Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

seıko skx007

4 posters
YazarMesaj
navaho

seıko skx007 Empty
MesajKonu: seıko skx007   seıko skx007 Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 12:55

seıko skx007k ve skx007j K -singapur J- japon arasındaki kalite farkı nedir? işcilik,tesfiye ve malzeme kalitesi farklılıgı varmı? sitede saatlerini satan birçok arkadaşın K yapımı acaba bunun etkisi varmı yoksa ikiside aynımıdır. seıko satıcısı aydın saat K üretim saat satmamakta üretilen bu otomatik saatler eski seıkoları aratırmı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.
navaho

seıko skx007 Empty
MesajKonu: Geri: seıko skx007   seıko skx007 Icon_minipostedSalı 26 Ekim - 22:43

kötü birşeymi yazdım arkadaşlar kimse bişey yazmamış
deka

deka

seıko skx007 Empty
MesajKonu: Geri: seıko skx007   seıko skx007 Icon_minipostedSalı 26 Ekim - 22:54

Çok net bilgiler olmadığı için yazılmamış olabilir, şahsen benim kanaatime göre her iki yapım yerine ait saatlerde aynı markayı taşıdığından ve marka sahibinin markasını taşıyan saatlerin belli bir kaltede olmasından sorumlu olamasından dolayı ben fark olacağını sanmıyorum.
burbank

burbank

seıko skx007 Empty
MesajKonu: Geri: seıko skx007   seıko skx007 Icon_minipostedSalı 26 Ekim - 23:07

Seiko köklü bir firma olduğu için bu konuda hassastır diye düşünüyorum, yani Singapur, Malezya, Tayvan gibi diğer ülkelerdeki üretim merkezlerinde de kalitenin aynı olmasına dikkat ediyorlardır, öbür türlü çok prestij kaybederler çünkü. Yurtdışındaki çoğu forumda da bu şekilde ifade ediliyor. Bazı yerlerde Japan Made olanların mekanizmanın finishing aşamasında hassasiyete biraz daha özen gösterdiklerini söylüyorlar.

Sonuçta bulabilirsem ben de "j" kodlu almak isterim ama "k" kodlu olanlar da aynı kalite ve yapım aşamalarından geçiyor. Bendeki franken ve black monster seikolar da "k" kodlu, hiçbir kalitesizlik veya fark görmedim, standard seiko kalitesinde üretilmiş...

deka

deka

seıko skx007 Empty
MesajKonu: Geri: seıko skx007   seıko skx007 Icon_minipostedÇarş. 27 Ekim - 0:22

Japon üretiminin makinasının hassas olduğuna katılmıyorum, sanıyorum,hassas olanların calibresi farklı ve bunlarda sadece Japon üretimi olsa gerek.(Bu bir tesbit değil,yorumdur. fumeur )
sifujack

sifujack

seıko skx007 Empty
MesajKonu: Geri: seıko skx007   seıko skx007 Icon_minipostedÇarş. 27 Ekim - 4:31

kullanılan malzemeler arasında malzeme farkı olduğunu sanmam,belkide birçok parçası diğer ülkelerdeki üretim fabrikalarından bile geliyor olabilir,görünen tek fark japon yazanların fabrika çıkışında daha düşük sapma yaptığı,k kodlu olanlar bu kadar hassas olmasa da iyi bir usta bu hassaslığı yakalayacak şekilde ayarlayabilir

eskileri aratırmı buna birşey diyemem,en doğrusunu hem eski hem yeni seikoları açıp incelemiş bakımını yapmış saat tamiri yapan ustalar söyler,bu soruyu bende merak ediyorum

ek:deka ağabey ,gerçi belirtmişsıniz yorum diye,
gördüğüm kadarıyla 23 taşlı 7s36 dan bahsediyorsanız diğer ülkelerde de üretiliyor,hatta daha hassas görülen ve superior modellerde kullanılan 4r16 da diğer ülkelerde üretiliyor,japon üretimi makinelerde ayrıca rotorda japan yazısı var ,singapur üretimlerde nadiren rotorda singapore yazıyor

seıko skx007
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seiko SKX007 & Orient CEM65002D
» Seiko skx007 nerelerde bulabilirim?
» Satılık Seiko SKX007
» seiko skx007 arıyorum
» Alınık seiko skx007 ya da skx009