Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

7 Ağustos'ta toplanalım

+8
egunns
krytime
Drao
burbank
vervito
BR-02
deka
teng
12 posters
YazarMesaj
teng

teng

7 Ağustos'ta toplanalım  Empty
MesajKonu: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 30 Tem. - 9:40

Sevgili forum arkadaşları mutad olduğu üzere bu yaz yapacağımız toplantıyı arkadaşımız üstad Watcher de burada iken 7 ağustosta yapmayı düşünüyoruz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 30 Tem. - 10:02

Şimdiden bol katılım ve bol foto dileğimi ileteyim. ok1
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 30 Tem. - 22:11

Bende iyi karar ve projelerin cikmasi dilegi , buralardan oldukca bol haber bekledigimizi iletmek iserim.....
Herkese bol bol selam eder, keyifli sohbetler dilerim....
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 4 Ağus. - 0:17

Görüşme yeri olarak Dolmabahçe sarayı girişindeki otoparkın orda sahile sıfır bir kafe var.. orada saat 14:30da. Duyduk duymadık demeyin Smile gelirken saatlerinizi de getirin getirebildiğinizi Smile
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedCuma 5 Ağus. - 9:21

Ben Ramazan boyunca niyetliyim ama yine de gelirim. Ne de olsa asıl maksat yiyip içmek değil Smile

Benim çantadan bol bol swatch modeli çıkacak Very Happy
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedCuma 5 Ağus. - 23:14

Tayfun abi ile telefonda görüştük ama bu senede katılamayacağım. Ama gönlüm sizlerle.

Sizlere keyifli muhabbetler dilerim.

Kısmetse ve inşallah bir dahaki sefere...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 5:21

arkadaşlar benim telefon numaram 05552000212 bulamazsanız geç kalır iseniz falan..
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 5:55

Toplantı detaylarını ve fotoları merakla bekliyoruz Smile .
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 10:15

@ Kry

Senin Hamilton'ları bekledik ama gelmedin Very Happy
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 10:23

burbank demiş ki:
@ Kry

Senin Hamilton'ları bekledik ama gelmedin Very Happy

İstanbul da olsa idim gelirdim Very Happy . Ama hala toplantı ile ilgili bir ayrıntı göremedik uykum geldi yatacağım valla Sleep Very Happy .
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 10:29

Fotoğraflar Mete abinin (watcher) müthiş makinesiyle çekildi. Bugün birşey geleceğini sanmıyorum.

Bugün Certus'da iki tane speedmaster kaçırdı. Hele bir tanesi var ki 1970'lerden kalma tv screen, kronograflı, 24 saat alt kadranlı nos speedmaster.
@ Watcher yeni temin etmiş. Herkes çok beğendi. miammiam
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 10:37

Çok şey kaçırmışız desene. Bulunmayı isterdim gerçekten, Özellikle forum dostları ile tanışmak için.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 10:46

Oldukça samimi ve hoş bir toplantı oldu. Benim açımdan çok güzel oldu. Pek çok farklı ve güzel mekanik saatlere dokunup kolumda deneme fırsatı buldum.

Hele Tayfun abinin taşlı indeksli beyaz kadran Mido Commander'ı kolumda o kadar rahat durdu ki kalkarken hala kolumdaydı Very Happy

Buluşmaya Ben, Watcher, Teng, Vervito, Egunns katıldık. Bir de Watcher'ın kuzeni vardı. O erken ayrıldı. Egunns'un da geç haberi olmuş sanırım, direk yazlıktan Yalova'dan gelmiş; özellikle ben Mido ve Nacar'larını beklerken kolundaki saatiyle geldi. Neyseki o da bir Mido'ydu.

Asıl cevherler Mete ve Tayfun abiden çıktı. Polaris, Movado, ML, Mido, Hamilton, Tag Monaco, Zenith Respirator, Speedmaster, revue thommen...

Benden de bol swatch ile japon otomatiklerden (çoğunlukla diver) ve swatch otomatikler çıktı. Aaa pardon neredeyse unutuyordum. Dedem diyebileceğim bir akrabamdan kalan Gilda marka saat vardı. Mete abi kapağı açtı ve içinde 7001 mekanizma varmış. Çok mutlu oldum. Smile

Vervito'nun ilk aldığı otomatik olan tv screen seiko 5 vardı. Yine Vervito'nun Egunns'tan aldığı nos ayarında vintage seiko kronograf otomatik vardı.

Velhasıl zevkli ve güzeldi...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 11:29

burbankın swatch mümessilliği, büyük ihtimalle swatch müzesinde bile olmayan çeşitliliği renk kattı, dededen kalan parçada çok değerliydi
teng in süpriz omagaları, watcher ın Polaris i... yaktı beni yaktı, ben kuru bir midoyla icabet etmek durumundaydım
çok sevimli ve çekirdek buluşmaydı ama forum ruhu oradaydı, koskoca çay bahçesinin bir gözü çaktırmadan bizim masada buluşuyordu, ara ara masaya uğrayıp satılık varmı diye soranlar....
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 12:50

o omagalar var ya omagalar... rezil rüsvay olduk...
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 7 Ağus. - 20:25

Azda olsa vermis oldugunuz bilgilerden ortami hissedebiliyorum, orda sizlerle olamasak bile düsüncelerimizle yaninizdaydik. Bu güzel dosthane ortamimizi hic bir zaman kaybetmememiz dilegi ile.........

Drao

Drao

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 8:56

Hadi ama fotoları bekliyoruz.

Bende yoktum ama benden bir parça ordaymış anladığım kadarıyla...
certus

certus

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 9:16

Anlaşılan gene keyifler yerindeyimiş, buluşma için herkesi tebrik ediyorum
@burbank , orada olmayı ve bir kaç speedy kurcalamayı isterdim ama kısmet değilmiş başka sefer inşallah...
fotoğrafları dört gözle bekliyoruz...
deka

deka

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPtsi 8 Ağus. - 9:45

Güzel buluşmanın fotoları nazlı gelecek anlaşılan. okkiii
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedSalı 9 Ağus. - 9:45

deka demiş ki:
Güzel buluşmanın fotoları nazlı gelecek anlaşılan. okkiii

deka, bence böyle bir buluşma olmadı, bizi kandırıyorlar. Eski buluşmalardan fotomontaj görüntüler hazırlıyorlar diable . Baksana hala bir foto yok Very Happy .
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedSalı 9 Ağus. - 22:28

evet kry bildin öztürksaatforum üyeleri biryerlerde buluşmuşlar Smile
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedÇarş. 10 Ağus. - 4:48

egunns demiş ki:
evet kry bildin öztürksaatforum üyeleri biryerlerde buluşmuşlar Smile

Buda iyiydi Smile ok1 . Ama artık ümidi kestim ben fotolardan Very Happy .
teng

teng

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedÇarş. 10 Ağus. - 8:09

Ümidi kesseniz iyi olur. Ben makinemi bulamadım, tüm resimleri Watcher çekti ve İstanbul'da olduğu için nete giremiyor. beret
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 11:51

Ben cep telefonumdan çektiklerimden ufak bir ön ısınma turu yapayım bari Smile

Kolumu podyum mankeni olarak kullandığım fotoğrafların ilkinde Vervito'nun Hezarfeni, ikincisinde Teng'in Mido Commander'ı var.

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC01640

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC01641

Bu da Watcher'ın çoğu kurmalı olan kadranlı bayan saati mekanizmaları. Geçerken pazardan bir kilo almış muhaha

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC01642
deka

deka

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 0:12

Bak bunlar birkaç gün oyalar, diable 2 saatde senin bilekde galiba.Kilo işi makinalar kadranlı,iğneli falan galiba onlar birarada zarar görmüyor mu? Rolling Eyes
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 7:47

zerzevatçı yaz mahsulü diye seçtirmemiş direk 2 kg tartmış Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 20:58

Dostlar geldim, uzun ve macerali epey de yorucu bir tatil oldu, net'e girmek bir sorun oldu, tembellik yapip internet kafelere de gidemedim, bu arada kendi bilgisayarimdan veya arkadas bilgisayarindan da hat yakalasam da foruma giremedim, malum su dns ayarlari meselesi.
Neyse tum fotolar makinemde ve halen makinemden bilgisayara aktaramadim, bir iki gun icinde zaman bulup ekleyecegim, gelir gelmez de kendimi cok yogun bir gundemin icinde buldum.
Yolda giderken de resimler cektim tum bunlari da ayri baslikta anlatacagim.
http://www.turksaatforumu.com
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 4:29

Hoşgeldin watcher by .
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 4:30

by okkiii
deka

deka

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 9:29

Hoşgeldin,özlettin kendini, fotoları merakla bekliyoruz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 20:23

Sonunda vasıl olabildin. Bu sefer Kanada üzerinden gittin galiba diable
welcome
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 21:17

Üstad hoşgeldiniz
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 21:36

Hosbulduk dostlar.

Bu sefer su yolu yaptim:
Yunanistan (32°) (Italya 30°- 26°) Isvicre (26°- 22°) Fransa (22°- 20°) Luksemburg (20°- 18°) ve Belcika (18°- 16°) monstre

Tabi Belcikaya gelince ruh halimi tahmin edebilirsiniz, kufur dagarcigim epey genisledi Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedCuma 9 Eyl. - 9:05

welcome
teng

teng

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 10 Eyl. - 9:09

watcher demiş ki:
Hosbulduk dostlar.

Bu sefer su yolu yaptim:
Yunanistan (32°) (Italya 30°- 26°) Isvicre (26°- 22°) Fransa (22°- 20°) Luksemburg (20°- 18°) ve Belcika (18°- 16°) monstre

Tabi Belcikaya gelince ruh halimi tahmin edebilirsiniz, kufur dagarcigim epey genisledi Very Happy

Ohhh serin serin.Biz burada yandık kavrulduk. diable
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedÇarş. 21 Eyl. - 7:48

Hoşgeldin @ Watcher abi. Ben de tatilden geldim hevesle fotoğraflar çıkmıştır diye daldım direk buraya... devenin basi
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 22 Eyl. - 3:34

Yok mu SS'ler, fotolar?? Keşke İstanbul'da olduğum vakit olaydı da katılaydım. Neyse artık başka sefere inşallah.
http://www.google.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 21:49

Dostlar fotolari bugun organize ettim, malum, binlerce foto cekmisim tatilde, bizim resimleri de aralardan ayikladim.
Bu bulusmada en aklimda kalan komik olay, garsonun bizim resimleri cekmesiydi, cocuk makineyi alip artist resimleri ceker gibi hevesle cekmeye basladi ama bu arada makine elinde her resimde birkac metre uzaklasarak.
Ulen dedik, bu simdi biraz daha uzaklasip makineye de "kalk gidelim" muhabbeti yapmasin da...

Katilimda kisi sayisi olarak cok az idik, gonul daha fazla arkadasi gormek isterdi ama bulusmanin tarihini epey gec belirlememiz bunda etken oldu. Yine de cok hos bir bulusma oldu, zaten birbirimizi gorsel olarak taniyoruz, burbank kardesimizi de sanal olarak tanisak bile aramizda gecen yuzlerce yazismadan sonra hicbirimiz birbirimize yabanci degildik.
Burbank'in swatch koleksiyonu, teng'in her zamanki gibi sapkadan tavsan cikarircasina cikardigi saatler ve bir anda masamizin ustu kisi az olmasina ragmen saat doldu ve yine her zamanki gibi garsonlarin ilgi odagi olup, "abi bunlar satilik mi?" sorularina cevaplar verdik.
Ozellikle garsonun foto cekerken tavirlari da kafeteryada dikkatleri tamamen ustumuze cekti.

Burayi cok sisirmemek icin fazla resim yuklemiyorum, kalan resimleri asagidaki link'ten goruntuleyebilirsiniz ok1
https://s146.photobucket.com/albums/r257/watcheralbum/Forum%20Istanbul%20Bulusma%202011/#!cpZZ1QQtppZZ20

Simdi resimler:

Teng'in eldivenine dikkat fumeur
7 Ağustos'ta toplanalım  DSC_4573

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC_4571

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC_4564

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC_4555

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC_4554

En son watcher tarafından C.tesi 24 Eyl. - 23:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 23:15

Çok keyifli bir sohbet olmuş belli , keşke bulunabilseydim ok1 .
deka

deka

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPaz 25 Eyl. - 3:29

Geç de olsa keyifli, güzel anlara tanıklık etmek de ayrı bir güzel. by
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedÇarş. 28 Eyl. - 9:40

Sağolasın Watcher Abi. ok1 Güzel hatıralar. Özellikle aklımda kalan Hezarfen, Zenith Respirator, Mido Commander, muhteşem TV Screen Omega otomatik kronograf ve mükemmel kondüsyonda vintage Seiko otomatik kronograf.

Aaa, demin görünmüyordu, Zenith'in kolumda fotosunu koymuşsun Mete Abi. alkisalkis
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedÇarş. 28 Eyl. - 19:26

Fotolar icin tskler, keyif verici bir toplanti oldugu anlasiliyor, mekanda bir ayri güzel secilmis....
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 29 Eyl. - 9:51

Yüzler gülüyor, keyifler süper. Çok güzel bir buluşma olmuş. Ortam ve masa on numara + 5 yıldız.. Very Happy Ama o masada dijital bir yavru gördüm Protrekmi o yoksa Suunto'mu?

Ek: Fotolar çok süper.
http://www.google.com
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedPerş. 29 Eyl. - 10:51

Benim Casio Protrek serisinden PRG-40.

7 Ağustos'ta toplanalım  SANY0007
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedSalı 1 Kas. - 8:07

burbank demiş ki:
Ben cep telefonumdan çektiklerimden ufak bir ön ısınma turu yapayım bari Smile

Kolumu podyum mankeni olarak kullandığım fotoğrafların ilkinde Vervito'nun Hezarfeni, ikincisinde Teng'in Mido Commander'ı var.

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC01640

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC01641

Bu da Watcher'ın çoğu kurmalı olan kadranlı bayan saati mekanizmaları. Geçerken pazardan bir kilo almış muhaha

7 Ağustos'ta toplanalım  DSC01642

Fotoda ki Mido Commander eski bir model mi , birde saatin alt kısmı tek parçamı yani kapağı yok mu ?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: 7 Ağustos'ta toplanalım    7 Ağustos'ta toplanalım  Icon_minipostedSalı 1 Kas. - 10:32

Evet çok temiz bir Vintage ve hatırladığım kadarıyla da yekpare kasa.

7 Ağustos'ta toplanalım
1 sayfadaki 1 sayfası