Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz

5 posters
YazarMesaj
qazokmubec

qazokmubec

Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Empty
MesajKonu: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedPerş. 7 Tem. - 21:43

Selamlar arkadaşlar,

Kağıtsız/Kutusuz, yedek baklasız, Omega Seamaster Professional Quartz var.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-orjinal-ve-temiz-omega-seamaster-51475171/detay/?

Satıcı şöyle yazmış:

"OMEGA SEAMASTER 007 JAMES BOND %100 ORJİNAL TEMİZ DURUMDA!SAAT YURTDIŞINDAN ALINMIŞTI GÜMRÜK SORUNU OLMASIN DİYE KUTU VE FATURA GETİRİLMEDİ !KASA ORTA BOY 36,25 MM, ORJİNALLİĞİNİ KALİTELİ SAAT SATAN MAĞAZALARDAN VE OMEGA BAYİİ LERİNDEN TEYİD EDEBİLİRSİNİZ BİLEĞİNİZ XL DEĞİLSE BAKLA İHTİYACI OLMAZ ZATEN SİRKECİDE OMEGA BAYİİLERİNDE YEDEK BAKLALARI MEVCUT ! KORDON ALT KISMINDA KISMEN KILCAL ÇİZİKLER MEVCUT AMA GÖZÜ RAHATSIZ ETMİYOR ! RESİMLER ÜRÜNE AİTTİR ALINTI VB DEĞİLDİR RESİMLERDE ÜRÜNÜN ORJİNALLİĞİ AÇIKÇA BELLİ OLUYOR KEYİFLİ ALIŞVERİŞLER"

Öncelikle Omega Quartz'ların pil ömrünün ne kadar olduğunu bilen var mı? Ayrıca pil değişimi kaç para tutuyor?
Diğer sorularda, kordonun ve kasanın polisajı yapılabiliyor mu, kaç para? Orjinal kutu bulunabilir mi, nereden bulunur, kaça bulunur?

Ve en can alıcı soru, bu fiyata kutusuz, baklasız, kordonu çizik omega almaya değer mi?

kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedPerş. 7 Tem. - 21:55

forumumuzda pilli saat allrjisi üyeler arasında bayağı yaygındır..belki piyasa olarak yurtdışı sitelerde ve türkiyede omega satan bayiilerdeki fiyatlara göre orjinal olması durumunda çok uygun olabilir..ama bu saatin pilli olması yüzünden forumda pek tartışma konusu olacağını sanmam.. olumlu görüşde pek gelmez..
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedPerş. 7 Tem. - 22:09

çok iyi biliyorum kemal bey Smile ben de zaten otomatik hastalığı ile girdim foruma.

yine de belki fikir verebilir umuduyla arkadaşlara soruyorum.

ne bileyim, işin içinde bir iş vardır, dikkat edilmesi gereken başka yönleri vardır vs. diye, gerçi mekanizma quartz olunca dikkat edilmesi gereken pek bir yönü de kalmıyor ama, bakalım.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedPerş. 7 Tem. - 22:17

bütün omega severlerin hayalindeki saat omega speedmaster profossyonel moonwatch dır..42-44mm çap saat kurmalıdır neden derseniz otomatiği ayda çalışmaz.))) merak işte ama piili saate para vermeyin ona vereceğiniz para dursun sabırlı olun denk gelir ve asla pişman olmayacağınız saatler çekmecenize ve bileğinize gelir ...
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedPerş. 7 Tem. - 23:30

aynen katılıyorum, bence de omega deyince aklıma moonwatch geliyor ama otomatikten geçtim, 5000$lık bir saatte aslına sadık kalma adına mika cam kullanmaları, ne bileyim tuhaf geliyor Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedCuma 8 Tem. - 1:25

Omega quartzların pil ömrü 3 seneye kadar çıkabiliyor. Servisinde değiştirmediğiniz sürece pahalı bir şey değildir.
Kordon ve kasanın polisajı yapılabiliyor ama o saatte kılcal çizikler göze batmıyor (bende aynı saatin otomatiği var). ama ciddi bir çizik varsa ufak bir oprasyonla giderilebilir.
Kordon ilavesine gelince çok gerekli olacağını sanmıyorum ama servisinde tek bakla 50 tl civarıda idi şimdilerde daha da artmıştır. Ama Sirkeci'deki Omega bayisinde bulamazsınız, satıcı sallamış.
Fiyata gelince bence değer. O saatin muadilleri 1000 dolardan aşağı satılmıyor.

qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedCuma 8 Tem. - 1:37

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. esas hedefim kutulu, sertifikalı temiz bir otomatik seamaster almak idi ancak ikinci el fiyatlarının $2500'lar civarında olmasından dolayı fazla yanaşamadım.

ben otomatik olanının en iyisi uygun fiyatlı olarak foruma düşmesi için biraz daha bekleyeyim.

saygılar.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedCuma 8 Tem. - 12:07

almaya değil bakmaya da değmez diable
saygımız var bakarız tabiki, en azından markaya Very Happy

bunun pilinin zamlı hali 13-15 tl
yetkili servis ortalama -+75 tl ye değiştirir
onuratamer

onuratamer

MesajKonu: Geri: Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz   Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz Icon_minipostedCuma 29 Tem. - 1:54

Cap itibariyle size kucuk gelmiyorsa dusunulebilir, genelde dalgic tip saatlerde 40mm alti pek guzel durmuyor. Daha once pilli Omega Seamaster kullandim. Sonra (moonwatch sonrasi diyelim) bir arkadasima uygun fiyattan verdim. Mevcut saatlerimin hemen hepsi mekanik olsa da her zaman isvicreli iyi bir quartz tutarim porfoyumde. Zira hem her kola takdiginde saat ayarlama derdi yok, hem de saglamlik acisindan mekanige gore daha saglam. Ustelik bu tarz saatlerde kullanilan makine de kalburustu oluyor. Mesela akrep bagimsiz ayarlanabiliyor, boylelikle ulkeden ulkeye gezerken saat ayarlamak kolay oluyor.

Kağıtsız/Kutusuz Omega Seamaster Professional Quartz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Omega Seamaster Professional Co-axial Chronometer
» Omega Speedmaster professional fiyatlar???
» Satılık Omega Speedmaster Professional
» Omega Seamaster Cosmic
» Omega Seamaster Deville