Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ORIENT antika sanırım..

+2
egunns
berk_ksk
6 posters
YazarMesaj
berk_ksk

berk_ksk

ORIENT antika sanırım.. Empty
MesajKonu: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedCuma 13 Mayıs - 8:25

Bugun babanemin evini kurcalarken dedimin eski saatini buldum otomatık ORIENT crystal 21 jewels yazıyo kadranında arkasındada H469120A-6A CA yazmakta bakımlarını yaptırıp günlüge kullanılcak bi saatmi yoksa özel günlerde kullanılcak bi saatmi fikir verirseniz cok sevinirim teşekkürler..
ORIENT antika sanırım.. 13052011317

ORIENT antika sanırım.. 13052011315

ORIENT antika sanırım.. 13052011316

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedCuma 13 Mayıs - 8:33

index dağılımı çok orantılı ve duruşlu; güzel bir elden geçirilmeyle günlük olarak kullanılabilir ama ben sizin yerinizde olsam özel günlerden ziyade ara ara bileğime takardım
berk_ksk

berk_ksk

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedC.tesi 14 Mayıs - 10:06

teşekkür ederim yorumunuz için bende günlük kulanmayı dusunuyorum ama yılların verdığı bi yıpranlışlık var herkesin elinede teslim etmek istemem dogrusu dedemin saati sonucta maddi yönünden cok manevi degeri var izmir'de önerebileceginiz bir usta varmıdır
deka

deka

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedC.tesi 14 Mayıs - 10:37

İzmirdeysen işin kolay, üye/yöneticilerimizden Valjoux (Adnan) usta ile pm den görüşün,saati ona teslim edin gerisine karışmayın.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedC.tesi 14 Mayıs - 20:17

istanbulada Valjoux (Adnan) ustayı istiyoruz Very Happy
berk_ksk

berk_ksk

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedPtsi 16 Mayıs - 9:10

teşşekürler ilginiz izin ulaşıcam adnan ustaya saolun:)
gunay

gunay

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedÇarş. 18 Mayıs - 20:35

özel günlerde kullanılacak bir saate benzetemedim ben ama manevi değerinin olması öyle bir tercihe itebilir sizi tabii...
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedÇarş. 18 Mayıs - 21:37

gunay demiş ki:
özel günlerde kullanılacak bir saate benzetemedim ben ama manevi değerinin olması öyle bir tercihe itebilir sizi tabii...

bakımdan sonra manevi değeride katlanarak tam bir özel gün saati olacaktır.bu tarz saatler erkekler için, ninelerden kız torunlara yada gelinlere kalan bakırda olsa bir küpe,yüzük gibidir.
nişanda düğünde nasıl bu takılar takılırsa bu tarz saatlerde o günlerde heleki sahibi hayatta değilse onun yerine o özel günü paylaşır ve kendisini orada hissetirir.

saatlerin ve benzeri eşyalarımızın duygusal yükleri olmasa metal ağırlıktan ne farkları kalır.
berk_ksk

berk_ksk

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedPerş. 19 Mayıs - 8:45

ofis demiş ki:
gunay demiş ki:

bakımdan sonra manevi değeride katlanarak tam bir özel gün saati olacaktır.bu tarz saatler erkekler için, ninelerden kız torunlara yada gelinlere kalan bakırda olsa bir küpe,yüzük gibidir.
nişanda düğünde nasıl bu takılar takılırsa bu tarz saatlerde o günlerde heleki sahibi hayatta değilse onun yerine o özel günü paylaşır ve kendisini orada hissetirir.

saatlerin ve benzeri eşyalarımızın duygusal yükleri olmasa metal ağırlıktan ne farkları kalır.
çok güzel söylemişşiniz yazan ellerinize saglık..
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: ORIENT antika sanırım..   ORIENT antika sanırım.. Icon_minipostedC.tesi 21 Mayıs - 7:54

Karşıyaka'lı dostum saati Adnan usta'ya emanet et ve bir tarihin doğuşunu izle. Manevi değeri yüksek bu saatini de sadece özel günlerde ve ara sıra evde tak. (tıpkı klasik bir aracı güzel güneşli bir günde garajdan çıkarıp 2 tur atmak gibi)

Bende de 45-50 yaşında bir Technos (sağolsun Adnan usta onu yeniden mükemmel bir şekilde hayata döndürdü) var anneannemin teyzesinden kalma ama 36 mm'lik bir erkek saati. Şahsen ben düğünüme kadar (herhalde 3-4 yıla olur) onu özel kutusunda saklayacağım. Ve o gün bu saati takacağım.
Bu tür saatlerimizi özenle saklamalıyız.
http://www.google.com

ORIENT antika sanırım..
1 sayfadaki 1 sayfası