Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kablosuz modem kullananlar dikkat!...

5 posters

kablosuz modem kullanıyor musunuz şifre türü ne?
1-) wpa2
Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Vote_lcap100%Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Vote_rcap
 100% [ 4 ]
2-) wpa
Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Vote_lcap0%Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Vote_rcap
 0% [ 0 ]
3-) wep
Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Vote_lcap0%Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Vote_rcap
 0% [ 0 ]
4-) kullanmıyorum...
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 4

YazarMesaj
GAREZ

GAREZ

Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Empty
MesajKonu: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedÇarş. 12 Ocak - 8:54

bugün youtube sitesinde aircrack diye arayınca ne çıkacak mereak ettim arattım sonuçta hem windows hemde ubuntu ile wep, wpa ve wpa2 şifresi kırmasını anlatan videolar buldum... birinde fbi.gov diye bir ağın şifresini nasıl kırdığını anlatıyordu ve wep şifresi en fazla 2 saat dayanıyor... wpa2 şifreyi kuralına göre yaparsanız çok daha uzun sürede kırılıyor tabi oda sadece 1 kez oldu adam günlerce uğraşmış... isteyene o video'yu gönderirim ( youtube linki... )... wep tipi şifreleme kullanmayın... wpa yada wpa2 kullanın... açılımını google ile aratınca nedense hep nasıl kırılacak diye sonuç çıktığından şifre seçimini ciddiye alın... vieux
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedÇarş. 12 Ocak - 20:01

wpa2 kullanıyorum ama sadece bu yetersiz bence... Bunun için aynı zamanda mac filtresi kullanıyorum Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedÇarş. 12 Ocak - 22:10

en iyisi o fakat onuda aşmanın yolu bulmuşlar tek wpa2 kaldı...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedPerş. 13 Ocak - 14:43

benimde şifrem kırılmış olabilir; birşey indirdiğim yok fatura 50 tl den fazla geliyor
ttnetten ayrılma zamanı
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedPerş. 13 Ocak - 20:54

birde şifreyi değiştirip denemende yarar var veya garez bir tavsiyede bulunabilir.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedPerş. 13 Ocak - 22:26

şifreyi wpa2 yap büyük ve küçük harf ile rakam kullan en az 20 en çok 63 karakterli ardışık sayı olmayan anlamsız bir şey olsun... kırılması daha zor olur... web arayüzden bağlı bilgisayarları görebilirsin...
solestar

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedCuma 14 Ocak - 4:40

Mac filter kullanıyorum.
Tek başına yeterli mi bilmiyorum...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedCuma 14 Ocak - 4:43

ağı gizle en sağlamı o olur... birde wpa2 kullandın mı tam olur...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Kablosuz modem kullananlar dikkat!...   Kablosuz modem kullananlar dikkat!... Icon_minipostedCuma 21 Ocak - 10:30

kablosuz modem WiFi kullanan sayısı az demek ki... yeterince önlem almamanız başınıza dert açabilir...

Kablosuz modem kullananlar dikkat!...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Osmanlı Ocağına dikkat
» Monitörünüzü kablosuz olarak kullanmak istermisiniz?
» Sahtecilere Dikkat
» DİKKAT Santralatölye'den Haberler
» Saat alırken nelere dikkat etmeliyiz?