Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Grand Seiko

2 posters
YazarMesaj
Ucnuyo

Grand Seiko  Empty
MesajKonu: Grand Seiko    Grand Seiko  Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 0:57

Biriktirdiğim saatlerin çoğunluğu İsviçre saati olsa da, tasarımlarını beğensem de, yine de benim için bugünün saati Seiko'dur. Bilindiği gibi son yıllarda yüksek nitelikli modelleri ne yazık ki pilli (kinetik ya da olmayan). Ancak yakınlarda ünlü Grand Seiko'yu yeniden satışa sundular ve bildiğim kadarı ile ilk kez Japonya dışında satışına bir iki yıldır başladılar.

Hiç Grand Seiko'nun yeni modellerinden birisine sahip olan var mı? Varsa bu konuda birşeyler söyleyebilir mi?

Bir de, Seiko'nun güzel saat tasarımları olsa da, neden bütün Grand Seiko'lar sıradan Seiko 5 görüntüsünde? Grand Seiko ve King Seiko'nun eski modelleri arasında güzelleri olsa da.

Selamlar,
sifujack

sifujack

Grand Seiko  Empty
MesajKonu: Geri: Grand Seiko    Grand Seiko  Icon_minipostedPtsi 14 Mart - 4:03

Melih beyde çok güzel bir seiko vardı sanırım grand seiko olmayabilir,seiko grand serisinde gerçekten çok aşırı iddialı,makinelerinin,isviçrelilerin makine kalitesini aştığını ve çelik parlatma konusunda çok daha iyi olduğunu iddia ediyor,malzemelerin teknik alaşım açılımlarını bulamadığım için birşey demek zor ama kaybettiği tek nokta bana göre de tasarım,çok kaliteli makineleri çok ucuz tasarımlarla heba ediyor (spring drive değil)

çok daha iyi tasarımlara sahip olsa idi bana görede alınacak en iyi saat derdim,yinede grand seikoyu birçok isviçreliye tercih ederim

Grand Seiko
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» grand seiko diver
» Grand Prix d'Horlogerie de Genève
» E-Bay'den Seiko Alırken Dikkat Edilecek Hususlar & Sahte Seiko'ları Tespit Etme Kılavuzu
» Satılık seiko snzf51(seiko mini monster)
» Tag Heuer Grand Carrera / Mont Blanc & kuvarsit - ufantazone...