Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tercihiniz hangi efsane! ?

+8
krytime
teng
watcher
trilobid
Drao
deka
certus
egunns
12 posters
YazarMesaj
egunns

egunns

Tercihiniz hangi efsane! ? Empty
MesajKonu: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedSalı 21 Ara. - 13:48

Arkadaşlar ben bazen girerim internete bu 3 efsane elegant sport saatlerini araştırırım
Kabaca bu kadar ün yapmış kitleleri sürüklemiş modelleri bir taraflarından tutarak beğenmeye çalışırım; ama hiç bir araştırmamda da çok olumlu sonuçlara ulaşamam; yani kendi açımdan.
3 ününde kendilerine has özellikleri var, 3 üde 20 m uzaktan tanınabilir; 3 üde 100 sene sonrada muhtemelen formları bozulmadan üretilecek.

Bu kadar efsane olmaları sizce kendilerine has tasarım özellikleri olmasındanmı?
Bu ortalama 15.000 usd lik saatlerin hangisini en çok beğeniyorsunuz ve kendinize yakıştırırsınız

ben 3 ü arasından şimdilik AP Royal Oak u denedim; umduğumdan güzel durdu ama ayılıpta bayılmadım,
diğer ikisini mutlaka deneyeceğim.
(laf aramızda Patek in bilezik dizaynı bütünlüğe uymasına rağmen ben 20 tl lik saatlerinkilere benzetiyorum guluyor )

Bir özel soruda isviçre saatleri fiyatları konunsunda muhteşem bir incelemeye imza atan Watcher hocaya ;
maliyet nedir hocam? Smile

Fotolar model ayrıntısına girilmeden temsilidir
1-AP-Royal Oak
2-Patek- Nautilus
3-Vacheron-Overseas

bu arada bu kadar efsane olmalarına rağmen 2.elde değer kaybı hayli yüksek

Tercihiniz hangi efsane! ? Homeimage837116
Tercihiniz hangi efsane! ? Picwatch1
Tercihiniz hangi efsane! ? Vacheronimage1767741
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedSalı 21 Ara. - 20:28

üçü de gözüme çirkin geliyor egunns, ama ben olsam aralarından Patek'i seçerdim.. kötünün iyisi hesabı.. en katlanılır dizayn onda var bence... Bu arada bana bir Patek Philippe seçtirdiğin için de ayrıca teşekkür ederim Wink
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedSalı 21 Ara. - 20:46

3ü de estetik yoksunu, ancak mecburiyet bunlar arasında olacaksa bende 3. yü tercih ederdim sanırım.
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedSalı 21 Ara. - 20:55

Hiçbirini görmedim vede tanımam ama fotolarına göre sıralamam

1-AP-Royal Oak
2-Patek- Nautilus
3-Vacheron-Overseas olurdu.

İleride almayı planladığım saatler arasında Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver var ama bir türlü deneyemedim. En kısa zamanda denemek planımda var. O zaman daha iyi değerlendiririz.
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedSalı 21 Ara. - 20:57

Yani bunlar biraz zevk biraz da tabir caizse mahalle baskısı sanırım. Bu piyasada at koşturan ve önde gelen markalar bazen ipin ucunu kaçırarak biz ne çıkartırsak alınacak diyorlar. Tabii bu benim kanaatim. Ben 3 dizaynı da beğenmiyorum. Çok ucuz çin malı saatlere benziyor. Babamın tabiriyle hamal bilekliği gibi guluyor
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedSalı 21 Ara. - 23:14

Benim icin bu ucunden oncelik Patek, ikinci sirada AP

Maliyetlerine gelince, bunu kestirmek cok zor ama satis fiyatini en az 7-8'e bolmek lazim.

2. eldeki deger kaybi da bunu isaret ediyor zaten.
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedÇarş. 22 Ara. - 0:10

Ben Overseas'ı beğeniyorum, bilekte çok hoş duruyor. Özel bir saat olduğu şeklinden ve kordon biçiminden belli oluyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedÇarş. 22 Ara. - 3:35

2.el AP denediğimde konforu aman aman değildi; bileğime ayarlı olmadığından kaynaklı da olabilir,
(denediğim 2.el temiz bir saatdi (kendi açımdan değil:) fiyatı pazarlık yapılmadan 6500 usd idi; 5 bin usd lere bulunabileceğini duymuştum)

Pateğin aerodinamiği ile daha konforlu olabileceğini düşünüyorum.

Klasikliğe en yatkın da overseas gibi duruyor.

AP ve Patek in olmazsa olmaz kadran rengi mavi bence
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedC.tesi 25 Ara. - 7:46

Ben üç modelden birini takacak olsaydım Vacheron Overseas ı tercih ederdim. Kasa - kordon bütünlüğü ile bence hiç de çirkin değil şık bir saat.
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedPaz 26 Ara. - 2:29

bence pp 1, ap 2, vc 3
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedPaz 26 Ara. - 3:46

Bence 3,2,1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedPaz 26 Ara. - 3:49

Daha önce de "3" demiştim, bu tercihde markadan ziyade tasarım ön planda olmuştu, eğer hepsini sıralayacak olursam bencede 3-2-1
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 12:11

Bence PP'nin tasarımı müthiş güzel. Hem çok sade, hem de çok güzel. Hem vintage hem modern tarzda, yani zamansız bir tasarım. Diğerlerinden direk sıyrılıyor.

GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Tercihiniz hangi efsane! ?   Tercihiniz hangi efsane! ? Icon_minipostedPtsi 24 Ocak - 13:00

Tercihiniz hangi efsane! ? Browse.php?u=http%3A%2F%2Fimg32.imageshack.us%2Fimg32%2F1668%2Fpicwatch1

bencede 2 numara ve 1 numara ( saniyesi olsaydı 1. tercih olurdu... )
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Tercihiniz hangi efsane! ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hangi marka saat, hangi modeliyle ünlenmiş?
» Gelecegin Efsane Saati
» Tercihiniz Arka Kapak Șeffaf mı Kapalı mı
» 100 efsane saat...
» Efsane saatler