Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir San Marino/İtalya turu

+4
lakajahaga
certus
asiruh2009
watcher
8 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Bir San Marino/İtalya turu Empty
MesajKonu: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedCuma 18 Eyl. - 20:10

Pek yazacak birsey yok, bir is gezisiydi, aralarda firsat bulunca saatlere de baktim ama oyle ust markalarda birsey yoktu, cok turistik oldugu icin turistlere yonelik neredeyse pazar saatleri denebilecek turden saatler vardi, en yuksek marka olarak tissotlar ve hamiltonlar (oldukca pahali) gordum, fiyatlarda %20 vergi indirimi uyguluyorlar ama etiket fiyatindan da indirim yapmiyorlar turistler cok kotu alistirmislar.
Fakat bu arada bir kapali alisveris merkezinde kosede kalmis eski bir mucevher dukkani gordum, iceride yasli bir teyze, hic mekanik saat var mi diye sordum, teyze bir dakika bir tane kalmis olmali deyip, bir cekmeceden asagidaki resimdeki saati getirdi, 1960 lardan kalmis, satilmamis. Uzerinde halen 1960'in italyan lireti fiyati vardi ve teyze bu fiyat uzerinden %50 indirim yapinca saat 330 euroya geldi, icinde venus makine var ve ay fazlari gercek yani gece ve gunduz degil. kronosu muhtesem yumusak, saat 6 uzerinde tarih var ve tarih tam 12 yi 1 saniye gece atiyor, muhtesem ayarli, kurmali bir saat, markasi Polaris, eskinin taninmis markalarindan. Uzerinde halen etiketleri duruyor, aslinda takmaya kiyamayacagimi dusundum ama o kadar guzel ve cekici ki dayanamidim galiba takacagim :siritiyom: bir tane de kroko kayis taktim, muhtesem oldu. Capi 39mm.

Bir San Marino/İtalya turu Photo053

Bir San Marino/İtalya turu Photo054

Bir San Marino/İtalya turu Photo055

13.YY da roma tapinagi olarak yapilmis, 15.YY da kiliseye cevrilerek eklemeler yapilmis, saat 19.YY da eklenmis.
Bir San Marino/İtalya turu Photo056

Bir Saatcide nato kayislar buldum, seciyorum, birisinin kulaklari cinlamistir :kehkeh:
Bir San Marino/İtalya turu Photo057

Birkac vitrin goruntusu:
Bir San Marino/İtalya turu Photo058
Bir San Marino/İtalya turu Photo059
Bir San Marino/İtalya turu Photo060
Bir San Marino/İtalya turu Photo061
Bir San Marino/İtalya turu Photo063
Bir San Marino/İtalya turu Photo065

Bendeniz ve bombos bir Rimini plaji, ayaklarim islanmadan birkac saniye once :sirtarma:
Bir San Marino/İtalya turu Photo066
http://www.turksaatforumu.com
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 5:10

abi süpersin ya o mağazalar ne öyle aman yarabbi....
certus

certus

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 5:14

San Marino diyince aklıma bir tek "Imola" pisti geliyor, rahmetli senna'yı orda kaybetmiştik pek iyi hatırlamam bu yüzden San Marino'yu....

Bu arada işte size çetrefilli bir soru: Senna ne marka saat kullanıyordu ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 7:20

certus demiş ki:
San Marino diyince aklıma bir tek "Imola" pisti geliyor, rahmetli senna'yı orda kaybetmiştik pek iyi hatırlamam bu yüzden San Marino'yu....

Bu arada işte size çetrefilli bir soru: Senna ne marka saat kullanıyordu ?

study scratch scratch scratch

:isvicrelim:
certus

certus

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 8:08

F1 bağlantısı düşünülünce aslında cevap kendiliğinden ortaya çıkıyor: TAG HEUER

Senna 1987 yılında üretilmiş olan bir Tag Heuer Link kullanıyormuş
lakajahaga

lakajahaga

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 21:59

benide götürün burayaa.. =] fotograflar cok hoş mete bey.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 6:36

gezi,fotolar,özelliklede aldığın saat çok güzel,tek kelimeyle süper, :ok3: bu arada benim kulaklarımda çın çın öttü,acaba niye ötüyor diye çok merak etmiştim,boşuna değilmiş. :alay:,bu arada sevindiğimi belirtmeliyim. :hehehe:

En son deka tarafından Salı 22 Eyl. - 6:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ahogözlerim

ahogözlerim

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 6:39

watcher abi gezmen, görmen, oradaki atmosfer çok güzelde aldığın saat hakkaten çok güzel güle güle kullanma sakla diycem kusuruma bakmazsan. Tertemiz yepyeni olduğu için sanırım kullanmayacaksın? Acaba öyle mi?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 8:09

hocam güle güle kullan. başarılı bir gezi olmuş Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 9:44

deka demiş ki:
gezi,fotolar,özelliklede aldığın saat çok güzel,tek kelimeyle süper, :ok3: bu arada benim kulaklarımda çın çın öttü,acaba niye ötüyor diye çok merak etmiştim,boşuna değilmiş. :alay:,bu arada sevindiğimi belirtmeliyim. :hehehe:
muhaha
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 9:45

Yaw saati bir gun taktim, sonra kiyamadim kaldirdim, arkasindaki etiketini de sokmedim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 9:59

etiket olduğu için, bence sen o saati takamıyacaksın gibi geliyor bana. :alay: bende de benzer özellikler olduğu için yorumum o yönde :hehehe:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 10:08

walla bana da oyle geliyor, zaten alirken oradaki italyan musterime de soyledim takmiycam diye, sonra gelince dayanamadim taktim ama ertesi gun takamadim Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 10:12

eee nede olsa 50 yıllık etiket kimse sökmeye cesaret edememiş,hadi sök sökebilirsen, :alay: birde bu saatin imal yılınıda göz önüne alırsak çapı müthiş,ayrıca,fiyatına göre değerlendirirsek altın kaplama olsa gerek,acaba kaç mikron,tabi takılmayacağına göre :kehkeh: bununda bir önemi yok ama yinede bilmek isterdim. :hehehe:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 20:31

Saatin makinesi buyuk ihtimalle venus, cunku butonlarin yumusakligindan ve baslat durdur sisteminden tahmin ettim, ama actirmaya da kiyamiyorum, arka kapak vidali, demekki bir conta var, acarsam contayi ziyan etmis olabilirim hem de aradan gecen zamanda conta erimis te olabilir, bu durumda saatin icine conta parcalari kacabilir, en dogrusu bir saatcide actirip yikama yaglama islemi gerceklestirmek lazim ama bu durumda da saatci etiketi sokebilir, iki ara bir derede kaldim Rolling Eyes
Altin kaplamasi minimum 20 mikron olmali, o donemde boyle saatlere en az 20 mikron yapilirdi, ve bu 80 mikrona kadar gidebilir.
Capi, modern saatleri hic aratmayacak nitelikte, bendeki landeronlu diger 36mm olan saat, yaninda kucuk kaldi...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 22 Eyl. - 20:43

süper ötesi daha ne denebilir ki,çok güzel hayırlı olsun,dediğin gibi iyi bir saatçide işlem yaptırmak en mantıklısı. :ok3:
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Bir San Marino/İtalya turu   Bir San Marino/İtalya turu Icon_minipostedSalı 5 Ocak - 9:11

wonderfull watchhhhh!!

Bir San Marino/İtalya turu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu Pazar bitpazarı turu ve dönüş