Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL

+14
giant
Valjoux
parabellum p08
egunns
krytime
BR-02
certus
durdor
sifujack
recklesstr
deka
watcher
teng
fecstasy
18 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
teng

teng

Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 2:44

Rumi saat ile ilgili son bilgileri Watcher üstadın vermesi daha iyi olur sanırım.

Ama mesajlarınıza bakarsanız resmini görebilirsiniz.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 6:05

certus demiş ki:
Ben 2000 liralık bütçe için kesinlikle Oris'e bakın derim.. Mutlaka hem klasik hem de spor görünüme sahip bir model bulursunuz..

Mesela şu olabilir
http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=293

Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 73555d1266139867-oris-big-crown-small-second-pointer-day-flieger-img_3416-kl
Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 73562d1266139867-oris-big-crown-small-second-pointer-day-flieger-img_0004-kl

Bu Oris harikaymış Certus. Kolda duruşu da süper...
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 19:02

burbank demiş ki:
certus demiş ki:
Ben 2000 liralık bütçe için kesinlikle Oris'e bakın derim.. Mutlaka hem klasik hem de spor görünüme sahip bir model bulursunuz..

Mesela şu olabilir
http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=293

Bu Oris harikaymış Certus. Kolda duruşu da süper...

ben de çok beğendim bunu; ben çelik kordon istiyordum ama deri de çok yakışmış bu modele diye bunu alırsam yanına bir de deri alıcam
certus

certus

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 19:53

Valla ben big crown serisini komple çok beğeniyorum burbank,

@fecstasy
bu oris'in çelik kordonlusunu geçenlerde korupark modatech'te gördüm gerçekten çok hoştu.. mükemmel bir uyumu vardı
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 21:53

bu modelin pointer date ve limitli olan swiss hunter modeli var, sahibinden'de 1 tane satışta. ne zamandırki gözüm kayıyor,
zaten bu işe bir girdinizmi, zamanla herşeye gözünüz kayıyor, maymun iştahlı oluyorsunuz. gerdüğünüz her saati alasınız geliyor. Allah'tan memuruzda, gelen giden belli. esnaf falan olsam, tüm sermayeyi akrep ve yelkovanın dansına yatırmıştım. geek

Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Hunter_062_121209med
teng

teng

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 18 Nis. - 23:11

fecstasy demiş ki:
işyerinde Rumi sayfasına giremiyorum nedense :( onu geçtim evde siteye giremiyorum :( girsem de resimleri göremiyorum. az önce başka bir arkadaşın bilgisayarından baktım; adı tam nedir saat aleminde bilmiyorum ama rakamların Arapça oluşuna bayıldım! aslında rakamlarla ilgili daha otantik bir tasarım beklemiştim resim açılana kadar ama Oris tarzı üçgensel çubuklarla eski dil çok yakışmış! bu saat kaç adet olacak fiyatı ne olacak ve ne zaman satışa çıkacak?

Rumi 75 adet çelik 50 adet altın kaplama olacak, Şimdilerde örnek saat yapılıyor. sanırım yaz başında elimizde olur. fiyatı da 300 euro ama siz fiyatına aldanmayın, mağazalarda 2-3000 doların altında bulunmaz bir kalitesi ve mekanizması olacak.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Nis. - 0:09

ben big crown pointer date imi niye verdimki, kaşınmışım :(
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Nis. - 19:52

selam arkadaşlar; dün ilk saatçi girişimim başarısızlıkla sonuçlandı; otomatik saat aradığımı ve birkaç model belirlediğimi söylememe rağmen adam bana ısrarla Seiko satmaya çalıştı; ellerinde de pek otomatik saat yoktu zaten; 2 tane Tissot denemek suretiyle avcumu yalamış oldum :(
birkaç model ileteceğim merkezlerinden getirtecekler; akşam da Oris'teyim inşallah
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Nis. - 21:19

fecstasy demiş ki:
selam arkadaşlar; dün ilk saatçi girişimim başarısızlıkla sonuçlandı; otomatik saat aradığımı ve birkaç model belirlediğimi söylememe rağmen adam bana ısrarla Seiko satmaya çalıştı; ellerinde de pek otomatik saat yoktu zaten; 2 tane Tissot denemek suretiyle avcumu yalamış oldum :(
birkaç model ileteceğim merkezlerinden getirtecekler; akşam da Oris'teyim inşallah

bir saatçi bana ben babadan saatçiyim ( mekaniği bilirim yani ) dedi
ne yapacaksın otomatik saati pilli neden almıyorsun vs.

baktı kararlıyım, lütfen 2 model çıkardı. başkada yoktu zaten, momentus miyota makineydi buyük ihtimal 200 tl civarlarında, beğenmeyince etalı romanson var dedi saat&saatin 250 civarına satıp bitirdiği saati 700 lerden 500 lere düştü.

anlatmak istediğim mekaniğe karşı hevesinizi kırmalarına izin vermeyin ve önerdikleri güzel görünen ürünleri 15 gün düşünmeden oracıkta almayın.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 19 Nis. - 22:00

ofis haklı, madem ki bu bir hobidir, itina göstermek lazım diye düşünüyorum ben de. İnsanların işlerinden zevk almama sebeplerinden birisi de, verdikleri hizmet ya da sattıkları malla bir gönül bağı kuramamalarıdır. Eğer bir saat satıcısı ya da ustası vitrinindeki saati ya da tamir amacıyla dükkanına gelen saati sadece zamanı gösteren bir metal parçası olarak görüyorsa tabii ki size en basit ve sorunsuz yolu gösterecek kadar sığdır bu işte. Bir ustanın kendisine verdiğiniz saati eline çekiç gibi değil de incitmemeye çalışır bir biçimde aldığını görüyorsanız, o zaman bu insana güvenebilirsiniz. Memur zihniyetiyle yapılan hiçbir iş tam bir sonuç vermeyecektir. Halbuki karşısındaki kişiyi bu konuda tamamen bilgisiz olarak kabul edip, en azından başlangıç düzeyinde bir saat bilgisi vermesi, inanın en fazla 15 dk sürerdi. Hem de bu yol daha birçok saatsever doğmasına sebebiyet verebilirdi.
Arkadaşlar nasıl moda her 10 yılda bir kendini tekrar ediyorsa, ben yakın gelecekte otomatiklerin dönüşü gibi kurmalıların da yaşama şansı bulacağına inanıyorum.
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 21 Nis. - 19:53

merhaba arkadaşlar; bu hafta birkaç saatçi gezdim ve aşağı yukarı şu modele karar kıldım sayılır:

Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Artelier%20Small%20Sec%20Pointer%20Date%20644%207597%204051LS
Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Oris64475974051MB_big

sizce nasıl bir tercih olmuş? eşimi memnun eder mi bu saat ya da size alınsa hoşunuza gider mi?
ikinci olarak da fiyat olarak çelik kordonlu olanı 2800 civarından 2200'e indiler; deri olanı da 2000'e indiler; çeliğni yanına deri kordon alırsam da 2250; nasıl sizce? çok pazarlık etmedim ama biraz edeyim mi yoksa bu fiyatlar iyi mi?
certus

certus

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 21 Nis. - 23:25

enfes bir oris seçmişsiniz tebrikler.. saat tam bir klasik.. fiyatı zaten en fazla 100 lira daha aşağıya çekersiniz bence.. normal bir fiyat almışsınız ne çok pahalı ne de çok ucuz..
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 22 Nis. - 2:27

100 lira daha ucuza buldum Smile
ben de çok beğendim saati; kasa çapı kadran iç tasarımı hem deri hem çelik kordonla olan uyumu; onlarca saat baktım ama buna takıldım kaldım; tabi aslolan eşimin beğenemsi; 3 hafta kaldı nasıl sabredeceğim bilmiyorum :S
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 14 Mayıs - 8:03

Herhalde artık zaman gelmiştir. Sonuç ne acaba? Saati aldınız mı? Eşiniz beğendi mi?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 23 Haz. - 9:09

bence başarılı bir seçim olmuş.. ama certina+rumi çok daha güzel olurdu.. herhalükarda hayırlı olsun..
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 23 Haz. - 11:52

Gitti bi Rumi daha... diable
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 23 Haz. - 22:25

bu kadar Rumi tavsiyesine kulak asmaması ilginç, neyse üzülen kesinlikle Rumi olmayacak Very Happy
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL    Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL  - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 24 Haz. - 6:38

Very Happy

Esime Hediye Erkek Saati - Butçe 2000TL
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Ranger otomatik tiriplonlu erkek kol saati !
» ALTIN KAPLAMA LONGINES L4.636.2 18K ERKEK KOL SAATİ
» Proje: Kadranı 24 rakamlı erkek kol saati
» 1000-2000TL Arasi Saat Satin Alma Rehberi
» Satılık Antika Erkek Saati - Hiç Kullanılmamış - İlan; 5