzel olur...
ertay

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPaz 3 Ekim - 0:52

Hoşgeldiniz. sampanya
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPaz 3 Ekim - 5:05

hoşbulduk ertay..
watcher
Admin
watcher

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 4 Ekim - 2:11

hosgeldin by
http://www.turksaatforumu.com
Drao

Drao

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 4 Ekim - 7:07

Benim oğlumun ismide Alp. O daha 9 yaşında. Ona şimdiden saat sevdasını aşılamaya çalışıyorum.

Hoşgeldiniz. sampanya
alptuncel

alptuncel

Adana'dan merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Adana'dan merhaba   Adana'dan merhaba Icon_minipostedPtsi 4 Ekim - 9:07

Hoşbulduk.. Allah bağışlasın, aslında alp benim ismimin kısaltması, uzun hali alpaslan.. alp ismi çok güzel bir isim, ismiyle yaşasın, saat sevdası sizinkini bile geçsin inşallah...

Adana'dan merhaba
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» merhaba
» merhaba
» Merhaba
» merhaba
» Merhaba