Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !

4 posters
YazarMesaj
crazyhours

crazyhours

THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !  Empty
MesajKonu: THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !    THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !  Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 20:33

geçen gün gazetede reklamını görmüştüm biraz önce de google dan arattım evet quantum almış yapmış 100ncü yıla özel bir kaç çeşit bir kaç yüz euroluk saatleri linkten bakabiliriz http://www.quantum-taf.com/products.aspx
anladığım kadarıyla mekanik yok .
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !    THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !  Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 21:00

Bu saatleri Turkiyede vitrinlerde de gormustum, biraz breitling'in quartz/analog bir modeli taklit edilmis, cok kizmistim, yani 100-200€ degerinde (imalat degil vitrin degeri) herhangi bir saati aliyorsunuz, 20-30€ masraf ile yeni bir kadran yapiyorsunuz ve uzerine THK100. yil yaziyorsunuz ve oluyor size bir saat. Hicbir degeri ve ozelligi yok, sanirim celik kalitesi de cok dandik cunku saat cok hafif, yine icindeki makine de olsa olsa 10-20€ degerinde bir makine, fiyat ucuk, saat sadece aldatmaya yonelik, bizim tasarimimiz cok cok farkli ve cok cok ust duzeydeydi.
Bizim tasarimimizdaki navitimer sistemi dunyada bir ilk olarak sugecirmezlik ozelligi tasiyordu ki bu breitling'te bile yok.
http://www.turksaatforumu.com
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !    THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !  Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 22:05

tesadüfen ben de dün görmüştüm, meselenin tarihçesini bilmediğim için üzerinde durmamıştım.

http://urun.gittigidiyor.com/QUANTUM-TAF1911A-TURK-HAVA-KUVVETLERI-OZENSAAT_W0QQidZZ33632052

Şimdi öğreniyorum ki bu tür saatler tamamen göz boyamacadan ibaret. ticari kaygılarda yapılıyor, kalitenin ikinci planda bile değil, 3-4.cü planda. bu saatlerin fiyat eğrisinin şöyle olacağını düşünüyorum:

1.) saati 40-50€'ya mal et, limited seri yapma, supply management chain içerisinde 500-1000'lik planla,

2.) son kullanıcı etiket fiyatını 500-600€ yap, bayiye ise 100-150€ minimum kar marjı bırak, bayi bu kar marjı içinde oynasın.

3.) ilk seri satılırsa ne ala, satılmazsa son kullanıcı satış fiyatından %50'ye kadar giden indirim yap, saatin aslının esasını bilmeden son kullanıcı da ucuza süper saat aldım diye sevinsin.

crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !    THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !  Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 19:20

üzücü tabi saçma sapan saatleri bu fiyatlara alıyorlarda kıymetliye kıymet vermiyorlar demek ki önceden hazırlanmışlar Smile ticaretin içindekiler tabi daha iyi bilir . ama navitimer projesi artık thk amblemsiz yapılır daha uygun bir isim bulunur bizden yaratıcı yer mi var Smile
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !    THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !  Icon_minipostedÇarş. 8 Haz. - 10:38

Ama bu saatler 2.5-3 yıldır piyasada. Yeni değil yani. Ve öyle ahım şahım bişey değil bunlar gayet sıradan saatler. 1 modeli titanyum alaşımlı kasaya sahip yanılmıyorsam. O fiyatlar çok uçuk.
http://www.google.com

THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Caponlar yapmış abi
» Jacquet Droz Bunlari 1700'lerde Yapmis
» Quantum
» Dev,şık,kaliteli. Quantum.
» Arnavutluk'ta Bush'un saatini çaldılar