Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Armani AX1090 Mens Chronograph

5 posters
YazarMesaj
feritilker

Armani AX1090 Mens Chronograph  Empty
MesajKonu: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 0:40

ÜRÜN YURTDIŞINDAN ALINMA DEĞİLDİR...
TR DEN BİR HAFTA ÖNCE ALINMIŞTIR VE 2 SENE GARANTILIDIR....
KUTUSUNDA VE GARANTI BELGELERİ İLE YOLLANACAKTIR
ÜRÜN SIFIR KUTUSUNDA VE GARANTILI OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.

ŞU ANDA TÜRKİYEDE HENÜZ SATIŞA ÇIKMAMIŞ BİR MODEL. ÇOK ŞIK BİR SAAT 100 DE 100 ORGİNALDİR

Model: AX1090
Stock Number: # AX16902
Size: Men
Case Diameter: 48 mm
Bracelet Length: 8 in. / 21 cm
Water Resistance: 50 meters
Warranty: 2 years
Display Type: analog
Item Shape: round
Band Color: grey
Dial Color: black
Band Material: rubber
Clasp Type: buckle
Case Material: metal
Movement Type: japanese-quartz
Special Features: chronograph
Calendar Type: date

feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 0:42

feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 0:44

Bir Hafta önce 599 TL ye aldım , Hİç ama hiç kullanmadım.....

500 TL ye veriyorum ! Amerikadaki fiyatı 200 dolardır...

Cihaz tr cihazı ve garantilidir 2 sene garanti kartları ile birlikte !
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 1:15

"japanese-quartz" olması süper diable
feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 1:50

"japanese-quartz" olması süper
...

Ne demek japanese quartz ? saatler hakkında sizin kadar bilgim olmadığı için soruyorum
outlawwanted

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:06

Japon pilli makine dwmek ve kimse bu saate o fiyati vermez burada o fiyata mis gibi otomatik saatler varken
feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:18

Belki pilli seven vardır. Neden almasın... Fiyatı uygun 599 a ben aldım.. 500 e satıyorum
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:23

merhaba feritilker,

öncelikle foruma hoşgeldiniz. inşallah sadece satış amacıyla kalmazsınız, saatler hakkındaki bilginizi de artırırsınız.

ben de yeni bir saat meraklısı olarak, şöyle bir bilgi vereyim:

marka adıyla çıkıp quartz saatleri piyasaya süren üreticiler saatçiler dünyasında pek tutulmaz. zira, iyi bir saat, üzerindeki marka'dan değil içindeki mekanizmadan ayırt edilir. japanese quartzların bir çoğunun maliyeti -tüm saat maliyetinden bahsediyoruz- 10 ila 20 dolar arasındadır, toptan fiyatı 30$ civarındadır. geri kalan paranın tamamı markanın cebine aldığı bir mebladır. çinli quartz üreticileri ise aynı quartz mekanizmalı saatleri 5 ila 10 dolar arasına imal edip toptan $20 satmakta, böylece markaya verilecek para ortadan kalkarak "marka" saatlerin belkide kendisinden bile kaliteli saatleri son kullanıcıya ucuz fiyata ulaştırmaktadırlar.

Bunları bilen kişiler olarak 500 TL'ye japanese quartz bir saatin bu forumda satılması mümkün değildir.

yapıcı bir tavsiye olarak gittigidiyor.com veya sahibinden.com'a ilan çıkmanızı tavsiye ederiz.

hayırlı satışlar,
feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:31

işte , bilenle bilmeyen arasındaki fark.
Bilsem almazdım Smile forumda daha fazla vakit geçirip saatler hakkında bilgilenmek istiyorum. Satılırsa bende bir otomatic saat alabilirim.Peki otomatik saatler hangi isimle geçiyor? Swiss olarak mı geçiyor
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:38

Benim yapmam gereken açıklamayı benden önce çok güzel yapan qazokmubec'e teeşkkür ederim.

Yine de belki kasa ve kadranı çok beğenen çıkar belli olmaz, ilanın kalmasında fayda var ama açıklandığı üzere, belirli özellikleri taşımayan Quartz bir saati satış fiyatına bu kadar yakın bir fiyata bu tarz platformlarda satmak zordur.

Forumu okuduysanız sizin satmaya çalıştığınız fiyata yakın bir paraya Limited şekilde üretilecek mekanik ve unique bir saat hazırlanıyor. (Bkz. Rumi)

Özetlemek gerekirse siz buradaki camiaya el yapımı Rolls-Royce Phantom parasına Toyoto Corolla satmaya çalışıyorsunuz. diable

qazokmubec hocamızın da dediği gibi gittigidiyor.com veya sahibinden.com'a ilan çıkmanız daha sağlıklı olacaktır.

hayırlı satışlar
saygılar.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:45

forumda saatler hakkındaki genel bilgileri okumakla başlayabilirsiniz.

http://www.turksaatforumu.com/f5-mekanik-saatler-mekanizmalar-ve-teknik-bilgiler

Otomatik saatler illa swiss olmak zorunda değildir. Öncelikle mekanizma farklarını anlamanız gerekir.

Otomatik, bir kurma biçimidir. Mekanik bir saatin içinde zembereği iki şekilde kurarsınız: otomatik ya da elle. Otomatik kurmada saatin içinde dönen bir ağırlık vardır, bileğinizi salladığınızda o ağırlık saat ekseninde tur atarak durma hareketini yaparken saatin zembereğini kurar. Elle kurulan saatte ise saatin tepesini çekip elle ileri-geri hareket ettirerek kurarsınız.

bunun haricinde akrep ve yelkovanı olduğu halde gücünü zemberekten değil de pil ve quartz salınımdan alan kaliteli saatler de vardır. bu noktada saate gerekli olan enerjiyi sağlamadaki yeniliklerde japonlar öne çıkmıştır: seiko kinetic ile bilek hareketiyle kurma mekanizmasıyla saatin içinde şarj edilen pili sarj ettirmektedir. citizen eco drive ile güneş enerjisinden aldığı enerji ile saati şarj etmektedir, aynı şekilde casio tough solar ile herhangi bir ışık kaynağını saatin pilini şarj etmek için kullanmaktadır.

tüm quartz saatler eninde sonunda pil değişimine mahkumdur, şarjlı olsun ya da olmasın. pil değişimleri genellikle su geçirmez saatlerde riskli ve masraflı bir iştir. bu sebeple yüzme ve hafif deniz aktivitelerinde kullanılacak saatlerde pil değişimi olmayacak olması tercih sebebidir. aynı şekilde dalgıç saatlerinde de pilsiz olanlar tercih edilir. bunun dışındaki sıradan saatlerde ise pil değişimleri, bir-iki yılda bir saatçiye gitmenizi gerektirecek sıradan bir aktivitedir.

şarjlı saatlerde de pil değişimi gerekebilir. seikolarda bu süre 10 yıl gibi verilmişse de tam istatistikleri bilmiyorum. ben 4 senedir casio protrek tough solar saatimi hatasız ve pil değişimsiz kullanıyorum. citizenlerin şarjlı pillerinin de ömürlük olduğu söyleniyor.

mekanik saatlerle ilgili isviçre mekanizmalarını forumdan takip ederek öğrenebilirsiniz.
feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 2:55

ÇOk teşekkürler
feritilker

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 6:22

Moderatör bu başlığı komple silebilir mi acaba?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Armani AX1090 Mens Chronograph    Armani AX1090 Mens Chronograph  Icon_minipostedÇarş. 29 Haz. - 6:49

ilan dursun silmeye gerek yok

Armani AX1090 Mens Chronograph
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Jacques Lemans Mens Chronograph Automatic
» Hamilton Mens Khaki Chronograph (7750)Automatic Field
» Longines Conquest Heritage Chronograph Stainless Steel Mens Watch L1.642.4.77.3
» kurmalı IWC Portuguese F.A. Jones Mens
» Emperio Armani Saat