Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Universal geneve Polerouter Date

5 posters
YazarMesaj
godzilla34

godzilla34

Universal geneve Polerouter Date Empty
MesajKonu: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedCuma 26 Kas. - 9:53

Universal geneve Polerouter Date 99387cm23

Sayin ustadlar bu saati yeni aldim internetten arastirmalarimda mikrorotor diye soylenen bir makine varmis icinde daha acip bakamadim yarin sizlere makine resmini cekip ekliycem ama genede sizlerin bir fikrinide alayim dedim ebay den alinmis bir saat degildir ayrica ordan saat almayi artik biraktim uzun zamandir sadece elden satilan saatlerle ilgileniyorum ve uzun zamandir aldigim ilk saat tabi gene enteresan bir fiyata aldim tabi bu saatin ici daha once hic acilmamis nasil acarim kiyipta onuda bilmiyorum ama sorunsuz calisiyor genede acip bakim yaptirmalimiyim tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden cok tesekkurler
teng

teng

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedCuma 26 Kas. - 11:03

Saat sorunsuz gidiyorsa bakım yaptırmayabilirsiniz ama oldukça eski bir saat olduğu için ben olsam bakım yaptırırdım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedCuma 26 Kas. - 22:35

Saatiniz hayirli olsun.
Efsane modellerden birini alissiniz ve eger iyi bir fiyata da aldiysaniz bravo diyorum.
Saatinizi her halukarda iyi bir saatcide bakim yaptirmanizi tavsiye ederim, boylece guzel bir yikama yaglamadan gecer ve ayarlari yapilir siz de gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz.
Saatinizi kendiniz acmayin gerek yok, ben asagida bu makinenin bir fotosunu ekleyecegim.
Saatinizin makinesi, o donemde universal geneve'in inhouse olarak kendi urettigi bir makine.
O donemde yani 60'lardan itibaren saatlerde otomatik on plana gecmisti ve yine aranan diger bir ozellik incelik idi, bu makine boyle bir arayisin sonunda dogmus bir makinedir.
Otomatik olmasina ragmen doneminde dunyanin en ince saatlerinden biridir, icindeki makine sadece universal geneve tarafindan kullanilmistir, bunun disinda yine piaget'in kendi kullandigi mikrorotor makinesi vardir.
Yine ayni donemde cok daha genis olarak buren mikrorotor uretilmistir ama buren bu makineyi baska markalara da vermis oldugundan buren mikrorotor'u bircok baska markada gormek mumkundur, bunlar baume et mercier, dugena, bulova ambassador, buren, hamilton intramatic gibi modellerdedir.
Ama elinizdeki saatteki makine sadece universal geneve markasinda kullanilmistir.
Yurt disi piyasalarda 250-500€ arasinda satilir.
Resimdeki sizin aldiginiz saati yurtdisinda 300-400€ altinda almak mucize ister.
Ista makinenin birkaç resmi:

Universal geneve Polerouter Date Caliber-215-1Universal geneve Polerouter Date Polerouter64-big
Universal geneve Polerouter Date Mouvement-polerouter-fini
http://www.turksaatforumu.com
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedCuma 26 Kas. - 23:57

godzilla34 demiş ki:
Tamam ustadlar ozaman benim uyeligimi silerseniz sevinirim simdiden sonucta burasi saatler hakkinda bir forum sitesi her konuda danisma hakkimiz olduguna inaniyorum yabanci sitelerde sanmaki boyle sorular sorulmuyor ben inaniyorumki her koleksiyoncu aldigi saatin degerinide bilmek ister ve ben bunu cesaretle yazdigim icinde herkes meraktan bakiyor ve yorum yaziyor ama iste sorunda burda ben almanyada yasiyorum burda insanin bir konu hakkinda soru sormasida serbest yorum yapmasida ama turkiyede hemen susturulmaya calisiyorlar gayet normal bir sekilde kimseye zararim olmadan soru sordum tek sucum buysa burdaki herkesten ozur dilerim ve bu gunden sonrada siteye girmiycem uyeligiminde iptalini istiyorum saygilarimla

Gördüğünüz gibi Sn.godzilla34 , sizleri susturmak bir yana,hala istediğiniz gibi bir çok saatin incelemesini danışabiliyorsunuz ve bilgili olan kişiler sizlere yardımcı oluyorlar.Siz de hatanızı anlamış olmalısınız ki foruma geri dönmüşsünüz.
godzilla34

godzilla34

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 2:50

Evet haklisiniz burda gereksiz tartisma yaratmak degildi amacim sadece ticaret yapiyormus havasinda gosterilmek zoruma gitti okadar ama gordugum kadari ilede koleksiyon yapan herkes daha iyi bir saat almak adina eski saatlerini satmaktan cekinmiyor ve bence buda sonderece dogal herneyse sorun benden yana kalmadi bilmeden bazi ustadlari uzduysem tekrar ozur yeni saatime gelincede simdi saatciden geldim ve icini acmamiza gerek olmadigini ve suan icin sorunsuz calistigini soyledi ve ayrica bir surprizde saat 18k massiv altin cikti ve bu saati satan yasli bir teyzeydi gene bana kocasinin saatiymis bu ve ben bu saate sadece 100 euro verip aldim artik gunahmidir degilmidir bilemem ama simdi bunu bile bilede goturup geri verilmez sanirim bu saat sanirim dun sansli gunumdeymisim yorumlar icin ayrica her ustada ayrica tesekkur ederim
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 3:20

Güle güle kullanın.Yaşlı Alman teyze de bu tip hatıraları ihtiyacı olmasa satmazdı heralde.
godzilla34

godzilla34

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 3:32

yok be ustadim ihtiyaci falan yok cimrinin teki para diyor baska bisi demiyor bir cent istesen vermez is paraya gelince heleki bu almanlarda 10 cent bile cok degerliyken sanki dunyalari vermissin gibi seviniyor birde isin komik yani bak geri almam saati ona gore diyor bana Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 4:23

godzilla34 demiş ki:
yok be ustadim ihtiyaci falan yok cimrinin teki para diyor baska bisi demiyor bir cent istesen vermez is paraya gelince heleki bu almanlarda 10 cent bile cok degerliyken sanki dunyalari vermissin gibi seviniyor birde isin komik yani bak geri almam saati ona gore diyor bana Smile

Eh bundan sonra umarim ki foruma sadece alip sattiginiz ve para kazandiginiz bilgilerin disinda da katkilariniz olur ok1
godzilla34

godzilla34

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 6:49

Ustadim boyle imali konustugunda kiriliyorum inan ben bu isin ticaretini yapmiyorum inanki bu ama aldigim bir saat icime sinmiyorsadaelimde tutmak istememem cok dogal ve aldigim paranin altinada satmak istemememde cok daha dogol koleksiyoner saatci ustadlarda saat satiyor burada cok ornegi var yeni bir saat alirken insanin tabiki sermayeye ihtiyaci oluyor bunun karsiligindada sevemedigi bir saati satmakta gayet normal sayin ustadim umarim bana hak verirsiniz simdi bu saati ben satiyorum veya sattim dedigimde siz hakli olabilirsiniz ama inanin bu saati bana hicbir guc sattiramaz amacim ticaret olsa 100 aldigim bir saat hemde 18 k massiv altin cikicak ve ticaretini yapan biri bunu satmiycak oylemi tekrar soyliyim ustadim ticaretini yapmiyorum sadece dogruyu aradim ve suan icin buldum tabiki durdummu hayir daha iyi saatler alicam hatta bugun birtane daha aldim oda omega onuda 240 euroya aldim onuda satmayi dusunmuyorum isterseniz onunda resimlerini eklerim ama fazla ust uste sormak istemiyorum fazla kalabalik yapmak taraftari degilim acikcasi tekrar bir hatam olduysa ozur dilerim tum ustadlarimdan
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 9:46

Sayin godzilla,
bence saat ticareti de yapabilirsiniz, bunun ne sakincasi olabilir ki.
Benim soylemek istedigim, saati sadece bir meta olarak gordugunuz duygusu uyandiriyorsunuz, ama yazdiginizdan koleksiyon da yaptiginizi goruyorum.
Elbette ki cok uygun aldiginizda bizlerle sevincinizi de paylasin buna ancak seviniriz.
Bu arada sadece buna yonelik degil, bilgi, paylasim sohbetlerimize de katilirsaniz daha hos olur demek istiyorum.
Saatleriniz hakkinda buyuk bir keyifle bilgi paylasimi yapiyoruz, siz de saatleriniz ve diger konularda bizimle paylasim yaparsaniz bunu beraberce genisletebiliriz demek istiyorum.
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedC.tesi 27 Kas. - 10:22

Sn.godzilla34 , müsait bir anınızda mümkünse koleksiyonunuzdan bazı parçaları sergilemeniz ve incelemelerini yapmanız mümkün müdür?
godzilla34

godzilla34

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedPaz 28 Kas. - 23:27

Universal geneve Polerouter Date P29111010150002
Universal geneve Polerouter Date P29111010160002
Universal geneve Polerouter Date P29111010150004
Universal geneve Polerouter Date P29111010150003

Ustadlar buda son cektigim fotolar cok iyi foto degiller ama simdilik yeterlidir sanirim tum herkese tesekkurler
deka

deka

MesajKonu: Geri: Universal geneve Polerouter Date   Universal geneve Polerouter Date Icon_minipostedPtsi 29 Kas. - 1:31

Fotolar iyi olmasada saat oldukça temiz görünüyor,güle güle kullanın.

Universal geneve Polerouter Date
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kolber geneve marka saat
» Universal Geneve Mekanizma Bilgisi
» omega geneve day date
» unıversal mıcrotor parça
» Jacques Lemans Geneve G-171