Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition

+2
watcher
silver
6 posters
YazarMesaj
silver

silver

Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Empty
MesajKonu: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 1:15

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 1:36

Negatifler:
Movement: Swiss Unitas 6497
Case: Satin brushed Stainless steel
Dimensions: 47mm in diameter
Limited to only 333 pieces (artik neresi limitli oluyorsa)
Water resistance: 30m
Price: US$ 640

pozitifler:
Crystal: Domed sapphire crystal
Dial: Sandwich Silver with Arabic numbers and markers

Bir de uzerinde uc harf eksik eksik diable
http://www.turksaatforumu.com
monster

monster

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 2:17

bana 640 usd biraz yüksek geldi fiyat biraz daha uygun olsa güzel saat alınabilitesi var
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 4:35

monster

monster

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 5:35

watcher anlamadım şimdi ucuza mal etmek istiyosanız kasayı makinayı kayışı kendiniz ayrı ayrı alıp birleştirin daha ucuza gelir mi demek istediniz bu linklerde Smile

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 6:55

kadran hoş- toplam kalitenin kötü olduğunu zannetmiyorum
47 mm her bileğe cuk diye oturur!
pilot saatlerinin artık komple birbirine benzemesi de farklı bir replika mantığı doğuruyor
ertay

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 10:54

Şayet hoşuna gitti ise alınabilir. Bu saatteki limitli muhabbetine çok takılmamak lazım diye düşünüyorum. Steinhart'ta limit olsa ne olur olmasa ne olur. Ha piyasada çok geçerli bir marka olur, o zaman limit bir şey ifade eder. Şayet piyasa'da çok geçerli bir marka olsa, 333 adet limitli üretim ciddi anlamdaki limitli üretim anlamına gelir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedCuma 24 Ara. - 22:56

monster demiş ki:
watcher anlamadım şimdi ucuza mal etmek istiyosanız kasayı makinayı kayışı kendiniz ayrı ayrı alıp birleştirin daha ucuza gelir mi demek istediniz bu linklerde Smile

Evet aynen bunu soylemek istedim, kasanin ayni kalite oldugunu biliyorum, aradan aracilari kaldirdiginiz zaman cok uygun fiyata gelebilir.
Tek sorun kadranda olur ki bu modelin kadrani da oldukca standart ve tek tek bulunabilir, yoksa cok ozel bir kadran degil, ozel bir kadran istendiginde minimum 500 adet zorunluluk var.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedC.tesi 25 Ara. - 4:02

Zaten saatde sıradan standart bir saat değil mi?,üstelik her isteyen foruma da forum saati olarak yapıyorlar. fumeur
monster

monster

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedC.tesi 25 Ara. - 8:47

watcher demiş ki:
monster demiş ki:

Evet aynen bunu soylemek istedim, kasanin ayni kalite oldugunu biliyorum, aradan aracilari kaldirdiginiz zaman cok uygun fiyata gelebilir.
Tek sorun kadranda olur ki bu modelin kadrani da oldukca standart ve tek tek bulunabilir, yoksa cok ozel bir kadran degil, ozel bir kadran istendiginde minimum 500 adet zorunluluk var.

watcher ; verdiğin fikir bana mantıklı geldi hemen kolları sıvayıp bi araştırma yaptım ebay ve benzeri siteleri araştırdım sonunda aşağıdaki tablo çıktı;

UNITAS, ETA, 6497-1 Movement :130 usd civarı
kadran :20-30 usd
kasa safir camlı 47 mm 316 l olabilir :100 - 120 usd
iğneler :9-10 usd
kayış :20-50 usd

kargo 25-30 usd (parçalar ayrı kişilerden denk gelirse kargo ücreti 2 ye katlanabilir)

türkiyede saati birleştirecek saatçinin ücreti ne kadar olur bilemiyorum 50_tl desek kabaca 550-600_tl gibi bir rakama mal oluyor

altına birde işi bilen birinde hatıra olması için bir yazı tarih v.s yazdırsak çok özel bir saat olabilir hazarfenden özel olmasın : )
ilk defa böyle birşey deneyecek biri için eğlenceli bir macera olabilir tabi mutlu sonla bitip saatin kolunda çalıştığını görürse

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedC.tesi 25 Ara. - 23:30

Boyle bir macera mutlu son ile bitebilir hic sorunsuz.
yabanci forumlarda 10 meraklidan 5'inin koleksiyonunda boyle bir saat var.

deka

deka

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedPaz 26 Ara. - 2:28

Aslında kişisel böyle bir saat toplansa bence daha anlamlı olur.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition    Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition  Icon_minipostedPaz 26 Ara. - 3:37

kesinlikle

parçalar toplanıp sanayide birleştirilebilir clown

Steinhart Nav B-Uhr Limited Silver Edition
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Steinhart Ltd Edition Titanium Pilot
» "HEZARFEN" limited edition;
» Limited Edition saatler
» Hamilton X-Landing Limited Edition
» ORIS SCHUMACHER F1 LIMITED EDITION