Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jaeger-LeCoultre

+12
teng
deka
asiruh2009
aaltindeger
Mori
ertay
certus
watcher
vervito
egunns
MortingenStrasse
hunterbjk
16 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
hunterbjk

hunterbjk

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 7:01

Azizim'den rica etsek de içeriği eklese Very Happy

ben sadece bu markaya ait topic bulunmamasını yediremedim ve açtım ama içerik azizimin ellerinden öper :kehkeh:

ben model koyayım biraz

Jaeger-LeCoultre Q1642450

Jaeger-LeCoultre 8450_large

Jaeger-LeCoultre 1606420

Jaeger-LeCoultre 151842a

Jaeger-LeCoultre Jaeger-LeCoultre-6016490

gibi :sirtarma:
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 7:40

gerçekten de yokmuş konusu hayret

en beğendiğim 2 modeli bunlar

Jaeger-LeCoultre Jaeger-lecoultre-master-control-1833-ultra-thin

Jaeger-LeCoultre Jaeger-lecoultre-memovox-tribute-to-polaris-1
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPaz 13 Eyl. - 15:38

bu hybiris setinin 2.5-3.0 milyon dolar yapan ne olabilir arkadaşlar..benia aşıyo bu mantık

Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultrehybrisme
hunterbjk

hunterbjk

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPaz 13 Eyl. - 20:02

fiyatını ne yapar onu ustalar bilir de
ben kendisine resmen hasta oldum Smile
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 0:00

tartışmalı bir konu. bu saatlerin bu fiyatları rahatlıkla tartışmaya açık. DH'de çok ateşli tartışmalar olmuştu bu konu ile ilgili Smile
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 2:10

Ya olaya soyle de bakmak lazim,
Bir van gogh 50 milyon dolar ediyor halbuki ustundeki boyalar toplam 3 euro degerinde...
Neden 50 milyon verilsin????
http://www.turksaatforumu.com
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 2:20

çünkü van gogh her tablosundan 1 tane yapmış. eğer bu saatten de 1 tane olsaydı benim sözüm olmazdı.
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 2:36

E bu da 50 milyon degil fiyati, 25 tanecik ve tanesi ucer milyoncuk :humeur1:
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 2:47

valla bence yine de fazla. çok abartıyorlar fiyatları. 3 mln az para mı sanki. ne kadar el emeği göz nuru, işçilik sanat deseniz de her şeyin bir sınırı vardır bence. bu karşılaştırmayı DHdeki tartışmada da yapmıştım. dünyanın en iyi mikro cerrahı kopmuş bir kolu yerine dikerken tek tek butun kesilmiş damarları, sinirleri, kasları ve tendonları, 2ye ayrılmış kemiği ya da kemikleri tek tek platin vidalarla birleştiriyor. ve bu işleme en az 14-15 saat harcıyor. alnından akan terleri siz düşünün. yaptığı emeğin boşa gitme ihtimalini de göz önünde bulundurarak çalşıyor çünkü onardığı o dokular tutmaya da bilir. ve bu işlemleri metal çarklarıla yapmıyor canlı bir insan vücüdündan yapıyor. ki bence hiç bir mekanik çarklı bir mekanizma insan vücüdü kadar mükemmel olamaz. yani bu insanın bu ameliyatdan aldığı para en fazla 7-8000 euro olabilir. daha fazla zannemiyorum alacağını. sanatsa sanat zahmetse zahmet emekse emek. bu adam niye kalkıp bu işlem için 3mln euro para istemiyor?!
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 3:44

benim demek istedigim su:
-ben de bu paranin cok fazla oldugunu dusunuyorum
-Bu saatin fiyatini yapan sey onun maddi degeri degil, uyandirdigi manevi deger, ki gunumuzdeki sahip olma, herseye sahip olma, hickimsede olmayacak seylere sahip olma duygularina uyandirdigi tatmin.
Yani arz ve talep meselesi.
Talep olmasa bu saat bu paraya satisa cikmaz, bir sekilde birilerinin buna talebi ve yeterince parasi var demektir.
Bence bu saate bu parayi verenler, onun temsil ettigi prestije bu parayi veriyorlar, yine ayni adam, dunyanin tum doktorlari ondan kopan kolunu dikmek icin 50 milyon istese onu da verecektir ama bu is icin doktorlar 8-10 bin euro isterlerse bu isin fiyati budur, arz talep meselesi.
Bu yazdiklarimla insanligin bazen icinin nasil curumus oldugunu da gostermek istiyorum, yani bu durumu yaratan seyin, yeryuzundeki insanlarin maddi varliklarinin cok cok buyuk bir bolumunun cok cok az bir yuzdedeki insanlarda bulundugu icin oldugunu dusunuyorum.
Bu arada arada ezilen insanlarin da guce taptigi onu yucelttikleri bir dunyada yasiyoruz, eger Brunei sultani kolunda bir swatch ile gezerse hickimseden saygi gormeyecektir, cunku kolundaki swatch mantigi tum hayatina yansiyacak ve o adam o kadar saygi goren adam olmayacaktir. Ne yazikki, merdivenin asagisindaki insanlar merdivenin yukarisindaki insanlarin bu davranislarina onay hatta tesvik veriyorlar.
neyse bunlar epey felsefe konusu ama o saat tabi ki o parayi etmez ama alan olmasa idi zaten o paraya satisa cikmazdi....
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 3:52

işte abi ben de aynı duyguları paylaşıyorum. kapitalizmin insanlığı çürüttüğü gerçeği var ortada. insanlar böbreğinin satıyor 50.000 dolara. bir sıradan Jaeger fiyatına. böyle dünya olmaz olsun. ya da tam tersi herifler bir böbrek fiyatına saat satıyorlar. (tabii böbreğe fiyat biçmek ne kadar etik ve mantıklıysa)
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 3:59

Iste butun mesele burada...
Bobregini 50 bine satan adam, eger imkani ve parasi olsa ve bir bobrege ihtiyaci olsa gozunu kapatip, satan adami hic dusunmeden o bobregi satin alir mi almaz mi...
Yani sorun yine insanlarin yarattigi, vahsi kapitalizm mi yoksa insandaki vahsi doga icgudusu mu?
neyse saat konusundan uzaklasiyoruz, bunlar da bir bulusmadaki konu disi sohbeti yapilacak seyler scratch
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 4:05

neyse ben şöyle özetleyeyim bu saatlere milyonlarca dolar verilmez bence.
verene de saygı duymam bu kadar netim. millet afrikada açlıkdan ölüyor ben gidip saate milyon dolar vereceğim. 10.000dolarlık zenith alırım o 1 milyonun geri kalanı ile Nijer'de bir köyü 5 yıl geçindiririm.
certus

certus

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 4:22

Kanımca hiç bir mantık saatin 1 milyon dolar etmesini meşrulaştıramaz, arz-talep dengesi bile... Bir saati üreten usta, saatine zaten değer biçemez çünkü o ruhunu katmıştır işine dolayısyla da saatine, maneviyatı parayla nasıl satın alabilirsiniz ki... Gerçi artık hangi saat seri üretim değil ki... İşin büyüsü bütünüyle bozulmuş durumda... Birileri imaj yaratarak feci şekilde parayı götürüyor ve maalesef ben de dahil olmak üzere herkes saat alarak buna katkı sağlıyor... Bir Oris'i, Longines'i, Omega'yı sıradan vatandaş için lüks hale getiren bu düzene tükürüp geçmek gerekir ya neyse... 30-40 yıl önce en sade vatandaş maaşıyla kendisine bir Omega satın alabiliyorken şimdi 10 tane maaş ancak bir moonwach ediyor. 10 yıl sonra 20 maaş bir Omega edicek kanımca... Aslında şunu söylemek istiyorum... Saat sektörü, saatin ve zamanın anlamını ve onun değerini bilmeyen ve sadece elde ettiği karı düşünen kişilerin eline düşmüş ne yazık ki... Bu durumdan geri dönüş olduğunu da düşünmüyorum üzülerek...
ertay

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 5:57

Elbette, konusu gecen saatlere istenen meblaglar afaki rakkamlar..
buradaki olay markalasma olayi, artik kendilerine ait markalari olan ulkeler bu markalarin getirileri sayesinde ekonomik durumlarini muhafaza edebiliyorlar..
mesela, eti yada ulker in fabrikasini kurmak istesen, alet ve arazi olarak 100 milyon dolara kurabilirsin, ama isim hakkini 500 milyon dolara alamazsin belkide.(ornek verdigim firma ismi ve rakamlar temsilidir)
certus arkadasin soyledigi dogru, 30 yil oncesi sade bir vatandas maasi ile omega alabilirken, simdi aradaki fark acildi..bu olayin temelindede insanlarin gelirinin dusmesinden ziyade urunun fiyatindaki artistan kaynaklaniyor..bu durum adece Omega icin gecerli degil, cunku bir cok firma markalastikca sinif degistirdi, omega nin slogani bile Swiss LuxuryWatches.gogle de Omega yazip aratin bakalim site isminde ne yazacak..
markalasan firmalar istedigi fiyatlardan mal satabiliyor, yuksek fiyattan sattikcada dahada markalasiyor, fiyatini dahada yukseltiyor ve daha fazla ragbet goruyor,
gecen haftalarda Mete abi ile beraber dolastigimiz Königsallee isminde bir cadde var,bu caddeyi bilen arkadaslarimiz vardir muhakkak..burada magazalarda 5-6 bin euro ayakkabi, canta, 15 bin euro ceketler var vitrinlerde, ve bunlari alan olmasa bu magazalar kapanirdi..
sayin FlyingOstrich arkadasimizin soyledigi gibi 10,000 zenit alinabilir gayet mantikli, fakat nijerya da koy beslenirmi orasini dusunmem lazim..
bizim memeleketimizde o kadar ac insanlar varken, ve bu insanlara bizim kendi insanimiz yardim etmezken, gelip bir yabancinin bu insanlari doyurmasi veyahut bizim baska ulkelerin halklarindan medet ummamiz ne kadar dogru ise nijerya olayida ayni..
bahsettigim caddede her gun bir suru turkiye den gelme turist turk goruyorum, metresini alan sevgilisini koluna takan geliyor, bahsettigim magazalarda binlerce euro eziyorlar, bizim ulkemizdede yiyecek ekmegi olmayan bir suru insan var..
simdi soruyorum, bizim kendi insanimiz bu denli musrif iken, baska milletten birilerinin gelipte bizdeki insanlari doyurmasi ne ise, bizimde gidip nijerya daki insanlari doyurmamiz ayni olay..nijerya dada cok zengin var cunku..
diyebilirsiniz, bu insanlar acmi olecek? elbette yasanan insanlik ayibidir, fakat bu tur olaylara karsi tum dunya ulkeleri birlikte hareket etmeliler diye dusunuyorum..
aclikla mucadele eden fakir ulkeleri Avrupa ulkeleri ingiltere basta olmak uzere yillarca somurduler, simdide killarini kipirdatmiyorlar..elbette yardim etmeliyiz ama, kisisel yardimlarla bu isler duzelmez bana gore..
Siz iyi niyetle ve insani yonden duyarlilik gostererek yazdiniz, bende somurgeci ulkelere karsi olan tepkimden dolayi boyle yaziyorum..yoksa ne halleri varsa gorsunler diyormusum gibi bir anlam cikmasin sakin ola..
deyim yerinde ise, "Cocugu peydahlayip, nasil olsa bir hayirsever cikar bakar, deyip camii avlusuna birakmakla olmuyor"
yani bu ulkeleri bu duruma getirenlerin simdi kenara cekilip alin bunlari bakin demelerine kiziyorum..YOKSA ORTADA NE 1 MILYON DOAR VAR, NEDE ZENIT ALIP USTUNU BAGISLAYAN VAR..
tam karadeneiz fikrasi gibi oldu degilmi, 1 milyon dolar nerde? mesela deduk degilmi :siritiyom:
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 6:08

certus'un mesajına cevaben
o yüzden yaşasın Vintage saatler... Smile)
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 6:15

Sayın Eroltay,
Nijer bir misaldi sadece (dünyanın en yoksul ülkeleri başında yer alıyor) ismini geçmemin sebebi belirtmek istediğim konuyu olabilecek en vurgulu bir şekilde bliertmekti. yoksa türkiyedeki yoksulların ben de farkındayım. ben doktorum doktorluğum bir kenara insanl olarak benim gözümde Nijerli ile Türk aynı. Aslan yattığı yerden belli olur misali tabii ki 1milyonum olsa önce kendi yakınımdaki muhtaçlara el tutarım. amaaaan arkadaşlar neyse konuyu iyice saptırdık. Jaeger yetkilileri bu başlıkdaki mesajları okusa saatçiliği bırakırlar herhalde )))))
certus

certus

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPtsi 21 Eyl. - 6:37

Gerçekten yaşasın vintage saatler cheers O yüzden gözümü eskinin ruhunu taşıyan saatlerden alamıyorum. Günümüzde üretilen saatler de de hep eskiyi arıyorum... moonwatch'a ve Longines'in legend diver'ına olan ilgim hep bu yüzden sanırım..

Şimdi işin ilginç olan kısmı şu... Maalesef satan da alan da saatin değerini parayla belirliyor. Yani pahalı olan değerlidir düsturu hüküm sürmekte hem satıcıda hem alıcıda, bilinçli olmayan kişiler de aslında o paraya saat değil, statü ve itibar alıyorlar. Dolayısıyla saatlerin pahalı olmasından sorumlu olan da kısmen biz müşterileriz. Şimdi bir moonwach 500 euro olsa bugünkü gibi değerli olur mu? Benim için ve forum ahalisi için evet ama çoğunluk için olmaz... Dahası satışı bile düşebilir, kim napsın ki 500 euroluk saati, 500 euroluk bir saat hiç değerli olabilir mi? İnsanların gözü tasarım, tarih, estetik, ruh, kalıcılık ve öz görmüyor ki aldığı saatte... Etikette ki fiyatı görüyor.. moonwatch 4500 frank mı... ooo süpermiş o zaman, o kadar pahalıysa kesin değerlidir vs. vs.... Yani işin özü şu... insan ırkından (forum ahalisi haric Smile ) bir cacık olmaz bu konuyla ilgili... Biz daha çoook milyon dolarlara satılan saatler, 30-40 maaş biriktirlerek alınan zenithler görürüz..
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedÇarş. 23 Eyl. - 10:32

o değil saate bakıyosun..kaç olduğuda da tam belli değil...paranla rezillik :hehehe:

abrahomoviç yata 1.5 milyar dolar veriyoda...saate 3 milyon niye vermesin...bence kaba anafikir bu gibi
Mori

Mori

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedÇarş. 23 Eyl. - 11:55

Swiss made saatlerde, tasarım olarak en beğendiğim markalarda ilk 3den, 1.sırada Jaeger-Le Coultre var. Beni mest ediyor... drunken

Jaeger-LeCoultre 21827
Jaeger-LeCoultre Gyro21lg
Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultre1206
Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultrehybrisme
Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultre2846
Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultremasterco
Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultremaster4t
Jaeger-LeCoultre Jaegerlecoultre2851
aaltindeger

aaltindeger

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedÇarş. 23 Eyl. - 19:41

[quote="certus"]Gerçekten yaşasın vintage saatler :cheers: O yüzden gözümü eskinin ruhunu taşıyan saatlerden alamıyorum. Günümüzde üretilen saatler de de hep eskiyi arıyorum... moonwatch'a ve Longines'in legend diver'ına olan ilgim hep bu yüzden sanırım..

Şimdi işin ilginç olan kısmı şu... Maalesef satan da alan da saatin değerini parayla belirliyor. Yani pahalı olan değerlidir düsturu hüküm sürmekte hem satıcıda hem alıcıda, bilinçli olmayan kişiler de aslında o paraya saat değil, statü ve itibar alıyorlar. Dolayısıyla saatlerin pahalı olmasından sorumlu olan da kısmen biz müşterileriz. Şimdi bir moonwach 500 euro olsa bugünkü gibi değerli olur mu? Benim için ve forum ahalisi için evet ama çoğunluk için olmaz... Dahası satışı bile düşebilir, kim napsın ki 500 euroluk saati, 500 euroluk bir saat hiç değerli olabilir mi? İnsanların gözü tasarım, tarih, estetik, ruh, kalıcılık ve öz görmüyor ki aldığı saatte... Etikette ki fiyatı görüyor.. moonwatch 4500 frank mı... ooo süpermiş o zaman, o kadar pahalıysa kesin değerlidir vs. vs.... Yani işin özü şu... insan ırkından (forum ahalisi haric :) ) bir cacık olmaz bu konuyla ilgili... Biz daha çoook milyon dolarlara satılan saatler, [color=red]30-40 maaş biriktirlerek alınan zenithler görürüz[/color]..[/quote]

[color=darkred]Şunuda belirtelimki hiç kimse 30-40 maaşına saat almaz..:::)[/color]
asiruh2009

asiruh2009

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:16

fiyat çarpıklığında neden SEIKO yu tercihetme ve makul fiyatlı swıss leri tercihedebilme durumumu bu fiyatları görünce daha iyi anlıyorum.aynı saatler sadece marka ve bazı faktörler bu fiyatların bu kadar uçmasına neden değil. burda bir kendini beğenmişlik durumu var artı bilinçlerini kaybetmiş bir değerinin ötesinde fiyatlandırma inanılmaz...
deka

deka

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:20

baştan herkes gibi seikodan başka saat tanımayan bizler özellikle isviçreleri kullanınca aradaki farkı daha iyi anlıyor.
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:22

deka demiş ki:
baştan herkes gibi seikodan başka saat tanımayan bizler özellikle isviçreleri kullanınca aradaki farkı daha iyi anlıyor.
iste basindan beri surekli savundugum seyi bir cirpida soyledin dostum alkisalkis
asiruh2009

asiruh2009

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:25

isviçrelerin tabiki farkı olacaktır ama bu kadar uçmalarının bir anlamı yok...
deka

deka

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:25

eyvallah dostum :ok3: ,insan görüp denemeyince anlamıyor,önceleri bir swiss saatim olsun da ne olursa olsun mantığıyla hareket ettim,ama kullanınca insan farkı hemen anlıyor,2 tane hazır kıta bekleyen seiko daimi istirahate geçmiş durumda. :hehehe:
deka

deka

Jaeger-LeCoultre Empty

asiruh2009 demiş ki:
isviçrelerin tabiki farkı olacaktır ama bu kadar uçmalarının bir anlamı yok...
bizde uçmayanlarından seiko fiyatına alıyoruz ya,yoksa ne mümkün. :gule gule:
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:49

ucmayanlari da var mesela tr de satilan hamiltonlar :hehehe:
asiruh2009

asiruh2009

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 25 Eyl. - 0:32

zaten uçanlar dan almak için insanın kendisinin de uçması gerekir Very Happy diğer tarafada zevk meselesi...
aaltindeger

aaltindeger

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedÇarş. 7 Ekim - 18:58

Jaeger-LeCoultre 2qibuaw

jaeger ve maradona Smile
vervito

vervito

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 15 Ekim - 3:52

şu Cal.380'nin platin mi beyaz altını mı bilmiyorum ama Azerbaycan Cumhurbaşkanında gördüm.
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: 2010 Jaeger Le Coultre Memovox   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 9:56

Jaeger le coultre'un 2010 surprizi yeni memovox, bunun disinda baska markalarin da yeni modelleri var ama heyecanlanmayin, yavas yavas Very Happy

Jaeger-LeCoultre Jaeger-lecoultre-master-memovox-Q1412430
teng

teng

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 0:08

Jaeger-LeCoultre 170110017
Bu model yeni değilki gördüğünüz gibi epeydir var, heh heh
teng

teng

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 0:11

Jaeger-LeCoultre 170110019Jaeger-LeCoultre 170110013
teng

teng

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 0:12

Jaeger-LeCoultre 170110013
krytime

krytime

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 7:18

Çok güzel , çok asil duran bir model. Ama Teng sizin saatiniz bir başka güzel duruyor fumeur
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:21

kesinlikle sadelik herşeydir cheers
teng

teng

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:29

Bi de orijinal olsaydı.
ooomegaa

ooomegaa

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:32

teng demiş ki:
Jaeger-LeCoultre 170110013
abi kayışı orjinal'mi, yoksa sonradan değiştirdinmi?
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:36

abi senin kayışın yeter diable
bugün 2000 chf lik çok sade chronosuz bir longines denedim...yani utanmasam veya param olsa sadece kayışı için saati alıcaktım; o nasıl aligator du öyle monstre

teng demiş ki:
Bi de orijinal olsaydı.
teng

teng

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:41

Kayış Longines Very Happy
Longines alligator kayışı iyi yapıyor, diğerleri gibi entipüften değil. Sağlam yapayım seneye de takarsınız diyor.
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:48

abi ipek gibiydi mübarek
ama sana bahsettiğim chrono avigationda portakal rengi anlamsız bir alligator kullanmışlardı..heralde pilot ayağına diable
teng

teng

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:49

ıyyk
ooomegaa

ooomegaa

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:52

watcher demiş ki:
Jaeger le coultre'un 2010 surprizi yeni memovox, bunun disinda baska markalarin da yeni modelleri var ama heyecanlanmayin, yavas yavas Very Happy

Jaeger-LeCoultre Jaeger-lecoultre-master-memovox-Q1412430
meteabi yavaş yavaş diyorsa gerisini unutun.. (örnek EMEL halen bekliyoruz) vieux
certus

certus

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedC.tesi 10 Nis. - 21:55

miammiam

Jaeger-LeCoultre Jlc
Jaeger-LeCoultre 2
certus

certus

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 1:47

Bu master compressor'lar beni benden alıyor son zamanlarda

Jaeger-LeCoultre 85997d1270993267-vorstellung-jaeger-le-coultre-master-compressor-w-alarm-jlc_master-compressor_w-alarm_07
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 8:38

kumbaraya para atsak kaç yıl sonra alırız Very Happy
certus

certus

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 9:00

emekli olunca herhalde egunns Rolling Eyes
egunns

egunns

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 10:40

oo o zamana kadar turksaat markası jaegeri bitirir diable
watcher
Admin
watcher

Jaeger-LeCoultre Empty
MesajKonu: Geri: Jaeger-LeCoultre   Jaeger-LeCoultre Icon_minipostedPerş. 22 Nis. - 21:17

egunns demiş ki:
oo o zamana kadar turksaat markası jaegeri bitirir diable

Iste durum budur dostlar alkisalkis

Jaeger-LeCoultre
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» jaeger-lecoultre
» Aston Martin & Jaeger-LeCoultre
» Jaeger LeCoultre gyro tourbillon
» Jaeger - lecoultre reverso gyrotourbillon 2