Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum

2 posters
YazarMesaj
ekonomist

ekonomist

Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum Empty
MesajKonu: Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum   Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum Icon_minipostedSalı 3 Mayıs - 23:04

Merhaba,
Dün okulda bir hocanın kolundaki saat dikkatimi çekti, normalde dikdörtgen kasa saatleri hiç beğenmem ama bu çok igimi çekti. Tabi markasını filan göremedim. Belki saati tarif edersem forumdan biri çıkabilir diye buraya yazayım dedim.
Öncelikle saatin saniye quartz saatlerdeki gibi tek-tek atmıyordu, mekanik saatlerdeki gibi akıyordu. (Bu kesin mekaniktir demek mi bilmiyorum açıkçası)
Dikdörtgen kasaya sahip bir saat, arabic dial deniyor galiba yani sayılar romen rakamı değil normal bildiğimiz sayılar. Tabi sadece 3-9-12 var 6 yönünde tarih. Tarih göstergesi çok benzeyen bir saat buldum:
Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum GOA32120
Yanlış hatırlamıyorsam tarih göstergesi böyle idi.
Saatin logosu elips gibi bir şeklin içinde yazı şeklinde idi. Yazı da uzun birşey gibiydi. Logoyu tanımadım ben (Zaten tanıdığım logo da yok, o ayrı)
Beyaz kadran, siyah deri kayış vardı bir de.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum   Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum Icon_minipostedPerş. 5 Mayıs - 19:52

yani bu kalıpta o kadar çok saat vardır ki bence hocaya sormak lazım markası ne çok beğendim diye hem de hoşuna gider Smile
ekonomist

ekonomist

MesajKonu: Geri: Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum   Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum Icon_minipostedCuma 6 Mayıs - 11:21

Peki hocam saat markalarının logolarını görebileceğimiz bir site var mıdır aceba?

Gördüğüm bir saatin markası ve modelini bulmak istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu saatin markası yada modelini bileniniz varmı acaba?
» bu saatin markası ne lütfen yardım??
» sizce bu saatin original markası ne?
» vacheron constantine qua de lılle MODELİNİ ARAMAKTAYIM
» Tissot T024.417.27.051.00 modelini en ucuz nerede bulurum?