Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA

+2
qazokmubec
ubiquitous
6 posters
YazarMesaj
ubiquitous

PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Empty
MesajKonu: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 20:40

Merhabalar. Benim saat mekanizmaları konusunda pek bilgim yok. Açıkcası bu zamana kadarda mekanizmasına pek önem vermiyordum. Ancak şu sıralar saat arayışındayım ve eskiye nazaran daha çok para harcıyacağımdan saatin ömrüde benim için önem kazandı. Mekanizmalar hakkında birkaç yazı bulmama karşın çok fazla teknik terim içerdiğinden pek anlayamadım. Genel olarak öğrendiğim şey ise pilli, kurmalı ve otomatik mekanizmaların olduğu. Birde eta, pilli quartz, miyota gibi mekanizmalar duydum ki sanırım bunlar kurmalı, otomatik vs. mekanizmaların firmalara göre isimlendirilmiş alt dalları. Bana mekanizmalar hakkında anlaşılır bilgi verebilirseniz sevinirim. Özellikle ömürleri hakkında. Ve pilli quartz mekanizmalarının tercih edilmemesinin sebebi nedir?
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 21:37

pilli quartz mekanizma taşıyan saatler mücevherat statü'sünden çıkıp işlevsel hale gelir. bu mekanizmaların elektronik ömürleri kalitesine göre 10-50 yıl arasında değişiyor, mekanik saatlerin ise teorik ömürleri yok, 2-4 senede bir düzenli bakım gördüğü müddetçe çalışır. bir de zevk meselesi, mekanik saat otomatikse kurarken kolunuzda tık tık eder, kurmalıysa arada bir okşamak zorunda kalırsınız, bir canlılık hissi uyandırır, pillilerde aksesuarla böyle bir bağ geliştirmek mümkün değildir.
ubiquitous

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 21:42

Vay anladım aslında çok hoşmuş bu söylediğiniz şey. Very Happy Saatinle bağ kurmak yani güzel bi olay.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 31 Tem. - 23:50

ubiquitous demiş ki:
Vay anladım aslında çok hoşmuş bu söylediğiniz şey. Very Happy Saatinle bağ kurmak yani güzel bi olay.

sende hoşgeldin o zaman aramıza Very Happy
frown

frown

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPtsi 1 Ağus. - 20:05

ofis demiş ki:
ubiquitous demiş ki:

sende hoşgeldin o zaman aramıza Very Happy

Ona "hoşgeldin" değil "geçmiş olsun" derler

muhaha muhaha muhaha
HalitMurat

HalitMurat

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPerş. 11 Ağus. - 15:58

satın alabileceğiniz en ucuz saat artık 400-500 TL civarında diable
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPerş. 11 Ağus. - 19:08

korkutmasaydık.

arkadaştan 3. mesaj gelmemiş.

satış bölümünde uygun fiyatlı saatler mevcut bu aralar, ucundan başlaya bilirsiniz.başlamasanız bile arada uğrayın sohbet edelim Very Happy
ubiquitous

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 10:33

Özür dilerim geç cevap için. Bu konuda acemi olduğum gibi insanın yeni üye olduğu bi forum sitesine alışmasıda zaman alıyo. Sanırım şimdilik sadece bu güzel saatleri takip etmekle yetinmek durumundayım. İleride yapıcağım işi şuanda yapan meslektaşlarım gibi kaliteli saat hevesi bende de para kazanmaya başladıktan sonra boy göstericektir. Very Happy Ben şuanda ucuz ve kalite olarak idare edicek birkaç saat bulma çabasındayım. Bu konuda sizden destek almak isterim tabiki. Ayrıca hoşbulduk çok teşekkür ederim. Very Happy
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedC.tesi 13 Ağus. - 22:39

işe bir seiko5 ile başlayabilirsiniz.

satış bölümünde iyi fırsatlar mevcut pişman olmazsınız.
ubiquitous

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 2:37

Seiko 5'ler fiyatlarına göre bir hayli kaliteli anladığım kadarı ile. Görüntü olarakda bu kaliteyi hissetiriyo zaten. Ama ben daha çok şu tarz saatler istiyorum:

http://www.saatkuz.com/?urun-detay_12830_LORUS_2202-RF857CX9.html
http://www.saatkuz.com/?urun-detay_12841_LORUS_2202-RM375BX8.html
http://www.hizlisaat.com/Pulsar-PF3695X,PR-22946.html

En alttaki sitede fiyatlar aşırı ucuz. İnternette yorumu yok güven konusunda sıkıntı var yoksa alttaki Pulsar saati hemen alırdım.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 3:41

bu tarz istiyorsanız casio kendini kanıtlamış bir marka olarak tercih edilmeli.
ubiquitous

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedPaz 14 Ağus. - 5:09

Casio Edifice serisindeki bi çok saati genellikle beğenmeme karşın yine bütçemi aşıyolar. Ancak uygun fiyata bulursam onlarıda düşünürüm tabiki. Pulsar ve Lorus Seiko'nun alt markaları olarak biliyorum bunlar kalite olarak kötü müdür? Ve hizlisaat.com hakkında bir bilginiz var mı?
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA   PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA Icon_minipostedC.tesi 25 Şub. - 22:18

mekanik saat ruh sahibidir pilli saat ise ruhu senden ister verirsin vermessin osana kalmış.ama bir sanat eseri istersen mekanik saat sadece işlevsel pratik bir makine istersen quartz.

PİLLİ QUARTZ MEKANİZMA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Quartz olmayan pilli mekanizmalar
» Tritium Saatler ve Quartz Saate Otomatik Mekanizma
» Mekanizma dekorasyonları
» Landeron Mekanizma
» omega seamaster pilli ikinciel aranıyor...