Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

IWC portofino chronograph

+4
durdor
haspirin
asymptote
porter
8 posters
YazarMesaj
porter

IWC portofino chronograph Empty
MesajKonu: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 1:02

Merhabalar,

Aşağıdaki saati almak istiyorum. 5.750 $ fiyatı var. Fiyat-kalite analizinize ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.iwc.com/en-us/collection/portofino/IW3910/
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 3:42

Eta 7750 tabanlı 79320 calibre kullanıyor. Üst düzey chronograph bir saat için fiyatı oldukça uygun. Yalnız servis maliyeti biraz yüksek olur bu saatin. Tasarım olarak ilginizi çekiyorsa aynı fiyat bandında gerçek in-house calibre kullanan chronograph Zenith saatler de mevcut, bakmanızı öneririm. Chronograph olmasa da olur diyorsanız Zenith'in Elite serisi hem fiyat olarak biraz daha uygun hem de gerçekten şık modelleri var.
Portofino için ancak yabancı forumlardan kullanıcı yorumları bulabilirsiniz. watchuseek ve timezone' u karıştırmanızı öneririm.
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 3:55

saat yakışıklı, rakam ciddi. makina eta 7750 bazlı sanıyorum. Bu fiyatlara in-house birşeyler mi tercih edilmeli düşünmek lazım.

benim ilk aklıma gelen zenith el-primero

IWC portofino chronograph Zenith-el-primero-striking-10th-watch[img][/img][img][/img]

bu başlıkta da yeni modelleri görebilirsin.
http://www.turksaatforumu.com/t2697-basel-2011-zenith-in-yeni-modelleri
haspirin

haspirin

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 3:56

asymptote ben yazana kadar öneride bulunmuş bile alkisalkis
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 4:04

haspirin demiş ki:
asymptote ben yazana kadar öneride bulunmuş bile alkisalkis

Demek ki doğru öneri buymuş ok1
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedC.tesi 27 Ağus. - 9:59

IWC'nin adı yeter. big pilot ve 1-2 model harici, geri kalan tüm modellere, param olsa acımadan verirdim.

öte yandan, zenith 2. elde ciddi değer kaybeden bir marka. Ama IWC'nin kaybedeceği değer, sıkışıpta sattığınız zaman, sizi üzecek kadar değildir.

Şunuda belirteyim, in-house kalibre bir zenith'in servis maliyetinin, IWC'den aşşağı olmayacağı kanaatindeyim.
certus

certus

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedC.tesi 27 Ağus. - 10:22

bir el-primero alma fırsatı varken 7750 bazlı bir IWC almak fırsat tepmek olur kanaatimce, zenith'in yeni "el-primero pilot" modeli aşağı yukarı 5000-6000 dolar civarı, diğer modeller biraz bütçenizin üzerinde gibi,
ha bana sorulsa gider o paraya bir moonwatch alır her sabah keyifle kurar güne başlardım Smile hatta üstüne kalan parayla da bitane stowa flieger chrono alırdım....
ama para sizin keyif sizin...
durdor

durdor

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedC.tesi 27 Ağus. - 10:50

certus demiş ki:

ha bana sorulsa gider o paraya bir moonwatch alır her sabah keyifle kurar güne başlardım Smile

+1

sahibinden'de arkası cam kapak, güzel bir tane var. satıcıda tanıdık gibi Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedC.tesi 27 Ağus. - 12:35

mekanizma yabancı olmadığı için illa iwc servisine gidilmesine gerek yok,
fiyat ise kabarık
teng

teng

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedPaz 28 Ağus. - 0:54

El Primero'yu 7750 ile kıyaslamak haksızlık olur diye düşünüyorum.
7750 de çok başarılı bir mekanizma ama el primero'nun geçmişi ve özel oluşu 7750 de yok. Geçen sene birçok arkadaşımız 500 liraya 7750 mekanizmalı saat aldı. şimdi o fiyatın 20 misline tekrar 7750 almak saat zevki ile ters düşüyor sanki.
porter

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedPtsi 5 Eyl. - 4:49

tüm tavsiyelere çok teşekkürler. kararı verdiğimde resmi paylaşırım.
porter

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 20:44

certus demiş ki:
bir el-primero alma fırsatı varken 7750 bazlı bir IWC almak fırsat tepmek olur kanaatimce, zenith'in yeni "el-primero pilot" modeli aşağı yukarı 5000-6000 dolar civarı, diğer modeller biraz bütçenizin üzerinde gibi,
ha bana sorulsa gider o paraya bir moonwatch alır her sabah keyifle kurar güne başlardım Smile hatta üstüne kalan parayla da bitane stowa flieger chrono alırdım....
ama para sizin keyif sizin...

peki bu stowaları türkiyede nereden alıyorsunuz?
certus

certus

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 22:58

stowa'lar sadece internet üzerinden satılıyor. Resmi satış sitesi olan http://www.stowa.de/lshop,shopstart,131547582616114,en,1315475826-16114,,,,,.htm

adresini ziyaret etmeniz gerekiyor
bulent.b

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedÇarş. 28 Eyl. - 3:32

IWC bütün modellerinde ETA mı kullanıyor ? Bilen var mı ?
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: IWC portofino chronograph   IWC portofino chronograph Icon_minipostedÇarş. 28 Eyl. - 6:21

IWC modellerinin çoğunda ETA bazlı mekanizmalar kullanıyor. Kendi in-house mekanizmaları ise calibre 5000 (51011) ve 80110 bildiğim kadarıyla. Portuguese Otomatik 51011 kullanıyor. 80110' u da muhtemelen üst düzey komplike saatlerinin birçoğu kullanıyordur. Bu mekanizmaları özel kılan şeylerden birisi pantenti IWC' ye ait Pellaton kurma sistemi.

IWC portofino chronograph
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IWC Portofino Hand-Wound
» Yeni Model: IWC PORTOFINO 8 DAYS
» oris portofino 3.saatim satis fikri
» landeron 152 chronograph
» poljot chronograph