Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ROYAL -CALENDAR NOS MU ?

3 posters
YazarMesaj
krytime

krytime

ROYAL -CALENDAR NOS MU ? Empty
MesajKonu: ROYAL -CALENDAR NOS MU ?   ROYAL -CALENDAR NOS MU ? Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 2:08

Alışveriş sitesinin birinden kurmalı Royal marka saat aldım. Royal bildiğim kadarıyla eski bir İsviçre saat markası. Saat çelik-altın karışımı bezel ve bileziğe sahip Rolex Datejust ın birebir aynısı. Satıcının dediği ve fotolardan gördüğüm kadarıyla saat hiç kullanılmamış, hatta kutusu bile yepyeni duruyor. İşin komik tarafı satıcı saati pilli diye satıyordu Smile . Ben onun saatin pilli olduğuna dair bütün uyarılarına rağmen saati satın aldım. Çünkü saatin mekanik olduğunu biliyordum ve saati kaçırmak istemedim. Saat şimdi kargoda büyük bir heyecanla bekliyorum. Uzun zamandır Rolex Datejust çok ilgimi çekiyordu, orjinali şuan için beni aşıyor, replikada kullanmak istemiyordum. Bu saat hiç değilse hem kendi çapında orjinal hemde Date just hevesimi biraz olsun karşılayacak gibi.
Benim merak ettiğim bu saat NOS mu yani ülkemizde böyle NOS saatlere rastlamak mümkünmü? Özellikle alışveriş sitelerinde böyle temiz saatlere pek rastlanmıyor. Umarım beni yanıltmaz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: ROYAL -CALENDAR NOS MU ?   ROYAL -CALENDAR NOS MU ? Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 3:47

Turkiyede nos saatler var.
Ozellikle seiko, orient vs tarzi oluyor, bir de boyle pek taninmamis isvicre markalari da olabilir bence.
70-80 li yillarda ulkemizde ozellikle japon saatleri revactaydi ve isvicre saatlerine pek bakilmiyordu, bu donemden kalma satilmamis saatler bence olasi bir ihtimal.
Saatin gelince resimlerini yukle de gorelim nasilmis, ozellikle ben de makinesini merak ettim.
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: ROYAL -CALENDAR NOS MU ?   ROYAL -CALENDAR NOS MU ? Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 23:34

replikası olmasın o?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: ROYAL -CALENDAR NOS MU ?   ROYAL -CALENDAR NOS MU ? Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 23:40

GAREZ demiş ki:
replikası olmasın o?

Sanmam. Bu saatin replikasını yapmazlar. Hem eski pek duyulmamış bir marka hemde pahalı bir şey değil.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: ROYAL -CALENDAR NOS MU ?   ROYAL -CALENDAR NOS MU ? Icon_minipostedÇarş. 30 Mart - 21:51

watcher demiş ki:
Turkiyede nos saatler var.
Ozellikle seiko, orient vs tarzi oluyor, bir de boyle pek taninmamis isvicre markalari da olabilir bence.
70-80 li yillarda ulkemizde ozellikle japon saatleri revactaydi ve isvicre saatlerine pek bakilmiyordu, bu donemden kalma satilmamis saatler bence olasi bir ihtimal.
Saatin gelince resimlerini yukle de gorelim nasilmis, ozellikle ben de makinesini merak ettim.

Makinası Baumgartner 911 diye bir makina sanırım. Ama nasıl bir makinadır hiç bilgim yok

ROYAL -CALENDAR NOS MU ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Patek Philippe Gondolo Annual Calendar for $165
» ORIENT Automatic Classic Multi-Year Calendar
» Satılık Orient CEVAD001B Wide Calendar Automatic
» Audemars Piguett Royal Oak Offshore Chrono SIHH 2011
» Zenith Port Royal