Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tourbillon

+5
vervito
movement34
alfa
teng
Analyzer
9 posters
YazarMesaj
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 3:06

Öncelikle merhaba, tourbillon saatleri oldum olası sevmiş ve heves etmişimdir fakat malum genelde bu tarz orjinal saatlerin ücretleri nispeten yüksek oluyor. Benim bütçem 200-250 lira civarı, bu bütçe ile tourbillon'lu replika bir saat almayı düşünüyorum...

Tourbillon'lu replika saatleri önerir misiniz yani şimdi hiç bilmiyorum en basitinden "yok hocam replikada tourbillon işine girilmez" gibi yorumlarda alabilir miyim diye biraz da bu konuyu açtım.

Birde fazla bir özellik ve görsellik aramıyorum; deri kayışlı, sade ve nispeten kaliteli bir tourbillonlu replika saat benim işimi görecektir. Önerebileceğiniz internet üzerinden ya da istanbulda, şurda bütçene uygun bu özelliklerde saat var dediğiniz yer var mı? Şimdiden teşekkürler.
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 3:33

mesela kuvarsitwatch'da

REPLICA CARTIER RONDE DE SERIES TOURBILLON SS SEAGULL.EXLUSIVE DESIGN

VACHERON CONSTANTIN REGULATEUR & DUAL TIME AND FAUX TOURBILLON 44MM

Mesela bu iki saat görünüş itibari ile güzel önerir misiniz? ya da bu saatleri türkiyede bulabilir miyim bu fiyat civarı?

Not: Link paylaşmaya iznim olmadığı için sitedeki isimlerini yazmak zorunda kaldım kuvarsitwatch'ta bu isimleri aynen aratınca ürünler geliyor.
teng

teng

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 7:38

Çinliler tourbillionlu saatleri inanılmaz ucuza yapabiliyorlar ama onlar da 600-700 dolardan başlıyor.
Saatin tourbillionlu olmasının pratikte çok ta faydası yok.
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 7:41

Görünüşünü seviyorum asıl neden o fakat pratikte çok ta faydası yok demişsiniz acaba zararı olabilir mi yani bu fiyat düzeyindeki tourbillonlu saatlerin bozulma olasılığı daha yüksek olabilir mi normal saatlere göre?
teng

teng

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 7:45

Hmmm iyi bir soru Rolling Eyes
alfa

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 11:53

İllaki çalışan bir tourbillon istiyorsan seagull makinelerden başka şansın yok.
onlarda tengin dediği gibi 600-700 dolardan başlıyor.
Bence önce iyi kalite ETA 2836 veya ETA 2824 kullanan bir saat alıp. repl. hevesinize bir bakın derim.
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 12:26

alfa tabii ki haklısınız fakat ETA 2824 veya ETA 2836 mekanizmalı 250tl civarı satılan bir saat olduğunu sanmıyorum, 1 yıl sonra maaş almaya başlayacağım o zaman olabilir ama şuan için hali hazırda öğrenciyim
alfa

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 21:01

En iyisi orient otomatiklerden al. Hem kaliteli hem orjinal. zaten senin aradığın fiyata büyük ihtimal berbat tourbillionlardan denk gelecek.
movement34

movement34

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPtsi 1 Ağus. - 1:51

tourbillon mekanizmalari 600 usd den asagiya kolay kolay bulamazsiniz,,hele turkiyede alacaksaniz,,1 000 dolar gozden cikarmaniz lazim,,
ama emitasyon kaliteli baska seyler bulabilirsiniz,,mesela tissotun isvicre mekanizmali pilli saatlerini
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPtsi 1 Ağus. - 6:01

tissotun emistasyonuna incelediğim yerlerin hiç birinde rastlamadım, dediğim gibi bana bir iki yıl idare etse daha sonrasında saat için kendi çapımda ciddi bir bütçe ayırmayı düşünüyorum. Bir de kız arkadaşımla beraber kuvarsitwatch sitesinde şu saati beğendik;

TAG HEUER GRAND CARRERA PENDULUM ASIAN 6497-2 PVD PLATED

sizce nasıl bir replikadır?
vervito

vervito

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPtsi 1 Ağus. - 12:33

800-1000 dolara çin tourbillonu alamayacaksanız başka replikaları boşverin..
Parnis gibi sağlam seagull makineli çin markaları alabilirsiniz.. yada belki yine seagull makineli güvenilir bir çin replikası.. o da 250liraya zor olur bence.. adamlar replika da bile marka değeri koyuyor üzerine.. aynı makineli parnis 100 lira iken , aynı makineli omega replika 500 lira olabiliyor..
yada en temizi orient ve seiko'lara bakın... arka kapak camlı birşeyler alın ki mekanizma izleme hevesi olsun.. orientin open-heart modelleri var balansı seyredersiniz.....
movement34

movement34

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPtsi 1 Ağus. - 22:14

soylediginiz sitede olmayabil ama piyasada bulursursunuz,bahsettigim tissotlari,,
prc 200 ve prs 516 modelleri,,cok kaliteli bendede var,1 bucuk sene oldu sapasaglan halen,kendimde kullaniyorum,,
safir cam,cok ust duzey iscilik,,su gecirmez,,birebir her anlamda cok guzel saat,,
frown

frown

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedSalı 2 Ağus. - 20:54

eBay Üzerinde satılan tourbillonlu saatler gördüm, saatlerin kalitesi ya da satıcının güvenirliliği hakkında bilgim yok ama saatler çok güzel görünüyor.
http://goo.gl/IrI28

Özellikle bu saati çok beğenim dekorlu çok güzel bir model,
http://goo.gl/slISm

movement34

movement34

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedÇarş. 3 Ağus. - 1:36

bir lin atarsan bakabiliriz
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedÇarş. 3 Ağus. - 3:24

frownma özellikle siyah olanı harikaymış cidden.
recklesstr

recklesstr

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedÇarş. 3 Ağus. - 5:30

Parnis'in 80-90 dolar aralığına bulunabilen benzer bir modeli var. Ona da bakabilirsiniz.
Tourbillon  387-1
solestar

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedÇarş. 3 Ağus. - 7:31

@Analyzer
teng, alfa, movement34 ve vervito size ipuçları vermiş ama sanırım tourbillon konusunda bir yanılgı içerisindesiniz. Baktığınız saatlerin hiçbiri tourbillon makineye sahip değil...
Gerçek Çin tourbillon saatler minimum $400-500'dan başlıyor. O da denk gelirse.

Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedÇarş. 3 Ağus. - 8:12

Evet tourbillon mekanizmaya sahip değil bunu biliyorum ama daha öncede yazmıştım ben sadece görünüş olarak seviyorum, tourbillon değilde mesela sizin imzanızda da bulunan Hamilton'un open heart modeli de benim çok hoşuma gidiyor, bütçem biraz daha fazla olsa o modelin orjinalini almak içinde uğraşabilirdim.
frown

frown

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedÇarş. 3 Ağus. - 19:28

movement34 demiş ki:
bir lin atarsan bakabiliriz
Linkler mesajımın içinde var zaten
movement34

movement34

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedC.tesi 6 Ağus. - 0:51

simdi baktim,,fiyati 198 dolar olan saat,,acik soylemek gerekirse copten ote birsey degil,cindeki satis fiyati 20 dolar civari,,kargoyla beraber o saatin maliyeti maximum 30 dolar,,cinde kargo cok ucuz cunku,,
diger 178 solar olan ise digerinden daha mekanizmaya sahip bir saat,,0 saatinde fiyati yanlis hatirlamiyosam burada 30-40 usd arasi,,
178 dolar olan saati alirsaniz vermeniz gereken para maksimum 80 dolar,,ki bunu da gidip kapali carsidan o fiyat alabilirsiniz,,ve kargo beklemek zorunda kalmazsiniz tabiki istanbulda iseniz,,ama o 198 dolar olan saati almanizi hic tavsiye etmem,,cok basit,cok ucuz bir mekanizmasi vardir,,alip iki tusuna bastiginizda bunu sizde hemen anlarsiniz ve hemen sogursunuz saatinizden,,saygilar
qazokmubec

qazokmubec

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPerş. 11 Ağus. - 0:56

Hocam Selam,

Sana orjinal sea-gull "flying wheel" (tourbillon'un görseli olanı) mekanizmalı verelim Smile Amerika fiyatı 150$ civarında, ben bir kaç gün önce 350 TL'ye aldım, sadece merakımdan Smile Bu saat işi böyle, bir kere almaya başlayınca bir kez bakıp eline alıp, üç gün sonra daha ucuza satmaya başlıyorsun, taa ki artık elinden yeterince saat geçip birinde karar kıldıktan sonra...

Size özel olaral 250 TL'ye bırakıyorum, ben bir kez baktım, mekanizmasının ne kadar güzel çalıştığını gördüm. Doğruluk aralığı günlük -10+15 sn. civarında.

Linki:

http://www.sanalpazar.com/item_details.php?auction_id=1348579
Analyzer

Analyzer

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPerş. 11 Ağus. - 11:27

Verdiğiniz linkte satışı yapılan bir saat yok
qazokmubec

qazokmubec

Tourbillon  Empty
MesajKonu: Geri: Tourbillon    Tourbillon  Icon_minipostedPerş. 11 Ağus. - 18:08

Merhaba,

ilan aldığım saatin ilanıdır, kapanmış olsa dahi ilan bilgileri sayfanın alt tarafında yer almakta, şimdi tekrar kontrol ettim, kapanmış olsa da ilan bilgilerindeki resimler ve diğer özellikler duruyor.

Yine de size mesajla gönderdim resimleri ve bilgileri. Dediğim gibi amerika satış fiyatı 150-200$ arasında, ebay'de tam aynısı yok, başka sea-gull'ler var, ben de sizin gibi mekanizmayı merak ettiğim için aldım, inceledim, yakın plan fotolarını çektim, bir kez taktım, zaman tutuşuna baktım ve sıra satışa geldi.

bu saat hastalığının aşamalarını söylemişlerdi, ben ilk aşamasındayım, bu aşama olabildiğince çok saat elden geçirip çoğunlukla bir iki kez takmanın keyfiyle zararına satış yapılıyor. bu aşama geçince artık uzun süre takabileceğimiz ama ciddi değerli olan saat alma aşamasına geçiyormuşuz ki ben o aşamaya henüz gelemedim.

Tourbillon
1 sayfadaki 1 sayfası