Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon

2 posters
YazarMesaj
BR-02

BR-02

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon Empty
MesajKonu: Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon   Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon Icon_minipostedC.tesi 16 Nis. - 6:28

Merhaba arkadaslar,

saat tanitiminda da bahsettigim gibi Saatimiz isvicre Chopard üretimi, 18A özel alasim Altin kasa ve kapak, safir cam, cap 33mm, luglar 20mm, kadran altin üstüne sampanya rengi boya akrep, yelkovan ve sayilar altin.
Makinemiz ayni üreticinin 19800 vuruslu, mikrorotorlu otomatik, 30 rubinli, takvimli, 54h rezerveli, kaldirma acisi 48 derece, amplitüd 270-310.
Bu makinelere her zaman hayrandim, ve simdi nasip oldu ancak bakimini yapabilmek ve görebilmek, müsteriye iyice kontrol edip öyle vericegim. 2 haftayi bulur herhalde.
Bakimdan önce 29sn günde geri kalma, 0.8 ms kaldirma acisi hatasi, karanfil gevsekligi, amplitüd 235-245 arasi.

Bakim sonrasi 0.0- 0.1 sn/günde, 0.0ms kaldirma acisi, co kgüzel bir karanfil ayari, amplitüd 275, makine kendine gelmesi yaklask 3-4 bulabilir ve amplitüd yükselicegine eminim.

Sadece karanfil ayari icin 3-4 saat ugrasi gerektirdi. Parca olmadigi icin tamir ve skistirma yoluna gittim. Ustaminda zamaninda vermis oldugu bir kac tiyonun faydasi oldu.Cokhafif bir skistrima ve mütakip bir kas, bir el yüzeyi, ve bir kol kiliyla, olayi orjinali gibi cözdüm. Karanfil cok tatli bir ayar almasi lazim, altdan gelen kuvveti üste yansitmasi ve ayar zamanida dönmesi icin. Ustalarimiz bilir. Bu gecen 3-4 saat icinde, isvicreli ustalara sapka cikarttim. Sondan ücüncü resimde göreceginiz parca, otomatik kurulum destek cark sabitleyicisi, tel kalinligi 0.01-0,014 mm arasi............

sonda birde temizlikten sonraki vidyo var.
Keyifli seyirler......
Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 1

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 2

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 3

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 4

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 5

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 6

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 7

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 8

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 9

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 10

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 11

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 12

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 13

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 14

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 15

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 16

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 17

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 18

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 19

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 20

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 21

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 22

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 23

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 24

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 25

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 26
Buda bahsettigim parca, sadece o telin o parcaya takilmasina hayran kaldim. Tabii ki makinenin her yeri süper orasi ayri.
Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 27
Temizlikten sonra; kasa ve kapakda komple cila oldu.
Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 28

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon 29

izleyemiyenler icin direk link:
https://www.youtube.com/watch?v=oN2B0TeoM9E

En son BR-02 tarafından Paz 22 Ocak - 1:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi
barett

barett

MesajKonu: Geri: Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon   Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon Icon_minipostedPaz 17 Nis. - 0:10

elinize saglik guzel bir calisma.Ayrica yararli bilgilerde vermissiniz.karanfil carkinin killa sikistirmasini biliyordumda bu islemin kol saatlerinde basarili olabilecegini bilmiyordum .tekrar tesekkurler bu arada bu makineleri sadece buren uretiyor diye biliyordum
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon   Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon Icon_minipostedPaz 17 Nis. - 2:01

Sayin barett bir nebze faydali olabildikse ne mutlu, bayagi terletti ve forumumuzdada paylasmak nasip oldu. Bence chopard burene ürettirdi, lisansini alip kendi üretmisde olabilir. Arastirmalarimda, buna benzer bulova dugena makinelerde var. Belki buren hepsine kendi adlarinda üretmisde olabilir.

Kil olayini caresizlikten denedim, saatlerce takip cikar, verdigin kuvveti unutma, biraz daha kuvvetli sk, falan filan derken ortaya cikti. Kil kalin olursa bicak gibi kesiyor hic bir seye yaramiyordu. Muhtelif yyerlerden deneme ile cözdüm.......O ayari tutturamassaniz, saatin calismasini imkani yok ayarliyamiyorsunuz. Eger bir siralama yaparsak;

cok cok hafif
cok hafif
hafif
hafif sert
sert
cok sert
cok cok sert

cok cok hafif ve cok hafif arasinda olmasi gerekiyor.

Chopard Geneve Automatic kalibre 92 Revizyon
1 sayfadaki 1 sayfası